Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6686 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svima nam je dobro poznat Majesty 250, ali ne i ''veci brat'' Majesty 400cc. Nije cak ni nova stvarcica, ali primetio sam da od nastanka Skuter Kafe, niko i nigde je nije pomenuo, dok se sa druge strane stalno naklapa o Burgmanu i 500 master ekipi.

 

scooter-yamaha-majesty-400-come-nuovo_bf_3146508.jpg

yamaha_majesty_400_4_big.jpg

2011-Yamaha-Majesty-Front-Angle-1024x811.jpg

 

 

Engine Yamaha Majesty

Individual-type cylinder, glass cooled, 4 stroke, DOHC, 4 valves

Dislocation 395.0cc

Bore x cadence 83.0 mm x 73.0 mm

Compression ratio 10.6: 1

Maximum power 25.0 kW аt 7,000 rpm

Maximum torque 36.3 Nm аt 6,000 rpm

System wet-sump lubrication

Fuel System Fuel Injection

TCI ignition system

Electric starter

Transport Network Automatic V-Belt

 

Chassis Yamaha Majesty

Front cessation complement Telescopic fork

Front tour 120 mm

Swingarm rear suspension system

Rear tour 104 mm

Dual hydraulic front stop front Ø 267 mm

Single hydraulic back stop front Ø 267 mm

120/80-14 front tire

150/70-13 back tire

 

Dimensions Yamaha Majesty

Total length 2230 mm

Overall breadth 780 mm

Overall Height 1380 mm

Seat tinggi 760 mm

Wheelbase 1,565 mm

Ground clearance 120 mm

Wet weight οf 220 kg / kg ABS223

Fuel tank genius 14. 0 liters

 

Kako vam se svidja? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Kao što i sam naziv kaže - veličanstven maxi skuter. Nažalost vrlo malo zastupljen kod nas pa stoga i zapostavljen u Skuter Caffe-u. Pandam Bugiju 400 po konstrukciji, snazi, udobnosti i voznim karakteristikama. Pogotovo mi se sviđa restilizovana - novija varijanta sa dva diska napred, ABS-om, bogatijom instrument tablom...

 

135A83B4-AE1C-084D-A68A-44303A337ABE_thumb.jpg

 

C03EC9A8-EA1A-904D-9B84-FEE1C6D8A9C7_thumb.jpg

 

46DD9B93-E0F9-0545-A157-BE5C5A5D9F64_thumb.jpg

 

E1B71E5A-792F-3148-B98B-534B75CD4A9F_thumb.jpg

 

Mene od ovog Maxi-ja odbija što otprilike ovako izgledam na njemu. Za moju visinu nije projektovan (kao ni T-MAX nažalost) i imam problema sa smeštajem nogu kao i u manevrisanju: korman i kolena se "sudaraju"...

 

AE252150-DB88-F14B-A1F4-1FD56A166B4E_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

^^ E stvarno mi je cudna Yamaha, zasto su je skratili i napravili za male azijate, nemam pojma. Ja sam odustao od kupovine Yamahe 300 Versity samo zato sto sam sa svojih 183 cm udarao kolenima u upravljac a vetroban mi je bio na pedalj od kacige. Nije mi bilo udobno i prijatno u njenom sedistu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: beverly 200

Poz drustvo....

Odlucio sam da kupim ovaj skuter od 400kubika,moze mala pomoc nasta trebam da obratim paznju pri kupovini,koliko kostaju servisi i dali se rade svake sezone....

 

unapred hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3621 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nesto sam listao po oglasima neke maxije koji bi mogli da dodju u obzir za iducu sezonu, pa naleteh na ove Yamahe sa pristojnim cenama. Ima 7-8 komada na oglasima, a samo ova jedna ima 2 diska napred. O cemu se radi? Ima i drugih isto godiste, ali jedan CD :D

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2596814/yamaha_majesty_400/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

2005. bi trebalo biti prelazno godište zbog restajlinga ali znaš kako bude: kraj 2004. pa prva rega 2005. i tako se i vodi... Uglavnom ovi sa dva diska su restajling modeli, mada su ostalo sve sitnice sem diskova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 70 postova
  • Lokacija: Ub
  • Motocikl: piaggio X9 500ie EVO

Ja kad sam jurio prošle godine da ga uzmem, cena im je bila 3000-3800, što mi je bilo mnogo...ovo sad su super cene za takav motor...

A restajling je okončan promenjenim sedištem i ubacivanjem drugog diska na prednjoj moćnici...mislim da je od 2006 svaki takav, ne može da bude samo sa jednim diskom...uporedi im sedišta i tako ćeš znati najbolje...ovde u oglasima ima primeraka kojima su izgleda frizirana godišta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

I mene je bunilo to sa jednim diskom,a pise 2006 ili neko vece godiste na oglasima.Da li neko zna koji agregat ugradjuju,kakvo je odrzavanje,kais,eventualni bagovi,benzinska pumpa,regler....?Po meni je 400 najzahvalnija kubikaza sto se tice potrosnje i kako ide :) ,ima finu velicinu tockova 14 napred i 13 pozadi,ima rucnu kocnicu kao foresight :) ,na slikama sam video da je ram aluminijumski,ne cevasti,tezina bez tekucina je 200kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Culle i mene interesuje ova Yamaha, procitao sam celu temu sa jednog hrvatskog foruma, neznam koliko stranica...

 

Ukratko jednostavno nije popularna kao stare Majesty 250, usla je u klasu 400 i tu je izgubila od Burgmana, po meni nezasluzeno, posto mi je Yamaha skladnija i lepsa... Od mana sto sam mogao da procitam je sto su prve serije previse prljale filtere vazduha i varijatora, kao vazduh je cudno vrtlozio i ulazio gde ne treba, druga mana je kvacilo koje malo podrhtava pri kretanju i ponekad gasenje hladnog motora na leru, naravno posle dve - tri godine su svi ovi nedostaci ispravljeni i ja sam zakazo gledanje jedne u cetvrtak popodne... Hoces samnom ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

Da razjasnim neke stvari oko MAJESTY 400, mislim da sam merodavan jer je ipak imam :-)...

 

MAjesty od 2004-2006 imaju jedan disk i imaju varijator sa tri lamele... a posle 2006 god imaju dva diska napred i varijator sa 5 lamela.

 

Moj prijatelj ima majesty 2005 i stavio je varijator sa 5 lamela i to malosijev i verujte da razliku ne biste ni primetili..!!!

a sto se tice prljanja filtera varijatora kao sto je pomenuo TOMMY. N cisto da se zna da majesty ima posebne ventilacije ispod varijatora i pri odredjenenoj brzini sam ukljucuje nekakvo ciscenje samog varijatora i to se moze cuti pri voznji.... maxi pozdrav za sve!

 

podrhtavanje kod maxi skutera se normalno ako ti se potrose lamele ili ti se pojede konus kod kaisa... tako da se podrhtavanje javlja kod bilo kod maxi skutera a ne samo kod majestyja

 

u svakom slucaju vise nego udoban i zahvalan motor... za svaku preporuku..:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

A realna potrosnja ako moze ? Ja kupio Beverly a volim Majesty ? Ne brinu me neki uobicajeni nedostatci ukoliko ubodem bas dobar primerak nego da znam da bi mi legao i da mogu da ga vozim nekoliko godina, ne bih razmisljao, osim sto su kod nas manje vise nerealne cene, em ih ima nekoliko, em skupe, em nece da skinu cenu a ne prodaju se, nisam primetio ni jedna da se prodala zadnja tri meseca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

realna 5l... za ove pare koje su po oglasima veruj da vredi.... odlicna pozicija vozaca i maksimalna udobnost, bila je dosta skuplja nego sada...

nema nikakve veze sa beverlijem kao nebo i zemlja, vozio sam beverly par puta .... pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

znam da malo ljudi vozi majesty 400, bas steta ali to je jedan veoma kvalitetan,veliki i udoban maxi skuter...

 

Zato bi znacilo nama koji ga imamo da se bar okupimo ovde na forumu radi razmene iskustava u vezi ovog motora... :zdravo:

 

Tako da ako neko poznaje nekoga ko vozi majesty 400 neka ka uputi na ovaj pod forum, mislim da ce znaciti i da tome i sluze ovakvi pod forumi...

hvala, pozdrav svim maxi skuterasima :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2023 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Не знам коме треба две теме о истој ствари 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Osijek/Hrvatska
  • Motocikl: 本地駕駛

znam da malo ljudi vozi majesty 400, bas steta ali to je jedan veoma kvalitetan,veliki i udoban maxi skuter...

 

Zato bi znacilo nama koji ga imamo da se bar okupimo ovde na forumu radi razmene iskustava u vezi ovog motora... :zdravo:

 

Tako da ako neko poznaje nekoga ko vozi majesty 400 neka ka uputi na ovaj pod forum, mislim da ce znaciti i da tome i sluze ovakvi pod forumi...

hvala, pozdrav svim maxi skuterasima :moto3:

 

Nemam majesty ali imam x max koji je koliko vidim isto egzotika na ovom forumu kao i tvoj skuter ,u nekoj budućnosti bih možda prešao na veću kubikažu i majesty zadnje serije mi je jako zanimljiv, jer možeš još neke informacije napisati o majesty tipa koliko ima ks,max brzina ,mjesta ispod sica ,troškovi održavanja ,kakve su još razlike između zadnjeg modela i ovog kojeg ti posjeduješ itd ako nije problem pozdrav iz snježnog Osijeka :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: HONDA X-ADV 750

momak koji je napravio temu ne vozi ovaj motor i mislim da mu nije cilj da se bavi ovakvom temom niti bi bio od neke pomoci oko nabavke delova, razmatranja potrosnje, ukazivanja na neke tehnicke mane, razlike u modelima i godistima ( tipa sta nosi model 2007 i koja je razlika od modela 2004 iako na oko su bukvalno isti), pomoc pri kupovini, predlaganje majstora i potraznje delova,a da to ne bude ovlasceni servis gde je kais za ovaj motor 160e i sl. ??????????

 

nadam se da me razumete

 

 

ako mislite da treba da je skinem temu nije problem ali bih to hteo da cujem od nekolicine maxi skuterasa ! :zbunjen:

 

pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5566 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Tema o Yamaha Majesty 400 već postoji, nema veze ko je otvorio i šta vozi. Već ne znam koji put napominjem: treba iskustva i problematiku modela koncetrisati u jednoj temi po modelu jer tako pravimo kvalitetno štivo za svakog ko želi da se informiše o tom modelu, nešto pita, podeli svoje iskustvo i slično. Ovu temu ću spojiti sa onom "starijom" kasnije večeras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja