Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne znam da li su loši vozači, ja znam da ja ne bi znao ovako, u stvari ne bi smeo verovatno. Al ima i gorih, gledao sam pre par godina video mislim da je Konjic - Sarajevo MT09 je vozio dečko, to kad sam video ostao sam pod utiskom dugo. Šta mu radi lik meni je ono nestvarno. Pokušaću da nađem video. Ja sam potezao do možda 220 ali na ravnom i to kad sam bio klinac, i to od Delte do Buvljaka. Pri ovoj pameti sad, teško da bi me puškama naterali na tako nešto.

Edit. Nisam našao taj video,ali našao sam drugi. Ogromnu sreću je imao da se nije negde neko uključio sa sporednog puta dok ga ovaj vozi,kako vozi.



Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 12.7.2022. at 11:08, feniks je napisao:

Mićo moj.

Niko od njih se nije potresao zbog bahatih bajkera.

Posebno ne vozač kamiona.

Da, znam da ima obesnih bajkera, ali tvrdim da ih je daleko manji broj od tatinih sinova u BMW-ima i Mercedesima...

Koji nemaju kuraži da voze motor, već se iživljavaju,  pošto oko sebe imaju bar 8 air-begova (a u organizmu dovoljno psihoaktivnih supstanci, da ne mogu terati ni bicikl).

Pogledajte statistiku u kom procentu su za saobraćajne nezgode krivi motociklisti.

Na stranu priče tabloida, zasnovane na izjavama  "očevidaca", indikativne pouzdanosti, zasnivanih na generalnom stavu prema motociklistima.

Vrednost ove forumske moto zajednice je u otvorenoj kritici (i samokritici).

Osudi  nedoličnog ponašanja, posebno motociklista (nekad po difoltu, ishitreno, afektivno...).

Nešto što nećete čuti od vozača četvorotočkaša (kada su njihovi gresi u pitanju).

Da smo se u nedelju "skrljali", kod raskrsnice za Kumodraž, mislite da bi nas realno analizirali, žalili ili osuđivali vozača automobila?

Zahvaljujući iskustvu, stečenom, često puta,  vožnjom i mimo pravila saobraćaja, proceni i svesnoj reakciji, smo  ostali čitavi.

Budimo realni.

Kada se nađeš u situaciji (tvojom ili tuđom krivicom),

izbor je vrlo siromašan.

Ili ideš, ciljano, do kraja, pa kako bude.

Ili se "zaključaš" i stradaš.

 

Ne podržavam ekstremizam.

Hod po ivici i kompromise da.:takoje:

Da li ti zaista misliš da onaj koji divlja u saobraćaju (na dva, tri, ili četiri točka), razmišlja u tom momentu da li oko sebe ima gomilu gvožđa, pojaseve, zaštitnih jastuka, ...., ili nema ništa od toga?

Ja ti tvrdim da ne razmišlja.

Ne znam na koju statistiku misliš kada navodiš krivicu u nesrećama gde su učestvovali motoristi, jer bar u polovini nesreća uopšte i nema drugih učesnika nego se motorista sam unesreći, a i tamo gde ima drugih učesnika uglavnom bude podeljena odgovornost (najčešće zbog velike brzine kojom se motorista kretao).

I na kraju, pojma nemam koja je to kuraž potrebna da bi se selo na motor?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 2 sati, slave74 je napisao:

U unutrasnjoj krivini se ne ide na liniju, u spoljnoj ih pogledaj. Glave im budu u trakama za suprotni smer.

A da malo vozis sa njima mogu ti dati broj telefona da se dogovorite, pa im objasni kako se to radi 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1678 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
A da malo vozis sa njima mogu ti dati broj telefona da se dogovorite, pa im objasni kako se to radi 
Koji si ti od njih troice

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
pre 2 minuta, vava je napisao:

Zna li neko koja je Aprilija ono u Slobinom postu? Zvuk ima boless!

Trebalo bi da je RSV4. V4 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 24 minuta, Malamut je napisao:

A da malo vozis sa njima mogu ti dati broj telefona da se dogovorite, pa im objasni kako se to radi 

Moze neko predstavljanje, reda radi, inace Dobrodosao na forum.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 13 minuta, pilip88 je napisao:

Trebalo bi da je RSV4. V4 ;)

Jeste samo me zanima koji je tacno model i godiste, nisam ja lepo postavio pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 5 minuta, lomitelj je napisao:
Pre 8 sati, Alexandra995 je napisao:
Idi bre, zamirisaše mi ribanjke... emoji3.png :Bokilic:

Ribanjke? Lepa, nova reč. Čuo sam za prženice, kvašenice, pohovani hleb ali za ovaj izraz nisam. Hvala ti.

Ни Вук Караџић није ишао јужније од Лесковца, зато и не знаш. Није нова реч, као што није ни ”њекна”. ;)

 

VUKAJLIJA.COM

Pohovani hleb. Iako su identičnog izgleda, mirisa i ukusa, prženice i ribanjke se bitno razlikuju, što poznavaocima problematike nije ni malo čudno. Prženice...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kao prvo ne razumem Dragana Lalajka koji je i osnovao ovaj forum mog  prijatelja da dozvoljava vređanje na forumu da se kolege nazivaju svakakvim imenima, kao drugo možete imati svoje mišljenje o nekoj situaciji i ovde ga istaći nećete sebi dati na značaju ako nekoga vredjate već govorite o sebi, administrator ovog foruma treba da sankcionise ovake prestupe...

  • Haha 1
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 2 minuta, vava je napisao:

Jeste samo me zanima koji je tacno model i godiste, nisam ja lepo postavio pitanje.

По ономе што видим по цајгерима мислим да је модел од 2011-2015 АПРЦ обичан не фактори, ја сам имао Туона 2012.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 35 minuta, Malamut je napisao:

kolege

Ja kolege nisam vređao! Da bih nekog nazvao kolegom, moram da ga poštujem. Ovo sa snimka mi nisu kolege. Ni oni, ni ovaj što vozi Konjic - Sarajevo za 20 minuta (50km => 150km/h PROSEČNA brzina).
 

Slažem se, admin da sankcioniše na forumu. Isto tako i policija da odradi svoj deo posla i tužilaštvo i pravosuđe i da skloni ovu trojicu iz saobraćaja, pošteno?

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1996 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Takvi vozaci cesto osvanu u dve rubrike na forumu.Ako imaju srece tamo gde su nesrece ,i ako nemaju srece u fatalnim. Vlast zbog takvih nam smislja nove zakone o saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 54 minuta, Malamut je napisao:

Kao prvo ne razumem Dragana Lalajka koji je i osnovao ovaj forum mog  prijatelja da dozvoljava vređanje na forumu da se kolege nazivaju svakakvim imenima, kao drugo možete imati svoje mišljenje o nekoj situaciji i ovde ga istaći nećete sebi dati na značaju ako nekoga vredjate već govorite o sebi, administrator ovog foruma treba da sankcionise ovake prestupe...

Mozda govore o sebi ali ne ugrozavaju nikog, mozda malo neciji ego ... ovo kako ste ti i drugari vozili, sa zakonske strane je klasifikovano kao nasilnicka voznja i postoji propisana sankcija, stroza od Lalajkove, sa druge strane zasto nametati nekom da se ceo zivot budi sa mislju "da li sam mogao drugacije reagovati, mozda bi momak jos bio ..." pu pu pu 

Kako god, okacili ste snimak javno, vozite po javnom putu, imate neke obaveze i prema ostalim ucesnicima u saobracaju, takodje uz pohvale treba prihvatiti i kritiku istim zarom.

Mnogo smo drugova, rodbine izgubili vozeci motore pa reakcije ljudi nisu za cudjenje ni za osudu.

Gosn. Nikolic je zamislio da se novi clanovi predstave kada je osnivao forum.

Da se razumemo, niko ovde nije cvecka ali javno promovisati takvu voznju ... 

 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
1 hour ago, Malamut said:

A da malo vozis sa njima mogu ti dati broj telefona da se dogovorite, pa im objasni kako se to radi 

Sreo sam se ja sa vama na drumu. Bas na Avala Ralja Mladenovac putu prvi put. Opet kazem, peglate samo na slepo pun gas, nikakve vozne karakteristike nisam video kod vas. 

 

Jedan od vas ima duzu kosicu. Sreli smo se opet u jednom drumskoj kafani na tom putu. Ja saam zdrao i pio alkohol a vi ste pili kafu. Pa sam vas (ili njih) zajebavao da vozite tako brzo jer ne znate da se opustite. Zene su neke bile u tom drustvu. Ovako, pristojni ste, ali posto vozite BMW I ispijate kafe, naravno dosadno...

 

U sustini dobri ste momci, al ne tripujte se da ste neki extra vozaci. Ipak ste vi samo vozaci BMW-a. Sa svim dodatnim pomagalima, niste nam do kolena. Al bitno je da se trudite.  A I niste neke barabe. Samo volite paznju. :jee:

 

Pozdrav I vidimo se opet na drumu. Malo manje kafe, ubice vas to sranje

 

Long live rock n roll 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 7 minuta, Jupiter je napisao:

I eto sad, imamo jedne koji peglaju "kao" nenormalni, i drugog koji loče i kaže, nemate vi pojma! :D

 

:vlajko:

Pa sve u ontopic.. :)

 

Salim se, sreo sam jednom gosim Pingvina i malo smo ćaskali, ne deluje kao da ide uz temu.. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
2 hours ago, lomitelj said:
10 hours ago, Alexandra995 said:
Idi bre, zamirisaše mi ribanjke... emoji3.png :Bokilic:

Ribanjke? Lepa, nova reč. Čuo sam za prženice, kvašenice, pohovani hleb ali za ovaj izraz nisam. Hvala ti.

ribaljke, sukaljka, njeknja, dam ti sorvan ako pogodis sta znaci njeknja :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 2 sati, Malamut je napisao:

Kao prvo ne razumem Dragana Lalajka koji je i osnovao ovaj forum mog  prijatelja da dozvoljava vređanje na forumu da se kolege nazivaju svakakvim imenima, kao drugo možete imati svoje mišljenje o nekoj situaciji i ovde ga istaći nećete sebi dati na značaju ako nekoga vredjate već govorite o sebi, administrator ovog foruma treba da sankcionise ovake prestupe...

Evo ti ispod i opis mog susreta sa vama, kolegama, bahatim mamlazima, kako god ti draze...

 

Izgleda da sam omasio model motora koji je bio u grupi, ali sigurno nije bilo dve grupe toliko bahatih mamlaza na Rudniku tog 5. januara.

 

Vredjanje na forumu je jako zajebana stvar, barem koliko i da ubijes kolegu na putu jer toliko dobro vozis da ti treba cela sirina puta, nije ti dovoljna tvoja traka. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
3 hours ago, Malamut said:

Kao prvo ne razumem Dragana Lalajka koji je i osnovao ovaj forum mog  prijatelja da dozvoljava vređanje na forumu da se kolege nazivaju svakakvim imenima, kao drugo možete imati svoje mišljenje o nekoj situaciji i ovde ga istaći nećete sebi dati na značaju ako nekoga vredjate već govorite o sebi, administrator ovog foruma treba da sankcionise ovake prestupe...

Evo ja se izvinjavam za moje dve uvrede (prvo sam rekao za kolegu u žutoj jakni da je majmun, a posle sam za sve vas u kompletu rekao da ste prženice) i to se izvinjavam jer ste verovatno podosta stariji od mene.

 

Već sam obrazložio za gospodina u žutoj jakni zašto ne ume da vozi motor, kada je obišao kamion na 1:40, ostao je oko bele linije, a zapravo je trebalo odmah nakon preticanja da beži  uz desnu ivicu, tako bi imao prostora da istom brzinom udje u krivinu, bez da seče auto koji mu je išao u susret (to se ne vidi, ali auto je kočio dok se ugao nije oslobodio, konkretno, levi kofer je čoveku sekao putanju). Možda je gospodin iskusniji vozač od mene (mada čisto sumnjam), ali to mu je greška i definitivno nije potpuno savladao vožnju. I neko reče bolje mu idu desne krivine, i stvarno je tako, u desnim nije izletao van puta ili u suprotan smer. 

 

Druga stvar, nije samo brzina bitna i oličenje nečije veštine. Ja konkretno vozim sa ljudima koji uglavnom imaju bolje i jače motore i često su brži, a vidim da su slabiji vozači od mene po mnogo čemu (ne govorim ovde o iskustvu, mada su oni i mnogo manje km prošli od mene), najpre po tome kako "kroje" krivine i kako ulaze i izlaze iz istih.

 

Treće, iako imam "samo" 33 godine, motore vozim od svoje 11. a 15 godina sam aktivan vozač A i B kategorije. Pošto sam u moto svetu poprilično dugo, znam mnogo ljudi koji su se olupali motorima, neki su preživeli, neki su poginuli, neki od njih su mi bili prijatelji. Od ovih preživelih (kada sam ih posećivao u bolnici ili u kući), svi do jednog su mi rekli istu rečenicu "Koji sam ja majmun bio, unakazio sam se iz čiste gluposti". Tu rečenicu sam dobro zapamtio. Neki od njih su i bili članovi na ovom forumu, glupo mi je da im navodim imena, ljudi su od sebe napravili invalide, nekima se rasturila i porodica zbog udesa.

 

Ja razumem da se čovek u nekim momentima preračuna, loše proceni i sl. ali ne mogu da shvatim da svesno "uzjašete" suprotnu traku uz liniju i pretičete vozila po nepreglednim krivinama. To mi se desilo na Ibarskoj prošle godine (Kraljevo-Raška), kada smo brat i ja motorima naleteli na kolonu bajkera, ljudi u koloni uzjahali suprotan smer i opleli po gasu, nailazimo mi u krivini, jedva se razmimoidjosmo, sreća dobro smo odreagovali brat i ja, ovi samo malkice usporili, uzjahali nam traku i cepaju po gasu, ne jebu živu silu.

 

Ja Vam iskreno želim sve najbolje i da Vas Bog sačuva, a iskreno bih Vas posavetovao da se uzmete u pamet, u ovom hobiju se greške jako skupo plaćaju i teško ili gotovo nikad ne ispravljaju.

 

Promenio član milomir22
  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Ja ti tvrdim da ne razmišlja.

Slažem se u potpunosti.

 

Pre 5 sati, zika56 je napisao:

Ne znam na koju statistiku misliš kada navodiš krivicu u nesrećama gde su učestvovali motoristi

Mislim na nezgode u kojima su učestvovali motociklisti.

To su, stabilni, ljudi koji:

- imaju upisanu odgovarajuću kategoriju u vozačku dozvolu,

- registrovan motocikl,

- prepoznaju i znaju obe strane motociklizma,

- preuzimaju odgovornost za svoje postupke (i kada pogreše),

- uvek koriste zaštitnu opremu,

- svesni su da se obuka ne završava auto školom,

- ne konzurmiraju alkohol i opojna sredstva,

- voze ispravan motocikl,

- poštuju čoveka i kad greši,

...

 Koji, najčešće, nastradaju zbog oduzimanja prednosti (od strane gore navedenih, koji ne razmišljaju).

Ili pod nerazjašnjenim okolnostima...

 

Pre 5 sati, zika56 je napisao:

I na kraju, pojma nemam koja je to kuraž potrebna da bi se selo na motor?

kuraž (francuski courage) – hrabrost, srčanost, smelost, odvažnost.

 

 

Brzinu jedino meri policija, a “nagrade” deli sud. :takoje:

 

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja