Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@Yamaha Plattner 

 

Sada je sve jasno (kao...:zvizduk:).

 

Iz vaseg obavestenja koje ste mi poslali jasno se vidi da je originalna ili fabricka garancija na nov motocikl ukupno 2 godine.

To je podudarno sa saobraznoscu i tako sam otprilike i ocekivao da ce biti.

 

Pored fabricke garancije nudite i dodatnu garanciju koju nazivate "produzenom garancijom" u trajanju od jos jedne ili jos dve godine, znaci +1 ili +2 na osnovnu, uz odredjenu doplatu.

U svakom slucaju kupac je obavezan da servisira nov motocikl u ovlascenom Yamaha servisu do isteka dve, tri ili cetiri godine garancije kako bi mu nedostaci, kvarovi ili drugo bili otklonjeni.

Medjutim, navodi se i sta je izuzeto iz "produzene garancije", a to su gume, plocice i naravno - akumulator.

 

To sto su vasi slovenacki distributeri (ne proizvodjaci) naveli da izuzimaju neke delove pa i akumulator iz produzene garancije je njihov problem (ako je to zvanican dokument proizvodjaca Yamaha koji su oni prosledili vama i po kome i oni posluju onda se izvinjavam).

Kao sto smo ranije zakljucili u Republi Srbiji postoji jasan zakon koji trgovca obavezuje na saobraznost robe a tu spada i taj akumulator, tako da 1-0 za Srbiju.

 

Pa posto se cela ova prica povela oko akumulatora evo da pitam jos jedno pitanje i necu vise obecavam ;)

 

Da li i fabricka garancija (osnovna od 2 godine) tretira te "potrosne" delove kao i "produzena garancija"?

Seljacki receno, ako mi crkne akomelator u toku dve godine po kupovini a nisam orao njivu sa njim vec ga normalno koristio i motocikl servisirao kod vas, da li ce mi Plattner zameniti aku ili nece?

 

Pozzz

 

 

 

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1973 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Bez da imam nameru da ikoga branim,ili stajem na nečiju stranu,ali čini mi se da odavno u garanciji piše šta jeste a šta nije pod garancijom.Pogotovo danas,kada se sve zna,sve je dostupno da se proveri,ali na kraju kada se nešto kupuje novo,pita se šta podpada pod garanciju,pogotovo kada su u pitanju složenije stvari,kao auto,motorcikl.Kada se neko odluči da hoće da kupi nešto,normalno je i da se postavi pitanje garancije,šta i koliko,možda neko drugi daje bolje uslove,pa se odluka donese.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
pre 18 minuta, gebee&co je napisao:

Bez da imam nameru da ikoga branim,ili stajem na nečiju stranu,ali čini mi se da odavno u garanciji piše šta jeste a šta nije pod garancijom.

Pa i ne baš ukoliko se kupcu takvim uslovima garancije uskraćuju prava koja ima po osnovu nesaobraznosti robe. Prodavac kupcu garancijom može da da samo veća prava, kao što je kolega @Marko81 prethodno objasnio (npr. 3 godine garancije umesto 2). U prevodu, prodavac sa sebe ne skida odgovornost za zamenu delova motocikla ukoliko je uzrok kvara istih nesaobraznost šta god pisalo u uslovima garancije (u prve dve godine naravno).

 

Evo teksta sa sajta jednog društva za zaštitu potrošača koga zanima:

 

https://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva/potrosaci-aktuelnosti/saobraznost-i-garancija-kako-ih-razlikovati/

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1973 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@Urban Rider druže potpuno te razumem.Ali,kada sam kupovao nov skuter i kasnije jednu 125-icu,jasno je bilo navedeno u knjižici,šta ne podleže garanciji.To ili prihvatiš ili ne.Ja sam na to mislio.I čisto sumnjam da je neko usmeno obećao,a da se to prihvati prilikom kupovine,naravno posle ispadne to ne piše u knjižici.I opet ponavljam,mislim da sve piše u knjižicama koje se dobijaju,ali na kraju,pitaš za sve,ma koliko koštala stvar kada se kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@gebee&co Znam na šta si mislio, zato ti i kažem da ne mogu prodavci po sopstvenom nahođenju da isključuju delove motocikla iz garancije, tako da je to što piše u knjižici irelevantno. Kada ne bi postojao zakon o zaštiti potrošača i kada bi se distributerima dozvolilo da samostalno odlučuju o tome šta ulazi u garanciju a šta ne, dobili bismo verovatno garanciju samo na agregat. A možda ni na njega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Zakon je jasan, ali kao i svaki traži dokazivanje, a to nije lako. Zato i proizvođači, distributeri, prodavci idu na tu ruku da ga svesno krše jer niko neće da se cima toliko za male pare. Uvek mogu da kažu da nešto nije pravilno korišćeno, a ti dokaži. Od 100 ljudi će se jedan zainatiti i dobiti na sudu. Mnogo više su oni zaradili na ovih 99 što su sami pokrivali trošak, nego što će ih ovaj jedan potresti.

 

Da nije sve baš tako crno drugar je kupio maxi skuter kod nas, nije ni Japanac, ni Nemac, ni Italijan. Kada smo bili na turi po Balkanu vrisne mu aku, pa je morao da kupi drugi. Kada smo se vratili u BG otišao u servis i utvrđeno da je punjenje loše. Zamenjen regler i dobijen novi aku u okviru garancije i ako je prošlo više od godinu dana od kada ga je preuzeo. Pred kraj garancije mu pukne sajla kvačila uredno zamenjena o trošku prodavca.

 

Jedno je zakon, ali je mnogo do prodavca, distributera i servisera i toga da li će da ga poštuju ili će ići na blef, svesni da se većina neće ganjati oko sitnica.

 

Meni samo jedno nije jasno iz ovih redova. Da li prodavac može da da parcijalnu garanciju recimo samo na agregat i menjač, a ostalo da spada pod saobraznost? Ili ako daje garanciju mora na ceo proizvod?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
Pre 15 sati, max80 je napisao:

Meni samo jedno nije jasno iz ovih redova. Da li prodavac može da da parcijalnu garanciju recimo samo na agregat i menjač, a ostalo da spada pod saobraznost? Ili ako daje garanciju mora na ceo proizvod?

Može, ali tek po isteku perioda od dve godine koji pokriva saobraznost. U prve dve godine ne. 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad

*** POZIVNICA za sve BJBikers članove ***

Subota, 28.10. u Novom Sadu, Dan Otvorenih Vrata kod nas. :jee1:

Popusti od -20% do -40% na moto opremu, vidimo se! :dobrodosli2:
 

post.jpg

Promenio član Yamaha Plattner
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ne radi vam motoshop na websajtu. Moze li se negde i nekako videti sta imate od moto-opreme na lageru? Neki cenovnik ili pdf ili slicno ako sajt vec ne radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad
On 20. 10. 2023. at 14:54, Marko81 je napisao:

Ne radi vam motoshop na websajtu. Moze li se negde i nekako videti sta imate od moto-opreme na lageru? Neki cenovnik ili pdf ili slicno ako sajt vec ne radi?

Izlazi novi motoshop kroz 10ak dana, do tada nećemo imati online pregled proizvoda. Hvala na razumevanju! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad
On 21. 10. 2023. at 12:06, DjoleLO je napisao:

Povecaju cene za 20% i onda kao popust.

 

Dainese Atipica air 2 su 26 000din, a full cena proizvodjaca 200€

 

 

 

Kako 20%, to je 10% ako dobro računamo, zar ne, na koji način Vi računate? :) 
Inače, duplo više od tih 10% je transport/špedicija, carina u Srbiji (21-24%), i ostali zavisni troškovi.

Pritom, imamo i naš loyalty program, gde verne klijente nagrađujemo s trajnih 10% i 15% popusta, to nema kod proizvođača. :) A i Vi ste svakako čest posetilac naših salona i događaja što više govori o situaciji, vidimo se! :) 

*Razlog dizanja za 10% je što proizvođači više puta u toku godine dižu cene, mi ne možemo tako raditi, pa podignemo samo na početku godine, i u toku godine se izjednačimo, a nekada smo i jeftiniji od proizvođača.
 

 

Promenio član Yamaha Plattner
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Rezervišem čizme u Barelu, iscimam se da odem i naravno ispale me. Pričao sa nekom radnicom, a kada sam došao u salon neki momak me gleda kao tele. Kao ode da proveri i dolazi sa odgovorom, da ima rezervacija i ima taj broj u sistemu, ali zvanično te veličine nije ni bilo kada sam rezervisao. Siguran sam da je obrnuto, ali nije ni bitno, suština je da sam potrošio dva sata u putu, da bi mi neko rekao izvini.

 

Greške se dešavaju, prvi put mogu da oprostim posle ne. Pošto su me ispalili i prošle godine za unutrašnjost kacige, a znam još primera njihove "poslovnosti", sa njima sam završio. Na stranu što im je sajt najmanje ažuran od svih moto prodavnica i pola stvari koje oglašavaju nemaju na stanju.

 

Problem sam rešio u drugoj radnji, a tu su i ove preko kada zatreba. Kod ovih što ne poštuju moje vreme i novac više nikada.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Neočekivano. Kod njih na stranici ništa o tome.
Nema ih ni na mapi dilera i servisa na Yamahinom sajtu.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad
Pre 5 sati, živke je napisao:

Zdravo svima, i hvala što pratite dešavanja u Yamaha svetu. :)

Znamo da nećemo više kupovati Yamaha proizvode preko firme iz Slovenije, s tim što znamo da ćete kod nas svakako dobijati najbolju Yamaha ponudu (motora, originalne opreme/delova, servisne usluge...). Mi nastavljamo našu Yamaha misiju.

Isto još znamo da ćemo napraviti veliku konferenciju za novinare gde će se otkriti kompletna istina, kroz dokumenta, a u narednom periodu nas očekuju još razne stvari vezane za Yamahu.

Pozdrav i bićemo svi zajedno u kontaktu. :)

Promenio član Yamaha Plattner
  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Sad
Pre 4 sati, DjoleLO je napisao:

Mozda su oni taj misteriozni KLJove uvoznik? 😀

Nismo Djole 100%. :) 

Promenio član Yamaha Plattner

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1845 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa hoćete li biti ovlašćeni ili ne?

 

Meni je zanimljivo kako su se Slovenci nametnuli kao glavni posrednici za ovaj naš region. U stvari za Srbiju. I za Jamahu i za Kavasaki i Suzuki i Piađo grupu. Slična priča je i za aute

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 604 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pa i vreme je da se Slovenci "maknu" po strani. 

Kad sam birao motor, ovde u Skoplju, cena mi nije odgovarala, preskup. U Ljubljani je cena bila OK, ali nisu hteli ni da me saslusaju, a ne da mi prodaju motor. I tako... digao ruke od Yamahe.

Gledao neka EU pravila i po meni je to bas primer monopolskog poslovanja. U pocetku hteo da pisem i pozivam na neke propise EU, a onda digao ruke. Ne zelim da trosim vreme i zivce. Ipak su balkanci, od onog goreg tipa (Delta tip :), ma sta mislili oni o sebi.   

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja