Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
10 hours ago, abarth_maniac said:

Moze. Ja prosle nedelje odradio.

Zakazao za juče, otišao, stigla depeša da ne mogu LK izdate pre avgusta 2014, a moja februar 2014. Ponude mi da izađem da platim i da mi urade LK za večeras, pa da podignem LK i ujedno da uradim elektronski sertifikat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3001 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 25 minuta, Korto Malteze je napisao:

Dobri primeri. Te stvari su sulude, slično se i meni dešavalo pre nekoliko godina. Vidim, ništa nije promenjeno. Zašto nisam iznenađen!?

Razlozi za takvo stanje su brojni i kompleksni, ali otprilike je ono što sam naveo pre neki post - korupcija.

Posao oko eUprave ne rade firme koje to znaju, nego koje su utaljene. Sa druge strane država kao naručioc posla često ne zna ni da definiše zahteve, nego luta. Država ima sve manje dobrih kadrova, oni koji odlučuju su većinom politički postavljeni, nemaju dovoljno znanja, oni koji rade na realizaciji takođe, i tako u krug.

Dobiješ na kraju neko ultra skupo polovično rešenje, uobičajeno za naše prilike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 886 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Tako sam i ja pre par godina zbog toga radio novu LK. Moja je bila 2012. izdata i mogao je el. potpis i na te stare ali bi morao da idem u posebnu policijsku stanicu u NS gde su ga izdavali za stare LK. Jednostavnije mi bilo uraditi novu LK.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1551 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, zemunac72 je napisao:

Dosao po zavrsen predmet,na koverti pise 29850,racun unutra isti iznos. Izvadim karticu i oni mi naplate 30000. Malo je reci da sam poludeo . 10 minuta su mi objasnjavali zasto je to tako,i nisu uspeli. 

 

Ako nije skorije menjan zakon, ovo je protivzakonito.

Moram da se ogradim jer nisam skorije imao te probleme, ali kad sam se bavio time (pre 10-tak god), to nije smelo.

Ne smeju da naplate ama baš ništa preko iznosa računa, a ni iznos računa ne sme biti veći za različita sredstva plaćanja. Može da postoji "popust za gotovinsko plaćanje", ali, ako platiš karticom ceo iznos odjednom, ne na rate, zakon je to tretirao kao gotovinsko plaćanje.

 

Stvar je jednostavna - niko nije u obavezi da prima kartice, ali ako izabere da ih prima, ne sme da naplaćuje više.

 

Plaćanje takse karticom preko interneta je drugo - oni ne naplaćuju proviziju, nego banka koja vam omogućava da ne idete na šalter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2839 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

U vezi sa ovim... Kad sam hteo da karticom platim račune na Pošti, reče mi žena da je jeftinije da platim kešom, jer se oni vode kao druga banka i samim tim se računa provizija na korišćenje bankomata banke koja nije moja. Da li ovde vaćare na tu foru ili je nešto drugo u pitanju, ne znam.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Ovde ti naplacuju proviziju koju njima naplacuju karticari...

Inace, to je kaznjivo i kazna je od 50.000 do 800.000 din.

 

Stav 2....

 

2024469026_Screenshot_20221005-151513_SamsungInternet.jpg.e76a3df06858fdba88510f8517921377.jpg

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja znam da je keva jednom u menjačnici platila neke račune karticom i na izvodu banke se vide dve provizije.

Jedna standardna kad plaćaš račune i druga za plaćanje karticom.

Ne sećam se koliko je bila provizija za karticu. Rekoh kevi da plaća kešom ubuduće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3001 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A pazi tek ovo. RGZ je vrh vrhova.

Pri prodaji starog stana, morao sam da izvadim i platim katastarski list o nepokretnosti. To je otprilike prvo pola dana čekanja u redu, da pitam službenicu na šalteru koliko treba da se uplati. Cena zavisnosi od vrednosti, vrste, lokacije nekretnine.., što je sasvim nelogično. Valjda plaćaš uslugu izdavanja lista, isti je posao Uprave i za malu i za veliku vrednost, al 'ajde.

Onda snajka za šalterom kaže toliko i toliko, recimo 10.200 din. Odeš da uplatiš i opet čekaš još pola dana da priložiš uplatnicu. Kad ti stigne papir, na njemu piše da je vrednost usluge 8.300 din, a u slučaju reklamacije možeš uplatiti 400 din na drug ŽR i zahtevati povraćaj sredstava. Rok za rešavanje je do 45 dana!

Falabogu, srećan što sam završio, ne pada mi na pamet da se ponovo vucaram po redovima zbog 2.000 din ili manje, ali sretnem ispred poznanika, ispričam mu usput moj slučaj, a on kaže i meni su tako?!?. Priključiše se i još neki ljudi iz hodnika, kažu i njima su prvo rekli višu cenu, pa obračunali manju...

E sad nek me neko ubedi da je to slučajno. Dobar deo ljudi nema živaca da se bakće sa zahtevima za povrat novca. Gde odu onda te parice, to u zbiru sigurno nije ni mali novac?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3001 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, misa-pei je napisao:

Kad sam hteo da karticom platim račune na Pošti, reče mi žena da je jeftinije da platim kešom, jer se oni vode kao druga banka i samim tim se računa provizija na korišćenje bankomata banke koja nije moja.

Ne bi me čudilo da je ovo posledica neusklađenosti zakona, akata i tako to. Vrlo je moguće da nekim pravilom pošta ne sme da ti naplaćuje treće troškove, tipa da cenu transakcije uključi u cenu usluge, a u suprotnom onda krše neki drugi zakon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 3 sati, misa-pei je napisao:

Da li ovde vaćare na tu foru ili je nešto drugo u pitanju, ne znam.

Ako sam te dobro razumeo, ne vacare te. Citao sam o tome ranije. Ne secam se tacno, ali je neko lepo objasnio da je ovo uredu jer je posta odvojena od ne znam cega.

Dosta se ljudi bunilo jer su placali skuplje i mislili da ih peljese namerno. Cela poenta je bila u toj racunici provizije jer se racuna odvojeno.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad se placanje karticom obavlja u postama, menjacnicama zatezu proviziju kao da se pare podizu za bankomata tudje banke, dal je provizija 0,3%, zaboravio sam al koga ne mrzi neka racuna ja letos kupio valutu u menjacnici za 69.300,rsd kad mi je stigao izvod vidim skinuli mi 2.079,rsd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
On 3.10.2012. at 8:59, Arakis je napisao:

Brža registracija vozila

U ponedeljak 1. oktobra predstavljen je novi sistem za produženje registracije motornih vozila. Pomoću ovog sistema čitava procedura produženja registracije ubuduće će moći da se obavi na mestu gde se vrši i tehnički pregled i da bude završena u roku od 20 minuta.

 

 

 

Ja sam u avgustu uradio tehnički, tu su mi izdali nalepnicu, osiguranje i sve što treba za registraciju, za 20 min. Zar nije ovako lakše, agencija odradi umesto tebe?

Promenio član Atorn
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jeste lakse, ali neko nece da placa proviziju i u nekim gradovima se u sup-u zavrsi za cas. U mom gradu je visecasovno cekanje neminovno jer samo dva saltera rade za celu opstinu, tako da uglavnom svi idu preko agencija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Nije ni ta provizija agencije ne znam koliko, a spašava te čekićanja. 

U Beogradu je jednostavnije preko agencije,jer gužve su uvek. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4669 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 5.10.2022. at 9:11, doktor je napisao:

Zakazao za juče, otišao, stigla depeša da ne mogu LK izdate pre avgusta 2014, a moja februar 2014. Ponude mi da izađem da platim i da mi urade LK za večeras, pa da podignem LK i ujedno da uradim elektronski sertifikat.

Bio pre neki dan, LK izdata februar 2014, kaze ne moze ali po nekad i prodje. Krene da radi i sistem je propusti, tako da sam uspeo. 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja