Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tricity 300 Vs. Piaggio MP3 300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Postovanje ljudi, 

Interesuje me vase misljenje u vezi ova dva trotockasa, iskustva, za i protiv jednog ili drugog... Sve i bilo sta, sto bi pomoglo u odabiru jednog od njih. Ali bukvalno bilo sta, udobnost, voznja na duze staze, ciklistika, odrzavanje.... nemam ni najmanju predstavu o njima, jedino mogu da se odlucim samo na osnovu spoljasnjeg izgleda. 

Unapred zahvalan svima na pomoci:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zdravo zdravo

Pisano je ranije nekoliko puta o triciklima i zakljucak se svodi da oni nisu pogodni za nase drumove koji su puni rupa, ulegnuca, zakrpa.

Kad naidjes na rupu tesko ces je zaobici, neki tocak gotovo da uvek zvekne.

Ulegnuce ili ispupcenje ne primetis na drumu i to dovodi do nelagodnosti u voznji jer se malo malo desava cimanje na upravljacu.

Zbog vece tezine u odnosu na 2 tocka brze trosi koc. plocice + kad dodje vreme za zamenu guma mora se 1 vise uzeti.

Ovo su sitni "problemi", krupni dolaze ako pu pu pu daleko bilo strada (udes ili pad) prednji mehanizam/hidraulika oslanjanja....em ga nema, em je skup kao otrov.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Hvala gosp. Satelis, 

Priznajem da nisam uradio domaci i trazio po forumu o trotockasima, ali evo pokazalo se jos jednom da ima dobrih ljudi poput tebe pa pomazu i losim djacima u svakakvim problemima:jee5:

Mala sala, ali veliko hvala. 

Jos samo da neko kaze generalno da li Yamaha ili Piaggio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Ni jedan ni drugi. Ja sam presao 5000 km sa piaggiom, nestabilan je na otvorenom putu i ljulja se iza kamiona i autobusa. Drugar je kupio prosle godine novog zato sto nema A, skoro mi je pricao da zamalo nije ispravio krivinu. Kada se koci prednjom blokira korman i moze se okrenuti za 10-15 stepeni. Kada kocis prednjom ides pravolinijski, ne vozi se kao obican motor. Kao prevozno sredstvo u velikim gradovima da, na otvorenom putu izuzetno rizican i tesko upravljiv, iako na prvi pogled ne deluje tako nego suprotno. Yamaha je pionir u tome, piaggio ima velike skutere od 500 kubika na 3 tocka 10 godina, trebalo bi da su bolji od yamahe sudeci po tome. 

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Hvala Milllane, ovaj podatak nisam znao za nestabilnost, mada imam motor za putovanja, ali sam mislio da iskoristim i trotockasa za neku turu.... sad sam vec u razmisljanju, ozbiljnom:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TMAX insta - yamax_t

pogedaj na youtube.

yamaha je izgleda dramaticno bolja od italijana, kao mehanicki uredjaj. 

da li su u ostalim segmentima bolji, cena, servis, dostupnost delova, kako je to lepo podsetio satelis, to nigde nisam uspeo da cujem.

skuter, kao i svaki drugi komplikovani mehanicki sklop, ima mnogo toga da se stavi na tas.

 

nisam vozio yamahu, ali pratim pazljivo to trziste jos od pojave gillere sa tri tocka :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 2 sati, Nesasavage je napisao:

Hvala Milllane, ovaj podatak nisam znao za nestabilnost, mada imam motor za putovanja, ali sam mislio da iskoristim i trotockasa za neku turu.... sad sam vec u razmisljanju, ozbiljnom:stabre:

Ako imas motor onda imas i polozenu A  kategoriju i nisu mi jasni tvoji razlozi kupovine tricikla. Prednost je sto se vozi sa B kategorijom. Mane? U startu skuplji od klasicnog skutera, skuplji potencijalni kvarovi (elektronika viljuski, trap osetljiviji nego kod klasicnog motora), znatno tezi od klasicnog skutera. Piaggio mp3 lt 500 koji sam vozio je tezak 280 kg, forza koju trenutno vozim ima 180 kg, osetna je razlika u voznji po gradu i na manjim brzinama. Tricikle kupuju ljudi koji nemaju A kategoriju ili ih mrzi da polazu za A.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Hvala Pinokio, upoznat sam sa Yamahinim agregatima, posedujem Xmax 125 pa odlicno znam sta sve moze i koliko vredi. Mada se verovatno ljubitelji Piaggio agregata ne bi slozili sa tobom:jee:

Gledao sam i na YouTube, ali mislim da su sve to samo reklame i pokusaji za vecu prodaju.

U svakom slucaju, hvala na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
4 minutes ago, Milllan 83 said:

Ako imas motor onda imas i polozenu A  kategoriju i nisu mi jasni tvoji razlozi kupovine tricikla. Prednost je sto se vozi sa B kategorijom. Mane? U startu skuplji od klasicnog skutera, skuplji potencijalni kvarovi (elektronika viljuski, trap osetljiviji nego kod klasicnog motora), znatno tezi od klasicnog skutera. Piaggio mp3 lt 500 koji sam vozio je tezak 280 kg, forza koju trenutno vozim ima 180 kg, osetna je razlika u voznji po gradu i na manjim brzinama. Tricikle kupuju ljudi koji nemaju A kategoriju ili ih mrzi da polazu za A.

Naravno da imam kategoriju i imam poprilicno hiljada kilometara iza sebe na motorima, jer imam i dovoljno godina, ali volim i da eksperimentisem i da probam sve sto mogu, od planinarenja, preko splavarenja, padobrana i ronjenja.... 

Pa sto ne bih onda probao i trotockasa:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Jedina stvar koja je prakticna kod tricikala je lako baratanje sa njima po parkingu ili garazi kada se zakljuca prednja viljuska. Stabilan je i okrece se lako, nece da padne u stranu. Ovo sto sam izneo je krajnje subjektivan stav, prevezao sam oko 5500 km na piaggio-u mp3 i oko 6000 km na klasicnom motoru. Svima bih preporucio klasican motor, zato sam i ja na njemu ostao, nisam se vratio na tricikl. O ukusima je suvisno diskutovati, ovde samo razmenjujemo iskustva. Probaj pa ces da vidis da li ti se svidja ili ne.:)

Promenio član Milllan 83

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Naravno, razumemo se, ali zahvaljujuci vama i vasim odgovorima, shvatam razloge za mali broj trotockasa koji se voze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako je za ćef (što skroz podržavam) od tricikla najlepse mi izgleda Metropolis 400. 

Dizajn moderan, dosta opreme ima na sebi, zabavan za voznju jer 400ccm sasvim lepo nosi težinu. Prednje oslanjanje nema veze sa oslanjanjem kao što ima MP3 recimo, drugačije je uradjeno, jednostavnije i td....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Drugar vozi Qooder sa tri točka i nema nikakvih problema sa upravljanjem, čak šta više to je izuzetno stabilno vozilo za peglanje po krivinama, teško ga je pratiti kada ga nagazi i krene da krivinari.
Pored toga ima motor i manji skuter, ali kaže da se na ovome oseća najsigurnije

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Quadro Vehicles QV 3, 2021. godište, Scooter, Beograd. Cena 7.690 € - Motori - Polovni Automobili



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Prabaj ga negde,najbolje ako ima neki rent a moto,ispeglaš ga dan-dva i znaš na čemu si.Probao sam ga na par sati,i razočarao se iz razloga što nema tu slobodu i laku manipulaciju kao dvotočkaš. Oseća se na volanu i pod dupetom... kompletan osećaj je nekako bliži kvadu. Vozio sam 4ooccm  model.... trom je on za 4oo kubika.Zaključak s moje strane je,da je lakše voziti hajabusu nego mp3. Baš u gradu. Jedini plus,nema potrebe da spuštaš noge na zemlju.... ako je to uopšte plus. Predugačaki i nedovoljno uzak. Ali ako si rešio...uvek možeš da ga prodaš. Lože se ljudi na njega, okreću se,gledaju ga, redak je a valja se izdvojiti iz bezlične mase. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere

Hvala gospodo svima na pomoci, niste ni svesni koliko ste mi pomogli. Uzecu u razmatranje i Peugeot, nasao sam neki i da probam, pa cemo videti. 

Hvala svima jos jednom:zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prvi primerak koji je stigao u Srbiju

12.03.2014. pred Sajam 

DSC-0789.jpg

 

DSC-0790.jpg

 

DSC-0806.jpg

 

DSC-0807.jpg

 

negde oko 2.500-3.000km vozali se

DSC-0832.jpg

 

licno u ovoj varijanti mi je najlespi

peugeot-metropolis-eicma-2012-7.jpg

 

1016427-633200816716525-1043532329-n.jpg

 

novi model na steroidima :)

74647599-2433144950108635-83435703200991

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, root012 je napisao:

Чији агрегат носи овај пежо?

La france nosi, bolje da su Mastera uzeli

tap-148-el-peugeot-metropolis-400-04.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Do skoro sam imao nedoumicu kao ti. 
Samo sto ja nisam imao nikakvo iskustvo sa motorima, niti imam A kategoriju.

U pricu su ulazili:

-mp3

-tricity 300

-metropolis

-quder (ili kako se vec pise)

Zbog odrzavanja i delova sam zadnjeg odmah izbacio, metropolis iz slicnih razloga, uz to meni se naprotiv bas nije svideo fizicki.

Ostali u igri mp3 i tricity. 2-3 meseca sam citao i gledao po netu sve sto sam mogao da nadjem, poredjenje, opise i slicno. Malo je poredjenja na engleskom.

zakljucio sam da su jako slicni, kazu da je tricity stabilniji u nekim situacijama, i mozda za nijansu manje trosi.

Na kraju je presudio izgled i to sto je tricity malo veci (kao i ja sa svojih 192 cm)

Vozim ga zadnjih 3-4 meseca i sto se mene tice odisevljen sam, voleo bih da provozam bilo sta sa dva tocka pa da mogu da uporedim.

zakljucavanje prednje osovine i parking kocnice je odlicna stvar prilikom kratkih zadrzavanja, parkiranja, premestanja… ali ume da bude zeznuto ukoliko je teren neravan a osovina zakljucana, moze lako da se prevrne ako jedan od prednjih tockova upadne u rupu ili se popne na uzvisenje prilikom guranja, 

Ako si iz Beograda ili svracas mozes da probas moj tricity ipak ces tako najbolje proceniti.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 411 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Ja uzeh prosle nedelje tricity cisto iz zajebancije

Posle horneta , ktm-a i afrike rekoh ajd da probam i ovo cudo

Svideo mi se na prvi pogled i to je bilo to

Plasio sam se sto se tice provlacenja po gradu ali nikakav problem

Potrosnja smesna, udobnost dobra

Jedino smara sto nema izbegavaja rupa , za duza putovanja podnosljiv tj. presao sam u cugu 200km i mogao sam jos toliko opusteno bez stajanja, fina zastita od vetra 

Sa punim rezervoarom sam presao 330km do zadnje crtice mesovite voznje

Prostor ispod sedista ogroman , jos sam u fazi razrade pa ga ne gazim prvih 1000km ali u krivinama se ok ponasa

Eto brzinski sam nabacao sta sam mogao da kazem o njemu

Tilt i ne koristim i nisam ljubitelj keyless sistema al ajd

 

 

IMG_20210730_184547.jpg

IMG_20210727_162738.jpg

IMG_20210730_183814.jpg

IMG_20210727_152157.jpg

Promenio član miketa
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja