Jump to content

Moto Zajednica

Bahati mamlazi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Koliko vremena može da se snimi telefonom? Boze kako ovo pitanje zvuči pogrešno.....al mislim da me razumete. Ako snimam sa max rezolucijom kamere, koliko moze dugo da snima na recimo 64giga karticu, recimo? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Zavisi od dosta faktora.


U mom slučaju sa ovakvim podešavanjima, a kvalitetnije podešavanje je besmisleno pošto se svakako gubi oštrina zbog vibracija, svakih 10 minuta snimka uzima oko 1gb.

 

Screenshot_2021-11-06-21-06-51-440_com.helge.droiddashcam.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Postoje i aplikacije koje simuliraju "dash cam" tj podesis na njima duzinu trajanja snimka i sve sto je starije npr. od 10min brise. Zavisno od aplikacije i ne mora. Nekad davno sam naletio na aplikaciju kojoj mozes da dodijelis odredjenu memoriju, a ona sve sto prebacuje taj memorijski opseg koji si joj dao brise po starini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Upravo takvu i ja koristim.

Ova konkretno se zove Droid Dashcam a nakon podešavanja sve radi sama i dodaje GPS informacije u snimak.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Nesto najgore sto mi se desilo u poslednje vreme je da sam negde kod Panceva iz pravca Vrsca sustigao beli pick-up koji je od rasvete nazad imao dva macija oka koja su bila vidljiva na 20-30m razdaljine..sreca pa na nisam isao brzo,zalepio sam se iza njega i ispratio ga do ulaza u grad da ne bi neko nastradao zbog nemarnosti i tudje gluposti...

254162492_611078720085557_8063188824324497393_n.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Bravo ti, stvarno to kazem. Jer, ja bih ga vrv samo obisao, a i ako bih mu se obratio to bi bilo samo da vidim da li zna da je mrtav nazad pa ako zna da mu cestitam Novu godinu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zna sigurno, koja je verovatnoca da su mu crkle sve sijalice pozadi. Najezim se od takvih.

od jedne takve budale sam cak dobio odgovor “vozim napred a napred mi rade, sta ce mi pozadi” :grr::tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ne znam da li je pisano ali broj govnara sa blinkerima je toliko narasao da nema dana da ih ne vidim. Kola malte ne koja god.

Juce se vracam iz pravca nisa za bg nalece A6 neko 2013 god sa blinkerima nisam se sklonio ,pali gasi duga. Ja lagano. Kad je bila prilika da se sklonim kao sto bih se sklonio bilo kome sklonio sam se,iza njega u rep mu vozi neki seat ibiza recimo 2009 god neke SD tablice... kao pretice me blisko da mi pokaze da su opasni,ja mu upalio duga...

 

Pre nekoliko nedelja obidjem motorom kolonu u kumodraskoj i malo virim van svoje trake. Nalace  suprotnog pravca crna dacija daster sa blinkerima priblizava mi se namerno ,ja mu sviram i pokazem prst.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Zna sigurno, koja je verovatnoca da su mu crkle sve sijalice pozadi. Najezim se od takvih.
od jedne takve budale sam cak dobio odgovor “vozim napred a napred mi rade, sta ce mi pozadi” :grr::tras2:
Ne mora obavezno znaciti da je bahat i namjerno to uradio, meni se jednom na Audiju polomila rucica za paljenje svjetla, pa sam samo duga mogao zaglaviti, a opet morao sam nastaviti put, jbg...
Sto se blinkera tice i ja sam primjetio, da bar stave nekakve kvalitetne vec nesto jadno, jedva se i vide ali sta ces, to je nasa stvarnost

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Cuj blinkeri... To svaki drugi klinac vozi u svom tatinom autu. Ali pandurske znacke i palice... Sve vise i vise, tuzan smo narod postali

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Znate sta je najgore, sto ta vozila vecinom i jesu sluzbena, tj iz raznih lokalnih i gradskih uprava. Takvima se sklanjam samo kad je pratnja u pitanju.

A te znacke, kada ih dobro pogledate, jesu prave al na njima pise da ste pocasni clan nezavisnog policijskog sindikata Srbije. Nudjena mi je pre par godina za 800e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma ima i ovih nekih moto asocijacija pandurskih,nemam nista protiv ali mnogo to asocira na zvanične organe "reda". Anarhija je u svemu pa i u tome, misle ljudi ako imaju neku clansku kartu da su bez obzira na svoje obrazovanje i profesiju postali nesto bitno i tako eksponiraju svoje komplekse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

JBG ,evo moje price,davno,kisna noc,kao ovih dana.Ja bar 20 godina mladji.Svi akteri sem mene su sad vec pokojni.Vece ,poziv tast u Centi je u losem stanju.Supruga i ja sedamo u mog Yuga,tad nije bio mator.Pravac Centa,uzim tasta i suraka ,pravac bolnica u Zrenjaninu.Kisa lije,vode koliko hoces,vode me nekim blizim putem ,al kroz bare.Stizemo u bolnicu ,cekam ,mokro,primili tasta, posle skoro dva sata ,skoro ponoc ,da krenemo akumulator prazan.Kasnije se ispostavilo od silne vode i upadanja u duboke bare ,navlazilo se alternator.Ne proizvodi struju,samo trosi.Prolazi ponoc,kisa lije,upalimo na gurku,vozim u Centu,bez svetala.Palim samo kad neko naidje na drumu,brisaci povremeno.Dovucemo se tih 40tak km do Cente.Akumulator na punjac ,mi na spavanje.Jutro ,krecemo direktno na posao,u Pancevo.Sutra ,kisa je stala,auto se osusio,sve se vratilo u normalu.A ,teska noc za nama.To se jednom desilo u zivotu,i vise nikad.Da se nesto desilo ,bio bi kriv,a bio sam i dosta mladji,ludji.Ja znam da lik na gornjoj slici svesno vozi svako vece bez svetala,ali desi se nekad i drugacijim ljudima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ja skoro na Zrenjanincu prema BG, pomalo gužva, ništa strašno.

Odjednom baš jako kočim da ne uradim Golfa trojku ispred sebe, i čudim se kako sam baš toliko rasejan da nisam primetio da se kolona zaustavlja.

Na sledećem semaforu shvatim da njemu ne rade stop svetla uopšte.

Prebacim se u desnu traku, i nameštam se da na sledećem zaustavljanju budem pored njega.

Vozač 50-tak godina, podebeo, brada 7 dana, gospođa s njim, reklo bi se da mu je supruga - tu su po godinama. Rekao bih da idu kod ili od nekog bitnog - malo su picnuti, ali nisu za svadbu.

Sviram, gospođa otvara prozor, kažem "ne rade vam stop svetla", lik odgovara "da, da, znam", i pokret rukom u fazonu "ma to je ništa".

I ode...

I ko odvali budalu od pozadi biće kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Moze da se dokaze da sijalice ili prekidac/taster nisu radili pre udesa. Jeste mozda malo vece cimanje ali moze.

Pricamo o svetlima kao da na dnevnom nivou crkavaju i kao da sijalice kostaju milion.

Vozim astru koju sam uzeo novu 2015-te godine i jos mi nijedna sijalica nije crkla za 6 godina. Gledam bas po beogradu, svakom 4.-5. Autu ne radi bar jedan far, za mene je to cist bezobrazluk.

Vecina automobila pozadi ima duple poziije (dve sijalice levo i dve desno) bas za svaki slucaj ako crkne jedna, a ljudi voze sa jednom ispravnom od 4 sto znaci da mu je minimum pre godinu dana crkla prva.

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako su stop svetla led sijalice (smd diode), to se moze dokazati dal je ili nije bilo ispravno pre udesa.

Ako je sijalica obicna (zicano vlakno) cisto sumnjam da se moze dokazati dal je radila ili ne jer takvim sijalicama (kao i halogenim) jaca vibracija (udes, rupa) kumuje da pregori. 

 

Meni se xx puta desilo (na 2 i 4 tocka) da rasklapam, vadim stop lampu, odradim sta imam pa spakujem sve nazad. Dam kontak i op jedna poz. sijalica ne radi, crkla a sve je radilo pre toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Svakom moze da se desi da sijalica crkne toku voznje ili da vozac vozi vec duze vrijeme a da ne zna da je crkla. 
Ali najvise me nervira kad vidim upaljena duga svjetla zato sto jedno od kratkih ne radi. Svjesno vozi pod dugim svjetlima nebi li "prikrio" to da mu kratko ne radi. Ta duga su mi cesto znala zasmetati i kad nije mrak. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Mislim da @Satelisnisi u pravu za sijalice sa vlaknima

Vestacenjem se moze utrditi kod sijalica sa vlaknima da li je radila ili nije

https://www.vestacenja.co.rs/docs/vestacenje_na_utvrdjivanju_tehnicke_neispravnosti_vozila.pdf

Ima bas na 18 strani ovog teksta bas opisano kako se ispituje i utvdjuje da li je sijalica radila ili nije.

A za led diode nemam pojma

Promenio član bobanr
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mali si omašio kolega tj upoređujemo dve različite stvari.

 

Pročitah 18 stranu, tamo kaže da je far bio razbijen, sijalicno grlo ispalo iz ležišta, puklo staklo sijalice oborenog/dugog svetla.... znači tu se sve razletelo.

 

To se tamo desava, mi ovde zborimo o stop lampama na kojim ne radi stop svetlo, doslo je do cukanja ali ne i loma stop lampi ujedno i sijalica.

Na tu sam situaciju mislio da je teško dokaziva, napisah zašto.

 

Jedno je kad dođe do pucanja stakla sijalice, drugo je kad toga nema. U prvom slučaju važi 18 sttana, u drugom slučaju već ne.

Možda su sijalice neispravne ili može biti da su crkle u tom momentu kad je do udarca došlo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja