Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Jeste, udoban je baš, ali mene na svakom motoru na nekih 150 km zaboli guza, pa tako i na ovom. Ništa što 5-10 min pauze ne rešava doduše! :)

 

Ostatak tela ništa, ruke, noge, leđa, vrat, nigde bolova, nisam ja navikao na ovaj luksuz, ide ovo na oglas posle servisa i moram da se vratim na nekog kičmolomca. :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ufff, sto me ohladi od Multistrade. Pa zar je stvarno tako nepouzdana da je nisi smio ugasiti? Vozio sam do sada iskljucivo Japance i ni sa jednim nisam imao takvih strahova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugar moj je vozio s2r 800, cim ga dohvati rosa, ne kisa, nema paljenja :D 

 

P.S. Taj je dukac inace kupljen u selu kraj Kg za 2400eura, vozen tri god. prodat za 3200e, trenutno je na PA oglasima 5000eura!

Ulja u njemu su vecinom bila moja istakana, instalacija u haosu... A on sve skuplji! :jee:

 

Saren, na rados" 

to je sada moderno :D 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Proces paljenja Multistrade zahteva navikavanje... Poslušaj @wragg kako pali na klipu ispod...

 

 

I to je normalno. Akumulator je pun, sve je ispravno, samo eto - tako fabrički loše pali. Ima ovde u klipu "rešenje" tog problema, ali onako, nije ni to nešto bajno bolje.

 

Još dodaj na to meni što je počelo da se dešava tamo da se upali ovako jedva i odmah presisa i ugasi se... i to je to, stvoriš strah od paljenja iznova i iznova... :D

 

Po meni, redosled od najboljeg ka najgorem poreklu motora ide ovako:

 

1. Japan

2. Nemačka

3. Engleska

4. Italija

5. Austrija

6. Kina

 

Ko celog života vozi japance, biće mu malo teško da sa 1-og mesta spadne na 4-to. :) Japanski motori su uglavnom izlečeni od svih dečijih bolesti, dok svi ovi ostali sa spiska vuku jedne iste bolesti i probleme po 20 i više godina. 

 

E sad... koliko su japanci pouzdani, recimo toliko italijani imaju neki šmek, zvuk, osećaj, koji eto nema nijedan japanac. Sve ima svoje. :D

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da ! 

Triumph tiger 1050 npr. bez ovog moda vruc ne pali, kod tog je modela ova radnja obavezna (za one koji planiraju eventualnu kupovinu, poznat problem ali i resenje :takoje:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Magare sklopljeno, provozano, kajševi su bili pretegnuti, iako sam ih zategao po specifikaciji od 110 Hz, čuo se neki tužan zvuk pri vožnji, a ostalo sve okej, motor se lepše vozi, bolje prima gas i linearniji je mnogo. Misija Desmo servis - pređena! :D

 

image.thumb.jpeg.39fc19104f7aadd99e980f7fecd36bb2.jpeg

 

E sad, druga muka dolazi na red. I pre Desmo servisa, motor mi nešto mnogo loše pali, jeste da je to normalno za njih, ali mislim da ovo ne treba ovako. Pri paljenju, svetla zasvićkaju, i desi se nekad da kao da nema snage da upali i samo odjednom presisa i ugasi se. Uglavnom se upali, ali baš mu je teško izgleda... Akumulator deluje dobro, voltaža je konstantna uvek, i pre paljenja je uvek iznad 12.3v...

 

Evo ga klip prvog paljenja posle Desmo servisa, i konkretan problem se vidi u trenutku paljenja kad se motor zagrcne.. 

 

 

Nemam druge nego da tražim savet od profesionalca... @N.F.S. Nešo! :D Imam osećaj da ćeš ti odmah znati šta je ovde problem :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ne znam da li je to uradjeno i na motorima kao na autima a imam i na autu ubrizgavanje od motocikla, kad se da gas do kraja i vergla tad se prekida dovod goriva da bi mogao da izbaci visak i onda mozes pustis pa probas opet, bas cu probam da li kod mene moze tako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

Imam osećaj da ćeš ti odmah znati šta je ovde problem 

Eto me sutra da cujem...

Ovako na prvu akumulator (ako podrazumevamo da su kablovi/kontakti dobri), zdrav AGM odrzava oko 13v ( u mirovanju)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Ovako na prvu akumulator

Merio malopre, drži 13v i preko u mirovanju, pri paljenju, kad povuče spadne do 12v i preko. Istražujem, čitam, najverovatnije su negde loši kontakti, treba samo naći gde, ali ja sumnjam na alnaser, a samo što sam ga sklopio celog, tako da... čekaće ovaj problem zimu, osim ako ne krene da me sprečava da ga vozim... sutra odoh da se provozam, i isprobam ovo što sam danas i juče nameštao, za sad, ovo koliko sam ga probao, imam osećaj da je motor prodisao, linearna snaga, a bogami i manje vibracija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050
On 20. 7. 2023. at 12:02, N.F.S. je napisao:

I da ! 

Triumph tiger 1050 npr. bez ovog moda vruc ne pali, kod tog je modela ova radnja obavezna (za one koji planiraju eventualnu kupovinu, poznat problem ali i resenje :takoje:)

Vozim Triumpha dve godine, uvek pali isto, bio hladan ili vruć. Čak vruć i kraće vergla.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 7 sati, Paljevina je napisao:

kad povuče spadne do 12v i preko

Napisao si iznad da je 12.3v pretpostavio sam da je u mirovanju. Tako mali "volt drop" pri startovanju jedino ima LiPoFe akumulator, sanse nema da AGM ne sidje bar na oko 11 (i nesto)v pri verglanju.

Lipofe je napunjen na oko 13.8v (kada meris u mirovanju)

 

Uglavnom, cim motor "zagasi" tablu pri verglanju znaci da mu fali struje, e sad, dal" je malo ima (akumulator/spojevi) ili je nesto mnogo povuce mora da se ustanovi.

 

Pre 6 sati, BaneZ je napisao:

Čak vruć i kraće vergla.

Drago mi je da radi tako, motoru moras da verujes kako bi uzivao koristeci ga! Problem nisam ja izmislio, prisutan je kod vecine tigera 1050. Cesto ga je neko od vlasnika pre resio zamenom kablova...

Ja na (skoro) svakom motoru odradim novo kabliranje (od akumulatora do releja pa od njega do anlasera i masu), cak negde dodam i duplu masu. 

Kada masinu otudjim retko koji novi vlasnik i zna da je to odradjeno i vozi se problema bez.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Jedino ne znam da li isto vazi i za DVT ili su resili nesto od toga. 

Ono sto znam da nisu: tezak start i senzor goriva, za ostalo ne znam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Mali update:

Promenio sam relej paljenja, i definitivno mnogo bolje vergla, ali se i dalje (ponekad) muči da upali. Provalio sam da najverovatnije ima veze s gorivom, kao da ili ne dobija dovoljno goriva u startu, ili vazduha, pa zato ima poteškoća. Iskreno sumnjam na katalizator, da je spaljen i da on pravi probleme, jer kad sam uzeo motor, svašta je nešto zveckalo u njemu... Pa sam tako naručio Dominator komplet iz Poljske, decat + top, videću kad oni stignu kakva je situacija...

 

U međuvremenu, tražio i molio na sve strane, ne bi li našao BIN fajl od Ducati Performance ECU-a, deo kompleta koji se prodaje uz Termignoni auspuhe i decat, košta tričavih 2500 eura, a poboljšava odziv gasa i dodaje neke konjiće... Stvar je prosta, samo upucan BIN fajl od tog ECU-a u moj, i to je to, imam Racing ECU!

 

Ispostavilo se da sam imao sve vreme taj fajl u svojoj kolekciji, samo pod drugim imenom... tako da sam danas opet rasturio motor i upucao ovaj novi BIN fajl... Sad izgleda ovako kad se pali...

 

image.thumb.png.5f1d0d30dd9e743e6d94125f9e9a9f20.png

 

Razlika je izuzetno osetna.. Ranije nije hteo da se podiže na zadnji gasom iz Urban moda... Sad hoće... Probam i Sport mod nakon toga, malkice šinem gas, pope se motor u nebesa skroz neočekivano, ispadne mi telefon iz džepa - pravac na ulicu, a ja ga gledam u retrovizoru kako se tumba... Rekoh sebi, to je to, skrcan je 99%... Prilazim, podižem sa asfalta... Nema ogrebotinicu... Super sam prošao! :D

 

  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Eeee.. @gebee&co, meni mogu da oduzmu samo dah svojom lepotom kad prođem pored njih, onako lepih.... :tuzno:

 

A kući me ne dira niko, naši su fer i korektni, neće na nas Paljevine... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Nije mi dao mira problem teškog paljenja, pa uzeo rasturio pola motora i redom džek po džek - tražim gremlina.

 

Mislim da sam ga našao... Samo srednja iglica i konektor u koji ide puni neke bele materije, nije masno, suvo je, leva i desna čiste, liči mi na neki oksid... Inače je u pitanju senzor položaja radilice i savršeno se uklapa u priču lošeg paljenja...

 

image.thumb.png.b830f2da01b208c4c938080442b239c9.png

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Usla voda u konektor koji je voterpruf? :P

Ocisti dobro ali nemoj smirglicom, skinuces gornji sloj pa ce onda jos vise oksidirati. 

I obavezno sipaj dizel u taj konektor, pitaj ruske tenkiste zasto ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Od pocetka radi kontra redosledom...

Start za otklanjanje gremlina uvek treba biti provera i testiranje svih konektora...

On radi tako stihijski bez da se jasno ustanovi  razlog ali sve po malo (ova ciscenja i zamena preseka kablova) ce uciniti da eto bolje upali.

 

Na tom mestu jeste patiniralo ali (opet) sumnjam da je do njega, kada senzor polozaja radilice/bregastezeza onda nema startovanja i uvek je upozorenje na tabli.

Da je moj motor ja bih se oko uzubljivanja zezao (ovako na slepo, nisam ga cuo)... Podrazumeva se da su SVI kontakti u zdravom spoju.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Podržavam Nešo, i jesam odmah u startu prvo gledao konektore, ali ovaj je bio zavučen u samom srcu agregata, i nemoguće je bilo uopšte doći do njega bez skidanja skoro svega sa motora...  Uostalom, rešio sam da dođem do ovog konektora jer su mi dva Dukati stručnjaka nakon objašnjavanja problema rekla da proverim senzor radilice (kažu da u početku on dobija slabiju struju dok pali, posle jaču i normalno radi, što se uklapa u moj problem da motor samo loše pali, ali odlično posle radi), sad kad sam ovo video - iskreno se nadam da je do njega..

 

Proverio sam i pretresao ceo motor, apsolutno svaki deo koji može da učestvuje u ovome, uključujući i to da li je uzubljen kako treba, jeste, na ovim Dukatijima je specifično što se veoma lako potvrdi da li uzubljen dobro ili ne, dovoljno je samo u TDC-u horizontalnog cilindra da ovi T krstići budu upereni na gore, kao na slici dole...

 

image.png.825e72cad973d7e3486efe46c216e4b0.png

Proverio sam i sva creva na motoru, sva su zdrava.. Za svaki slučaj, motor stoji rasklopljen do daljnjeg, naručio 4 konzerve kontakt spreja, dielektričnu mast, 2 nova MAP senzora i nov senzor radilice, pa kud puklo da puklo, valjda će sve to da mu reši problem!

 

Promenio član Paljevina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja