Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Ne znam dal se moj stav promeni kad dodjem u Beograd, al evo zavrsih put od 8 dana kroz Srbiju, Crnu Goru i Hrvatsku. Nije bilo jedne situacije koju pamtim da sam se iznervirao. I evo poslednjih 20-30km, od rampe do kuce, 3 situacije bahatosti koje su mi digle pritisak.
Ima neka tenzija u beogradskom saobracaju koju nigde drugde nisam primetio...
Ajde ne laži, pa bar u Hrvatskoj su te tri četri ustaše tile zaklat.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Nema to veze sa brojem ljudi na nekoj teritoriji, nego sa kombinacijom opšte (ne)kulture i stresa zbog lošeg saobraćajnog sistema (nedostatak parkinga, redovna zagušenja, gradski prevoz koji nije odgovarajući veličini grada, i sl).

Postoje i drugi veliki gradovi u Evropi, bez takve atmosfere. U saobraćaju se jednostavno bahatost jasnije vidi nego drugde. 

Primer - Oslo ima 700 hiljada stanovnika, ali poslednjih godina ima u proseku jednu žrtvu u saobraćaju godišnje. I oni su nezadovoljni, jer je cilj da žrtava nema. Znači, moguće je bezbednost značajno unaprediti, najviše doslednom i masovnom primenom zakona (zakon ne mora biti strog, već samo široko primenjen na sve). 

S druge strane, Beograd ima 1.6 miliona, ali žrtava ima svake nedelje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja tvrdim da riba smrdi od glave.

 

Nigde ne možete videti da ljudi opušteno krše zakon pred policijom kao kod nas.

 

Ljudi prilično opušteno drndaju mobilne pored saobraćajaca, pretiču kolone, neretko voze trotoarom...

Isecanje/oduzimanje prednosti je do te mere uzelo maha da je nemoguće voziti 5 min a da bar jednom ne morate da usporite da ne biste udarili mamlaza koji vam oduzima prednost...

Onaj mamlaz ginekolog je verovatno još u šoku što su uopšte pokušali da ga zaustave - navikao čovek da ga ne diraju.

 

Da nam je policija zainteresovana za svoj posao, drugačije bi bilo...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa kako da ne smrdi od glave. Koliko puta je "elita" pobila ljude po putu? Škodom na naplatnoj rampi, roze debil zgazio devojku i otišao, pa pregaziše onog dečka što je gurao Ladu na mostu. Verovatno ima još koje čega. 

 

Nije ni narod normalan. Stanem pred pešački, guram kolica sa bebom. Ne staju ljudi niti pogledaju gde stojim i šta radim. Imao sam sreću da sam neko vreme proveo na Baltiku i na zapadu. Nisam ni zakoračio na pešački a auto je već stao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 1 minut, Alekre je napisao:

Imao sam sreću da sam neko vreme proveo na Baltiku i na zapadu. Nisam ni zakoračio na pešački a auto je već stao.

 

Ne moraš tako daleko da ideš za to.

Već sam pisao - u Bijeljini (!!!!!?????) je tako. 120 km odavde...tako reći isti narod...

 

A sećam se da je tako bilo i u Nišu pre 30-tak godina (tad sam jedini put bio tamo više od nekoliko sati)

Ne verujem da je još uvek.

 

 

pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Nije ni narod normalan.

 

Naravno da nije, ali i "tamo negde" su naučeni da budu takvi, ne rađaju se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
17 hours ago, Zog said:

Ajde ne laži, pa bar u Hrvatskoj su te tri četri ustaše tile zaklat.emoji51.png

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

Eto vidis kak znas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

MrD, pa upravo si potvrdio moju pricu...sve su to ti isti ljudi iz bosne, srb, hrv, crne gore...Ne znam na koje to evropske gradove mislis, al bogme po nemackoj i austriji sam imao mnostvo neprijatnih situacija.

 

Evo danas biceps baja sa cvikama i bradom iz nekog opela (table pozarevac) lagano baca praznu limenku koce kroz prozor...

Stao je na semaforu. Ja pored njega, i na moje lagano, pomalo podrugljivo (nisam smeo grublje mala deca su mi bila u kolima) : "jel tako i u pozarevcu bacas limenke kroz prozor" bata ne odgovara nista. Mogao je ono standardno sabanski "sta bre oces ti bre, itd" al srecom je izgleda razuman lik pa se malo postideo. Mozda se cak i zapitao dal je stvarno toliki saban.

Postavlja se pitanje da li bi u svom kraju tako lagano bez trunke grize savesti bacio limenku kroz prozor?

Moras priznati da su u manjim mestima (makar koliko ja mogu primetiti) ljudi mnogo manje nervozni, i srdacniji jedni prema drugima. Bez obzira koliko se ogovarali iza ledja :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

U manjim mestoma je veca sansa da naletis na poznanika, prijatelja… pa se vise pazi da se ne obrukas.

Sto se nervoze tice, u manjim mestima nema radnih mesta zvanih “menadzer”, “mercendajzer”, “asistent”….

Kad god vidim da neko juri kao muva bez glave, stalno u nekoj frci, panika, tenzija…. Ispostavi se da se bavi gore navedenim poslom, ima izuzetaka koji stvarno znaju sta rade i cime im se bave firme i svaka im cast ali veliki deo se trudi samo da opravda platu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Iz mog ranijeg terenskog iskustva, takvo bahato ponašanje sam ranije viđao samo u Beogradu, ali poslednjih godina je postalo uobičajeno i u Novom Sadu (samo manji grad, šire ulice, manje gužve... pa manje i nervoze, te se to manje primećuje), sa tendencijom širenja na Zlatibor i možda N. Pazar.

Manji gradovi su po pravilu drugačiji, i ljudi su pažljiviji jedni prema drugima. Tu ti se mogu desiti druge stvari u saobraćaju (ne prate saobraćaj i voze na osećaj putem kojim su mnogo puta prošli bez gledanja znakova, idu veoma sporo tražeći poznanike na ulici, skrenu u dvorište iznenada bez migavca, bicikli se ponašaju kao da su prioritetna vozila)... ali ne namerno, i ne agresivno. 

Deluje da svi ovo vidimo slično...

Promenio član MrD
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 29. 5. 2023. at 23:27, PanterA je napisao:

 

 

Evo danas biceps baja sa cvikama i bradom iz nekog opela (table pozarevac) lagano baca praznu limenku koce kroz prozor...

Stao je na semaforu. Ja pored njega, i na moje lagano, pomalo podrugljivo (nisam smeo grublje mala deca su mi bila u kolima) : "jel tako i u pozarevcu bacas limenke kroz prozor" bata ne odgovara nista. Mogao je ono standardno sabanski "sta bre oces ti bre, itd" al srecom je izgleda razuman lik pa se malo postideo. Mozda se cak i zapitao dal je stvarno toliki saban.

Postavlja se pitanje da li bi u svom kraju tako lagano bez trunke grize savesti bacio limenku kroz prozor?

Moras priznati da su u manjim mestima (makar koliko ja mogu primetiti) ljudi mnogo manje nervozni, i srdacniji jedni prema drugima. Bez obzira koliko se ogovarali iza ledja :)

 

 

 

Ma takvi, verujem, bacaju i u svom dvoristu. To je stvar vaspitanja. Ako imas u glavi da se djubre ne baca na ulicu neces ga nigde baciti. Meni u kolima pune pregradice omota od bombonica i kojecega ali ni jednu nisam bacio kroz prozor. Cekam da po*izdim pa pokupim u kesu i bacim u kontejner.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Budimir je napisao:

Ma takvi, verujem, bacaju i u svom dvoristu.

 

Grešiš.

Mislim, ima i takvih, ali ja recimo znam dvojicu koji će iz kola da bace ama baš sve što im padne pod ruku, ali su njihova dvorišta vrlo uredna, i ne bacaju ništa iz kola u prvih cca 2km od kuće.

 

Vrlo ozbiljan šok sam doživeo pre podosta godina kad sam krenuo sa jednim od te dvojice prema gradu (njegovim kolima), i par min nakon što smo krenuli, on spušta prozor s moje strane, meni kaže nešto kao "e, samo malo", i baci listu za kladionicu kroz prozor!!!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 40 minuta, zaludan je napisao:

ja recimo znam dvojicu koji će iz kola da bace ama baš sve što im padne pod ruku, ali su njihova dvorišta vrlo uredna, i ne bacaju ništa iz kola u prvih cca 2km od kuće.

Klasicna Srb dijagnoza, takvi drugima sole pamet kako su oni bogom dati za primer a svi drugi su puni mana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1231 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Ma stavis kaznu 2000 evra za papiric i cim njih 15 prvih plati bilo sa kamera bilo da ih pandur vidi,niko vise nece bacati.

Tako smo naucili i pojas da vezujemo tako mora za sve,nisu Nemci takvi zato sto su se tako rodili nego zbog kazni koje vaze za sve.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2166 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sve kazne koje prizeljkujete imaju dva arsina.Pogadjaju sirotinju,burzuje ne,cak i ako nisu izuzeti od kazni,a u glavnom jesu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Koliko bahatih nema pas zašta da ujede... a ovamo misliš da su buržuji.

Znam "buržuje" koji zakon poštuju više nego ja (u saobraćaju, da se ogradim :) ), imaju kulturu za razliku od onih iz prethodne rečenice.

Promenio član DonToni
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Najbezobrazniji momenat po meni je oduzimanje prednosti na silu, a to nisam video da se ikada kaznjava osim ako dodje do nezgode. Kaznjava se brzina gde je neki pravac a ogranicenje nisko pa se vozac zanese, preticanje yuga koji ide 30 preko pune linije gde nema nigde nikog, nemanje prve pomoci...

Napravili su ceo sistem da kaznjavaju za brzinu na autoputu, gde je najmanji rizik ici brzo. I naravno automatske kazne za onog ko ne plati godisnji reket.

 

Ne bih se oslonio na drzavu da kaznama smanji bezobrazluk u voznji, samo da ubire harac gde to moze lako da uradi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2166 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I nemci su imali kulturu kad su nas okupirali.Bahatost vise cine sa dobrom autima,imaju pare i mogu sve.Sirotinja u yugicima i sl.vise pazi,da ga pas ne ujede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 4 sati, Djeronimo je napisao:

Najbezobrazniji momenat po meni je oduzimanje prednosti na silu, a to nisam video da se ikada kaznjava osim ako dodje do nezgode.

 

Ja o ovome pričam već godinama.

Danas vozim najstariju ćerku, 20 god, nema pojma o saobraćaju, debil me lagano iseca na Ibarskoj (ništa opasno, ali ja moram da kočim zbog njega), i onda pričam s njom - to je toliko uobičajeno, da je ona vozeći se sa mnom stekla utisak da je to u skladu sa propisima, i kako kaže, uvek se čudila što ja nekad urlam i psujem.

 

A ovo -  Kaznjava se brzina gde je neki pravac a ogranicenje nisko pa se vozac zanese - još najbolje kad ti lik izađe iz sporedne ulice, iseče te, ti ga prestigneš, a tebe zaustave i kazne - desilo se na moje oči pre par godina, ja srećom video pandure na vreme.

Jbg, ono govno meri brzinu, ne piše ko je koga isekao... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2194 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 5 sati, zaludan je napisao:

Kaznjava se brzina gde je neki pravac a ogranicenje nisko pa se vozac zanese

Izgleda da me  ćapio radar, na Orlovači, izlaz iz grada...tj. nas 6, 7 svi po 80 km/h, a tabla za dozvoljeno 80 iza njih...kad se zaneseš...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja