Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 400

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ajde, nemoj odma' kukati :jok: Sredi ti h par sitnica pa će' se voziš k'o čovek duuugo vremena :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

То је проблем који сви имамо а везан је за финансије,Немамо лове да купимо нове моторе него купујемо 10-так година старе,па шта нам Бог да.И поред свог искуства и познавања скутера увек се нађе нешто непредвиђено.1neznam.gif

Све се то реши и онда следи УЖИВАЊЕ1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

De losa, jel's luuud.... bice to sve OK, prolazna prehlada dok ne grune sunce

a kad grune.... samo gasss 1moto3.gif

javi rezultat kad zavrsis 3tuca.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

hvala na podrsci momci 0takoje.gif

 

trebalo bi da u ponedeljak, utorak bude zavrsena popravka...javljam vam se cim namontiramo servisirani anlaser! 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

samo da javim...anlaser servisiran, cetkice su blago receno nestale, tako da su sada izrasle nove, pali odlicno... da rezimiramo, ako dijagnostika pokazuje 12, cuje se kljucanje, moz* da bidne da je problem i sa anlaserom 1staa.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Motocikl: Peugeot Jet force 50

Ljudi,,,molim vas ako netko ima Yamaha majesty 400 da mi da par savjeta i da kaže nešto o motoru tipa, potrošnja, servis, udobnost i to. Zanima me dali je to pošto je japanski dosta nizak skuter ili je ok? Imam namjeru ga kupiti pa ako netko ima iz prve ruke, da mi pomogne. Hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Sto se tice potrosnje, krece se od 3,6l (testirao sa dve osobe) na otvorenom do 5,5l gradske, naravno sve zavisi i od nacina voznje. Nije nizak kao Burgman. Orginalni filteri zraka su skupi, al' zato imas zamjenski koji su dosta jeftiniji (za jedan orginal, kupis tri zamjenska). Remen je oko 100€.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Motocikl: Peugeot Jet force 50

Kneža, hvala puno. Ali ok, potrošni djelovi koji se mijenjaju svakih 10-ak tisuća km i nije neki bauk od cijene. Sve to stoji samo me zanima visina i glomaznost. Jako mi se je svidio ali ga nisam vidio uživo. Na Korčuli sam a tu nema ni jedan, možda ovo ljeto neko dojuri s takvim na ljetovanje, ko zna. Nadam se da nije nešto puno niži od nexusa. Dvoumim se oko to dvoje. Imaš preporuku ili neki savjet? Sve mi je dobrodošlo. Hvala ti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

Duče druže, koliko si visok?

 

Ja sam 188cm i imam osecaj da ni znatno visi ljudi ne bi imali nikakvih problema...plus, neko mi rece skoro da volan moze da se podesava i koriguje za razlicite visine.

 

Skuter je jako udoban, ja sam ranije vozio majesty od 250ccm, ovaj je jos bolji.

 

Sto se servisa tice, nije jeftin, pogotovu u odnosu na manje kubikaze, a mene je nesto poteralo sa sitnim kvarovima, ali tako ti je to kada kupis polovnjak 0stabre.gif

 

Sada je sve ok da kucnem u drvo! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Korman se ne moze dizati, nego samo se moze privuci odnosno odmaci. Ja sam visok 190cm i korman sam odmakao koliko moze i koljena mi dodiruju kada "smotam puni", ali navikao sam tako da mi ne smeta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Dubrovnik
  • Motocikl: Peugeot Jet force 50

thebelgradeboy, visok sam 183,,,,,,sve ok, hvala vam na pomoći i nadam se da bude sve ok. Ma kupit ću i ja polovnjaka, ko će dat za novog peneza? hahahaha. Živjeli braćo ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Kada budes probavao, nemoj da te buni podrhtavanje pri kretanju, pri malom obrtaju. To je za njega sasvim normalno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Trese (nista previse) samo pri laganom kretanju, a u voznji ne trese. Vremenom se navikne vozac na motor, tako da je meni upravljiv.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Danas odlucih da zamjenim uljem u prenosu. Po manuelu staje 0,25l. Ispustio sam oko 0,5l. Aj sada budi pametan?! Usuo sam koliko ide po manelu. Da li da dospem jos?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav raja novi sam na ovom forumu..u skorije vrijeme kupio sam majestya 400 ...od jednog poznanika..Pa mi je potrebno par infomracija u vezi samog agragata na tom motociklu...Kakve prednosti ima , a kakve mane.Masina je presla 51 000 kilometara i sasvim se ponasa normalno..Ima super paljenje , dobar rad, fino vuce, ne grije se i netrosi benzina, koliko sam skonto nema potrosnju ulja..Pa me interesuju neke zanimljivosti oko ovog modela Yamahe..Da li je to puno predjenih kilometara za nju,,Da li ce se osjetiti neka potrosnja ulja u agregatu i slicno.Isto tako interesuje me njezine kontrolne lampice na bordu tipa za ulje , da li se pali na manjku ulja ili samo nagovjestava vrijeme servisa, kontorla remena ili kaisa i na koliko da ga mijenjam,i slicno.Kada koji servis da radim , na koliko predjenih kilometara i na sta bih najcesce trebo da obratim paznju.Hvala...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav @ Jahac :zdravo:

 

Tema o Yamaha Majesty 400 već postoji pa sam tvoju temu spojio sa njom da se priča ne razvodnjava. Prelistaj ovih 7 prethodnih strana, možda nađeš ponešto zanimljivo. U komšiluku (Prijedor) ti je Kneža pa nije loše da se nađete pošto on ima već podosta iskustva sa Majesty-jem 400 a pravi je laf :aha:

 

Dobrodošao na ove stranice :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Lampica za ulje se pali kada je ulje za mjenjanje, tj kada je motor od zadnjeg mijenjanja i resetovanja presao 5000 km. Posle zamijene ulja potrebno je ponovo resetovati. To uradi ovako

 

zamena_ulja.png

 

Remen se mijenja na svakih 20.000 km i isto se pali lampica. Prilikom mijenjanja remena potrebno je isto izvrsiti resetovanje.

 

remen.png

 

Nadam se da sam barem malo pomogao.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Yamaha Majesty 400. ZAMENA ANTIFRIZA U SISTEMU. Na desnoj strani gde stoji noga ispod gume odšrafiti jednu plastiku i tu je posuda za dolevanje tečnosti.Otvoriti sedište,ispod tapacira odšrafiti plastičan poklopac,tu se ispod nalazi jedan imbus šraf koji služi za zračenje (ispustanje vazduha nakon punjenja sistema),odvijti taj šraf,zatim ispustiti tečnos u najnižoj tački (odviti šelnu creva negde ispod) tečnost izadje. Potom zategnuti šraf za zračenje i crevo navući nazad i zategnuti šelnu,dolivati tečnost posudi i motor paliti i gasiti par puta na 10 sekunde,nakon gašenja motora,ispustati vazduh na već navedenom šrafu. Mašina kad dostigne odredjenu temperaturu,ventilator se uključi i kada tečnost pokrene preko creva,sačekati par sekundi da se ventilator isključi to znači da je uspešno odradjeno.Ja sam imao grdne probleme dok sam to odradio,samo zato što nisam znao postupak i muka me je naterala da objasnim ovo,možda malo nestručno ali potrudio sam se da objasnim koliko toliko.Majesty 400 vozim 7 meseci i prezadovoljan sam,pre toga sam imao kimko grand dink 125 isto je bio super...POzdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav.Vozim majestya 400 ...Imam jedan problem na njemu koji mi se poceo desavati od skoro...Motor pali perfektno...i radi na leru perfektno..prilikom voznje..i dodavanja gasa..motor se pocne gasiti..obicno se desava izmedju 2 000 i na 4 000 obrtaja..naglim pustanjem gasa pre nego se ugasi..uspjednem ga prevariti pa masima ostane u radu...naravno nekada mi se desi i da se ugasi..pa prilikom ponvnog startovanja upali normalno i krene normalno..prvi put kada mi se to desilo..prilikom startovanja motora opet..dolazilo je do pucanja iz auspuha...i tesko je palio..kao da mu malo fali da upali i onda pukne iz aspuha..sada nemam pucanje ..ali se gasi na jacem obrtaju...kako sam gledo po meni je tu struja uredu..jer posjeduje varnicu na svjecici prilikom paljenja..da li gubi negdje vazduh ili mu se prekine dovod goriva posto je anspric..eto ako moze neko da mi pomogne bio bih zahvalan..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moze biti sve i svasta, kreni nekim redom:

 

- Akumulator

* proveri napon, kleme, punjenje, masa na sasiji-motoru ( dotegni, ocisti, zameni po potrebi )

 

- Osiguraci

* proveri osigurace ( izvuci svaki, vidi nozice nalagenja, pretegni pinove ako treba, plastika oko osiguraca ne sme biti nagorela il izdeformisana )

 

- Instalacija

* proveri dzekove ( mozda je negde los kontakt, oksidirali il nagoreli pinovi, usla voda.... )

 

- Svecica

* proveri zazor, boju svecice ( probaj sa drugom, novom )

* proveri kabal od bobine do svecice ( mozda je probio )

 

- Dizna

* skini diznu, odnesi na proveru ( mozda joj treba ciscenje, na probnom stolu sve se da videti kako radi )

* proveri kakvo je gorivo ( mozda imas vodu u rezervoaru )

* proveri pritisak pumpe za gorivo, kontakt - u leru - voznja ( oko 2.5b )

 

To ti je osnovno, ako i dalje budes imao isti problem moraces kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Ok.hvala na savijetu tako nesto od prilike sam kontao odraditi..krenuti nekim redom..najvecu sumlju u tom svemu imam na pumpu od goriva..jer mi se ponasa skroz cudno..recimo kada u motor ostane 1.5 litara goriva.motor ne moze da upali kada stoji na centralnim nogarama...vec mora se spustiti na tockove..da li u tom momentu pumpa bude vise potopljena u preostalo gorivo..pa kontam da je slaba pa zbog tog ne moze da povuce gorivo..jer to mi je vrlo cudno da motor nece da upali sa malom kolicinom goriva.kada je na centralnim nogarama..a spustim na zemlju pali normalno..ili kad ima vecu kolicimu goriva..e sada zasto dolazi do pucanja iz auspuha..mislim to je bilo prvi put kada se to pocelo desavati..pa je prestalo..e onda se poceo samo gasiti na jecem obrtaju..e sada neznam da li do tog se moze desiti radi prljavi filtera, vazduh gorovo...ali kontam ponaso se normalno motor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Opet idem na to da je nesto do sistema za ubrizgavanje goriva..jer kada se krene gasiti..pustanjem gasa odmah dolazi do normalnog rada motor..sve nesto kontM da nije sa pumpom od goriv pa ona nema vise snage da povuce goriva..posto kada palim motor na centralnim nogarama..kao sto sam reko motor ne pali , dok se ne obori na svoje tockove..jer je tada polozaj pumpe u gorivu vrlo povoljniji..kontam da ona nema pritisak na jacim obrtajima kad treba povuci melo vecu kolicinu goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja