Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 2414 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, Overpressure said:

Ja imam 90kg I 182cm, i sa low seat ne mogu oba stopala da spustim. Ne znam u čemu je fora. 

Nije ti telo srazmerno, mozda ti noge kratke :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

Nisu noge problem, nego je visok dosta, i sedište je dosta široko. Jedino ako ima tvrdju oprugu pozadi od prošle verzije, a možda sam trebao i preload da smanjim pa da vidim onda sta se desava.

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
13 minutes ago, shlem said:

Ma pusti ga loži ceo forum, kao hoće da uzme skuter...;)

Lako je tudjim ku*cem koprive mlatiti :D

 

Ne znate vi kako je meni, prvi put u poslednjih 17 godina bez 2 točka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

na crvenom je 3cm nize sediste naruceno sa alija 50 evradi sa dostavom

20210426_191057.jpg

20210328_175157.jpg

20210328_165923.jpg

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Jbm li ga, nije puno 3 puta u godinu dana, ili jeste?
Nisi išao samnom...
Može to još koji put...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 2 sati, Markone88 je napisao:

Jbm li ga, nije puno 3 puta u godinu dana, ili jeste? :D

Ne brini se nije mnogo, ja sam isao 5x za 2 meseca :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 15 sati, Markone88 je napisao:

Lako je tudjim ku*cem koprive mlatiti :D

 

Ne znate vi kako je meni, prvi put u poslednjih 17 godina bez 2 točka...

Sve sam ja to proš'o, malo sačekaš da ti deca podrastu, da ih školuješ, pa ih izvedeš na pravi put, i za 15 godina bude ti bolje.... :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@srbac aj što je malecki trk25q, nego cela završna obrada je užas. TRK502X je sa završnom obradom blizu Vsrsysa i Stroma, a trk251 je baš onako "krckav"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@srbac aj što je malecki trk25q, nego cela završna obrada je užas. TRK502X je sa završnom obradom blizu Vsrsysa i Stroma, a trk251 je baš onako "krckav"
Viđam jednu 250-icu na NBG kod hotela Jugoslavija čovek godinama vozi enduro...pre TRK je vozio Yamahu XT. Pa mi je sad nekako ne ide da bi neko baš sa XT prešao na toliko lošiji proizvod.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Posto je i mene ispalila Honda za NC zagrejao sam se i ja za Benneli. Koliko ste presli do sada sa njima? Jeste imali vecih kvarova osim ovih sa dihtunzima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

Pitanje je da li nove verzije imaju probleme sa tim dihtunzima, možda su to ispravili sada. Vreme će pokazati. I ja planiram trk502 da uzmem, samo čekam pravi tajming. Pitanje za vlasnike. Kakvi su farovi za noćnu vožnju? Vidim da nemaju sočiva, a nemaju ni led sijalice pa pretpostavljam da nisu baš nešto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA
pre 35 minuta, Vampa je napisao:

@Overpressure nemoj da me plasis na kakve dihtunge mislis :)

Ne spominjem ja, nego iznad mene u postu je neko pominjao. Inače ima jedan indus koji je prešao 100000km, a sad kako i da li je imao probleme, ne bih znao. 

https://youtu.be/hFnMiaAEt4w

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Imao sam ja problem sa semeringom vodene pumpe i jedan disk je bio kriv(sve je zamenjeno u garanciji naravno uz dosta ubedjivanja majmuna(proctali ste)). A da to je @otolePG-MNE spominjao duhtunge na grani da oni stvaraju problem pri prvom paljenju kada je hladan da hoce da se ugasi. I kod mene se to desavalo do prvog servisa i sada zadnjih 500 km nije.Danas sam cuo da je jos jednom prestao da ima takve probleme posle servisa.  

E da oba diska su mi zamenili i nove plocice stavili

Promenio član Vampa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Alekre said:

Videćemo kad budu prvi primerci koji stuku 100000.

Već si jednom pisao u početku teme da ćemo znati kolko su pouzdani kad zgaze prvih 100 000 km. Slažem se u načelu, ali treba postaviti neke standarde i očekivanja. Jer TRK502 je nov 6000e dok je na primer Strom običan sada oko 8000e. U tih 100 000km svaka starija Honda je imala probleme sa reglerom, Kawe su imali probleme sa magnetima i sa dihtunzima poklopca, Suzuki je imao probleme sa GPS (gear position sensor), tdm850 je imao probleme sa potrošnjom ulja...... sve su ovo dokazani Japanci, svaki po neki problem... hoću reći, ako Beneli TRK502, nov sa svom ovom opremom na sebi košta 6000e, i za 5 godina ima par pehova, ja bih mu oprostio. I iz mog ugla, u ceni do 10000e, najlepši motor.

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 hours ago, mick said:

Viđam jednu 250-icu na NBG kod hotela Jugoslavija čovek godinama vozi enduro...pre TRK je vozio Yamahu XT. Pa mi je sad nekako ne ide da bi neko baš sa XT prešao na toliko lošiji proizvod.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Svrati nekad u Burnout, pa uporedi. Kao da nije isti brend... svaki detalj je nekako jeftinije uradjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6898 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
12 minutes ago, Markone88 said:

Već si jednom pisao u početku teme da ćemo znati kolko su pouzdani kad zgaze prvih 100 000 km. Slažem se u načelu, ali treba postaviti neke standarde i očekivanja. Jer TRK502 je nov 6000e dok je na primer Strom običan sada oko 8000e. U tih 100 000km svaka starija Honda je imala probleme sa reglerom, Kawe su imali probleme sa magnetima i sa dihtunzima poklopca, Suzuki je imao probleme sa GPS (gear position sensor), tdm850 je imao probleme sa potrošnjom ulja...... sve su ovo dokazani Japanci, svaki po neki problem... hoću reći, ako Beneli TRK502, nov sa svom ovom opremom na sebi košta 6000e, i za 5 godina ima par pehova, ja bih mu oprostio. I iz mog ugla, u ceni do 10000e, najlepši motor.

Jeste. Kao celine sve su to dokazane mašine. Ima Stromova sa po pola miliona, TDM-a, KLE sa po 150 000 itd. 100000 bi trebalo da je ništa za iole kvalitetan motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x
Pre 2 sati, Overpressure je napisao:

Pitanje je da li nove verzije imaju probleme sa tim dihtunzima, možda su to ispravili sada. Vreme će pokazati. I ja planiram trk502 da uzmem, samo čekam pravi tajming. Pitanje za vlasnike. Kakvi su farovi za noćnu vožnju? Vidim da nemaju sočiva, a nemaju ni led sijalice pa pretpostavljam da nisu baš nešto. 

Ja sam makao fabričke sijalice i stavio led svjetla. Sijaju fenomenalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Морам да кажем да капирам и не капирам причу о поузданости за 100 000 км приликом одлуке да се купи нови Бенели или не.

 

Капирам за оног ко купује половно, јер нема тих 6 000 за новог и хоће да сачека да ови нови постану половни, падну на пола цене и онда кад догурају до 50 000 и први власници почну да их продају, да се одлучи да га купи као половњак и одради још 30 или 40 хиљада километара.

 

Али за куповину ганц новог мотора је потпуно излишно, јер се на прсте једне руке могу избројати они који купе нов мотор, па га терају 10 година док не дођу до 100 000 километара или више.

 

Генерално купиш нов мотор, битно да ти ако се нешто лоше деси да се деси током гаранције и да покрије гаранција и вози Мишко, три, четири, пет година док догураш до тих 40 - 50 хиљада или чак и доста мање, рецимо 30 000 и онда га продајеш и гледаш нешто друго.

 

То је као неписано правило за већину клијентеле која купује нове моторе, тако да за мотор који кошта 6 иљада евра ти га узмеш нов и возићеш га таквог можда у врх главе 4-5 година, и било која прича за тебе као купца новог Бенелија по тој цени о 100 000 километара је у 90% случајева ирелевантна, јер их никад нећеш прећи. Битно да ти одради без проблема тај први период док си први власник новог мотора.

 

Да не причамо о томе да је маса нас куповала и купује половњаке са 20-30 хиљада возила још макс 20, држала тај мотор макс 3-4 године и онда продавали тако и опет куповали неки други половни са 20-30 хиљада километара. Има људи који прелазе много више и много дуже држе нов или полован мотор али то је толика мањина, да и није за ову причу.

Promenio član СајберГастарбајтер
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Druže, svaka ti ka u Vladike!

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja