Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, Mr_Wolf said:

Za početak, vozim maxi skuter i BMW pritom. Apsolutno nisam dužan da dajem nikakve znake pokazivačem pravca, i to što ih uopšte koristim je isključivo stvar moje dobre volje.

Klasičan BMW vozač :D

 

Druze, prijatelju, naravno da si dužan da daješ migavce, pa neće ostali u pasulj da gledaju gde ćeš ti da skreneš. E sad što je to na BMW vozilima dodatna oprema, to je priča za sebe :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 7 minuta, Markone88 je napisao:

Klasičan BMW vozač :D

 

Druze, prijatelju, naravno da si dužan da daješ migavce, pa neće ostali u pasulj da gledaju gde ćeš ti da skreneš. E sad što je to na BMW vozilima dodatna oprema, to je priča za sebe :D

Pa da li stvarno misliš da sam ozbiljan? Lepo piše dole šalu na stranu.

Mislim, razumem zabunu, ali je to što sam napisao toliko apsurdno da zaista ne bi trebalo pojašnjavati :D

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, Mr_Wolf said:

Pa da li stvarno misliš da sam ozbiljan? Lepo piše dole šalu na stranu.

Mislim, razumem zabunu, ali je to što sam napisao toliko apsurdno da zaista ne bi trebalo pojašnjavati :D

Ma bre zezam se :D znas ono kao BMW ne daje migavac :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

Ma bre zezam se :D znas ono kao BMW ne daje migavac :D

Pa zato sam i napisao. Em maksi em BMW. Kakav crni migavac

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
18 minutes ago, Mr_Wolf said:


Za početak, vozim maxi skuter i BMW pritom. Apsolutno nisam dužan da dajem nikakve znake pokazivačem pravca, i to što ih uopšte koristim je isključivo stvar moje dobre volje.

 

Realno rečeno!:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
14 minutes ago, Mr_Wolf said:

Pa zato sam i napisao. Em maksi em BMW. Kakav crni migavac

Ti kad ides na tehnički moraš da skidaš migavce da bi prošao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 3 minuta, QmBGD je napisao:

Kako ih koristi realno je bolje da ih i ne koristi uopšte :D

Prijatelju, za tvoje dobro, obnovi malo pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
pre 40 minuta, Mr_Wolf je napisao:

I zbog pogrešnog migavca sam podjednako kriv kao onaj ko je odlučio da mi oduzme prednost? :D


Za početak, vozim maxi skuter i BMW pritom. Apsolutno nisam dužan da dajem nikakve znake pokazivačem pravca, i to što ih uopšte koristim je isključivo stvar moje dobre volje.

 

Šalu na stranu, levi, ulazni migavac sam dao pri ulasku na kružni tok i planirao da držim, kao i uvek, dok ne dođe vreme za promenu trake u desno. Jesam okasnio sa desnim migavcem, ali isključivo zato što sam gledao kako da se ne zakucam u ovo dvoje koje su mi izleteli. Da oni nisu izleteli, ja bih dao desni migavac na vreme i svi bi bili srećni. U momentu kada su izleteli ispred mene sam i dalje išao u levo, levom trakom u kružnom toku, tako da je levi migavac bio sasvim na mestu.

 

Ova situacija je cest problem u kruznom toku ali je ne bih stavljao u temu "bahati mamlazi". 

  Vise mi je to nepaznja, losa procena, zbunjenost necim, neiskustvo...

 To ne umanjuje problem ali mislim da u ovom slucaju su ljudi iz nekog razloga lose procenili tvoju nameru. Ili si ih kasno obavestio ili su svojom krivicom kasno shvatili da i na tom mestu postoji izlaz iz kruznog toka. Nisam bio tamo pa ne znam kako se tacno desilo ali ja se na takve stvari ne osvrcem. 

 Uplase me, userem se u momentu ali kapiram da nije namerno, ako nema posledica prodjem dalje i sve ok.

  Uzasno mi smeta bahatost a to je kada namerno uleti i ne staje jer je procenio da je brzi a to sto cu ja da se polomim koceci njega uopste ne dotice

Promenio član salem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 809 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@Mr_WolfNaravno, treba sa vremena na vreme.

Bez šale, na onom snimku si ugrozio sebe pre svega jer si na motoru, da si bio u kolima ugrozio bi još više druge, da je došlo do kontakta bio bi ti kriv 99% kao što reče kolega @ske. Pogledaj sam svoj levi žmigavac, defakto si se sa njim uključenim isključio iz kružnog toka, o zauzimanju odgovarajuće pozicije takođe ne bih govorio... Zbog takvih odavno imam kameru u autu. 

Žao mi je što se ljutiš jer ti je neko ukazao na tvoju grešku u datoj situaciji, ali prihvatam da treba da proverim pravila, samo nisam siguran koja pa mi reci na šta da obratim pažnju...

Promenio član QmBGD
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 15 minuta, salem je napisao:

Ova situacija je cest problem u kruznom toku ali je ne bih stavljao u temu "bahati mamlazi". 

  Vise mi je to nepaznja, losa procena, zbunjenost necim, neiskustvo...

 To ne umanjuje problem ali mislim da u ovom slucaju su ljudi iz nekog razloga lose procenili tvoju nameru. Ili si ih kasno obavestio ili su svojom krivicom kasno shvatili da i na tom mestu postoji izlaz iz kruznog toka. Nisam bio tamo pa ne znam kako se tacno desilo ali ja se na takve stvari ne osvrcem. 

 Uplase me, userem se u momentu ali kapiram da nije namerno, ako nema posledica prodjem dalje i sve ok.

  Uzasno mi smeta bahatost a to je kada namerno uleti i ne staje jer je procenio da je brzi a to sto cu ja da se polomim koceci njega uopste ne dotice

Nije ovo ništa preterano strašno, ali po meni ipak jeste bahatost. Pogotovo sa likom u Agili iza kom je telefon na glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1676 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Situacija od pre 3-4 god.

Sestra sa drugaricom krenula peske preko Brankovog mosta, skockane obe.

Prolazi tip kolima i dobaci nesto u fazonu “pozdrav macke”

Sestra oplete, i majku i oca i sve po spisku (laka na jeziku)

Tip stane, izadje iz auta i krene ka njima, sestra u fazonu, sad ce ovaj da se izvinjava.

Ovaj prisao odvalio joj samarcinu bez ijedne reci, seo u auto i otisao :)

Kad je dosla sebi i ona se smejala, kaze mozda sam malo preterala

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 35 minuta, QmBGD je napisao:

@Mr_WolfNaravno, treba sa vremena na vreme.

Bez šale, na onom snimku si ugrozio sebe pre svega jer si na motoru, da si bio u kolima ugrozio bi još više druge, da je došlo do kontakta bio bi ti kriv 99% kao što reče kolega @ske. Pogledaj sam svoj levi žmigavac, defakto si se sa njim uključenim isključio iz kružnog toka, o zauzimanju odgovarajuće pozicije takođe ne bih govorio... Zbog takvih odavno imam kameru u autu. 

Žao mi je što se ljutiš jer ti je neko ukazao na tvoju grešku u datoj situaciji, ali prihvatam da treba da proverim pravila, samo nisam siguran koja pa mi reci na šta da obratim pažnju...

Ne ljutim se zaista prijatelju, ali verujem da nisi u pravu. Hajde da opširno opišem i zašto (koga mrzi neka ne čita):

1. U vreme kada sam polagao za B, pre 20ak godina, se insistiralo na levom migavcu pri ulasku na kružni tok. Prošle godine kada sam polagao za A se instruktor čudio zašto ga uopšte dajem i rekao da više nije obavezan. Dakle iz te perspektive moj levi migavac ne bi trebalo da pravi razliku. Ja ga dajem zato što je koristan i govori jasno u kom pravcu planiram kretanje, ali on nema obavezujući efekat na bilo koga.

2. Ovo je momenat u kom je Astra krenula da se ubacuje:

image.thumb.png.71b7fdc87835cc0ac45f32737a3fff6a.png

 

Da li zaista misliš da je primereno bilo da mi tada već bude uključen desni migavac?

 

3. Kružni tok je sa 2 trake, i svi prilazni putevi su sa po dve trake. Snajka u astri nije na osnovu mog migavca morala nikakvu odluku da donosi zato što joj je svakako jedini put iz leve trake bio direktno ispred mene.

 

4. Što se pozicije tiče, u kružnom toku je ona relevantna u odnosu na ostale učesnike u kružnom toku (na putu koji ima prednost), odnosno mora da bude prilagođena njima.  Iz unutrašnje (ili unutrašnjih) traka kružnog toka je dozvoljeno isključivanje ukoliko se ne ometaju drugi učesnici u kružnom toku koji imaju prednost po osnovu pozicije. Sa moje desne strane u kružnom toku nije bilo nikoga što znači da je sasvim primereno bilo isključivanje na način na koji sam to izveo (izuzev migavca koji bih dao ranije da nisam bio zauzet izbegavanjem). Dodaću još da, pogotovo na motoru, namerno držim uvek unutrašnju traku zato što sam uočljiviji.

 

Ovo gledište da je migavac relevantan je u rangu objašnjenja koje mi je dao lik kada se njegova žena isparkirala u mene dok sam vozio pravo po putu - pa dala je sva 4 migavca. Migavac je tu isključivo da pokaže nameru, ali ne menja suštinu da vozila koja nemaju prednost moraju da propuste one koji imaju prednost.

 

Mogu da prihvatim da možda nisam bio ultrakolegijalan u saobraćaju, mada i to teško, ali drugari, niste u pravu, ovde je jasno kao dan ko bi bio kriv.

 

Što se čuvanja samih sebe na motoru tiče se sasvim slažem. Ovde je bilo sasvim dovoljno prostora da stanem i ispravim tuđe greške, tako da sam odradio svoje.

 

I da, upravo zato i ja imam kameru i na motoru i u kolima.

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja se ne secam pravilnika, ja kad ulazim u kružni tok ne dajem ni jedan migavac, samo gledam ove što su već u kružnom toku, da li ima neko da je dao desni migavac jer to znači da on izlazi na sledećem izlazu.

 

Kada udjem u kruzni tok, dajem migavac pred isključenje na koje želim da izadjem (ukoliko se sporo vrti i ima dosta vozila) a ako nema nikoga udjem i izadjem bez migavca, sačekam svoj red za ulaz, i na izlazu samo nastavim gde sam hteo.

 

Retko ulazim u najuži deo kružnog toka, jer retko kad radim skoro ceo krug.

 

I da, vodim se onim, prednost imaju oni što su bliže centru kružnice :)

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1731 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kaznena politika.Nisu evropljani nista bolji od nas,al kad im preti veeeeelika kazna,saobracajna kultura je veca.

Pre dva dana priveden traktorista sa 3 promila alkohola u jedan poslepodne.Maksimalna kazna za taj prekrsaj je 30 dana zatvora i 120 000 dinara.Svi znamo kakve su posledice susreta sa traktorom,da li mislite da je ovo adekvatna kazna za ovakav prekrsaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ja u kruzni tok ulazim kao u ulicu sa pravom prvenstva a tako i izlazim.

 Ne izlazim iz leve trake (ako je sa vise traka), nego predjem u desnu pre izlaza. Naravno ako i izlazna ulixa ima vise traka onda pratim svoju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 5 minuta, ivica744 je napisao:

Kaznena politika.Nisu evropljani nista bolji od nas,al kad im preti veeeeelika kazna,saobracajna kultura je veca.

Pre dva dana priveden traktorista sa 3 promila alkohola u jedan poslepodne.Maksimalna kazna za taj prekrsaj je 30 dana zatvora i 120 000 dinara.Svi znamo kakve su posledice susreta sa traktorom,da li mislite da je ovo adekvatna kazna za ovakav prekrsaj?

Mislim da je bitnije ispravno sprovođenje nego visina kazni. Nisu kod nas kazne male, pogotovo u odnosu na prihode, ali džabe kada se sve završi sa hiljadu-dve u džepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, Mr_Wolf je napisao:

I zbog pogrešnog migavca sam podjednako kriv kao onaj ko je odlučio da mi oduzme prednost? :D


Za početak, vozim maxi skuter i BMW pritom. Apsolutno nisam dužan da dajem nikakve znake pokazivačem pravca, i to što ih uopšte koristim je isključivo stvar moje dobre volje.

 

Šalu na stranu, levi, ulazni migavac sam dao pri ulasku na kružni tok i planirao da držim, kao i uvek, dok ne dođe vreme za promenu trake u desno. Jesam okasnio sa desnim migavcem, ali isključivo zato što sam gledao kako da se ne zakucam u ovo dvoje koje su mi izleteli. Da oni nisu izleteli, ja bih dao desni migavac na vreme i svi bi bili srećni. U momentu kada su izleteli ispred mene sam i dalje išao u levo, levom trakom u kružnom toku, tako da je levi migavac bio sasvim na mestu.

 

Ma ne obraćaj pažnju na ove što pišu da si ti (neadekvatnom upotrebom migavaca) izazvao nedoumicu kod drugih vozača.

Bitno je da ti u svakoj situaciji imaš "opravdan" razlog za svoj (neispravan) postupak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1731 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 14 minuta, Mr_Wolf je napisao:

Mislim da je bitnije ispravno sprovođenje nego visina kazni. Nisu kod nas kazne male, pogotovo u odnosu na prihode, ali džabe kada se sve završi sa hiljadu-dve u džepu.

I jedno i drugo,novac izgubio vrednost,kazna za telefon u kolima.....pih sica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 2 minuta, zika56 je napisao:

Ma ne obraćaj pažnju na ove što pišu da si ti (neadekvatnom upotrebom migavaca) izazvao nedoumicu kod drugih vozača.

Bitno je da ti u svakoj situaciji imaš "opravdan" razlog za svoj (neispravan) postupak.

Neću, hvala na savetu

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1731 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 16 minuta, ser je napisao:

Ne. Zato sto je to maksimalna... Da je fiksna, ok (ili veca ako dodje do nezgode).

I kao fiksna je mala,premala.Ja.mislim da kad bi kazne (naravno da se redovno pisu) bile visestruko vece,mnogi bi mnogo vise pazili kako voze

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1676 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Nije problem visina kazni, problem je sto pola srbije ne zivi na adresi iz licne karte, rade na crno i slicno. Kazne im stizu, niko ne placa, drzava nema nacin da procesuira takve a oni svesni toga koriste situaciju i bahate se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja