Jump to content

Moto Zajednica

Kako poneti motor sa sobom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovu varijantu gde se okači motor ( prednji točak ) na auto sam video uživo - s'tim što je bio napravljen drugačiji nosač za koji se šrafila direktno prednja viljuška ( skidao se prednji točak ) . Takođe je bio skinut i pogonski lanac ( verovatno da se ne bi okretale osovine u menjaču ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Da li se sećaš čije su bile tablice, ne verujem domaće.

 

Čini mi se da su bile austriske ili nemačke. To sam video pre tridesetak godina, auto je bio mercedes, a za njega jednog su bila prikačena tri kros motocikla - valjda su išli negde na trke. Video sam ih u Nišu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Podeli to sa nama. Nemoj da zaboraviš na slike te nove prikolice. Ako budeš otvarao novu temu, ubaci ovde neki link ka njoj da je ne previdimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Bas interesantna tema, a ja razbijam glavu i cekam lepse vreme da prevezem skuter da se zameni kajis (kombi prevoz kosta kolko i ruke), pa motor do tehnickog pregleda, definitivno valjalo bi imati neku malu 'leptirku" prikolicu koja moze da se cusne negde u cosak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Jedino je problem što više ne može da se vozi na treću tablicu, nego je to još jedan trošak za ovaj naš i ovako skup sport. Jedino bi rešenje bilo udružiti se sa još par kolega pa koristiti jednu prikolicu i podeliti troškove. Mada je to skoro nemoguća kombinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

to sto ne moze vise na 3cu tablicu nije lose jer moze da vuce bilo koji auto,znaci moze da se iznajmljuje a vidi prikolicu za jetski male su i lako mogu da se prerade za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

sad kad sam malo proguglo ostao sam u šoku.. da neki domaćini prodaju moto prikolice i preko 1000 evra.. a sve ispod toga su prikolice u pokušaju.. pritom i nema neki izbor!! Šta da vam kažem ima da se bacim na proizvodnju 1haha1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ako do sad nisi odustao od plana da nosiš motor, možda je ipak vreme za to. Postoji i plan B: Pošalji familiju avionom i sa stvarima, a ti ih motorom dočekaj na moru. Ako ipak želiš i auto i motor na odmoru, raspitaj se da li postoji "rent a bike", pa poneseš samo svoju opremu i svi zadovoljni.

Ako je jedina opcija tvoj motor i auto na moru, onda napravi ovakvu malu, jednostavnu prikolicu, registruj je i odvuci motor. Tamo možeš da je uspraviš pored bandere i jakim lancem da je privežeš:

 

 

 

sad kad sam malo proguglo ostao sam u šoku.. da neki domaćini prodaju moto prikolice i preko 1000 evra.. a sve ispod toga su prikolice u pokušaju.. pritom i nema neki izbor!! Šta da vam kažem ima da se bacim na proizvodnju 1haha1.gif

 

Zato sam ti napisao da je napraviš, jer traže pravo bogatstvo za njih, a nema puno posla. Samo je jako važno da je napraviš po nacrtu neke za koju znaš da se dobro ponaša na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Ево ,погледај ВИДЕО

 

 

 

 

 

Ако решиш да предњи точак стављаш у гепек(а где ће ствари?) онда би морао овај сталак да направиш или купиш

http://www.bikermart.co.uk/proddetail.asp?prod=btunibikestand

Promenio član Čiča

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

sad kad sam malo proguglo ostao sam u šoku.. da neki domaćini prodaju moto prikolice i preko 1000 evra.. a sve ispod toga su prikolice u pokušaju.. pritom i nema neki izbor!! Šta da vam kažem ima da se bacim na proizvodnju 1haha1.gif

 

Pre par godina sam pričao sa gazdom " Galeba " iz Čačka. Čini mi se da reče da je cena tih prikolica kod njega negde oko 600 - 700 evra. Čovek ih pravi, sve atestirano pa ti vidi.

 

http://www.prikolicegaleb.co.rs/auto-prikolice/specijaliziovana-prikolica-za-prevoz-motorcikala.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

sad kad sam malo proguglo ostao sam u šoku.. da neki domaćini prodaju moto prikolice i preko 1000 evra.. a sve ispod toga su prikolice u pokušaju.. pritom i nema neki izbor!! Šta da vam kažem ima da se bacim na proizvodnju 1haha1.gif

 

a da iznajmiš prikolicu..? :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Hahaha,ova slika sa ovim kadetom sto vuce motor je slikana par km od moje kuce:))Da li je neko od vas autor slike ili je sa neta sSkinuta??pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Nego i ja imam slican problem,ne znam kako da preteram motor kad krenem kuci na odmor,da kupim prikolicu dobru,treba 500e i jos 400e da ugradim kuku na auto:( Mnogooo $$$$$$$$$

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ko je ozenjen i ima decu-razumem da ima ovaj problem. Najbezbolnije je da se mane motora deset dana,pa kad dodje sa odmora -piciiii!!!

A ko je momak i ima devojku-stvarno ne mogu da razumem. :neznam:

Ili iznajmite ili idite motorom na odmor,bre!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kolko znam, uglavnom svi proizvođači automobila daju preporuku da ako se montira krovni nosač na vozilo - maksimalno bude opterećen do 50 kg. Nisam upoznat dal je nešto ovakvo regulisano zakonom, al mislim da bi puno uticalo na stabilnost vozila. A za slučaj da se nešto desi . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Nego i ja imam slican problem,ne znam kako da preteram motor kad krenem kuci na odmor,da kupim prikolicu dobru,treba 500e i jos 400e da ugradim kuku na auto:( Mnogooo $$$$$

 

Pade mi napamet, meni su dva skutera zajedno, poslali autobusom (doduse iz Blaca za Bgd) scarabeo i italjet, mozda mozes da skines oklope, ispustis tecnosti i dogovaras prevoz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ako natovaris motor na krov BMW-a strpace te u ludnicu. :nanana:

 

Najidealnije izgledaju oni sistemi sto idu na kuku i nose samo prednji tocak.

Pitanje je samo koliko je to legalno i kako napraviti tu spravu a da pritisak na kuku ne prelazi 50 kg ?????

Spravu sto nosi ceo motor sigurno neces moci da montiras na obican putnicki automobil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja