Jump to content

Moto Zajednica

Kako poneti motor sa sobom

Recommended Posts

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Muzlja
  • Motocikl: BMW f 650 st

Kako preneti motocikl u automobilu u tri poteza? 1. Otvoriš gepek, 2. ubaciš motocikl, 3. zatvoriš gepek. ;)

 

Pa za tebe nema nemoguce,ti si genije!1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

razmisljas u pogresnom pravcu.Evo zasto-99% ljudi je batalilo prikolice,i verovatno sad mogu da se kupe za tepsiju ribe,to je zato sto sad mora kao za auto tehnicki, registracija, i zeleni karton,sve kao za auto.Moju prikolicu koju sam pravio sam sebi pre 15 godina bi morao i da atestiram.Kad je uvedeno, racuno sam da mi treba 200-250 eura za prvu godinu po novom zakonu.Zato vise nema prikolica na ulicama.Po zakonu teret nesme gabaritom ili na neki drugi nacin da ugrozava saobracaj,a to znaci da motor mor ada bude ucvrscen na stendere a oni na prikolicu i to stafovima .Ako to ne obezbedis nemoj ici na put jer pandur moze da te isljuci iz saobracaja i onda pripadajuce kazne ,a za prelazak preko granice mislim da je nemoguc.Mene su x puta panduri u inostranstvu panduri zajebqaavali jer kod nji je ranije vazio ovaj zakon kao kod nas ,pa su mi trazili osiguranje,zeleni karton...iako je to bilo nemoguce nabaviti kd nas jer u zakonu to nije postojalo nego samo treca tablica.Ja udarim u kuknjavu pa me puste ,ali serumda njih neinteresuju nasi zakoni,a ja sam im govorio da li je normalno da nemac koji registruje auto na 2 ggodine kad prolazi kroz srbiju u drugoj godini pandur ga iskljuci jer kod nas se osigurava na godinu dana.Tek ondabpocnu da kenjaju kao sta ti meni prosipas znanje.Nekoliko puta mi se desilo da me hrvati vrete i nece da me puste unutra.Ja odem na drugi granicni kad ono oniobavesteni da ja verovatno stizem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zašto kažnjavaju za prikolicu na autoputu?

 

Ne kaznjavaju na svim. Samo na duzim autoputevima. Krenes fino sa 80 km/h i onda posle 800 km te prestigne nesto sa nekim semaforom "ZA MNOM" a ti pogledas u brzinomjer i vidis (niotkuda) kazaljku na 130 km/h... :ups::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ja sam preso par stotina hiljada po auto putu sa prikolicom,i ovde i u inostranstvu i prvi put cujem da neko kaznjava za to,i ogranicenje brzine ne postoji tojest kao za auto je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

razmisljas u pogresnom pravcu.Evo zasto-99% ljudi je batalilo prikolice,i verovatno sad mogu da se kupe za tepsiju ribe,to je zato sto sad mora kao za auto tehnicki, registracija, i zeleni karton,sve kao za auto.Moju prikolicu koju sam pravio sam sebi pre 15 godina bi morao i da atestiram.Kad je uvedeno, racuno sam da mi treba 200-250 eura za prvu godinu po novom zakonu.Zato vise nema prikolica na ulicama.Po zakonu teret nesme gabaritom ili na neki drugi nacin da ugrozava saobracaj,a to znaci da motor mor ada bude ucvrscen na stendere a oni na prikolicu i to stafovima .Ako to ne obezbedis nemoj ici na put jer pandur moze da te isljuci iz saobracaja i onda pripadajuce kazne ,a za prelazak preko granice mislim da je nemoguc.Mene su x puta panduri u inostranstvu panduri zajebqaavali jer kod nji je ranije vazio ovaj zakon kao kod nas ,pa su mi trazili osiguranje,zeleni karton...iako je to bilo nemoguce nabaviti kd nas jer u zakonu to nije postojalo nego samo treca tablica.Ja udarim u kuknjavu pa me puste ,ali serumda njih neinteresuju nasi zakoni,a ja sam im govorio da li je normalno da nemac koji registruje auto na 2 ggodine kad prolazi kroz srbiju u drugoj godini pandur ga iskljuci jer kod nas se osigurava na godinu dana.Tek ondabpocnu da kenjaju kao sta ti meni prosipas znanje.Nekoliko puta mi se desilo da me hrvati vrete i nece da me puste unutra.Ja odem na drugi granicni kad ono oniobavesteni da ja verovatno stizem .

 

Uf... zato ja kazem na granici kad me pitaju "Imas li sve papire za to?" (i pokazuje na prikolicu i kroserice na istoj) ja samo klimnem imam i pichi. :D

Salu na stranu, pitao me jednom tako na ulazu u Srbiju i ja mu tako rekao, a od papira ni P (ni za prikolicu ni za motore), ali fora je u tome sto ga nisam slagao.

Ja sam takav totalno regularan i on moze samo da mi eventualno popise sta sam unio i trazi to isto kad izlazim. Kao teknicka roba... :D

Jedna od rijetkih birokratskih pogodnosti u holandjana....

 

edit: za brzinu si se presao. U vecini zemalja je 80 (bez kocnice), u holandiji su povecali na 90, a u njemackoj s kocnicom 100 (bez 80). Ja isao ljetos 130 i platio 500 eurdzi. 0plac.gif

Htio je da me proseta (citaj uzme dozvolu) ali ne mogase jer nisam schvabo, a mi (holandjani) redovno setamo svabe kad prelete preko grane. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Dobar proizvod, ali cena... 600£ = 700€, za naše uslove je ipak puno, a ako je sam napravi neće nikad moći da dobije atest jer se rasklapa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Moj drugar je pravio prikolicu kojoj se skida ruda, pa mu nisu tolerisali taj momenat. Možda zavisi od ljudi koji to rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ma salim se, u ovim hipermarketima imas prikolice koje mogu samo stiropor da voze a imaju atest ali kod nas(bar u bosni) rade ljudi na atestima kojima metar nece iz dzepa da izadje dok ne udje zeton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zeton. :lol:

Vec vidim onaj specijalni profil kroz koji ide samo zeton (ili kovanica preko koje je presao tramvaj), onako sa strane i kad ubacis, atestdzija ozivi. Hahaha.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

onda sam ja dobro proso ,jer prikolicu sam napravio od gibnjeva na klackalicu-zadnji deo,a ne fiksno.To mi omogucava da idem 160 da uopste ne osetim da je imam,ali kad je maltene prazna.Onda mozete misliti koliko sam sibo auto putem.Ja neznam da li itaj propis o brzini vazi i kod nas i po starom i po novom zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Odustao sam od prikolice,znam za to ogranicenje,ne bih mogao izdrzati da vozim 80-90 km/h 2000km ubio bih se kao nemac..

Jurim sad nekog ko ide sa kaionom pa da ga poveze,racunam da ne bi trebalo da uzme vise od 150e tako da mi to najvise odgovara,a da idem bez motora na odmor,to ne dolazi u obzir jer ostajem 2 meseca a ne 10 dana:))Razmisljao sam i da odvezem porodicu pa da se vratim sa avionom pa da vozim motor ali mi ta kombnacija izadje mnogo skupa.Ako neko poznaje nekog kamiondziju koji dolazi u Belgiju ili u blizinu,holandija,luksemburg zapadna nemacka ili severna francuska neka pita da li bi se mogla napraviti neka kombinacija..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja sam to rešio jednom za sva vremena....kupio originalnu Schmidt Goerke prikolicu iz Nemačke sa 2 navoza, namena je za prevo motocikla, registrujem je svake godine + montaža eurokuke na svaki auto i aj u pmaterinu.

Al zato vozila žena ili ine...išao sam i dr.... uvek motorče ide samnom.

 

Sad sam kupio manju tovarnu autoprikolicu da je preradim samo za jedan navoz....za soliranje, ova originalna je pregabaritna za 1 motor.

 

I da ..samo da znate , onaj ko ima prikolicu, više će je koristiti za drugare, nego za sebe 1lol.gif..to je kletva jbga...al zaradi se i po neko pivo 0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Kad sam seo i razmislio, nikako mi se ne isplati da povedem svog ljubimca na odmor..

Izgleda da cu morati da se zrtvujem ove godine 0plac.gif...

Ali me zato sledeca godina nece docekati nespremnog!!! 0ljut2.gif

Ili cu da kupim nekog dzipa ili cu da nateram svoju lepsu polovinu da polozi vozacki 1jee1.gif

 

Ali sad i dalje ne mogu da verujem da je toliko "neizvodljivo" ili preskupo da se nadje resenje kako bi odmor svakog motoriste koji voli svoj motor a i svoju lepsu polovinu (koja pritom nema vozacku) da zadovolji svoje potrebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Moja ima vozacku ali joj ne pada na pamet da vozi 2000km i 2000km nazad,lakse joj da spava dok ja vozim :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Srbija je staromodna, još uvek voli Vajferta:

 

2i92wcw.jpg

 

 

 

ČRVENA PASOŠ , ZA SVE PRILIKE .:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Citava drama oko motora u grckoj a tamo rent a moto od 5 do 25 e dan...znaci full verzija 250e za 10 dana...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja