Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4552 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Benelli 502 je produkt italijansko-kineske saradnje, mogu reći da je to sasvim solidan motor

 

Benelli-TRK-502.jpg
BJBIKERS.COM

Od kako se Benelli TRK 502 pojavio na tržište izazvao je podeljena mišljenja, dok su neki vozači prilično zadovoljni njime, drugi ipak imaju niz primedbi.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 1 sat, Jovan Ristic je napisao:

Benelli 502 je produkt italijansko-kineske saradnje, mogu reći da je to sasvim solidan motor

 

Benelli-TRK-502.jpg
BJBIKERS.COM

Od kako se Benelli TRK 502 pojavio na tržište izazvao je podeljena mišljenja, dok su neki vozači prilično zadovoljni njime, drugi ipak imaju niz primedbi.

 

Imas ili si vozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4552 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, Ausländer je napisao:

"Najveća mana je njegova težina."

Зашто је ово пар пута наглашено као велика мана?

Није ово Р мотор и нико не јури убрзања и максималну брзину.

Оно што треба да има је масивност и носивост, ти килограми додају стабилнијем понашању на путу. Мени је баш прва предност та масивност, данас су мотори све мањи и скученији, још ако планирате двоје да возите маса је, као и димензије, више него потребна, а не желим већу кубикажу, и сматрам да за просечну вожњу не треба више од 500 кубика.

 

Иначе, хвала за текст.

 

Za motor od 500 ccm je malo veća težina. Ljudi koji su vozili kažu da se oseti, ali su se posle dužih vožnji navikli. Inače, kažu da je sasvim solidan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видео мотор уживо, релативно велики делује за свега 500 кубика...
Е сад, какви су утисци из вожње, то бих волео да знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1878 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Jovane hvala za tekst. Inace i ja sam ga video uzivo i odusevio se izgledom. Bio parkiran pa sam ga bas zagledao. Steta sto ga kod nas nema. Nov oko 6k, nema nista ni priblizno za te pare.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 590 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ima Honda CB 500 X

Meni je nudili novu za 5700

 

Taj Beneli deluje lepo, ali nema nigde kod nas da se kupi, a samim tim i odrzava zbog garancije.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4552 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dok sam skupljao materijal za tekst sve mi se više dopadao. Nisam ljubitelj tourera, ali ovaj mi deluje simpatično. Čekam da vidim negde kako se pokazao što se pouzdanosti tiče posle određene kilometraže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Po Crnoj Gori već ima dosta Benelli motora da se voze,razlog tome je postojanje ovlašćenog distributera i servisera. Benelli dosta ulaze trenutno u unapređenje i razvoj svojih motora,pokušavaju opet da se probiju ili vrate na tržište u punom sjaju. Ovim modelom sam oduševljen,nisam ga vozio ali znam par momaka koji ga imaju i nemaju zamerki. Takođe čekam da vreme i km pokažu svoje ali definitivno prelep motor za relativno male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantan test, zaista. Prvenstveno zbog dimenzija ovog lika. Prilično ga je nahvalio, ali je za njega motor mali.

Što ne mora da bude generalno problem. Ima nas u raznim veličinama:D

Po zvuku deluje prilično nejačak  i deluje mi da ovaj lik ozbiljno zavrće gas...medjutim pomenuo je jednu važnu stvar, a to je administrativni segment A2 u koji "upada" ova sprava, gde je snaga limitirana na 35kw. Verujem i da je konstruktorima to bila ideja vodilja. Može li dodatno da se pojača i kako to utiče na pouzdanost...to će pokazati eksploatacija.

Pride, onako po brojkama ( i to je pomenuo), sopstvena težina motora je već ozbiljno velika, što je u startu problem. Dodaj vozača većih gabarita i malo prtljaga, možda još i sapatnik(ca)....muka. U toj konfiguraciji se muče i ozbiljniji od njega.

Nego. Super je podatak za ilustraciju, da ih u CG ima dosta. Kvalitet je očigledno zadovoljavajući, ali ono što je još važnije je postprodajna podrška. Verujem da je mnogima pri izboru to važno, mislim trebalo bi da bude...a jedna takva činjenica da postoji mesto gde problem može da se reši u mnogome olakšava izbor pri kupovini.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sto se tice snage, bilo je najava od strucnih casopisa da ce na EICMA u Milanu, koji je upravo prosao, predstaviti 750cc ili 702 kako ga oni zovu vec, medjutim do toga nije doslo.

Verovatno hoce da jos iskoriste relativan uspeh "502" na trzistu i rentabilnost, pa ce onda izbaciti 2020 jaci model, da ne prave odmah konkurenciju sami sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E taj 702 će morati da bude ozbiljno bolji...ako ga bude, jer je u toj klasi, tako da je nazovem, konkurencija mnooogo ozbiljnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x

Pozdrav ljudi,

Ja sam zimus kupio Benelli trk502x i želio bih da vam prenesem utisak o tom motoru. 

Motor je veoma agilan i povozan. "Prekomjerna težina" koju svi pominju se uopšte ne osjeća. Naravno ova vrsta motora nije za trke već za uživanje u vožnji. Veoma je udoban, čak i suvozaču. Mjenjač mu je fleksibilan. Na otvorenom putu ponaša se kao krstarica. Već sam nekoliko puta bio do susjedne Albanije sa suprugom i nismo "osjetili" put. 

Za sada sam više nego zadovoljan motorom.

Pozdrav za sve.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Postovane kolege,

Da li neko u Srb poseduje ovaj model. Nekako mi se mnogo svidja na slikama ali bih voleo da pogledam uzivo?

Mozda bih pazario nesto ovako

I found this offer on AutoScout24.

https://www.autoscout24.com/offers/benelli-trk-502-gasoline-white-fbadd184-f3c1-2e23-e053-e250040a47ab?utm_source=android-share

Mileage: 15,500 km
First registration: 05/2017
Final price: € 4,200.-
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

A ima li ga gde videti kod nas? 

Gde ste ga vi videli?

Prodaja novih ima u CG, ali Srb ne. I meni deluje kao mala Multistrada skroz zanimljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk502x

Pozdrav ljudi,

Ja sam zimus kupio Benelli trk502x i želio bih da vam prenesem utisak o tom motoru. 

Motor je veoma agilan i povozan. "Prekomjerna težina" koju svi pominju se uopšte ne osjeća. Naravno ova vrsta motora nije za trke već za uživanje u vožnji. Veoma je udoban, čak i suvozaču. Mjenjač mu je fleksibilan. Na otvorenom putu ponaša se kao krstarica. Već sam nekoliko puta bio do susjedne Albanije sa suprugom i nismo "osjetili" put. 

Za sada sam više nego zadovoljan motorom.

Pozdrav za sve.

 

 

IMG_20191015_120319.jpg

IMG_20191015_120257.jpg

IMG_20190727_124411.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Da li ima neko nas da se bavi uvozom a da je bluzu Milana, da nesto pogleda vidi i da ponudu za kupovinu i transport ovoga do Srbije?

 

https://www.autoscout24.com/offers/benelli-trk-502-gasoline-white-d2f0d89b-028b-df3d-e053-e250040a94d4?utm_source=android-share

 

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pozdrav ljudi,
Ja sam zimus kupio Benelli trk502x i želio bih da vam prenesem utisak o tom motoru. 
Motor je veoma agilan i povozan. "Prekomjerna težina" koju svi pominju se uopšte ne osjeća. Naravno ova vrsta motora nije za trke već za uživanje u vožnji. Veoma je udoban, čak i suvozaču. Mjenjač mu je fleksibilan. Na otvorenom putu ponaša se kao krstarica. Već sam nekoliko puta bio do susjedne Albanije sa suprugom i nismo "osjetili" put. 
Za sada sam više nego zadovoljan motorom.
Pozdrav za sve.
 
 
IMG_20191015_120319.thumb.jpg.2aa91ae0cc9ba4a05ffaa72201a392ce.jpg
IMG_20191015_120257.thumb.jpg.02dfc487c05999adfb8aa5be27f6b4e3.jpg
IMG_20190727_124411.thumb.jpg.b819cfc45f847951e6a482162850a16a.jpg
Kilometraža, kvarovi?

Poslano sa mob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5565 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie

Potvrdjeno iz Burnout-a: TRK 502 i 502X ce biti izlozeni na sajmu. 

 

Znaju se i cene: 502 ce biti 5990 eura a 502X 6490 eura. Mislim da vredi razlike kome znaci: zicane felne 19-17 (TRK ima alu 17-17) centralni stender, lepsi auspuh (licni utisak) i po nekim izvorima nesto veci hod ogibljenja...

 

Ubedjen sam da ce sa ovim cenama napraviti BUM!

 

 

Benelli-TRK-502-X-2018-06.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Još samo da se zna šta je sa servisnom mrežom. A ne da bude kao sa CF Moto, super sve, a za deo, pa deooo, dodji sledeće godine..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja