Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Barel ili Plattner iskustva

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 14 sati, slobasuper9 je napisao:

Ja sam bio zaposlen u 2 firme koje su se bavile farmacijom/medicinom pre trenutnog posla i nisu bili posrednici ni jedni ni drugi. Šta više, u smislu prodajnih rezultata smo Sloveniju jeli za doručak.

Poslato iz Euro Sumar-a
 

Pa sto se tice cifri naravno da pravimo veci obrt i od HR i od SLO ostale i da ne pominjemo. I najveca smo drzava po broju ljudi. Samo je glupo sto se taj obrt novca provlaci kroz njihove firme i sto su šefovi i uprave u njihovim zemljama. Ali da ne produbljujemo temu dalje u pogresnom pravcu,mada ja sam kriv 😃

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 509 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Vezano za isporuku, kao frisak kupac novog motocikla pri potpisu ugovora sam dobio i predracun i racun sa jasno naznacenim brojem shasije. Isporuka sa centralnog lagera iz fabrike je isla po nekom njihovom redu proizvodnje i skladistenja i na to diler svakako ne moze uticati. Bar je to nesto sto sam ja iskusio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tako je. Tvoja porudžbina stiže do fabrike, tamo se otvara radni nalog, generiše broj šasije i čekaš da se motocikl napravi i transportuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Do sada su uputstvo i papiri svi uz novu Yamahu bilo na Slovenackom i Hrvatskom...toliko o postovanju kupca i trzista...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I ja kad sam kupovao skuter dobih uputstvo na Hrvatskom.

Pre nekoliko godina drugar imao problem sa inspekcijom jer nije imao na našem jeziku već imao na Hrvatskom.

U pitanju je bio ručni električni alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova

Pa jako je tesko prevesti tisuce u hiljade, treba platiti nekog profesora sa filoloskog fakulteta a onda bi i cena motora bila veca:lol3:

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 20 minuta, MarkoMoto je napisao:

Pa jako je tesko prevesti tisuce u hiljade, treba platiti nekog profesora sa filoloskog fakulteta a onda bi i cena motora bila veca:lol3:

Taksisti lako to konvertuju.....kad ih pitaju koliko je dve hiljade tisuća...oni kao iz topa kažu pet 🤣

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Živim u BiH/ RS , 2017 kupio nov Kawasaki, 2023 nova Yamaha. Dva različita brenda, dva različita dilera i grada. Za oba popratni papiri su bili iz Slovenije ,garancija i uputstvo na Hrvatskom jeziku. Ima tu nekih novih rječi da treba koji sekund da uklopis smisao al ajde razumije se… Zamjerka mi je bila odmah zašto nema na Srpskom jeziku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2465 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 1/7/2024 at 10:47 AM, miljan_tracer said:

Do sada su uputstvo i papiri svi uz novu Yamahu bilo na Slovenackom i Hrvatskom...toliko o postovanju kupca i trzista...

To je samo i isključivo do prodavnice tj. dilera. Seva mu zeka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 253 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Je…sva srića  da postoji google translate, inače ne znan kako bi razumija išta šta se piše ovdi.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Мене један колега из Хрватске убаци на фејсу у мото групу....Ја се представим...дам генералије и после видим да многи збуњени јер је све било на ћирилици. Једино што ме обрадовало и потврдило какви су мотористи људи....нико то није оценио као провокацију чак шта више ударили на позитивну зајебанцију уз примеса Југоносталгије. 

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Био јуче до Барела на Н.Бгд. да пазарим неке чизмице....бла бла трућ трућ све прошло како треба и кренем да бацим поглед у салону и сервису...уједно мало да се распитам око сервиса за ФЈР. Једном речју сам био одушевљен екипом. Око мог мотора ми је све речено везано за велики сервис....цене уопште нису са сечу вена и после кренусмо причу око нових модела. Понуђена одмах пробна вожња и хвалоспеви око Трејсера 900. Лепа справа...наравно одмах понуђено да седнем да га осетим. Све у свему 45 мин. лепе приче....за сваку похвалу за Барел.

Promenio član BaneVuk58
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@BaneVuk58 Svi su ok dok ti ne prodaju motor i mislim da je merodavno jedino iskustvo nakon kupovine. :) Što se Yamaha Barela konkretno tiče, većinu zaštitne opreme koju nosim sam kupio kod njih, i svaka od tih kupovina je bila jedno krajnje prijatno iskustvo. Deluju izuzetno korektno, ali ne vozim Yamahu, pa ne znam kakvu post prodajnu i servisnu podršku imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Urban RiderPa evo konkretno za servis mog motora mi je rečeno da je najbolje da se radi u "zimskom" periodu jer preko sezone imaju obavezu da ispoštuju motore u garanciji što odaju mišljenje da je post prodaja profesionalna. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, Urban Rider je napisao:

@BaneVuk58 Šta znam, meni takav odnos prema kupcima čiji su motori izašli iz garancije baš naprotiv, ne zvuči ni profesionalno ni korektno.

Oni mi nisu rekli da ne bi uradili nego da ovi drugi imaju prednost....u smislu kad mu stigne kilometraža za servis da "moraju" da ga prime u nekom razumnom roku zbog garancije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa Barelom sam uvek imao lepa iskustva, u više navrata poslednjih nekoliko godina. Gotovo sve od opreme sam tamo kupio....ali svi imamo dane i one dane.

 

Elem, pre jedno mesec dana upadnemo nas dvojica, tražimo kožne jakne i kožne rukavice, prodavac nas je izgleda "ošacovao" kao neozbiljne, posvetio 3/4min pažnje, pokazao meni dve jakne, jednu u mojoj veličini, drugu ne.....i ode čovek.

Drugar je dobio dobar dan i ništa više :)

 

Istog dana smo kupili 2 jakne, 1 par rukavica i torbu na drugom mestu....

 

Ne napadam nikoga konkretno, ali ne treba gubiti mušterije na taj i takav način.

Mi ćemo se svakako vratiti opet u Barel nekom drugom prilikom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Mene su slično ošacovali u Plattner-u, samo u smislu - ovaj će da plati. I platio sam, Cardo, 35.000 din, a ušao tražeći najjeftiniju, najobičniju komunikaciju samo za muziku. Momak me ubedi da je Cardo jedina koja ima, to je ovo, to je ono, ma vrh. I jeste stvarno. 😅 Ali mogao je da mi kaže da imaju i druge komunikacije u ponudi za svega 7.000-8.000 din koje sam video tek nakon što sam platio i uzeo račun za Cardo. 😊Ne uzimam za zlo, služi me ekstra, ali eto, malo mi je taj stav bio bzvz.

 

Drugaru nisu dali da sedne na Tracera 900, a kamoli da ga proba. Iznervira se, ode u Barel, proba motor i kupi ga. 😊Ali dobro, to je njegovo iskustvo, nije se desilo meni pa ne garantujem. 🙋‍♂️

Promenio član Paljevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja kad kupujem nešto, to ispitam i odem u radnju i kažem daj to i to. Svako od nas misli da je poseban a njima uđe i zove danas 100 posebnih ako me razumete.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 2 minuta, Alekre je napisao:

Ja kad kupujem nešto, to ispitam i odem u radnju i kažem daj to i to. Svako od nas misli da je poseban a njima uđe i zove danas 100 posebnih ako me razumete.

Isti slučaj 👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Isti slučaj.

Ja hteo da probam 2 braon, drugar 2 crne kožne jakne.

Mene zanimala obuća uz tu braon.....drugara rukavice uz crnu....

I ništa jbg....

Odnosmo do Rume, daj jaknu, rukavice i torbu, odosmo do motoplatz-a još jedna jakna i jedne za malo rukavice (jedan sav nije bio na mestu, stezao....)

 

I ko zna..... Sve jedno meni je tih xxx dinara ili evra mnogo, njima ko zna.....možda je i sitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja