Jump to content

Moto Zajednica

Kako poneti motor sa sobom

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Pozdrav svima, molio bih za mali savet.. trebam da krenem na more kolima ove godine, a imam veliku želju da ponesem i motor sa sobom..

e sad.. Kako to izvesti.. Nemam garažu pa ne znam gde bih sa prikolicom ako je kupim.. Gledao sam po netu neke mini prikolice na razvlacenje samo za prednji tocak od motora ali nemam pojma dali to postoji kod nas da se kupi.. ili postoji neka druga caka..

Ako je neko probao nešto slično neka podeli tajnu 1oda.gif (P_S Nemam pare za Hilux 1neznam.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

не рече на које и чије море си намерио.Најлепше ћеш се провести ако идеш са мотором,мани се кола док си млад

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja sam to izplanirao jednostavnije za ovo letovanje. Jednom mi je Goša dao sjajan savet kad sam mu postavio isto pitanje kao ti .

Žena i deca kolima a ti polako ispred ili iza njih,kako ti odgovara i divota jedna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Nisi napisao ni koji motor je u pitanju, jer postoje i ovakvi nosači za lakše modele:

 

13ykl6d.jpg

 

978xdv.jpg

Promenio član RAmireZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

U pitanju je Suzuki gsxr 600, idemo u Grcku.. RAmireZ, svidja mi se ideja.. ali dali bi mogao da izdrzi 200 kila i gde to da nadjem.. E i sto Dzony93 kaze da mi nepravi problem neko na carini.. Mada mislim da nema sta ako je registrovan, vodi se na mene, ne vidim prostora za neku komplikaciju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A da ti žena vozi kola a ti je čekaš na 'kontrolnim tačkama'? Kažem to ne da bih te zezao, već zato što to čeka moju ženu ove godine :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Nisi napisao ni koji motor je u pitanju, jer postoje i ovakvi nosači za lakše modele:

 

13ykl6d.jpg

 

978xdv.jpg

bravo majtore ovo je prava stvar,super za sliku

e to ovo sam i ja video cak sam sa nekim rodjakom trazio u prodavnicama po sarajevu ovakve nosace..oni nisu imali a cene su bije tipa 300e za tako nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

U pitanju je Suzuki gsxr 600, idemo u Grcku.. RAmireZ, svidja mi se ideja.. ali dali bi mogao da izdrzi 200 kila i gde to da nadjem.. E i sto Dzony93 kaze da mi nepravi problem neko na carini.. Mada mislim da nema sta ako je registrovan, vodi se na mene, ne vidim prostora za neku komplikaciju..

 

Ma o čemu ti pričaš?! Opušteno bre! Kao da si ti prvi i jedini koji vozi ili nosi motor preko grane! Letos su, recimo, subotičani išli da voze motore na Hungaroring i neki su nosili svoje na prikolici. Jedan čak nije bio ni registrovan, Nikakvih problema nije bilo ni tami, ni nazad, a šta ti treba da se zabrinjavaš kad ti je regularan i registrovan! Ako te pitaju gde ćeš - idem na trke i teraj!!!

Opušteno čoveče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Možeš da misliš što god hoćeš, al ja sam jednom na auto putu Niš - Beograd sreo kolonu od 4 - 5 kombija nemačkih tablica . Svi su vukli prikolice i na njima razna vozila : na dvema prikolicama su bila dva glisera, na jednoj - 4 - 5 motora, na jednoj dva il tri kvada i na poslednjoj - verovali ili ne - jedan mali hidroavion ( krila su bila skinuta i učvršćena pored aviona ). Poneli ljudi da se zezaju na odmoru. Žao mi je samo što nisam uspeo da slikam, imao sam fotoaparat, al sam se kretao u pravcu Niša, a oni ka Beogradu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Hvala na info... Vozim bmw e46..

 

28knjo6.jpg

 

Ako voziš ovako nešto, onda zaboravi na to da možeš da NOSIŠ motor. Ili ga ostavi ili rentiraj prikolicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd//Novi Beograd
  • Motocikl: Honda cbr 600 f2

Hvala na info... Vozim bmw e46..

 

28knjo6.jpg

 

Ako voziš ovako nešto, onda zaboravi na to da možeš da NOSIŠ motor. Ili ga ostavi ili rentiraj prikolicu.

e zato je mercedes vito zakon :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5240 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nisi napisao ni koji motor je u pitanju, jer postoje i ovakvi nosači za lakše modele:

 

13ykl6d.jpg

 

978xdv.jpg

 

 

Imaju jos prostiji, kao broj 8 i tockovi upadnu jednu trecinu, ali u americi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Hvala na info... Vozim bmw e46..

 

28knjo6.jpg

 

Ako voziš ovako nešto, onda zaboravi na to da možeš da NOSIŠ motor. Ili ga ostavi ili rentiraj prikolicu.

...ako vozis ovako nesto ne treba ti motor uopste...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Hvala na info... Vozim bmw e46..

 

 

 

Ako voziš ovako nešto, onda zaboravi na to da možeš da NOSIŠ motor. Ili ga ostavi ili rentiraj prikolicu.

...ako vozis ovako nesto ne treba ti motor uopste...

 

Kad mi dođe žuta minuta ne bi mi pomogla ni dva ovakva auta, a da ih imam, menjao bih oba za najgoru kantu na dva točka. Tako da razumem čoveka zašto bi da nosi motor na more.

Promenio član RAmireZ
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

Na bmw-a ni pijan nemoj da pokusavas onakve nosace jer samo probleme ces sebi da napravis. Nikakav pouzdani nosac ne postoji. Ostaje ti ili da vozis motor do tamo ili da ga natovaris na voz...ili prikolica. Al najbolje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ako do sad nisi odustao od plana da nosiš motor, možda je ipak vreme za to. Postoji i plan B: Pošalji familiju avionom i sa stvarima, a ti ih motorom dočekaj na moru. Ako ipak želiš i auto i motor na odmoru, raspitaj se da li postoji "rent a bike", pa poneseš samo svoju opremu i svi zadovoljni.

Ako je jedina opcija tvoj motor i auto na moru, onda napravi ovakvu malu, jednostavnu prikolicu, registruj je i odvuci motor. Tamo možeš da je uspraviš pored bandere i jakim lancem da je privežeš:

29ngqxj.jpg

 

Znam da si ti na umu imao ovako nešto:

317dukw.jpg

Pre par godina je bila polemika na tu temu i neki generalni zaključak je bio da naš zakon nije definisao šta bi to moglo biti: prikolica, šlepanje, nošenje, vuča. Ne zna se sigurno. Ko zna kako bi se proveo kad bi te ugledali panduri. Ako bi se okarakterisalo kao šlepanje, a ti ideš autoputem... kazna bi bila jeziva. Ne znam, na tvom mestu bih najpre napravio neku malu prikolicu. Bar bih je imao i za sledeću godinu, a pokušao bih i da je iznajmljujem preko oglasa. Isplatila bi se za neko vreme.

 

Evo još malo slika od mene, što normalnih, što šaljivih:

 

eah5bd.jpg

w0p4r8.jpg

4qs7tk.jpg

28txnht.jpg

2mq5jkw.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja