Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja ne znam sta se ti pravdas, eto nikom se nikad nije desilo slicno pa sad paljba. Ja neki dan stanem kolima da propustim pjesaka na pjesackom on prolazi, krecem i umalo da zenu zakacim. Pojma nemam kako je ne vidjeh jos stao i sporo krecem ali eto. Krivo mi, izvinjavam se, a ona pozdravi kao nema veze. Nebitno, vozim dalje i grizem se kako se to moglo desiti.
Prosto mene nervira kada neko svesno radi nesto sto ne bi trebalo i zajebava ostale

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 6 sati, zaludan je napisao:

 

Vrlo diskutabilno.

Po rečima jednog veštaka vozač koji vozi u skladu sa propisima nije dužan da pretpostavi da će ostali učesnici da krše propise.

Preneseno u vrlo sličnu situaciju kao ova - kad vozač vidi vozilo iz suprotnog pravca na udaljenosti dovoljnoj da bezbedno skrene AKO se kreće u skladu sa ograničenjima, vozač nije dužan da pretpostavi da nadolazeće vozilo ide "200 na sat".

Ubica je onaj ko se kreće 200 na sat, a ne onaj ko se pridržava propisa.

 

Za oduzimanje prvenstva se (valjda svi) slažemo, ali nije realno da neko divlja i da očekuje da drugi paze na njega.

Nije tačno 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 7 sati, Mornar85 je napisao:

А то утврђују вештаци накнадно.

 

Naravno, i ako utvrde da je onaj kome je "oduzeta prednost" išao "200 na sat", on je i kriv.

Da nije tako, uvek bi onaj drugi bio kriv, i ne bi ni bilo potrebe za veštakom.

 

Pre 1 sat, mrle je napisao:

Nije tačno

 

OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo redovna pojava kada se iskljucuje od tempa na autoput prema Zg. Treba da se predje preko 3 trake koje vode od Altine i opreznost maksimum. Onda kada se ukaze prilika i prodje talas vidis nekog idiota koji se zapucao bar stotku da negdje brze stigne, valda do semafora koji je par stotina metara ispred. Anekada i izletim jer stvarno nije moguce ocijeniti brzinu na tolikoj udaljenosti, onda pocinje blicanje s njegove strane dok s moje dobija pozdrave i tatku i majci

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, mrle je napisao:

Nije tačno 

Nije tačno da nije tačno.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Svaki dan se u saobraćaju nagledam svega i svačega i ne mogu se prestati nervirati jer ne mogu da verujem da su ljudi toliko odsutni u saobracaju... Danas na semaforu zeleno, lik ispred vozi 30 km/h i kuca poruke u telefon, pritom ševrlja levo, desno, sviramo mu svi, čoveka jednostavno nista ne interesuje... Svi pravimo greške i to razumem ali ovo je već bezobrazluk.

 

Nevezano za ovo neki dan na autoputu kod NS, na OMV pumpi pred samu traku za ubrzanje stoje saobracajci sa radarom na isprekidanom delu puta gde se stajati ne sme, plus su okrenuti u kontra smeru i snimaju vozila koja sa pumpe izlaze u traku za ubrzanje, nek mi neko objasni o cemu se radi? Na pumpi je 40km/h, ne mogu sa tom brzinom uci u traku za ubrzanje...

Screenshot_20231221_174153_Maps.thumb.jpg.a81ff6501b2f622f074c4ad0ac29eedc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 17 minuta, zika56 je napisao:

Nije tačno da nije tačno.

Udario ga sa 97kmh gde je ograničenje 40,sa 1,68 promila. To je moja ulica. 

 

Screenshot_20231229_173108_com.android.chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pošto sam skoro imao sudar, baš pričam sa likom iz osiguranja, nema veze sto me udario pijan lik sa prekoracenjem brzine. Da je imao prednost ja bih bio kriv, a on bi za sebe samo platio kaznu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 39 minuta, mrle je napisao:

Pošto sam skoro imao sudar, baš pričam sa likom iz osiguranja, nema veze sto me udario pijan lik sa prekoracenjem brzine. Da je imao prednost ja bih bio kriv, a on bi za sebe samo platio kaznu. 

 

pre 41 minuta, mrle je napisao:

Udario ga sa 97kmh gde je ograničenje 40,sa 1,68 promila. To je moja ulica. 

 

Screenshot_20231229_173108_com.android.chrome.jpg

Predprošle godine drugar se motorom uključiva na put sa prvenstvom prolaza i opalio ga auto tako da je motor otkinut na pola, a mašina je završila pedesetak metara dalje u Nišavi (nikad nije pronađena).

Okrivljen je vozač auta koji se kretao sa 89km/h (ograničenje na tom delu 30km/h).

Ispravka:

Udes je bio marta 2020., a drugar je kažnjen prekršajno zbog neopreznog uključivanja na put sa prvenstvom prolaza, a kao glavni krivac je oglašen vozač automobila.

Nalaz veštaka je bio da (pošto je bila noć) motociklista nije bio u mogućnosti da proceni brzinu kretanja automobila 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Znaci, noc je, izlazim sa sporednog puta na glavni, vidim da ide neki auto, ali ne mogu da procenim kojom se brzinom krece, dal' 30, dal' 50-60, ili mozda i vise od 100km/h... Sta da radim? Dal' da sacekam da auto prodje ili da izadjem pa sta bude, bice? Ma izaci cu...

 E to mi nije jasno. Ako vec ne mozes da procenis brzinu auta koji moze da te ubije, zasto ga ne propustis da prodje pa onda ti.

Ne bih da ulazim sad ko je kriv za sta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3526 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 11 minuta, ske je napisao:

Znaci, noc je, izlazim sa sporednog puta na glavni, vidim da ide neki auto, ali ne mogu da procenim kojom se brzinom krece, dal' 30, dal' 50-60, ili mozda i vise od 100km/h... Sta da radim? Dal' da sacekam da auto prodje ili da izadjem pa sta bude, bice? Ma izaci cu...

 E to mi nije jasno. Ako vec ne mozes da procenis brzinu auta koji moze da te ubije, zasto ga ne propustis da prodje pa onda ti.

Ne bih da ulazim sad ko je kriv za sta. 

Mislim da si pogrešno protumačio moj komentar.

Uopšte nisam komentarisao o tome šta pametan čovek treba da uradi u takvoj prilici, nego o tome na kog će da se svali krivica ukoliko se desi ovako nešto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ma ne, nisam ja uopste komentarisao cija je krivica nego brate, gde izlazis ako ne mozes da procenis dal to mozes da uradis bezbedno, po sebe i po ostale. Uopsteno mislim, nema veze sa tobom ili bilo kim, nego onako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Znaci, noc je, izlazim sa sporednog puta na glavni, vidim da ide neki auto, ali ne mogu da procenim kojom se brzinom krece, dal' 30, dal' 50-60, ili mozda i vise od 100km/h... Sta da radim? Dal' da sacekam da auto prodje ili da izadjem pa sta bude, bice? Ma izaci cu...
 E to mi nije jasno. Ako vec ne mozes da procenis brzinu auta koji moze da te ubije, zasto ga ne propustis da prodje pa onda ti.
Ne bih da ulazim sad ko je kriv za sta. 
Kada tako postavis situaciju, i zamisli bas na gore vec pomenutu raskrsnicu da evo sad kada je vec vece cekas nekoga da prodje ko se vuce 30, a iza tebe kilometar kolona.
Sa saobracajem se treba sazvjeti i voziti u skladu sa njim, ne ometati i izdvajati se iz njega.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Slazem se, voznja se prilagodjava uslovima u saobracaju, vremenskim uslovima, stanju puta, ostalim ucesnicima... i ne treba rizikovati previse. Ali ako ne mozes da procenis, bolje sacekaj, napravi kolonu, nek sviraju, psuju, niko od njih se nece ni zaustaviti ako te taj neko otrese na toj raskrsnici...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada vidim naslov, za bilo šta, obavezno pogledam i koji je izvor. Na Kuriru, ne gledam ni tačno vreme. Ako poznajete učesnike, iskreno mi je žao....ali imam jednu nedoumicu. @mrle  kaže "njegova" ulica...pretpostavljam  Ž.V.Pucara..."moja" je Požeška. Gde se to te dve ulice sreću...meni to nije poznato, na Brdu sam od 79te?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Beograd - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. XL600V) + skuter PCX150
4 hours ago, zaludan said:

 

Naravno, i ako utvrde da je onaj kome je "oduzeta prednost" išao "200 na sat", on je i kriv.

Da nije tako, uvek bi onaj drugi bio kriv, i ne bi ni bilo potrebe za veštakom.

A sta ako je isao samo 10-20kmh vise od ogranicenja, ko je kriv? Ne znam zasto se ne bi sacekalo ako vec neko ne moze da oceni brzinu, nema logike. Zavisno od iskustva/osobe, mnogi ne mogu da procene kretanje objekata dobro, onda bolje da voze defanizvno i cekaju. Kao kada ti se neko ukljuci sa sporednog puta, ubaci ispred tebe, i uspori te da moras da kocis. Cemu to.
Razumevanje, prilagodjena voznja trenutnim uslovima saobracaja i sposobnostima je vaznije od pukih pravila i zakona.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2338 postova
  • Motocikl: Motora bez

Kao danas,ja prvi ,treba da idem levo,i stvori se rupa da krenem,al eto dve rakete odozdo,na dva točka.E sad,da ne vozim i sam bajk,ver bi i krenuo,al mislim se,de da ih teram da koče na ladnom asfaltu,jbg brinem se,ne bi voleo da se meni desi.Propustim ih...malo strpljena ne škodi.A iza mene dzip,crn,lik već divlja,svira,još kao kreće da me preskoči.

Jedina mana mi je što lako popizdim od takvih,skoči mi nivo besnila na max i onda ne jebem sistem ko je i dal je,mozak mi se ugasi i nema od mene truna pameti onda.Sviram i ja,ko na svadbi,svira on meni,ja u inat sviram njemu:lol:

Kad prodjoše ova dva trkača,skrenem lepo levo,on pokuša u raskrsnici ,jel je jelte ljut ,da me iseče al nisam mu dao,nek se slupamo al nećeš ga majci.

Inače,imam problem i moram da ga regulišem,dok me neko ne ukoka jednom,posle razmišljam da sam ja budala velika,šta mi to bre treba,al to uvek posle svega.

Treba jednostavno mirno,nek se nervira i ne reagovati na idiote,bože pomozi daj mi pameti u glavu malo

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1742 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pre nego pljunete Aleksandru, treba da znate da je ceo Leskovac u takvom asfaltu, da je zaustavi put sigurno bar duplo duži od onog na pravom asfaltu.  Radi se o uglačanom asfaltu koji ne prašta greške, neverovatno je da ono onako bude već godinama i da se ništa ne preduzima.. 

 

Obzirom na okolnosti nema razloga da se vozi divljački, jer ćeš da izletiš i ubiješ pešaka na trotoaru. Procena može da bude ovakva ili onakva, ali samo ne nalazite uvek opravdanje za kretenska postupke, sve i da je ona napravila grešku, tupson će krenuti da koči za crveno na semaforu, izgubiće kontrolu nad motorom i ubiće nekog, jer opet ponavljam, na onom asfaltu, ne može se kontrolisati motor, niti ubrzanje (naglo), niti kočenje...

Promenio član ProMaster
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 6 sati, pronto je napisao:

Kada vidim naslov, za bilo šta, obavezno pogledam i koji je izvor. Na Kuriru, ne gledam ni tačno vreme. Ako poznajete učesnike, iskreno mi je žao....ali imam jednu nedoumicu. @mrle  kaže "njegova" ulica...pretpostavljam  Ž.V.Pucara..."moja" je Požeška. Gde se to te dve ulice sreću...meni to nije poznato, na Brdu sam od 79te?

Kod kafe Parka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6360 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Aha....

Ja sam eto naučio nešto novo..za mene je to uvek bila Orfelinova, ali kako god da se zove, to je jedno jako zajebano mesto. 

Otac jednog mog poznanika je tu izgubio život, jer je na njega naleteo bus 37.

Ja nisam tu već godinama, ali je burazer ostao u starom stanu, na uglu Požeške i Valjevska. Od trenutka kada je uveden tramvaj, pa dok nije postavljen semafor i na tom mestu je bilo X situacija za priču, kojima smo često bili svedoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 15 minuta, pronto je napisao:

a uglu Požeške i Valjevska. 

Požeška 89? U prizemlju prodavnica, fastfood, farbara? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 10 sati, ProMaster je napisao:

Pre nego pljunete Aleksandru, treba da znate da je ceo Leskovac u takvom asfaltu, da je zaustavi put sigurno bar duplo duži od onog na pravom asfaltu.  Radi se o uglačanom asfaltu koji ne prašta greške, neverovatno je da ono onako bude već godinama i da se ništa ne preduzima.. 

 

Obzirom na okolnosti nema razloga da se vozi divljački, jer ćeš da izletiš i ubiješ pešaka na trotoaru. Procena može da bude ovakva ili onakva, ali samo ne nalazite uvek opravdanje za kretenska postupke, sve i da je ona napravila grešku, tupson će krenuti da koči za crveno na semaforu, izgubiće kontrolu nad motorom i ubiće nekog, jer opet ponavljam, na onom asfaltu, ne može se kontrolisati motor, niti ubrzanje (naglo), niti kočenje...

Desilo se baš kod Šop Đokića (idem iz pravca Robne kuće, skrećem na Masarikov trg), a kolega je išao od LKC-a, eto sve ti je jasno sad. Da sam ga videla pre skretanja, naravno da bi ga pustila da prođe, pa nisam idiot bilo koga da sečem namerno.

Iz predostrožnosti skoro uvek usporim ispred raskrsnice, ne mogu da znam da li će vozač koji čeka da prođem da se zamisli pa da mi ispred nosa skrene. Uvek ću lakše da ukočim sa 30 nego sa 50, da ne pričamo o većim brzinama.

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2007 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ne pljujemo nikog.Ja kad bolje razmislim vise mi se isplati da mi neko ukaze na gresku,i ja da se naljutim na njega,a da se nista ne dogodi u buducnosti.Kad se dogodi onda je kasno i ume da boli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja