Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Mala Strada ima motor od Hipermotarda, koliko znam. Što se snage tiče, iskreno, meni je moja 1200 bila slaba, sve je to lepo na papiru šta piše, ali kad se natovarimo žena i ja, pa krenemo u neko ozbiljno preticanje, recimo kamiona, bilo je poprilično situacija gde me je zamalo izdao motor. Vozim samo 1000cc i navikao sam da preskačem prepreke na putu, Strada pruža lažan osećaj da to može a onda u sred preticanja shvatiš da je problem. 

 

Moj savet, koji bi ja dao - pogođen iskustvom kojim sam imao s tim, da kažem starijim, Dukatijima je - beži od njih kao đavo od krsta. Desmo servis radi ukupno 3 majstora u zemlji, a 80% vlasnika ne radi (mislim na pun Desmo, ne samo kajševi + svećice). Meni se moja Strada smučila, to je jedan toliki krš od motora, da više u životu ne bi kupio Dukati koji je stariji od ovih V4. Kvalitet izrade, struja, svaki jebeni šraf i navoj, sve je katastrofalno loše, a i imaju milion i dvesta nekih dečijih bolesti. Ako nemaš debele živce (i novčanik), ne uzimaj. 

 

Kupi Versysa 1000 i vozi se kao čovek. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
46 minutes ago, Paljevina said:

Mala Strada ima motor od Hipermotarda, koliko znam. Što se snage tiče, iskreno, meni je moja 1200 bila slaba, sve je to lepo na papiru šta piše, ali kad se natovarimo žena i ja, pa krenemo u neko ozbiljno preticanje, recimo kamiona, bilo je poprilično situacija gde me je zamalo izdao motor. Vozim samo 1000cc i navikao sam da preskačem prepreke na putu, Strada pruža lažan osećaj da to može a onda u sred preticanja shvatiš da je problem. 

 

Moj savet, koji bi ja dao - pogođen iskustvom kojim sam imao s tim, da kažem starijim, Dukatijima je - beži od njih kao đavo od krsta. Desmo servis radi ukupno 3 majstora u zemlji, a 80% vlasnika ne radi (mislim na pun Desmo, ne samo kajševi + svećice). Meni se moja Strada smučila, to je jedan toliki krš od motora, da više u životu ne bi kupio Dukati koji je stariji od ovih V4. Kvalitet izrade, struja, svaki jebeni šraf i navoj, sve je katastrofalno loše, a i imaju milion i dvesta nekih dečijih bolesti. Ako nemaš debele živce (i novčanik), ne uzimaj. 

 

Kupi Versysa 1000 i vozi se kao čovek. 

 

 

Odlična tromesečna terapija, obzirom da mi tako povremeno dođe da pogledam oglase za MS Enduro. Lepo se resetujem svaki put kad pročitam vlasnička iskustva.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ok, ja gledam MS 950S koji je 2019.-2020. god. Ispratio sam tvoj post kako su se sa godinama resavale decije bolesti. To mi je ulilo malo nade. Ah, sta da se radi... ide se na Versys 1000, pa za koju godinu na MS kad ispeglaju jos koji problem.  :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Ili shvatis da si totalna dilka, i da si izgoreo po mozgu, kada pored 5 alfi u porodici resis da kupis i Ducati-ja:lol2::jee5::lud:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

И поред свега прочитаног мени човек заголицао машту понудом замене за мој мотор...:jee:

 

 

Kdgq3Gd.jpg

 

NoicXG5.jpg

 

XLB3xMG.jpg

 

Кад видим како се сија, не могу да одолим (да не маштам)...:)

Promenio član Marko05
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Nek ti slika stare kajševe i pločice, ili račun gde piše da mu je neko radio Desmo... za početak. :lol: 

 

I meni golica maštu svaki put kad je vidim, ubedljivo najudobniji i povozniji motor koji sam ikad imao... dva puta! I oba puta sam prodao jer je čisti krš od motora, mehanički gledano! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Koliko ja znam, S modeli imaju ABS kao i elektronsko vešanje, dok je kod osnovne verzije manualno vešanje. Ne znači, osim ako nije Skyhook, a nije na ovim prvim modelima. Jedino što dobijaš je da u svakom modu ti se drugačije namešta Compression/Rebound, dok bi ovako morao ručno da ga šteluješ. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Pa da, ja sam na Skyhook mislio. Da li pravi toliku razliku ili je samo preuvelicano od strane novinara? Velika je razlika u ceni polovnih motora u S verziji i u obicnoj. Ok, S nije samo vesanje vec dolazi jos nekih dodataka, ali je razlika u ceni primetna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Tek 2013-2014 godište ima Skyhook, i on je zapravo aktivni sistem elektronskog vešanja, i pravi ga SACHS. Na ovim starijim modelima se nalazi Ohlins, i u pitanju je polu-aktivno vešanje, gde se Rebound i Compression elektronski menjaju i ostaju na jednoj poziciji tek prilikom promene moda vožnje, dok se na SACHSu to dešava sve u toku vožnje, skroz automatski u zavisnosti od puta ispod tebe. U suštini su u pitanju dva skroz različita sistema vešanja, Skyhook je zapravo baš zgodna stvar i baš lepo automatski pegla rupe i neravnine dok voziš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ja gledam mladju zverku (2019-2020) u S izvedbi jer mi je onaj Versys iz prethodnih postova promakao. I ako su ta dva motora prilicno razlicita, oba koriste Skyhook vesanje. Kawu sam probao i meni se svidelo kako to radi na njoj. Odaberes da li si sam ili imas jos tereta na motoru i on se prilagodjava tezini kojom je opterecen. Na sve to jos se dodatno prilagodjava u zavisnosti u kom si rezimu voznje (sport, rain...). Obzirom da imam nameru da se dosta vozim i sa suvozacicom znacilo bi mi da ne moram da se igram sa vesanjem svaki put kada sednem na motor.

 

Tracer 9GT (sa el. vesanjem) sam probao i on ne dopusta nista od podesavanja. Ima samo 2 moda (hard, soft) i to je to. Iskreno, ja nisam uspeo da primetim neku bitnu razliku izmedju 2 moda na Trejseru.

 

Zato i pitam da li je ovo na Multistradi sminka ili stvarno radi svoj posao kako treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Skyhook nisam vozio, Ohlins savrseno radi, podesis modove kako tebi odgovara i onda ih samo menjas. Saglasan sa @Paljevina sto se tice povoznosti i udobnosti, odusevljen sam:jee5: a sto se ovog drugog dela tice, cekam kad ce :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
On 9. 11. 2023. at 15:24, grafigo je napisao:

radi svoj posao kako treba

:takoje:

 

Ne mora ništa loše da te snađe @Drinkero, ja generalno nisam bio zadovoljan kvalitetom izrade i materijalim koje koriste. 

 

Što se tiče samih problema, za model 2010-2014, top 5 problema po meni su:

  1. Pucanje opruge na papučici menjača (https://www.youtube.com/watch?v=DhWFMzK6L6o)
  2. Otkazivanje cilindra kvačila (https://www.youtube.com/watch?v=nAqngI6vR-Q)
  3. Loše paljenje usled nedostatka preko-potrebnog dekompresora (https://www.youtube.com/watch?v=7XTZ3MbTtp)
  4. Problem sa zagrevanjem ulja zadnje kočnice zbog lošeg dizajna (dobija se to da zadnja kočnica veoma slabo radi)
  5. Loša instalacija, konektori podložni koroziji, lošem kontaktu
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Dok nisam razmisljao o Ducatiju, naletim na link sa ojacanim oprugama, par evra su kostale, ubih se ne mogu da ga nadjem sada :neznam:
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
On 11/9/2023 at 2:03 PM, Marko05 said:

И поред свега прочитаног мени човек заголицао машту понудом замене за мој мотор...:jee:

 

 

Kdgq3Gd.jpg

 

 

 

 

 

Mareee ne moze on tebi da se kvari kolko ti mozes da ga ne vozis! Zapamti! :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 51 minuta, lestra je napisao:

Mareee ne moze on tebi da se kvari kolko ti mozes da ga ne vozis! Zapamti! :lol:

Мудре мисли младог Лестре... :jee:
Потписујем.:takoje:
Било ми пуно срце кад га провозах сад у недељу.
Гледам га онако паркираног и размишљам како би легле неке тракице на фелне, па на резервоар оне гумене налепнице, па са стране на бочне мало нешто да се дода да се разбије монотонија, па да се полира, па керамика.....:Sloper:
Ако не оде за кеш, лепо ћемо се ми дружити догодине.
За оно за шта ћу ја имати времена наредних година, ипак је то идеалан мотор.
Ако оде, вероватно  пауза и штекање за новијег Версиса 1000.

Promenio član Marko05
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 30 minuta, Marko05 je napisao:

Било ми пуно срце кад га провозах сад у недељу.

I meni, svaki put kad sam seo da ga vozim. :wacko:

 

Mnogo mi je krivo što me je mučio i što je toliko loše napravljen - nikad ga prodao ne bih!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Paljevina je napisao:

I meni, svaki put kad sam seo da ga vozim. :wacko:

 

Mnogo mi je krivo što me je mučio i što je toliko loše napravljen - nikad ga prodao ne bih!

Ма ја о фрези причам.:)
А једном сам само пробао Мултистраду.
За мене овако малог, идеалан положај седења.
А и леп, има нешто...
Штета, бар на основу овога што си ти писао и што сам овде и по нету читао, боље прескочити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Aaaaa... prebacio sam se onda! 

 

image.thumb.jpeg.f65c74a0339dbfc34869abe032e47e7d.jpeg

 

Imao sam i tog FZ1, samo 2006, verujem da je maltene isti kao tvoj. Evo iz nekog ličnog iskustva, Strada je udobnija, daleko, pogotovu za dvoje, i mnogo se lepše vozi, dok je Fejzer poprilično oštriji, i ne znam, nekako precizniji kako u vožnji, tako i u samom radu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 5 minuta, Paljevina je napisao:

Aaaaa... prebacio sam se onda! 

 

image.thumb.jpeg.f65c74a0339dbfc34869abe032e47e7d.jpeg

 

Imao sam i tog FZ1, samo 2006, verujem da je maltene isti kao tvoj. Evo iz nekog ličnog iskustva, Strada je udobnija, daleko, pogotovu za dvoje, i mnogo se lepše vozi, dok je Fejzer poprilično oštriji, i ne znam, nekako precizniji kako u vožnji, tako i u samom radu. 

Овај ФЗ1 је нешто најпрецизније што сам до сад возио.
Имам осећај да у кривини колико год затегнем могу да прођем, не мрда ни милиметар.
Сећам се твог са огласа, позната ми ова шара на резервоару.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Poklonio sam je, platio 4500 eura a dao za 3800 eura, drugaru iz grada, a bila je odlična, reg. godinu dana, Ohlins pozadi, još sam je ja mapirao, okratio prenos, išla ko R motor. :lol:

 

Ali bila je kratko kod mene, samo mesec dana, nije mi legla uopšte... Ovaj drugar (tad poznanik) je bio ubeđen da ima neka caka i da hoću da ga zajebem, nećkao se do 22:00h, na kraju kupi i prezadovoljan je, evo već druga godina kako je kod njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Paljevina je napisao:

Poklonio sam je, platio 4500 eura a dao za 3800 eura, drugaru iz grada, a bila je odlična, reg. godinu dana, Ohlins pozadi, još sam je ja mapirao, okratio prenos, išla ko R motor. :lol:

 

Ali bila je kratko kod mene, samo mesec dana, nije mi legla uopšte... Ovaj drugar (tad poznanik) je bio ubeđen da ima neka caka i da hoću da ga zajebem, nećkao se do 22:00h, na kraju kupi i prezadovoljan je, evo već druga godina kako je kod njega...

Мислим да ми је Нешо некад провукао кроз причу да је добра, кад сам му помињао да бих мењао. Али тад шестица још била у гаражи.
Ето мене на пролеће до тебе да "чачнемо" о ову моју.
Морам температуру да спустим.
Одосмо и оф... :ups:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Stvar koja me uzasno nervira, je to sto kada upalis dugo svetlo gasi se kratko. Ali evo resenja


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja