Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
9 hours ago, mali_zmaj said:

@Limeni67 da li si ti prije više godina posjedovao Kawasakija Zephira 750,crnog sa srebernim linijama?

Đe si Mali Zmaju prijatelju banjalučki!!!

Tako je. Zephyr ode u tvoje ruke iz Mostara.

Baš mi je drago da se nađosmo ovdje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zenica, Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Honda NC 750x DTC, Honda CB 650 f, Honda CB 500X
On 26.11.2021. at 12:37, Limeni67 je napisao:

Dobar dan fino društvo.

Da se prijavim!

Crvena manuelna, model 2021.  preuzeta u srijedu ove sedmice (23.11.21.) u Tuzli kod Odiseja zastupnika Honde za BiH.

I da Vam se svima zahvalim na 266 stranica strasti, znanja i zezanje koje sam od "korica do korica" pročitao.

Šaljem i par fotki.

Ako vas zanimaju detalji oko cijene, procedura kupovine, mojih muka i na kraju prevoza do Mostara rado ću vam napisati.

20211124_113451.thumb.jpg.3986d7d9e2e6e7a04c456aebc04e8a76.jpg20211124_114717.thumb.jpg.a470d8cc2dceda575b7e9abb15ac36b6.jpg

Čestitam na kupovini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ne mogu nigdje na Ali expresu da nađem one prasinare za viljuske. Probao sam sve žive kombinacije engleskog.

Znam da je neko postavio da ih je našao i to za model 2021 čak se sjećam i komentara kako trebaju biti kraće u odnosu na prethodni model.

Ima li neko naziv ili link?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 39 minuta, Limeni67 je napisao:

Ne mogu nigdje na Ali expresu da nađem one prasinare za viljuske. Probao sam sve žive kombinacije engleskog.

Znam da je neko postavio da ih je našao i to za model 2021 čak se sjećam i komentara kako trebaju biti kraće u odnosu na prethodni model.

Ima li neko naziv ili link?

Ja sam ih uzeo u Kraljevu za 1000din, univerzalni, i pasuju bez problema. Ako imaš gde u BiH da uzmeš, bilo bi ti dobro

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
On 26.11.2021. at 22:03, godovic je napisao:

Novi nc750x ima recall..

Брзина мотора може на тренутак да се смањи при брзом отварању гаса из потпуно затвореног положаја у благо отворен положај. Као резултат тога, мотор би могао да застане у тренутку покретања или заустављања, повећавајући ризик од несреће.
Производ није усклађен са захтевима прописаним Правилником о одобрењу и надзору тржишта возила на два или три точка и четвороточкаша.
 

EC.EUROPA.EU

Sta to znaci? Da li ovo znaci da svi vlasnici 2021 nc750xd treba da se jave tamo gde su kupljeni ili sta? Prvi put u zivotu imam novo vozilo i nemam iskustva sa ovakvim situacijama. 

Promenio član Jedan_dva
Ispravak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT

Sa srecom @Limeni67mnogo lepih i bezbednih kilometara ti zelim. I ja sam imao slicno iskustvo, mene su lagali od kraja aprila do kraja jula. Na kraju, brod koji je vozio motore, medju kojima i moj, se "pokvario u Hong Kongu". Pa su mi umesto belog koji je bio prvi izbor (ne mojom voljom nego "taj ima, ako 'oces) isporucili crveni jer su "u Hrvatskoj imali slobodan i poslali ga u CG preko Srbije" pa sam cekao jos mesec dana i za tu igranku. Pa registracija... Sve u svemu, prodje 2/3 sezone...

No, sad kao sto rekose kolege, imas 3 meseca da nakitis makinu, moja preporuka je da prvo resis crash bar i centralni stender. Vec sad kreni da istrazujes/trazis opremu (ako je nemas). Mene evo 2-3 meseca lazu, mada tebi, sa tvojom visinom a po slici i normalnom gradjom, nadam se nece biti problem kao meni 189cm/125kg/3xl kockasta glava...uz to zivim u CG u Covid eri :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 911 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987

Crash bar za NC 2021 Seba radi, meni je radio, ima par modela, pa možeš da biraš. Centralni štender odgovara i od ostalih modela, samo ćeš se malo više mučiti da ga nabaciš na nogare, ali nije neizvodljivo. Ja ga tako koristim. Problem je u visini motora, jer i ako uporediš ćope na novoj i na predhodnim modelima, videćeš da je ćopa nekoliko centimetara kraća na novoj.

Nosač za top case odgovara od predhodnog modela, ali nosači bočnih kofera ne, tu treba dorada. Specijalno za NC 2021 opremu u Srbiji ćeš teško naći, ali srećom već je ponešto počelo da se pojavljuje na AliExpess-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: 2022 NT1100 DCT
Pre sat vremena, Yanco je napisao:

Crash bar za NC 2021 Seba radi, meni je radio, ima par modela, pa možeš da biraš. Centralni štender odgovara i od ostalih modela, samo ćeš se malo više mučiti da ga nabaciš na nogare, ali nije neizvodljivo. Ja ga tako koristim. Problem je u visini motora, jer i ako uporediš ćope na novoj i na predhodnim modelima, videćeš da je ćopa nekoliko centimetara kraća na novoj.

Nosač za top case odgovara od predhodnog modela, ali nosači bočnih kofera ne, tu treba dorada. Specijalno za NC 2021 opremu u Srbiji ćeš teško naći, ali srećom već je ponešto počelo da se pojavljuje na AliExpess-u.

Da se nadovezem na cika @YancoJa sam isto uzeo Sebin veci crash bar, odlican je. Centralnu stender sam uzeo od SW Motech, malo je skuplji, ali je bas za ovaj model. Penjem ga kao skuter. Shad ima nosace i kofere (centralni i bocni) za ovaj model, pa eventualno pogledaj njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9065 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Jedan_dva je napisao:

Sta to znaci? Da li ovo znaci da svi vlasnici 2021 nc750xd treba da se jave tamo gde su kupljeni ili sta? Prvi put u zivotu imam novo vozilo i nemam iskustva sa ovakvim situacijama. 

To znači da se spakuješ i odeš s'motorče do ovlašćene kuće.

Sa saobraćajnoj u ruci pravac do saltera za motore.

Dobar dan, ja došao da proverim dal ima opoziv za gospođu mi moju.

Proveriće VIN br. da li upada u koš sa problematičnim modelima.... ako upada, bajk ide u servis, ako ne upada...fala lepo doviđenja.

 

PS.

Verujem da je samo bag u softveru, jedno ažuriranje i gotovo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X
7 hours ago, Jedan_dva said:

Da se nadovezem na cika @YancoJa sam isto uzeo Sebin veci crash bar, odlican je. Centralnu stender sam uzeo od SW Motech, malo je skuplji, ali je bas za ovaj model. Penjem ga kao skuter. Shad ima nosace i kofere (centralni i bocni) za ovaj model, pa eventualno pogledaj njih.

Evo pomalo slijedim sve one vaše napisane procedure sheme i izvore za opremu. Plan je pokrenut. Kako se bude situacija razvijala stavljacu izvjestaj.

Jedino što ne znam gdje da nađem i upitam je štitnik prednjeg amortizera/viljuske onaj tzv prašinar koji sprječava da ta ista prašina upada unutar amortizera.

Kao da je zemlju propao na aliexpresu.

Već mi je neko od raje ovdje savjetovao kupiprodaj sajt...lutam i dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 355 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Šta ga toliko tražiš

I ja sam uzeo sa KP

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!


Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

To ti je više štitnik od buba i ostalih gamadi, da ne zalepe za viljušku i posle naprave belaj. 

Imaš ih i u Louis-u ako ti je lakse za nabavku.

M.LOUIS.DE

Gabelprotektoren schwarz, Paar, PVC günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große Auswahl ✓ Kauf auf Rechnung ✓ Kein Risiko ✓ Kostenlose Rücksendung ✓

 

 

Drugara interesuju slajderi, neće da stavlja crash barove. Ima li ko ovakve sa ebay-a, valjaju li čemu?

 

WWW.EBAY.COM

Item use the original mounting points to fit and you won't have to modify your bike in any way. F ront Chain Sprocket Guard Cover For HONDA CRF250R CRF450R CRF 250/450 R/RX...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9065 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 39 minuta, Milanezi je napisao:

Drugara interesuju slajderi, neće da stavlja crash barove.

Aleksej prodaje njegove (Puig), za NC-a su

viber-slika-2021-07-22-15-59-56-497.jpg

 

Koliko para ne znam, mogu te spojiti sa čovekom pa vidite za dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
On 10/17/2021 at 12:13 AM, Justicije said:

 

Drugar se obratio HEEDu i pitao da mu pošalju papir o homologaciji bara jer nam traže na tehničkom. Odgovorili su da će uraditi istu onog momenta kad EU donese propise o tome. Dakle, u EU ne postoje norme za crash barove pa niko i nema papir da su u skladu sa nekim normama. Tako ni one "fabričke" nemaju nikakvu homologaciju. 

Ali jbg, fabričke su, piše Honda

Nisam siguran koliko je ovo tacno. Po mom iskustvu, (skoro) svaki dozvoljen dodatak/deo koji se moze dodati na motor/automobil je prosao EU sertifikaciju i uz kupljeni deo se dobija i papir koji to potvrdjuje.

Papir u glavnom sadrzi podatke o delu kao i modele vozila kojima taj deo pasuje.

I to je sasvim dovoljno za tehnicki pregled ili ukoliko policija trazi na ulici.

 

To se odnosi cak i na felne/gume ako nisu standardne za model automobila, recimo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
On 25.11.2021. at 9:11, godovic je napisao:

Jel neko radio sedishte kod Srdjana da mi preporuci na shta da obratim paznju osim nagiba ili je decko vec izbrifiran - zna tacno koje su nashe muke? :)
Kako se moze poboljshati suvozacko?

Da...suvozacko treba da ima greben. Konstantno ljudi skliznu napred toko kocenja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Ja nisam nikada vozio original sediste. Kupio sam motor sa preradjenim. Ni 9 sati dnevno po vrlo zahtevnom putu nisu mi napravili nikakav problem. Preporuka za udobnost. 

 

Za trajnost ne mogu da kazem nista. Nije staro ni 13k km, odnosno ni dve godine. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja