Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Danas ispred urgentnog centra dva rezervisana mesta za invalide zauzeta sa 5 auta bahatih mamlaza...!!! Uvek je tu po 1 ili 2 bahata al' se ostavi slobodno bar jedno mesto za invalide. Danas jok! I svi su u fazonu "pa jebiga, nema gde, samo 5min., šta me briga, što mi ne obezbede mesto da parkiram" i slično. Bol u K za ljude kojima je to mesto stvarno potrebno...

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1709 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 6 sati, PremieRacing je napisao:

što mi ne obezbede mesto da parkiram"

Ja ne znam kad ce ljudi da shvate da niko nikad nije duzan nista da im obezbedi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

A što ovaj magarac na pešačkom nemo posmatra i da ne pritrči u pomoć ženi?! Mogao je on da bude na haubi, ali to je stanje svesti većine ljudi ovde i preko i dok se to ne promeni nema napretka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: KTM DUKE 390 2018

Pozdrav,ako postoji bolja tema za ovo pitanje neka admin prebaci tamo..Kad je na Novom BG najbolje vreme da uzmem test voznju da li negde oko 10-13 kad su svi na poslu itd i u kom pravcu da idem da najbolje iskoristim tih 2h?Hvala braćo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Za ta dva sata možeš Košutnjak i Avalu da odvozaš. Sve zavisi koji motocikl probaš i šta ti je cilj. Svakako samo lagano i ne žuri nigde, hladan je asfalt.

Promenio član vucko23
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1867 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ovo mi redovno rade.Spremam se da napunim balončiće vodom,Pa kad mu šljisnem,teško da će da mu padne na pamet da ovako seče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Bilmez je sve ugrozio jer se njemu žurilo, prvo motociklistu koji je najranjiviji, zatim vozača kamiona koji je čini mi se ispratio situaciju i zakočio (ne vidim dobro zbog sunca jel se štopaljka upalila) i na kraju sebe i saputnike mu. Ne znaš šta da uradiš u takvoj situaciji da li da se okreneš, pa da dovedeš sebe u iskušenje i navučeš potencijalne pravne posledice ili da iskuliraš. Najbezbolnije rešenje možda što kolega kaže sa balončićima, ali opet i tu mamlaz može da izgubi kontrolu od straha pa da se surdukne negde, a ako ima saputnike bilo bi mi jezivo krivo. 

Meni se redovno dešava na uzbrdici od Miloševog konaka ka Topčiderskoj zvezdi da mi ulete u traku dok seku krivinu, ali prošle godine vrhunac izleće Fanđo iz kružnog toka i celu moju traku zauzme, jedva se provučem uz desnu ivicu. Okrenem se na kružnom i nazad za njim, sustignem ga na semaforu, kucnem na prozor i on kao ne razume, ja sve po spisku i onda se prisetio, zaključao vrata i izvinio kulturno. Mislim da se ti tipovi neće promeniti u uslovima i bezakonju koji danas vladaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Počelo ovo redovno da mi se dešava, nažalost, samo na sreću ne ovako opasno. Otvorila se neka popularna mesara baš kod moje zgrade. I redovno se ispred nje parkira i po 4 - 5 automobila, a pošto su visoki ivičnjaci zauzmu celu traku. Ja obično dolazim iz suprotne trake i držim sredinu ili čak bliže liniji da vozači iz suprotnog smera ne pomišljaju da krenu. Ali džaba. U jedno 30 - 40% situacija - vidi on mene vidim ja njega i on daje levi i kreće pravo na mene očekujući da se ja sklonim skroz desno i da se mimoiđemo. Što obično i jeste moguće, ali i rizično, jer nisu baš toliko široke trake. Brzina nije velika tu, recimo 30 - 40, ali opet, nije prijatno.


Ne znam šta da radim stvarno. Da se svađam sa svakim, da se nerviram? Svakako ih ne mogu promeniti. Samo mi nisu jasni ti ljudi, šta razmišljaju. Ne može da zastane 3 sekunde i sačeka da prođem? I zašto ih toliko mnogo ima.

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja ih napsujem, onako kvalitetno - kočijaški, jer nema svrhe da dalje ulazim u problem i da se unervozim, sebe onda dovodim u opasnost.

Niti može da me vidi da ga psujem, niti da me čuje, a ja se momentalno otarasim besa. Neretko im sviram i mašem "Vidi me, tu sam!" :D

Ne vredi sa idiotima...  :ph34r:

 

Pre jedno dve nedelje oko 20h dečko obori starijeg čoveka na apencu, stigla hitna, a mi smo baš tad naišli kolima.

Klasično oduzimanje prvenstva prolaza, auto je skretao levo, a udarac u desni far i krilo, apenac k'o pereca, "kaciga" pukla na 3 dela i razletela se svuda, bitno da je stiropor ostao ceo. Niko nije pisao o tome u vestima, nadam se da je čovek dobro. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ovo na snimku je jezivo ali i slučajno... (ja mislim, mada nemam puno osnova da 'mislim' - nisam ja vozio taj auto)

 

Uredno je sačekao isprekidanu, 'pogledao', i natenane krenuo u obilaženje kao da je sve u redu. Ili nije video kolegu na motoru, ili nije hteo da ga vidi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1184 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1887605/Motoristi-natocili-gorivo-pa-pobegli-sa-pumpe.html

 

WWW.INSTAGRAM.COM

3,109 likes, 416 comments - serbialive_beograd on February 9, 2024: ""Na svim pumpama su problem! Molim Vas anonimno. Uvek nadju gde da se snadju za besplatnu voznju,..."

 

Promenio član Desmo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1658 postova
  • Motocikl: /
pre 10 minuta, ProMaster je napisao:

A jeste BMW koji ide 200kmh, šta je sledeće, leteći tanjiri u Kosjeriću?

Uhvatio brzinu od onog Volva koji je proleteo :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 45 minuta, ProMaster je napisao:

A jeste BMW koji ide 200kmh, šta je sledeće, leteći tanjiri u Kosjeriću?

Pa i nije 200 nego 194,6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 44 minuta, Desmo je napisao:

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1887605/Motoristi-natocili-gorivo-pa-pobegli-sa-pumpe.html

 

WWW.INSTAGRAM.COM

3,109 likes, 416 comments - serbialive_beograd on February 9, 2024: ""Na svim pumpama su problem! Molim Vas anonimno. Uvek nadju gde da se snadju za besplatnu voznju,..."

 

Ovakvi "kolege" uopšte nisu retkost, mada i među vozačima automobila ima takvih.

Lično sam poznavao trojicu takvih motorista, (jedan je član ovog foruma, ali se nekoliko godina unazad ne oglašava, a inače živi u Beču), drugi je poginuo nedavno, a treći je vrlo imućan biznismen iz okoline Kragujevca.

Drugar, (vrlo aktivan motorista), koji radi na jednoj pumpi u Aleksincu priča da veliki broj vozača motora beže nakon tankovanja goriva i da iz tog razloga moraju više da obraćaju pažnju na motoriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja