Jump to content

Moto Zajednica

Benelli TRK 502

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Alekre said:

Jeste. Kao celine sve su to dokazane mašine. Ima Stromova sa po pola miliona, TDM-a, KLE sa po 150 000 itd. 100000 bi trebalo da je ništa za iole kvalitetan motor. 

Ovo je relativno mlad brend, ali ima nekih italijana i argentinaca koji su već napravili po 100 i više hiljada :) ima na youtube da se vide njihova mišljenja. Ali, ja mislim da jedno 5 godina korišćenja kod nas će da pokaže kakvi su. Loše gorivo, zajebani majstori, užasni putevi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, Markone88 je napisao:

Ovo je relativno mlad brend, ali ima nekih italijana i argentinaca koji su već napravili po 100 i više hiljada :) ima na youtube da se vide njihova mišljenja. Ali, ja mislim da jedno 5 godina korišćenja kod nas će da pokaže kakvi su. Loše gorivo, zajebani majstori, užasni putevi...

Realno i 5 godina je relativno...evo moj motor je proizveden 2015 a prva registracija 2018 godina sa pređenih skoro 6k na satu eto ti 5+ godina :D 

 

Najbolji pokazatelj je kilometraža...sad polako izlaze Italijani sa većim kilometražama i to je meni najbolji pokazatelj. Oni lome te stvari kao od šale pa se po mom mišljenju treba orjentisati po njima i kilometraži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Benelli se prodaje u SRB vise od 15 godina. Dobar i kvalitetan motor.

 

20201003_170731.thumb_.jpg.57b1644b94b3f
BJBIKERS.COM

Benelli TNT 1130 obeležio je istoriju Benelli brenda. Nastao 2004. godine, TNT 1130 koristio je agregat od Tornado modela. Srećom, TNT 1130

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
38 minutes ago, srbac said:

Benelli se prodaje u SRB vise od 15 godina. Dobar i kvalitetan motor.

 

20201003_170731.thumb_.jpg.57b1644b94b3f
BJBIKERS.COM

Benelli TNT 1130 obeležio je istoriju Benelli brenda. Nastao 2004. godine, TNT 1130 koristio je agregat od Tornado modela. Srećom, TNT 1130

 

Benelli kao italijanska firma pravi skutere i motore još od 1911e godine. Od 2005e firma Qianjiang Motor Group kupuje Benelli brend, a u evropi su od sa TRK502 modelom nastuplili od 2016e. Ima ljudi koji su napravili po 100 000 km. Svi su zadovoljni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Idem u subotu da provozam motor, rekao bih da je cena najjaci adut. Ako se uzme u obzir da najjeftiniji motor slicne klase kosta oko 8000e racunica je prosta. Za ljude koji su zaludjenici i koji dosta voze pretpostavljam da motor nije zanimljiv i da svesno daju vise novca za bolje motore i lepsi osecaj voznje. Ja recimo predjem samo par hiljada km godisnje, ne vise od 3-4000, duge ture ne vozim (udobnije mi je kolima) tako da mi je ovaj motor zanimljiva opcija. Voznja po lepom vremenu i krace ture. I za 5 godina menjati, do 25, 30000 km ne bi trebalo biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

KTM pravi motore u Kini, BMW isto... sinofarm isto :oda2:

 

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Sranje je što nema običan trk502 za test vožnju. Zanimalo me kako se ponaša u vožnji, pogotovo na 130-140km/h na autoputu na kome se dosta vozim i da vidim kakva je udobnost pošto kažete da je tvrdje vešanje od X-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Overpressure je napisao:

Sranje je što nema običan trk502 za test vožnju. Zanimalo me kako se ponaša u vožnji, pogotovo na 130-140km/h na autoputu na kome se dosta vozim i da vidim kakva je udobnost pošto kažete da je tvrdje vešanje od X-a. 

Kada sam ja išao na probnu vožnju mogao sam da biram...imali su oba. Sa tim da je bio plan da istog dana oba probam...po povratku sa X-om obavešten da je običan kupljen u vremenu koliko sam ja probao X :)  Čak sam i upoznao čoveka koji je bukvalno ušao u radnju i keširao test primerak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova

Neko je spomenuo razliku Trk 502 u odnosu na Vstroma, ona je oko 1400eur. Nije malo ali opet razmisljam na tu cifru i s obzirom da se kupuje nov nije ni velika razlika. Koja bi po vašem mišljenju bila prednost benelija u odnosu na stroma kao najbližeg konkurenta? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Raša3 je napisao:

Neko je spomenuo razliku Trk 502 u odnosu na Vstroma, ona je oko 1400eur. Nije malo ali opet razmisljam na tu cifru i s obzirom da se kupuje nov nije ni velika razlika. Koja bi po vašem mišljenju bila prednost benelija u odnosu na stroma kao najbližeg konkurenta? 

Cena motora, cena održavanja, cena registracije, lepši dizajn (beneli), oprema koja ide sa motorom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Po meni je razlika u oku posmatraca. Benelli mi je bio nekako zanimljiviji. I ako tih 1400 ulozis u benelli na dodatnoj opremi ima i za gorivo da ostane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Stvar ukusa. Po meni novi NC 750 Hondin ima najlepsu liniju, dosta plastike da sakrije ona creva oko i ispred sedista i deluje mi bas urbani enduro. A cena je 7790e, oko 1700e vise nego Benelli. Jedino sto ovi u Hondi imaju brend pa umeju biti drkosi, na prvi pogled mnogo ljubaznija ekipa u Benelliju, sa Stojanovim u NS sam sve dogovorio pa je prestao da se javlja na tel. Videcu u subotu kakva je ekipa u Delti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4692 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Već sam ranije pisao. Ta dva motora se ne mogu porediti. Strom 650 je motor za A kategoriju, TRK za A2.

Prošle godine sam imao KLE 500, ide lepo ali 50ks i slab obrtni moment na dve osobe je slabooooooooo. Ako hoćeš kamion da pretekneš moraš dobro da razmisliš.

Strom je jednostavno avion za TRKa. Kome to ne smeta neka vozi. Problem je što kad kupiš motor, prođe dva meseca, šta onda ako ti dosadi takav ? 

Prodaš ga skuplje :oda2:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, Milllan 83 je napisao:

Stvar ukusa. Po meni novi NC 750 Hondin ima najlepsu liniju, dosta plastike da sakrije ona creva oko i ispred sedista i deluje mi bas urbani enduro. A cena je 7790e, oko 1700e vise nego Benelli. Jedino sto ovi u Hondi imaju brend pa umeju biti drkosi, na prvi pogled mnogo ljubaznija ekipa u Benelliju, sa Stojanovim u NS sam sve dogovorio pa je prestao da se javlja na tel. Videcu u subotu kakva je ekipa u Delti.

 

pre 14 minuta, srbac je napisao:

Već sam ranije pisao. Ta dva motora se ne mogu porediti. Strom 650 je motor za A kategoriju, TRK za A2.

Prošle godine sam imao KLE 500, ide lepo ali 50ks i slab obrtni moment na dve osobe je slabooooooooo. Ako hoćeš kamion da pretekneš moraš dobro da razmisliš.

Strom je jednostavno avion za TRKa. Kome to ne smeta neka vozi. Problem je što kad kupiš motor, prođe dva mesec, šta onda ako ti dosadi takav ? 

Prodaš ga skuplje :oda2:

Šta znam...mislim da je Beneli za prosečnog kupca sasvim dovoljan i svrsishodan motor ako gledamo cenu, cenu održavanja i registracije. Pogotovo sad sa ovakvim suludim cenama polovnjaka. Ne mogu da nađem opravdanje u 1500+e skupljim sličnim motorima gde još postoji razlika u nivou opreme. Prosto za ljude koji izlete vikendom na do 400-500km ture, neki lagani offroad mislim da je najbolja kupovina. I ono najbitnije Beneli je osuđen na mučenički život samim tim što je A2 motor i vrlo brzo će se iskristalizovati koliko vredi.

 

Ali svako ima svoju računicu...ja sam recimo imao Integru sa 750cc agregatom i dan danas sam oduševljen hondinim menjačem. Smatram da je to najjača stvar za grad ali NC mi je nekako kao perce u toj klasi prosto ne odaje ono što je srce u tih 750cc. Integra je ultimativni skuter spavač :D staneš pored R motora na semaforu i oduvaš ga u sekundi :D...na sledećem semaforu sledi pitanje ''šta je too!!!??''...to NC nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8952 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 26.5.2021. at 22:30, СајберГастарбајтер je napisao:

...................

Има људи који прелазе много више и много дуже држе нов или полован мотор али то је толика мањина, да и није за ову причу.

Eve ga jedan takav, NC od 2016, 65.500km se druzimo i druzicemo se jos kolko ossss, o zameni ne razmisljam, nit mi je dosadila gospodja:)

 

pre 23 minuta, mick je napisao:

Integra je ultimativni skuter spavač :D staneš pored R motora na semaforu i oduvaš ga u sekundi :D...na sledećem semaforu sledi pitanje ''šta je too!!!??''...to NC nema.

Kak mislis NC nema?.... Integra, NC, CTX, X-ADV, Forza nose gotovo iste agregate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Satelis je napisao:

 

Kak mislis NC nema?.... Integra, NC, CTX, X-ADV, Forza nose gotovo iste agregate.

Mislim na dizajn u to vreme Integra je bila skoro pa jedini maxi skuter koji je išao preko 60ks i koji je imao dct menjač i koji su tako perfektno radili zajedno da je to prosto neverovatno. Jednostavno Integra ima taj woow efekat, dok NC nekako manjka u tom smislu. Vidiš NC i to je to...nema reakcije a opet to je ista stvar. Makar je to moj doživljaj...ali svakako opasno dobra pozicija za Hondu sa tim agregatom i menjačem. ko to nije vozio ne može da razume :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Da ne poredimo babe i žabe, Honda je broj 1 u motociklizmu, Benelli je možda u top 20 proizvodjača. Aaali...

 

Poredite cene motora

Strom 650 klot 7800e

Versys 650 klot 7700e

Honda CB500X klot 7000e

Benelli trk502x 6600e a ima: žičane felne, crash bar, nosače kofera, centralni štender, engine guard, štitnike ruku, štitnik hladnjaka, pozadinsko osvetljenje dugmića, usb utičnicu. Sva ova oprema da se doda na bilo koji od ovih motora je oko 600-700evra. Treba i to dodati u računicu.

 

Mene kod Benelli TRK502X nije privukla cena ni pouzdanost (koju još ni ne znamo da li ima sigirno) već izgled i pojava :)

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8952 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mick

Nesto si ti debelo pobrko tu, Integra nikad nije isla preko 60ks, prva serija (700ccm) cak ispod 50ks, druga od 750ccm ima 55ks i to ti je toj.

Mozda je tebi bio takav dojam da Integra ima woow efekat, zapravo na koji god seo od gore navedenih gotovo isto se ponasaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

Mick

Nesto si ti debelo pobrko tu, Integra nikad nije isla preko 60ks, prva serija (700ccm) cak ispod 50ks, druga od 750ccm ima 55ks i to ti je toj.

Mozda je tebi bio takav dojam da Integra ima woow efekat, zapravo na koji god seo od gore navedenih gotovo isto se ponasaju.

Greška u kucanju...preko 50ks. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 8 sati, Markone88 je napisao:

Da ne poredimo babe i žabe, Honda je broj 1 u motociklizmu, Benelli je možda u top 20 proizvodjača. Aaali...

 

Poredite cene motora

Strom 650 klot 7800e

Versys 650 klot 7700e

Honda CB500X klot 7000e

Benelli trk502x 6600e a ima: žičane felne, crash bar, nosače kofera, centralni štender, engine guard, štitnike ruku, štitnik hladnjaka, pozadinsko osvetljenje dugmića, usb utičnicu. Sva ova oprema da se doda na bilo koji od ovih motora je oko 600-700evra. Treba i to dodati u računicu.

 

Mene kod Benelli TRK502X nije privukla cena ni pouzdanost (koju još ni ne znamo da li ima sigirno) već izgled i pojava :)

Pošto skoro svaki vikend imam društvo u vožnji u vidu jednog 502X modela koji vozi naš komšija iz Mirijeva mogu ti reći da je motorin stvoren za naše puteve i brzinu kojom se može voziti.

 

Pre neku nedelju smo išli do Kladova...ceo dan vožnje, lokalni putevi, autoput, čak smo prešli i Miiroč u jednom dahu, motor štucnuo nije a snage sasvim dovoljno. Pre nekih mesec i više dana smo se našli u grupi od oko osam 502X motora...priključili smo se grupi sa R motorima, Stromovima, Tracerima, maxi skuterima na potezu Valjevo-Loznica. Taj put su ljudi sa 502X peglali u točak sa svima...a najslabiji u grupi su bili.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1669 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ih komso pa nece bas biti da je 50ks dovoljno za jedan ozbiljan enduro. Pa onda niko nebi kupovao jace motore. Napravljen je da bude ciljna grupa medju vozacima A2 kategorije, jer je to njihov max po snazi, a opet imaju jedan lep enduro koji ce u nekim normalnim uslovima voznje ako nisu zahtevni verovatno odgovoriti na sve njihove zahteeve.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, Nole Bg je napisao:

Ih komso pa nece bas biti da je 50ks dovoljno za jedan ozbiljan enduro. Pa onda niko nebi kupovao jace motore. Napravljen je da bude ciljna grupa medju vozacima A2 kategorije, jer je to njihov max po snazi, a opet imaju jedan lep enduro koji ce u nekim normalnim uslovima voznje ako nisu zahtevni verovatno odgovoriti na sve njihove zahteeve.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Heheheh naravno u pravu si...ja to gledam iz neke moje perspektive koja je slična tipa troškovi vs. vozački doživljaj u normalnom eksploatisanju motora a da je pri tome nova mašina.

 

Realno koliko nas ima novca za nov motor od 100 i kusur konja koji će u kompletu iskoristiti? Jako mali broj ja bih rekao...zato iz te perspektive kažem da je trenutno 502 sasvim dobra kupovina. 502 će se 90% koristiti u gradskoj i prigradskoj vožnji, neki ozbiljniji off road teško da će moći da odradi posao u našim uslovima pošto je potrebno poprilično iskustvo da se ukroti tolika težina i gabariti a tu A2 vozači manjkaju, tu se već ulazi u pitanje isplativosti a i ne verujem da bi mogao da se nosi sa jačima ali sve ostalo je sasvim prihvatljivo.

 

Kako god...502 je pomutio konce u A2 kategoriji svakako, kad imamo recimo klot Stroma 250cc sa cenom par stotina evra nižom od 502 sa popriličnom opremom u A2 kategoriji šta misliš šta će mladi vozač izabrati :). Prošlo leto je 502 u toj kategoriji bio na prvom mestu po prodaji...to meni nešto govori a do sledeće sezone ćemo videti da li je Beneli uradio dobar posao. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja