Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tricity 300 Vs. Piaggio MP3 300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Ma zaboravis na potrosnju cim sednes hahah ok nije neka brutalno nasvirana sprava al ja bas uzivam u voznji ovakva kakva je

Kad bih probao Niken-a verovatno bih skapirao kako je slabasan al za sad ovo mi je puna kapa 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Ne znam kako se vadi akumulator, mislio sam preko zime da ga drzim na punjacu 

Kako stvari stoje necu ga ni vaditi na kraju posto se vozi non stop

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

I ovaj moj se vozi skoro svakodnevno, juče popodne sam po snegu obišao pola grada, morao da čistim vizir rukom od snega... A auto mi stoji ispred zgrade, isto automatik, grejanje radi, ali mentol više voli da se "provoza" skuterom i kad nije vreme za to... :haha1:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@QmBGD drago mi je da ima i “gorih” od mene :)
Kako idu sve hladniji dani ja tako kupujem sve vise odece i zastite za motor 

@miketa iza leve bocne plastike je akumulator, nadjoh ga slucajno dok sam montirao termo scud, evo i slike kad dodje vreme za menjanje da ne skidas dva puta plastike 

 

 

FBF59545-61C7-41A5-BF73-DE71E28071C9.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Neverovatno, da ne kažem čudno da Tricity nosi tako mali akumulator, YTZ8V od samo 7Ah, nije srecno resenje.

Recimo mali Peugeot Tweet ili SYM, 50ccm nosi 7-cu od 6.3Ah

Obično 250/300ccm nose 12-ce ili 14-ce, 10-12Ah ..... 400/500 cak 16-cu od 14.7Ah.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kriza, stedi se na svemu.

Razumem i da zaradjuju na dodatnoj opremi ali skuter koji su izbacili u prodaju 2020.god stavili led farove i pozadi led pozicija i stop a led migavci dodatna oprema :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Pitanje

 

Zove me kolega sad i pita da li znam gde moze da odradi tehnicki pregled za tricikl pijadjo mp3

Zvao redom tehnicke i niko ne radi sad po novom tricikle, navodno rade neki tehnicki pregled u Mirijevskom bulevaru itd

U pijadju su mu rekli da je poslat dopis ministarstvu bla bla bla da se resi taj problem

Evo

Sedim, pusim, razmisljam

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 4.7.2021. at 18:14, Nesasavage je napisao:

Hvala gospodo svima na pomoci, niste ni svesni koliko ste mi pomogli. Uzecu u razmatranje i Peugeot, nasao sam neki i da probam, pa cemo videti. 

Hvala svima jos jednom:zdravo:

Postovani, ja imam polozeno za A kategoriju i vozim mp3 zadnjih 10ak god. Pored toga vozim i motor 1000ccm ali ne bih menjala mp3 ni za sta. Za svaku preporuku. Putovala sam sa njom i na more, voze je i deca. Jedini motor koji moze da se vozi sa stiklama i stakama. Prema tome jedno veliko ZA mp3.

Poz

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: mp3 LT

Ok ljudi, pitanje gde se u Beogradu moze uraditi tehnicki pregled za teski tricikl?

Po novom pravilniku izgleda ne postoji tehnicki pregled, koji god sam zvao, ne rade tricikle!! Uzas!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Mickey1 amss progres na pancevackom putu, a ima i neki na kruznom putu tehnicki.

Nadji ovde na forumu temu “registracija i tehnicki tricikla” pisao sam gde sve ima.

 

Uglavnom trazi tehnicki koji ima poligon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT


tek septembar? :ups:
Dobro si mi rekao ovo, ja cu onda negde u junu-julu morati da zakazem za februar 2023.

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Mickey1 trazi tehnicki koji radi traktore negde van Bg, tipa Stara Pazova i ta manja mesta pa se provozaj, jer se traktori rade na poligonu.

Po Bg jedino Risticevic vozi traktor valjda zato manjka teh. :D

Salim se malo ali tako probaj :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 19 sati, Mickey1 je napisao:

Ok ljudi, pitanje gde se u Beogradu moze uraditi tehnicki pregled za teski tricikl?

Po novom pravilniku izgleda ne postoji tehnicki pregled, koji god sam zvao, ne rade tricikle!! Uzas!!!

 

Otvorena je linija VP teh. pregleda, nazovi pitaj mislim da rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 3. 7. 2021. at 22:59, Milllan 83 je napisao:

Ni jedan ni drugi. Ja sam presao 5000 km sa piaggiom, nestabilan je na otvorenom putu i ljulja se iza kamiona i autobusa. Drugar je kupio prosle godine novog zato sto nema A, skoro mi je pricao da zamalo nije ispravio krivinu. Kada se koci prednjom blokira korman i moze se okrenuti za 10-15 stepeni. Kada kocis prednjom ides pravolinijski, ne vozi se kao obican motor. Kao prevozno sredstvo u velikim gradovima da, na otvorenom putu izuzetno rizican i tesko upravljiv, iako na prvi pogled ne deluje tako nego suprotno. Yamaha je pionir u tome, piaggio ima velike skutere od 500 kubika na 3 tocka 10 godina, trebalo bi da su bolji od yamahe sudeci po tome. 

Pozdrav,

Ja imam tricity 300 i sve to govoris nije točno. Šogor ima xmax 300 i zadnjih mjesec dana sam vozio i jedan i drugi. Tricity je nemjerljivo laksi sa voziti nego Xmax koji je sam po sebi jedan od najvoznijih skutera na dva kotača. Pod laksi mislim da je podatan i za neiskusne vozače. Za grad ocjena je 9/10  na otvorenoj cesti magistrali je vrlo udoban, stabilan i poudzan. Putna brzina 110 do 115 je lako odrziva. Na zvojitim cestama po brdima nije tako  brz u zavoju kao dvokotacni skuter primarno zbog 60kg extra tezine. No to mu nije ni primarna namjena. Tricity je primarno gradska zvijer, extra kotac daje dodatnu sigurnost i udobnost na losoj cesti, tramvajskim prugama, kockicama i slicno, potrošnja je cca 3.5 do 3.7 l/100km. Prica da se disk brze trosi je smiješna pa motor ima disk više znaci 33% vecu kocionu moc. Lijeva kocnica koci sa sva tri kotača kao auto i tu kod naglog kocenja i ulaska u zavoj se  moze imati osjecaj da slabije skreće, zato kocis sa desnom(prednji kotaci) i kad tezina optereti prednje vilice u zavoj ulazis bez problema i s vrlo velikim osjećajem sigurnosti. Troskovi odrzavanja su kakvi jesu pa ne govorimo o tomosu ili apncu. Sve u svemu Yamaha tricity300 je odličan gradski skuter s kojim mozes bez problema i na vikend putovanja do cca 250-300km.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja