Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi!

Da li neko vozi, ili je imao priliku da proba TRK251? Kakva su vam generalno iskustva sa Benellijem i sa firmom Burnout?

Unapred da napomenem da kontam da je 502 dosta bolji, da nije mnogo skuplji, itd, ... Nažalost, fali mi je jedno 10cm visine za 502, a to što malo fali, to devojci sreću kvari! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 7 sati, Kal El je napisao:

Pozdrav ljudi!

Da li neko vozi, ili je imao priliku da proba TRK251? Kakva su vam generalno iskustva sa Benellijem i sa firmom Burnout?

Unapred da napomenem da kontam da je 502 dosta bolji, da nije mnogo skuplji, itd, ... Nažalost, fali mi je jedno 10cm visine za 502, a to što malo fali, to devojci sreću kvari! 

Još uvek 250-ice nisu došle kod nas. Ja sam hteo da ga uzmem ali tad nisu bili baš u elementu prodaje tog modela pošto su morali da ga uvoze i da rade homologaciju, motor je trebalo nešto dugo da se čeka na isporuku i td. Vidim da su sad uvrstili u prodaju...

 

Evo ti ok videa 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@mick imaju u prodaji i imaju na lageru, beli i crni :)

 

@Kal El Iskustva su ok, ozbiljna firma. Po specifikaciji 251 ima 3-4cm nize sediste (ako sam dobro zapamtio), bio sam ja sa suprugom da gledamo za nju. Ako si iz BG kao sto ti pise na profilu najbolje da odes do njih, probas, popricas sta te zanima, imaju max strpljenja. Supruga je visoka 170, njoj odgovara moze lepo da spusti celu nogu

 

tWchvXE.jpg

 

QwcS0pb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@mrmiki dobar potez! To će Burn-u biti opasno dobar posao, žao mi je što odmah nisu startovali sa njim. Da sam mogao da ga uzmem u Septembru  sad bih iznosio mišljenje...ovako mogu samo da podržim kupovinu..za tu cenu šije gotovo svakog u klasi (VStrom 250cc-5500e).

 

Od falinki vidim da navode šizenje sata u smislu pokazivanja vremena i famozno fantomsko gašenje na određenom usponu/nizbrdici prilikom stiskanja kvačila usled O2 senzora. Ali ništa što se ne da rešiti...talijani su poprilično zadovoljni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

ne znam da li u ovoj temi da napisem ili nekoj drugoj,tako da ako je pogresno neka se prebaci. 

Oterao sam motor u servis zbog gluposti koje je imao u servis gde sam ga kupio. to je servis o kom sam predhodno pisao koje je trazio 290€ za prvi servis na 1000km. 

E sada poslali mi poruku da je motor gotov ali posto sam juce uradio test i pozitivan sam na virus moram ostati u karantinu. Pozvao sam ih i dobio odgovor da brava nije podmazana zato se volan nije zakljucavao,diskovi i kocnice su uredu i ne razume zasto se osecaju vibracije tokom blagog kocenja prednjom(znaci nista nije odradjeno),sraf na viljusci nije ni pomenuo i ono meni najvaznije sto gubi vodu dobio sam odgovor da je malo vise bilo vode u sistemu pa je tu izbacivao na pumpi sto je malo nejasno.

Posto sada nisam u mogucnosti da bilo sta uradim zamolio bih nekog ko ima TRK da pogleda bolje da li uopste ima neka mogucnost da tu izbaci vodu.

P.S i bio sam prinudjen da platim servis jer jedino tako je mogao moj motor da ostane kod njih do isteka mog karantina u suprotnom bi morao da se snalazim da nadjem nekog da ga preuzme. Svakog kog znam i ko bi mogao da preuzme je ili u karantinu ili nije u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije moguće..... kad je sve ispravno pumpa vode mora biti uvek suva na odušku.

Ako ti tu pušta to je jasan znak da je stradao semering, možda i osovina.

Kad se pretera, jedino gde može izbaciti rash. tečnost je na odušku prelivnog suda ili ako dihtung termo grupe strada pa kompresiju nabija u rashl. sistem.

Pozna se po nadutosti creva, mehurićima u posudi a za tačnu dijagnozu ima manometar koji meri pritisak.

 

Zaključak....biće da ti je pumpa vode u problemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Gladao sam u posudi nema mehurica. Nemam pojma ni ja da olezim ove dve nedelje pa da vidim. Svakako mi je glupa prica koju je ispricao ali ajde da vidim. to se desava samo kada je hladan kada se zagreje ne pusta

20201108_103812.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Vampa pusti sad mozganje oko motora, čuvaj energinu. Biće on tu i kad ozdraviš...čuvaj zdravlje u ovom trenutku, nije naivno. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

@Vampa koji je to servis? Zvanični? Ako ti je motor pod garancijom kontaktiraj prodavca. U koliko ni prodavac neće da preuzme da riješi to pod garancijom imaš u papirima ko je izvoznik. Zaprijet prodvcu da ćeš kontaktirati direktno prodavca u Italiji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@mickma nemam samo ukus i zapusen mi je nos nije toliko opasno valjda i nece biti 

@otolePG-MNE da to je ovlasceni servis. motor je pod garancijom.Vi imate dosta TRK u CG jel ste imali ti ili neko nekih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

@Vampa imamo i servis i uvoznika. Bilo je kod nekih problem sa elektronikom ali to su brzo riješili. Naravno pod garancijom bez plaćanja. Kod nas firma Magnusmoto uvozi direktno motore iz Italije iz Pesara gdje se i sklapaju. Mislim da možeš distributeru  zaprijetiti da će kontaktirati Pesaro i predočiti im probleme i da ti naplaćuju servis pod garancijom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@otolePG-MNENisu oni naplatili taj servis (to sto je pod garancijom nisu naplatili)naplatice mi 290 prvi servis na 1000km. meni je samo cudno da mi kaze da je bilo vise vode u sistemu i pustao je dole kod pumpe. kao sada se vise to ne desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Benelli trk702x

@Vampa

@Vampa što se tiče nivoa vode, sve je moguće. Motor dolazi na paletu pola sastavljen. Onda ga prodavač montira i šteluje. Možda su mu sipali više vode. Nebi me začudilo. U svakom slučaju ubrzo će topli dani i pokazaće se brzo da li su u pravu. Svakako ne libi se da im ga veatiš na servis ako se to bude dešavalo. Nadam se da neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova
2 hours ago, Vampa said:

@otolePG-MNENisu oni naplatili taj servis (to sto je pod garancijom nisu naplatili)naplatice mi 290 prvi servis na 1000km. meni je samo cudno da mi kaze da je bilo vise vode u sistemu i pustao je dole kod pumpe. kao sada se vise to ne desava.

Sta obuhvata prvi servis na 1000km kod ovog motora kad kosta toliko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

120 evra je cena radnog sata kao za mercedes ML ili Sprinter :)

za te pare objasnjavaju da bi promenili antifriz,kocionu tecnost,ulje,filter i da prekontrolisu ceo motor. kao sto sam i pisao dobio sam i ponudu isto benelli servisa za 170 i jednu za 180 ali sada nisam u situaciji da se setam pa morao sam da ostavim kod njih jel nema ko da podigne motor. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zasto bi to sve mijenjali na nultom servisu? A i taj bi trrbao da ide o njihovom trosku.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ne... Taj prvi servis nije gratis. Tako je sto se Srbije tice. Nekih 100e je ovde...pa si miran 6000km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

objasnjenje za to je da je sigurno motor stojao u nekom magacinu dok se nije prodao i da bi valjalo te tecnosti proveriti i promeniti. to je bio odgovor. totalni debilizam i ne znam zasto sam uopste kupovao nov motor :tras2:.  

@DaliborBPnaplatili su i onih dva litra benzina sto su morali da sipaju da bih ga preuzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja