Jump to content

Moto Zajednica

Patike i sve o njima

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sjebem koje god kupim tako da ne dajem mnogo para za to. Kad kupim patike ili čizme ja to nosim svuda, radim u njima,guram palete, vozim motor, lomim gajbe za potpalu,kopam, kosim, kršim. Tako da bile one Salomon ili kineske za 2000 crno im se piše. 

Inače, prvi dan skidam obuću rukom, kao pazim, već drugi dan izuvam uz pomoć druge noge i tu sva emotivna veza izmedju mene i patike prestaje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Volim makserice da nosim nekako su mi udobne ili sam ja to sebi utuvio u glavu. Ali eto i u njih se razočarao sad kad sam uzeo 720ku koju sam papreno platio i govno se raspadne posle mesec dana, muku mučio sa bazom oko reklamacije i šta ću morao hitno uzeti druge

Kupio sam po prvi put New balance i oduševljen sam sa udobnosću sad koliko će da traju videćemo. 

Posle čitam na raznim forumima za makserice 270-720 da su se mnogima raspale i sve kupljene u bazu pa kontam da kod nas dolazi možda 5 klasa nazalost

Kupicu ih ponovo ali kad budem išao u svicu da vidim da li je do modela ili klase koja se prodaje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 4 sati, Bigor je napisao:

Ma sve sto je preko 130€ je pretjerano dati za patike. Jednom meni prodavac nudi neke Asiks za 200€, to je van pameti dati sem ako ne znas kud ces s parama. Kazem mu ja da su sve 4 gume za auto toliko i dal bi ih on kupio, on se nasmija, sta ce radi sto mora.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Ja 2012 dobijem kintu od osiguranja i dam za Armanijeve 300e i to na snizenju. Drugari me zezali da sam mogao da kupim svinju i jedem meso celu zimu, a ovako cu da glodjem telecu kozu sa patika kad udari minus. 

Evo i dan danas se nisu nigde ni pocepale, ni odlepile, a debelo su presle, plus voznja motora u njima. Jedino je djon totalno dotrajao, pa su sad samo za radove oko kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

To je kao kada bi poredio telefon od 1500€ sa onim od 500, niko ne spori da je kvalitetan ali i ovaj ce za isti vremenski rok posluziti svrsi. Vec to je malo prestiz da se kaze kako je 1500, a vise od pola kupaca nabada po njemu, jedva i osnovne funkcije koristi. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Drugar u kreditima do grla, zaduzen sa strane i mimo kredita, i onda mu sestra kaze kupi koje god patike hoces ja castim, ona takodje u kreditima. On se hvali kako je kupio patike od 30.000 u bazu. Alooo eee, oboje platu po 30k imaju i uzeo patike za iste pare, pa meni objasnjava kako znas to nije u kesu nego na sindikalni, reko a ja sam sisao tatu a ne zavrsio ekonomiju, pa ne znam kako ide to. Kao da to ne mora da se plati:grr:. Od pre 2god nosi te patike, i dalje im nista ne fali, al ne vidim sta je 30.000 na njima, uostalom i ja moje new balance nosim 2god paim nista ne fali :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ko voli patike sa Gore-tex membranom, preporucujem Reebok ...Trail GTX 2.0.

Trenutno su na snizenju u Djaku. Traju mi do 2 godine, NON-STOP i samo njih, nosenja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

4+ godine non-stop nošenja; nisu najjeftinije patike na tržištu ali imaju odličan odnos cena/km ili cena /trajanje

Kupio par Oktobra 2015 i opet iste pre par meseci. Ove stare ispucale tamo gde se pregibaju; pedalanje na bicikli im došlo glave.

Na sniženju ih kupio za ~14.000 RSD; sada vidim da su dostupne za 19.000.

Gore-Tex, odličan djon za po prirodi, dizaj prihvatljiv i za "civilnu" upotrebu.

SALOMON XA PRO 3D GTX PATIKE

 

393322-01_1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ljudi ja sam imao karimor zimske cipele, cizme kako god. Isao na planinarenje u njima zimi, gazio po potocima, unistavao ih, nikad se nisu ni pocepale niti pustile vodu, a kostale oko 30e. Imam jos par karimor stvari od odece i vrh je. 
 

@drs salomon mi zelja oduvek..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Karrimor ima (ili je bar imao) jako ozbiljne proizvode; rade proizvode za vojsku, policiju, specijalne službe i potrebe. U Engleskoj sam pre više od 15 god kupio njihove patike, na nekom sniženju ista tako oko 30 GBP. Nošene jako dugo. Izdržljive do besvesti, samo je dizajn bio vrlo outdoor.

Od kada sam otkrio čari Gore-Texa gledam da i zimske cipele budu sa membranom a patike isključivo sa membranom.

 

EDIT:

Malo čačnuh po netu; nije to više ni senka one (Karrimor) firme od nekada.  :jok:  Korišćeni primerci čizama se mogu naći na e-bay za 50 - 100 EUR. A današnji proizvodi su budžetska varijanta proizvedena u Kini. Fucking new world.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da dizajn im je iskljucivo uz neki skafander ili pantalone za planinarenje, uz sve drugo je katastrofa. Mada ko ne brine za modiranje njemu je svejedno sta ce uz sta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja vec godinama nosim Skechers. Mozda i vise od 10 god. Kupujem u Office. Niti jedne do sada nisam bacio. Kupim nove, stare sastrane, pa nosim kad je ruzno vreme. Pa onda predju u radne. Pa ih zena opere pa opet budu beko vreme paradne. Imam jedno 6 pari. Prve koje sam kupio nakon skidanja crnine za tataom (9 godina) su radne i dalje. Iznjakane ali cele. 

Posle sam kupovao pamucne. Imam jedno 2 para da im je djon kao staklo gladak ali i dalje su cele. Oprane bar 30x. 

Bem li ga, lake su kao pero, udobne, traju dugo. A cena 40-70 eura. Ja zadovoljan. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@abarth_maniac skecers kupih ovo leto za posao, one sa gumenim pertlama, trajale su dok ih nisam odneo u bosnu pa isao hiking 5h sa njima po kamenju, tu se djon iznutra raspao. Bile u reklamaciji pa dobih nove. Al za 3-4000 koliko mene izadju sa popustom u office, za posao dusu dale. Vidim jako puno konobara ih nosi, lagane, ne osete se na nogama, ceo dan sam u njima, extra su

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja ih ne akam van dnevnih aktivnosti. Prosek mi je oko 15.000 koraka. Zabelezenih. Ne kidam ih u smislu penjenja po kamenju i slicno. 

Traju dok mi ne disade ili ih ne umastim toliko da nisu vise za nosenje u javnosti. A kao da hodam po oblaku. Mislim da nemaju 400 grama obe patike. 

Manu koju sam ja uvideo je to sto ulozak koji je memo pena, kad je jako toplo, ne dise dovoljno. Ako je carapa jako losa (ono tipa poliamid/poliester) onda mi se noge posle 15 sati dnevno upare u njima. I ako ne posvetim paznju, pocnu noge da se osete. 

Ako su pamucne carape bar 80%, nema problema. 

Kad se zajebem, noge u lavor sa sodom bikarbonom na par minuta pre kuoanja i nema neprijatnog mirisa. Carape u djubre odmah (iako pise 100% coton). 

Odoh u off, ali evo nesto sto me obradovalo u prici sa patikama i problemima:

Soda bikarbona drzi stopala zdravim. 

Drugo sto me materijalno obraduje svaki dan, iznova i iznova. 

"Patika"! 

Suzuki Ignis sport. Ljudi, koliki mi osmemh taj autic mami, nije opisivo recima. 

Svakom ko voli zustri hothatch, preporucujem da ga sebi kupi. Kad tad. Koji god! Samo da je ispod tone i vise od 100 ks. Osmeh zagarantovan! Ako lazem, vracam novac! :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja propagiram Skechers od kad sam kupio jedne zimske cipele. Meka koža spolja, unutra taj memo-uložak, ali ga ja ne trošim jer imam neke svoje uloške. Evo te cipele imam već jedno 4 godine i ništa im ne fali. Nosim ih od +10 do -koliko god da bude. Upadao sam u sneg sa njima kad mi se auto zaglavio u smetu, nosio po kiši i vodu nisu pustile. I isto tako kao što ste rekli - lagane, a noga diše, jer su kožne. Čak sam i jedne druge cipele kupio kao zimske da ih nosim umesto ovih, ali ne mogu da se porede, tako da sam se vratio na stare Skechers, a te nove evo stoje već dve sezone u ormaru. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Sketchers ima ili je imao i duboke cipele koje ne propuštaju vodu (obeležene crvenom linijom na đonu). Pre par godina u Budimpešti našao na nekoj rasprodaji, možda 70e koštale. Pola broja su mi veće ali za tih 10 dana godišnje kada je takva obuća neophodna u BG vrhunska stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

             Probao one Salomon GTX, pretvrde i preneudobne za moj ukus. Karrimor nosim već sedmu godinu, letnje i zimske i vodonepropusne i ovakve i onakve. Broj 46 je STVARNO 46.  Bez preterivanja, za 30-ak eura po modelu(prosek), sve drugo je smešno u domenu odnosa cena-kvalitet. Dva para kupljena (kao za trčanje) za po 16e, neke D3O trail, naopako sam ih zlostavljao 3 ipo godine sa 135kg žive vage, a od mesha su. Najudobniji par obuće IKADA!!! Motor, trening, posao, 9 meseci u godini. (nabavka preko, naravno). Što se domicilnog tržišta tiče, Skechersu dajem prednost u sazvežđu uloženo-dobijeno.

Alaj smo se izofftopičkarali...:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja