Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Sve to ok ako bas ima znak ali da li po nekom pravilu autobusi, kamioni itd smeju levom. 

X puta kamioni kad silaze sa gazele budu u levoj i kad prodju semafor iz leve idu u srednju tj desnu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Bački Jarak
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 inazuma

Danas sam imao baš zajebanu situaciju. Spuštam se s Venca i nalazim se u levoj traci i pretičem auto, kad iza krivine "kraljica" u belom suv-u piči polako uzbrdo u kontra smeru. Govno je umrlo u meni. Kako sam isčupao, ni sad mi nije jasno. Spustio se s Fruške i ispalio 2 cigarete zaredom dok nisu ruke prestale da se tresu.

  • Zbunjen 2
  • Tužan 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Posle kaze "nisam te video"

Ne razumem kako ljudi mogu ovako da voze,ja kao da mi oko fali

20240419_100556.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Juče čovjek u naselju stao na najužem djelu puta i traži telefon.  A poslije 15 metara ima pekara i svoj parking sa proširenjem, u najvećem špicu.., ne hebe dva odsto što se iza njega momentalno krkljanac napravio!! Narod je postao toliko sebičan da je to više postalo mučno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

U Mihaila Gavrilovića na Vračaru koja je dosta uzana i jednosmerna,  postoji jako uzak trotoar. Pre nekoliko dana kolega na nekom naked-u, jer ga smorilo da se kreće u koloni koja se stvorila skroz od Južnog Bulevara, mrtav ladan se pope na trotoar i obiđe kolonu trotoarom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
48 minutes ago, ironhorse said:

U Mihaila Gavrilovića na Vračaru koja je dosta uzana i jednosmerna,  postoji jako uzak trotoar. Pre nekoliko dana kolega na nekom naked-u, jer ga smorilo da se kreće u koloni koja se stvorila skroz od Južnog Bulevara, mrtav ladan se pope na trotoar i obiđe kolonu trotoarom. 

 

U NS redovno vidjam da skuterasi- veliki skuteri- voze biciklistickom. I to dobar gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 52 minuta, slave74 je napisao:

U NS redovno vidjam da skuterasi- veliki skuteri- voze biciklistickom. I to dobar gas.

 

Ovo sam video na NBGD par puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 19 minuta, zaludan je napisao:

 

Ovo sam video na NBGD par puta.

Ona biciklistička staza pored nove deonice autoputa prema Jakovu je baš popularna za provozati motocikl,primetio sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Cuvajte se drugari, zvanicno je pocela sezona neosvetljenih traktora. Od 4 koja sretoh usput, 3 su od svetala imala samo rotaciju negde na traktoru, zmigavci ne postoje kao ni pozicije, stop svetla, prednja svetla... Prikjucne masine takodje neosvetljene skroz... 

Promenio član Rider000
  • Sviđa mi se 4
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Isto sam danas pomislio... Od Beljine ka Barajevu, 3 traktora sam stigao, bez rotacija, polomljene lampe pozadi, doduše, jedan je mahao rukom kada je skretao levo.

Na KP sam viđao traktorske lampe sa kablovima, 20 do 30 evra.

Skupo...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Razmišljam da li uopšte da pišem ovde ili ne, ali dosta često mislim o ovome u poslednjih par dana pa hajde da kažem. U poslednje dve vožnje prošlih nedelja i oko 1000km, jedine dve rizične ili možda pre neprijatne situacije su bile kada me kolona mamlaza na GSovima pretiče u sred krivine. Znači tek što krećem na vožnju, idem iz BG-a na jug i na onim nepreglednim krivinama na Avali me u sred krivine sustiže i prestiže voz debila kojima ne pada na pamet da možda puste gas i sačekaju pravac koji ide odmah iza krivine, nego njih trojica-četvorica apsolutno moraju jedan za drugim maltene točak uz točak da me baš svaki svi odmah i tu preteknu, prelazeći u suprotnu traku i nazad u moju, sve u finom nagibu. I tako oba puta, sve gsovi sa sakrivenim tablicama i sve u sred jbne slabo pregledne krivine.

 

Mislim razumem ja sve i adrenalin i trekšn kontrol i da je su to super stabilne i sjajne mašine i da realno mogu da me obiđu, ali brate da li baš mora u sred nepregledne krivine, na javnom putu. Meni lično nije toliko strašno iako sam morao u sred krivine ja na njih da pazim i da gledam da ne menjam putanju ili ne kočim. Prilično sam spor vozač i gledam stalno u retrovizor i sklanjam se u stranu da propustim bržeg od sebe kad god mogu (ne i u krivini), ali šta kada takav bahati bavarski voz naleti na nekog ko će se u sred krivine iscimati jer ne očekuje da će na par desetina cm od njega da proleću Rosiji dok je oborio (ili misli da je oborio) motor. Pa samo par minuta pre nego što me je prvi put tako spektakularno pretekla kolona, par krivina ranije, dečko na motoru je na  moje oči ispravio krivinu i zaustavio se u šiblju jer je precenio svoju brzinu. Ne smem ni da zamislim kako mu je bilo kada su ga posle toga stigli ovi trkači. Ili šta bi se desilo da je, dok su mene obilazili, nama u tom trenutku u susret nailazila druga kolona idiota.

 

Ne znam ni zašto sam ovo napisao ali eto. Ako ništa da podelim svoje jedine ,,kritične" situacije u prvih 1000km u sezoni po Srbiji u kojoj svi znamo kako se vozi. Možda neko ovo pročita pa sledeći put sačeka pravac i žrtvuje dragocenih par desetinki u tom stintu na Raljaringu.

Promenio član Hacky
  • Sviđa mi se 19
  • Tužan 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nek si napisao. Tu deonicu treba izbegavati i birati alternativne pravce.

 

Nagledao sam se na tom putu (a baš retko prolazim) situacija da te 'ladan znoj oblije. Takvih, sličnih i gorih. Mislim izazvale su ih "kolege" za koje cenim da nemaju herca za stazu u smislu da ne pokažu koliko pojma nemaju.

 

Moje mišljenje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /

Ma bar one kofere da skinu, 90% njih nije svesno njihove sirine. Dovoljno je jedan da se odspikne o neku prikolicu i eto karambola.

Vuku ih svuda za sobom ko da cuvaju blago u njima :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

To je sindrom skupih kola koji muci srbe od vremena prvih gatasrbajtera. Sada su to motori i zaebani vozaci koji nemaju vremenai razumevanja za sporije vozace. Ladi se prasetina u nekoj sumadijskoj pecenjari mora da se pozuri. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Svake godine pričam da ću motor da koristim u Srbiji samo za posao-kuca i tranzit do najbliže granice za dalje i opet pojedem g..... Doduše, svake godine sve manje, ali jedem. 

 

Evo prošle nedelje, umalo glave ne pogubismo @Darko Mihajlovic ( aka Dare Pežo)i ja, u čuvenom trouglu UE - BB - NV. Ludaka na sve strane, nismo sreli puno motora, ali za divno čudo bez kamikaza, dok ih je po automobilima bilo koliko želiš, uz totalno odsustvo osećaja za druge i uz kršenje svakog mogućeg pravila vožnje. 

 

Užas i strahotica !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hacky

Slično doziveh kod Topole gde kreće splet krivina posle semafora pa ide dugacak pravac.

Prvi je pokušavao da me obidje ali nije mogao, čak i na pravcu sam ga naterao da ga do koske zavrne ne bi li uspeo u nameri. Upregao mojih 55 konjića i idemo plesati....mislim da je odlepio :)

 

Moj ti je savet da odes smederevcem ka PO pa nastavis Kučevo - Rudna Glava pa na Milanovac i dunavskom nazad.

Kučevo - Rudna glava milina od krivina bez rosijevaca i opterećenja.....uzivancija.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 4 minuta, Satelis je napisao:

Hacky

Slično doziveh kod Topole gde kreće splet krivina posle semafora pa ide dugacak pravac.

Prvi je pokušavao da me obidje ali nije mogao, čak i na pravcu sam ga naterao da ga do koske zavrne ne bi li uspeo u nameri. Upregao mojih 55 konjića i idemo plesati....mislim da je odlepio :)

 

Moj ti je savet da odes smederevcem ka PO pa nastavis Kučevo - Rudna Glava pa na Milanovac i dunavskom nazad.

Kučevo - Rudna glava milina od krivina bez rosijevaca i opterećenja.....uzivancija.

Ništa lepše nego kad debelog gs-ovca maltretiraš sa 3x slabijim motorom... 😅👍.. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre neki dan, takva grupica pretiče nas (dva motora i dva auta ispred) u SRED raskrsnice. To je put ka Golubcu a raskrnica isključenje za Ram i skelu. Dok oni pretiču, jedan auto već stoji na glavnom putu sa migavcem za levo, drugi čeka da se uključi na glavni put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 5 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Ništa lepše nego kad debelog gs-ovca maltretiraš sa 3x slabijim motorom... 😅👍.. 

Ovaj je bio bas agresivan, nabio se u točak pozadi a to me baš iznervira.

Stignem i ja kolege ali budem kukturan i cekam priliku da ga preteknem, svirnem javim se, on otpozdravi.

Isto se i ja sklonim kad vidim normalnog iza sebe a nije mi dan za peglanje....piči mili hocu da uživam :)

 

Ovaj magarac se nabio i diše za vrat, par puta krenuo suprotnom da obidje ali skontao je da će zavrsiti pored puta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Nemam pojma, ako je neko brzi od mene nek me pretekne slobodno, koji god motor vozio, nemam apsolutno nikakav problem da se sklonim svaki put kada i ako me to ne ugrozava i nikad se ne natezem sa takvima, iskljucivo sebe radi. Ali ovo preticanje po krivinama gde ugrozava ne samo sebe (za sta me realno zabole) nego i mene, e to me bas izludjuje. I primecujem da u 90% slucajeva to budu veliki novi advenčr turing zanakrajsvetainazad motori...da l ta elektronika tako dobro radi ili su to sve tako dobri vozači ili sam ja retard il sve zajedno pomalo jbmliga...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Moj ti je savet da odes smederevcem ka PO pa nastavis Kučevo - Rudna Glava pa na Milanovac i dunavskom nazad.

Kučevo - Rudna glava milina od krivina bez rosijevaca i opterećenja.....uzivancija.

Ne ofiraj

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja