Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Drug član, 1593 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Ne znam zašto ovo u crnoj hronici, trebao bi admin da prebaci. "Bahati mamlazi" je skroz prikladna tema.

Inače o ovom momku se više puta pisalo na forumu. Prošle godine su on i ekipa snimali kako voze ~ 250 na putu Paraćin - Zaječar, lepo se vide brzine, zna se ko su - i ne verujem da su imali nekih problema zbog toga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3595 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 46 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Nikom ne želim loše. 

Samo me je strah da to neće na dobro završilti... Mi smo matoriji pa nam lako da kenjamo, u njegovim godinama ni mi ne bi nikog slušali...

U pravu si da smo svi mi (ili bar velika većina) u njegovim godinama pravili svakojake gluposti i da smo malo koga slušali. 

Međutim, jedna je stvar kada praviš gluposti koje samo tebe mogu da ugroze, a potpuno je druga priča kada se prave gluposti koje mogu da ugroze i druge (a koji ni na koji način ne sa učestvuju u tim glupostima). 

A za te što nikokog ne slušaju (a ugrožavaju druge) postoje sankcije. 

Vrlo prosto! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

Nikom ne želim loše. 

Samo me je strah da to neće na dobro završilti... Mi smo matoriji pa nam lako da kenjamo, u njegovim godinama ni mi ne bi nikog slušali...

Ja nisam tako dobar. :|

Ako je neko skrivljeno autistican, ako je neko skrivljeno neuracunljiv, ako je neko ultrabahat sa predumisljajem.. Ja mu zelim zlo. Jer je on zao.

 

Recimo, momku sa snimka sasvim lako mogu da pozelim da se skrsi negde i fasuje godinu u gipsu.

Ne vozim kao cvecka, provlacim se, preticem preko pune, vozim 10-20-30 brze od ogranicenja, vozim nekad kratko i po trotoaru (2-3-4 na sat, sa obe noge ispruzene tik do asfalta), ali lik sa snimka je skoro ubica u pokusaju.

 

Znam da momak nije clan foruma ( i da je bilo neke prozivke oko te voznje PA-ZA), al' nemam nista protiv da mi se obrati, mogu u lice ovo da mu ponovim.

 

Zasto? Jer, mogao sam ja da budem taj pesak.

 

Dokle god on vozi i 300km/h, ali na mestu gde se vidi da nema nikoga 3km naokolo - ja mu 'a' ne bih pozeleo zlo. Jer ugrozava samo sebe.

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Nikom ne želim loše. 
Samo me je strah da to neće na dobro završilti... Mi smo matoriji pa nam lako da kenjamo, u njegovim godinama ni mi ne bi nikog slušali...

Obe tvrdnje su na žalost tačne. I ja sam bio klinac nekada davno, nisam nikoga slušao, ali nisam baš ni ovoliko neoprezan bio. Mozda sam zaboravio..

A samo je pitanje dana kada će se neko veće sr... desiti. To je sada samo pitanje vremena i statistike, imajući u vidu ovakvu vožnju.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Najgore od svega je sto on sluzi kao primer kako treba da se vozi, gledaju ga klinci i sutra dan ce usvojiti to kao normalno ponasanje, da voze u pesackoj zoni 80 na sat pored ljudi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2749 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

E ovi sto je Filip napisao je kljucno!

On je uzor deci, kao i smrdljiva Kuracleusa.

Jutjuberi su postali edukacija mladima.

 

Pao sam jednom sa tudjeg motora. NSR. Sve sam sredio, agregat, vesanje, lezajevi svi, nove gume, kocnice... Sedam u radnom odelu da isteram iz garaze i da obrnem krug. Rukavice i kaciga UVEK.

Ali razmisljam se i pomislim da ipak idem koji kilometar. Full oprema. I blebnem u 1. Stepenu prenosa sa 20 km/h. (Nove gume, ribao sam ih sundjerom ali nedovoljno izgleda).

Za par dana krecem na put. Da sam ostao u radnom odelu, isao bih na pravijanje a ne motorom u Istanbul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4660 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, filipfg je napisao:

Najgore od svega je sto on sluzi kao primer kako treba da se vozi, gledaju ga klinci i sutra dan ce usvojiti to kao normalno ponasanje, da voze u pesackoj zoni 80 na sat pored ljudi...

Pored toga što je "primer" drugima, upravo to što se njegovi snimci gledaju ga tera da ide još dalje i luđe da bi "privukao još publike i još pregleda" svojim ludostima. On ide još luđe, oni što ga gledaju traže da ide još luđe i tako u krug, dok se nešto ne dogodi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

On ide još luđe, oni što ga gledaju traže da ide još luđe, ko treba zaustavi to, rebnu kaznu i tako sve dok prestanu da se pojavljuju takve "pojave". -> idealan slučaj.

Kako movo vlogeri u Švici npr nemaju ovakav sadržaj?
Kako je Chris-Fix popularan, Scotty Killmer.. Zašto ovde ne može to da prođe? Pa zato što smo humus od društva, pogodan za ovo. To što nas na forumu zanima, ne znači da je to prosek ali se možemo boriti. Možda kad bi se pritegla policija, moooožda bi se video sadržaj smatrao dokazom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Svi znate dečka iz Čikaga koji je vozio kateemove motore i na svoj yt kanal dizao videa iz Srbije i Amerike.

Jedan takav njegov video uradak sa kritizirao na yt, onako kao i kolega filip malo prije ovdje napisa.

Taj dečko mi se javio privatnim putem, ono šta ja tu glumim, pa je malo sa visine počeo vrijeđati na osobnoj razini.

Ja sam mu samo zaželio svako dobro u životu koji je još pred njim.

Moja kritika i upozorenje nisu pomogli, kao što znate dečko je u Srbiji imao prometnu a na internet platformi je skupljana novčana pomoć za njegovo liječenje.

Moramo biti kritičniji i kao društvo i kao moto zajednica ukazivati bahatim mladcima koliko su opasne njihove radnje.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7175 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da nema efekta sve i da taj likus nestane sa YT, pa i ja sam kao vrlo mlad motorista gledao "Ghost Rider-a" kako praši po Stokholmu pa nisam imao želju da radim te ludosti niti sam mu se divio... mislim da sve to iz kuće potiče, sva ta nekultura u saobraćaju, nevaspitanje i naopak sistem vrednosti... i rezultat toga je gomila likova na YT koji glume ludilo i pokušavaju da budu poznati...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Што глупљи влог то више пратилаца.
Велика мудрост дати гас на аутопуту, изигравати мајмуна на мотору и возити исти по парку... али клинци то гледају и запраћују, лова капље...
Клинцима није нпр. занимљив Дашић, момак оригиналан, фура своју причу, милина га гледати... па Воја и Платиша... то код нас слабије пролази.

Promenio član Marko05
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 877 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ima neki Šone svoj vlog ,ne ume da sastavi 3 tečne rečenice. "Znači,nekako,zaista,zaista". To su reci koje vrti dok prezentuje motore. Mislim nije to literalno delo pricati iz ugla polu laika o mašini ,al opet neki nivo treba da ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01
El classico
To bese ova tema?
 
 

Da, točno.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7175 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pokušao sam da gledam i našeg kolegu Motoraša i tog Šoneta i ne sviđa mi se, sve je nekako plitko samo neki osnovni suvoparni podaci koje svako može da iskopa na netu za motor koji ga interesuje, treba to malo bolje osmisliti, detaljnije opisati, pokazati...

 

Pravi primer je jutjuber "DougDemuro" koji iako ne radi motore nego aute ali taj čovek kad odradi test/review to je do daske, pokaže sve i svaku sitnicu kako šta radi i gde se nalazi, a ne kao što neki samo sednu na motor vozikaju se i prde nešto bzvz.

 

Takođe odličan primer mi je jutjuber Ian "ForgottenWeapons" koji radi oružje ali između ostalog često ispriča detaljan istorijat komada oružja koje predstavlja, i onda review dobija dubinu i mnogo je zanimljiviji.

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1559 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre sat vremena, punisa 16 je napisao:

Ima neki Šone svoj vlog ,ne ume da sastavi 3 tečne rečenice. "Znači,nekako,zaista,zaista". To su reci koje vrti dok prezentuje motore. Mislim nije to literalno delo pricati iz ugla polu laika o mašini ,al opet neki nivo treba da ima.

Zaboravio si "brutalno", to ide bar jednom u rečenici :D

Bez sadržaja, bez osećaja, bez neke poente ali to i traži new age generacija iliti degeneracija. Njima nije bitna suština i forma, mislim na pratioce. A snimači to koriste, još kapne neka parica, postanu celebrity i svima lepo :D

Sećam se da je nekada Vuk Tomanović imao svoj deo u emisiji o motociklima i to je imalo težinu i značaj. Danas je sve drugačije, instant i bez ukusa, kao i većina pojava u društvu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 2 minuta, Milanezi je napisao:

Zaboravio si "brutalno", to ide bar jednom u rečenici :D

Прате трендове... :lol3:

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da se razumemo nije ovaj debilizam rezervisan samo za nase podneblje, jel onaj "maxwrist" ima skoro milion pretplatnika na jutjubu... Tako da je ludilo apsolutno svuda prisutno.

Ono sto meni ekstra smeta jeste ovo ludovanje po gradu tacnije u zoni rezervisano za pesake... Mislim da od toga nema dalje, zamisli setas po parku i odjednom prolazi covek sa 70-80 na sat pored tebe na motoru...

 

Inace jedino sto sam uspeo je da iskopam neki mail Krusevacke komunalne policije, pa mozda mogu da proslede gde treba ako im je uopste stalo.

Pa ako jos neko hoce da pise, evo mailova:

milos.jovanovic@krusevac.rs

protokol@krusevac.rs

 

Naravno ako saljete mail, budite uljudni i kulturni, samo posaljite link i napisite da pocinje na 3:16 i iskazite zabrinutost itd...

 

Takodje imati i na samom klipu dugme report, pa probajte i tu...

 

 

 

report.jpg

 

Inace ako je tacno ovo sto kaze kolega @Yanco da je zastitni cmar "Motolanda", mozemo i na njih da izvrsimo neku presiju...

Promenio član filipfg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 877 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da  @Milanezi i "brutalno" ponavlja,to mu daje na ozbiljnosti kao i novini Blic:) . Ma plitkoumnici sve sto citaju i sto su procitali je na googlu i wikipediji,ali oni govore tim primitivnim nevaspitanim agresivnim jezikom koji klince greje. Nego odosmo od teme daleko,mada  i dobro sto se u ovoj temi za promenu nesto drugo pise.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 913 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 15 minuta, filipfg je napisao:

Inace ako je tacno ovo sto kaze kolega @Yanco da je zastitni cmar "Motolanda", mozemo i na njih da izvrsimo neku presiju...

Video sam da ih je cesto reklamirao, a i oni njega tagovali, posto pratim Motoland na Instagramu. Kontdam da su mu i REVIT opremu dali. Inace, posto na YT gledam vecinom kanale sa motorima, logicno je da automatski se u sugestija pojavljuje i Fu#King Rider. Pogledao sam par njegovih snimaka, i dok je bio mladji sa onim kineskim skuteron bio je simpaticno, neiskvareno dete. Sad je umislio da je TV zvezda, bogati, a tuzno je sto ga mnogo klinaca (ali bas maloletnih klinaca) prati i divi mu se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1746 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ja nisam tako dobar. :|

Ako je neko skrivljeno autistican, ako je neko skrivljeno neuracunljiv, ako je neko ultrabahat sa predumisljajem.. Ja mu zelim zlo. Jer je on zao.

 

Recimo, momku sa snimka sasvim lako mogu da pozelim da se skrsi negde i fasuje godinu u gipsu.

Ne vozim kao cvecka, provlacim se, preticem preko pune, vozim 10-20-30 brze od ogranicenja, vozim nekad kratko i po trotoaru (2-3-4 na sat, sa obe noge ispruzene tik do asfalta), ali lik sa snimka je skoro ubica u pokusaju.

 

Znam da momak nije clan foruma ( i da je bilo neke prozivke oko te voznje PA-ZA), al' nemam nista protiv da mi se obrati, mogu u lice ovo da mu ponovim.

 

Zasto? Jer, mogao sam ja da budem taj pesak.

 

Dokle god on vozi i 300km/h, ali na mestu gde se vidi da nema nikoga 3km naokolo - ja mu 'a' ne bih pozeleo zlo. Jer ugrozava samo sebe.

 

 

 

 

Nije mi dovoljno klik na onu zelenu strelicu, nego moram i ovako da podržim ovaj stav, i da dodam, želim mu da taj gips fasuje što pre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 913 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
On 4.12.2021. at 21:03, Nemanja Petrovic je napisao:

Prolazi sa 70+ km/h metar od pesaka koji se sklanjaju zbog budale i sa 90 km/h prolazi pored kafica iz kog je mogao neko da izadje , a ovaj da ga ne vidi od zbunja i jelki. 

Ima i snimak kad je ludovao na Cestobrodicu ali za razliku od ovog tamo je samo svoj zivot ugrozavao.

 

 

Evo, nadjoh ga Filip31, logovao se jednom na forum da odgovori na provokacije:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Apsolutno je sve sto ste rekli razumljivo i slazem se sa izrecenim, ali pojedinci da zele nekom zlo, a pritom tom nekom nije prvi put, bas i ne mogu da razumem.

 

Nacin na koji momak vozi je cist primer idiotluka, ali verujte da takav nacin voznje ima vek trajanja. Ili imas close call i shvatis da trebas da promuckas glavom ili nastavis i iskusis nemilo desavanje. Uopste nema potrebe da se nekom zeli zlo, pogotovo ovako direktno.

 

Inace, po njegovom obracanju na forumu, vidite da je veoma nezreo za svoje godine bez mogucnosti za samokritiku, sto mu i ne ide u prilog jer ima godina koliko ima. Ali tako je kad zivis u balonu gde ti svi (njegov YT auditorijum) govore da si sjajan, da si popularan, da nastavis samo tako, itd...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja