Jump to content

Moto Zajednica

Kako poneti motor sa sobom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2839 postova

resenje je kombi ili neki pikap,ako moze u neki da stane,znam lika koji iz italije stalno dolazi kombijem i nosi z1000 ,a ima ceo vozni park ukljucujuci i novu 911 4s,pa ipak ide kombijem,a voziti kombi je prava smaracina,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Aj bas da ne pravim novu temu radi ove sitnice pa da pitam ovde. Naleteh na snimak jedne prikolice na youtube videu i nikako mi nije jasno kako se ljudima motor ne razleti po putu. Mislim vidim da ima neki sklop gde ulazi prednji tocak motora ali nemoguce da ga samo to stabilno drzi na prikolici u voznji.

Evo snimka:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ma da! Podrazumeva se vezivanje španerima. Na snimku su akcenat stavili na prikolicu, na ovaj novi princip navoženja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Eno na sajmu prikolica sa tri navoza za tri manja motora ili skutera, dakle moze dva velika opusteno, 600e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Kolko znam, uglavnom svi proizvođači automobila daju preporuku da ako se montira krovni nosač na vozilo - maksimalno bude opterećen do 50 kg. Nisam upoznat dal je nešto ovakvo regulisano zakonom, al mislim da bi puno uticalo na stabilnost vozila. A za slučaj da se nešto desi . . .

 

Malo mozda kasnim sa odgovor ali bolje ikad nego nikad.

 

Prica oko tih 50kg je ustvari prosta i vrti se oko tezista automobila, a mozda malo i oko konstrukcije samog krova. Ukratko visina tezista ne sme biti veca od polovine sirine automobila, inace auto postaje nestabilan i postoji rizik od prevrtanja u krivini, sto savremeni proizvodjaci automobila izbegavaju. Tih 50kg su ona granica do koje vazi uslov da ne dodje do prevrtanja i do koje ce automobil samo iskliznuti iz krivine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Uf... zato ja kazem na granici kad me pitaju "Imas li sve papire za to?" (i pokazuje na prikolicu i kroserice na istoj) ja samo klimnem imam i pichi. :D

Salu na stranu, pitao me jednom tako na ulazu u Srbiju i ja mu tako rekao, a od papira ni P (ni za prikolicu ni za motore), ali fora je u tome sto ga nisam slagao.

Ja sam takav totalno regularan i on moze samo da mi eventualno popise sta sam unio i trazi to isto kad izlazim. Kao teknicka roba... :D

Jedna od rijetkih birokratskih pogodnosti u holandjana....

 

I niko ti nikada usput nije trazio da proveri imaju li ti motori uopste saobracajne, cak ni na carini pri izlasku iz madjarske ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Uf... zato ja kazem na granici kad me pitaju "Imas li sve papire za to?" (i pokazuje na prikolicu i kroserice na istoj) ja samo klimnem imam i pichi. :D

Salu na stranu, pitao me jednom tako na ulazu u Srbiju i ja mu tako rekao, a od papira ni P (ni za prikolicu ni za motore), ali fora je u tome sto ga nisam slagao.

Ja sam takav totalno regularan i on moze samo da mi eventualno popise sta sam unio i trazi to isto kad izlazim. Kao teknicka roba... :D

Jedna od rijetkih birokratskih pogodnosti u holandjana....

 

I niko ti nikada usput nije trazio da proveri imaju li ti motori uopste saobracajne, cak ni na carini pri izlasku iz madjarske ?

 

Naravno da ne moze da mi trazi saobracajnu za nesto sto ne moze imati saobracajnu.

Ne trazi saobracajnu ni za macbook pro, koji vise vrijedi, ali moze da carinsko pitanje ukoliko si iznijeo, a nisi prijavio, pa unosis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Prosle godine sam koristio jedno lepo resenje koje na prvi pogled izgleda ekstremno skupo, ali kada se malo bolje razmisli koje prednosti nudi, olaksalo mi je odluku iznajmljivanja.

 

Radi se o vozilu koje je prepravljeno za transport do cak 4 motora i koje ima 7 sedista.

 

P1030596.jpg

 

P1030599.jpg

 

P1030602.jpg

 

P1030598.jpg

 

P1030600.jpg

 

P1030601.jpg

 

P1030603.jpg

 

Evo i jedan snimak od predhodnog FORD - Tranzita:

 

 

 

 

Bas sam dosta razmisljao o ovoj kombinaciji.

 

Naravno ne sa novim vozilom, sto bi bilo totalno suludo bez namere profesionalnog iznajmljivanja, nego naprimer sa nekim VW T4 transporterom sa duplom kabinom kao naprimer ovo vozilo od Nemacke Policije kojih ima na raznim licitacijama za relativno sitne pare.

 

To su uglavnom vozila koja su i po 15 godina stara sa malo predjenih kilometara, jer su predvidjena za specijalne zadatke i sa tom cinjenicom nisu mnogo kilometara presla, a naravno su u drzavnoj sluzbi stalno odrzavani. Kada bi jos nekoga nasao ko bi mi ga profesionalno preradio, kao na ovim slikama gore, odmah bi jedan pazario.

 

http://www.polizeiautos.de/show_one.php?id=5842

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Da li neko zna da li za Makedoniju treba zeleni karton za prikolicu i da li treba za motor (ako motor presnosim na prikolici)? Za auto znam da treba zeleni karton...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Z-750

Odustao sam od prikolice,znam za to ogranicenje,ne bih mogao izdrzati da vozim 80-90 km/h 2000km ubio bih se kao nemac..

Jurim sad nekog ko ide sa kaionom pa da ga poveze,racunam da ne bi trebalo da uzme vise od 150e tako da mi to najvise odgovara,a da idem bez motora na odmor,to ne dolazi u obzir jer ostajem 2 meseca a ne 10 dana:))Razmisljao sam i da odvezem porodicu pa da se vratim sa avionom pa da vozim motor ali mi ta kombnacija izadje mnogo skupa.Ako neko poznaje nekog kamiondziju koji dolazi u Belgiju ili u blizinu,holandija,luksemburg zapadna nemacka ili severna francuska neka pita da li bi se mogla napraviti neka kombinacija..pozz

 

Ako nisi nasao resenje mogu ti pustiti na private broj mog agenta za transport. Radim sa tom firmom vise od 10 godina. Imaju resenje za prevoz robe sa bilo koje tacke na svetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ti razbijas glavu kako da poneses motor, kako li je tek ovaj cika lupao glavu :stabre::lol:

 

1365916496_1699422285.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ti razbijas glavu kako da poneses motor, kako li je tek ovaj cika lupao glavu :stabre::lol:

 

А ја сам мислио да нисам у винкли...!? :stabre:1hmm.gif:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja