-
Broj tema i poruka
3404 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: misa-pei
-
Sa kim? ;D
-
Boki, pa ne znam ni koliko je hladno u sobi kad je ovo ludacko vreme. Racunaj da je HLADNO.
-
Sve ovo sto ste pricali za voznju desnom stranom trake ste, po zakonu i logici na prvu loptu, savrseno u pravu... E sad, sto su u desnom delu trake najcesce slivnici, sahtovi i rupcage, to je nesto drugo i to prevazilazi mrtvo slovo na papiru. Ne pada mi na pamet da unistim desnu stranu /vesanje i gume/ i da rizikujem da pokupim blentavog pesaka koji "sklizne" sa trotoara meni na haubu /bolji slucaj/ ili pod tockove /e, onda je gotov/. Mnogo mi je lakse kad vidim da neko /kao ja/ vozi stalno sredinom, i nema ocigledan razlog da cimne u levo, nego ako vozi desnom stranom i ugleda rupcagu koju ja nisam video i taj pobegne od rupe pravo na mene, a ne pogleda u retrovizor. Naravno, kad vozim, podrazumeva se neprekidno zveranje u sve retrovizore, ne bih li se sklonio nekom motoristi koji se provlaci. Kad vozim kola van grada /sto je svaki dan/, vozim tako da mi je linija na pola kola, ili bar ispod mene. Razlog? Pijanci, bakice sa cegerima, biciklisti i svi oni koje niti vidis /nocu/ niti ih ocekujes. Zasto da nosim nekog na dusi, ako nije nuzda? Kad god vidim nekog ko ide putem, pretpostavim da je pijan i da ne mogu da odregujem ako mu prodjem tako da ne nagazim belu. Mnogo puta sam bio u pravu, jer su se cimali, izlazili dublje u traku itd. Voznja kola krajnje desnom stranom je najopasnija stvar, nikad se ne zna ko ce da iskoci. Ako sam prema sredini, imam nijansu vise vremena da reagujem, mozda bas time spasem idiotu zivot, a sebe postedim robije. Ne zaboravite, na putevima nismo sami. Ne zavisi sve od nas, zavisi mnogo i od toga sta je nekom sviknulo u glavu da ucini, a katastrofalno vam je blizu.
-
+- 10%. Sve ostalo je jako, jako neizvesno /lose/
-
Bokilicu, ajd se opet zezni, ja zakasnio
-
Mislim da su ti srafovi malo drugacije obradjeni nego obicni, tj, da su cementirani ili tako nesto... Ako se stavi obican sraf, izbice mu lozu, koliko ja znam. Zato, samo i jedino bi trebalo staviti sraf koji je predvidjen bas za stelovanje ventila.
-
Ta tacka sluzi da se postavi na ventil. Ma koliko izgledala dobro, svaka felna makar malo baca. Ako imas tegove, koliko znam, oni nisu fabricki, iz fabrike ne izlaze centrirani tockovi /bar je pre tako bilo/. Dakle, treba proveriti centriranje, posto ne baca uvek samo felna nego i guma, ma koliko nova bila. Mozes da probas, ali ti ne gine duplo skidanje tocka, u tom slucaju.
-
Kepo, ti si genijA ;D
-
Ima jos jedan satordzija, tako da sam siguran da ce nam biti veselo. Samo se nadam da nisu isti satori, pa se budimo ujutru izmesani k`o kuglice pod sibicama ;D ;D ;D ;D. Jos gore, budimo se svi u istom satoru... Lelelelelelele...
-
Lutkica, prava.
-
1. Boban - Bela XXL 2. Jager - Bela XL, Crna XL 3. Thelord - Crna L 4. Kepo - Crna XL 5. markodjurovic- Bela XL, Crna XL 6. Branko-ST Crna XL ako je manji model onda XXL 7. Vlajko- Crna XXL 8. Jimmy- Crna M 9. B@ne - Crna XL 10. Daki - Crna (X)XXL stacu kad mi sve malo Neodlučan 11. Zextreme crna XXL 12. Dee CRVENA M => crna 13. aca-pn crna XL 14. Popsy crba XXL 15. PARYS Bela, Crna u eLu. 16. Gile_ExtremeBoy, crna (X)XXL 17. IrwinF - Crna XL 18. Smith - Crna XXL 19. SpaVe - Crna M 20. BusMan - Crna M 21. Zakarus - Crna Xl, Crna L 22. Водени Зека - црна М 23. Neske - Crna XXXL 24. Lalajko - Crna XXXL 25. Kocha Matori - Crna XL 26. Kocha Mladji - Crna M 27. maxxa - Crna L 28. joska - XXL i S ,obe crne 29. Misa-pei, XL, crna, dva komUda
-
Kvacilo nasteluj tako da sajla ima milimetar, dva lufta, tj da imas malo praznog hoda na rucici. Time si siguran da su lamele nalegle svom silom i da nece doci do proklizavanja istih. Ako i tad imas problem sa raydvajanjem, trebalo bi da imas na sredini sajle sraf za stelovanje kojim to mozes da sredis.
-
@mrxfon Ako nadjem, uzimam ti i javljam, ne brini.
-
Zar nema nigde Frada? Videcu, i meni treba, ako nadjem uzecu i za tebe
-
I tako, gledam koliko mogu da oborim motor po instrumentu, a ono, baba sa sirom na sred krivine prelazi put... Zanimljivo bi bilo da podatke o voznji, ubrzanju, nagibu i svemu relevantnom za voznju, belezi, poput telemetrije, a onda, upareno sa nekim GPS uredjajem, ili detaljnom mapom, natenane da se pregleda kod kuce. Nekada smo skidali sve zivo sa motora da bi bio laksi, a danas ljudi samo trpaju kojesta na njih... Svako ima svoj ukus, ne zamerite.
-
Ili nosi fen sa sobom
-
99% kablovi i kapice svecica. Ako ikako mozes, promeni ih. Naravno, dobro proveri i kontakte na bobinama, da nisu oksidirali, pa kad udje vlaga i oni malo zezaju.
-
1. Stoner 2. Pedrosa 3. Rosi
-
E, sad, zanimljivo... Moja Suzana je `81. godiste i njoj u manuelu pise da, ako je moguce, treba sipati BMB, a ako ga nema, moze obican. Naravno, 98 oktana, misaona imenica kod nas. Prvi su pitanje ukidanja proizvodnje benzina sa olovom, potegli vlasnici raritetnih, kolekcionarskih modela automobila u Engleskoj i Nemackoj. Kada se trosi BMB, stari modeli vozila koji su konstruisani da im olovo iz goriva orakticno "podmazuje" siceve ventila i vodjice, vrlo kratko mogu da traju na to gorivo. Ima fora, da se zamene sicevi i vodjice, ali onda se narusava originalnost vozila, pa su kolekcionari to odbili sa indignacijom /sa gadjenjem/. Onda su se umesale kompanije koje su izbacile aditive da bi zadovoljili i to, ne tako malobrojno, trziste. Kad se u vozilo sa katalizatorom sipa olovni benzin, zbog vece temperature izduvnih gasova, dolazi do pucanja keramickog saca u katalizatoru i on moze da se baci. Dakle, vracamo se na pocetak prica... Sipaj sta je rekla fabrika, ako nema, ici ce i dalje, samo je pitanje dokle ce. Verovatno nece preci 200 000 bez otvaranja nego 120 000, ali je to tako kako je.
-
Pinlock-25 do 35e, vizir do 50e, ima, mislim i u Louisu, a verovatno kod onih sto prodaju Nolana, kod stajge u Beogradu.
-
Ajd da pojednostavimo... Ovaj primerak je takav krs da treba puno para da se sredi, puno vremena, a nisi siguran u njega dok ga celog ne raskupusas, rastavis i sam sastavis, da bi znao u sta se pouzdajes. Koliko je para, to ti sracunaj, da li se vreme isplati, takodje. To sto ga je vozio Nemac, nista ne znaci. I oni imaju svoje dzimrije, koji nece da plate servis, imaju svoje budzere, nisu idealni samo zato sto ZIVE u Nemackoj /sta ako je prethodni vlasnik neki Srbin, Turcin, Nigerijac... neko ko je navikao na budzenja/. Nesto razmisljam, za njega, u ovakvom stanju koje ne obecava ni da je sa onim sto sad deluje ispravno zaista sve u redu, ne bih dao vise od 2 000 i to ako znam da mogu da u sledecih godinu dana odvojim jos toliko, najmanje.
-
E, ne znas ti sta je BMW ;D ;D
-
Jel to Mica Djavo?
-
Sta stedis? 1000e? A opet imas... motor. Da ne ulozis ni dinara, vredeo bi. Gde je tu tvoje vreme? Ne rekoh malo pre... Nikako ne rasturaj cilindre, samo sta mozes spolja. Ojacanja i to je krajnje opravdano, naravno. Znaci, izaci ce te oko 5 000, i to odmah stavljas pojacanja, radis servis, sredjujes sta je od stajanja otislo. Ako je taj motor stajao tako da limarija ode, to kako mu izgledaju gume je nevazno, moraju da se menjaju. Takodje, ne zaboravi da elektronika nikako ne voli vlagu /a on je, izgleda stajao na vlaznom mestu/. Koja je kilometraza? Ne vidim, 11 000 ili 44 000 i da li je prava? Viljuska... Ne znam konstrukciju telelevera, ali ako onaj zardjali deo treba da prolazi kroz semering, od tog posla nema nista, ma koliko da se ispolira, opet ce razbiti semering. Ako samo ide gore-dole bez ulja i semeringa, onda je, valjda ok da se ispolira. Mada, cudno mi je da tu uhvati rdja, ali, ko zna...
-
Vidi, Lalajko, odes i kupis havarisan motor, pazaris polovne delove, radis oko njega nekoliko nedelja i ispadne ti 100, 200e jeftiniji nego da si ga kupio u odlicnom stanju. Nisi uracuno svoje ruke! Svoje vreme koje treba da potrosis. Ako ga ti ne postujes, niko nece. Ako moze da te motor na kraju izadje dve, tri hiljade jeftinije nego da si ga kupio u top stanju, onda se isplati... Osim ako ne mislis da zimu provedes sa zadovoljstvom radeci ga, tj, da ti bude "Lego za Lalajka" ;D. Poenta je da taj motor, ako realno ispravan, vredi 5 000, ovaj i u ovakvom stanju ne bi smeo da kosta vise od 2 500, 3 000. Tu ce se pojaviti najmanje 1 000 troskova, plus tvoj rad. Zasto bi ti radio za dzabe? Meni bi taj motor, da ga kupujem, bio radni konj, znaci, samo da je mehanika ispravna, a estetika me ne bi zanimala, bar nekoliko godina.
