Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Danas sam terao motor na tehnicki pregled i od ljudi koji rade tamo sam saznao za ovaj sajt : http://www.euprava.gov.rs

 

Potrebno je registrovati se na njega, a posle mozete preko njega zakazati sta vam treba ( registracija vozila, licna karta, pasos . . . . ) .

Kazu da se nista neceka, potrebno je samo doci u zakazano vreme i sve se zavrsi za pet minuta. Sa sajta vam posalju mail o zakazanom terminu, vi odete na sajt Euprave, pogledate poruke i odstampate potsetnik sa kojim idete u SUP. Za Novi sad - ovo funkcionise, a valjda i za ostale gradove.

 

Evo u prilogu kako to izgleda :

 

Mozda bi valjalo da administrator ovo zalepi na vrh da se lako nadje !

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

lično isprobao pre nekih nedelju dana...Seo za komp, registrovao se, odabrao termin za sutrašnji dan...i sutra lepo ''dobar dan imam zakazano i hvala lepo doviđenja''... završio posao u supu za 5min..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Isto pre dve nedelj zavrsio za 5 minuta. Prvo nisam verovao da radi, ali su me iz agencije uveravali da funkcionise. I stvarno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Da se razumemo :D dobiješ termin i odeš recimo u SUP NBGD da registruješ auto i preko reda te puste?

 

Pa bre ima da te pojedu ovi što čekaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nema Beograda u spisku za registraciju :stabre:

 

"....Ако имате пријављено пребивалиште на територији полицијске управе за град Београд, термине можете заказати у ПС Чукарица, Нови Београд, Земун, Звездара, Палилула, Стари град, Вождовац, Врачар, Раковица и Савски венац...."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2444 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E ako ovo bude radilo spasiće me za jedno 10tak dana od guranja po redovima,jedno pitanje samo ako sam ja prijavljen u zemunu jel ja mogu da registrujem auto / motor i u nekoj drugoj opštini gde je manji red.

Pre je moglo al ne znam sad pošto ovi svaki čas menjaju propise kako im dune

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bio ja danas u SUP-u, otisao malo ranije ( 5 minuta ), javim se policajcu, pokazem mu onaj poapir i pitam sta dalje. On me uputi na salter na kome pise "Internet ", tamo stoji dvoje ljudi. Sluzbenik im daje da p[otpisu neki papir , gleda u monitor i proziva mene po imenu. Ono dvoje ljudi odlazi, ja dajem moja dokumenta i sve biva gotovo za 5 minuta . Divota jedna !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ovako smo sin i ja pocetkom marta odradili na zakazano preko interneta. Cekas stvarno 5min ali mora da si tamo kad je zakazano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2444 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Preleteh na brzaka po sajtu ali ne nađoh da ima da se zakaže registracija u beogradu,ima za pasoš i ličnu kartu ali za vozila/motore ne nađoh.Napisao sam podršci poruku da mi odgovore ako to postoji pa sad čekam odgovor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Preleteh na brzaka po sajtu ali ne nađoh da ima da se zakaže registracija u beogradu,ima za pasoš i ličnu kartu ali za vozila/motore ne nađoh.Napisao sam podršci poruku da mi odgovore ako to postoji pa sad čekam odgovor

 

Tebi pise da zivis u Zemunu. Ako se tu vodis sa adresom stanovanja ( i da je motor na istoj adresi ) - trebalo bi da mozes da zakazes , meni javise da je moguce za Zemun ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2444 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

ja im poslah poruku sa pitanjem jel Zemun u sistemu zakazivanja za registraciju pa sad čekam odgovor,za pasoš i LK jeste to sam našaoMotor je na moje ime tako da se vodimo na istoj adresi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12213 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo nešto više o tome u današnjim novinama:

 

Brža registracija vozila

U ponedeljak 1. oktobra predstavljen je novi sistem za produženje registracije motornih vozila. Pomoću ovog sistema čitava procedura produženja registracije ubuduće će moći da se obavi na mestu gde se vrši i tehnički pregled i da bude završena u roku od 20 minuta.

 

 

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić prisustvovao je danas promociji novog sistema za produženje registracije motornih vozila. Novi servis omogućava da se produženje registracije obavi na istom mestu gde se vrši i tehnički pregled, dok će poslove prve registracije vozila, zamene saobraćajne dozvole ili tablica, građani i dalje morati da obavljaju u nadležnim policijskim stanicama.

 

Novi servis demonstriran je ministru u auto kući "Gudalović". Prema Dačićevim rečima, vlasnici vozila imaju opciju da na portalu e-uprava zakažu dolazak na tehnički pregled i da unapred plate sve takse putem Interneta i da tako na jednom mestu obave sve što su do sada morali da čine na više različitih mesta, u pošti, policiji, osiguravajućim kućama, na tehničkim pregledima.

 

"Osnovni cilj ovog projekta je da građanima omogući da na jednom mestu izvrše svoju zakonsku obavezu prema državi. Sa druge strane i država ima obavezu da svojim građanima omogući da u što kraćem vremenskom periodu završe sve što je neophodno i da ih ne opterećujemo birokratskim procedurama", rekao je Dačić.

 

Ministar je najavio da će MUP Srbije u narednih mesec dana dati dozvolu za produženje registracija još jednom broju tehničkih pregleda, a da će ih do kraja godine biti najmanje 20. Osim toga, planira se da se u budućnosti sve uplate obave na jednoj uplatnici.

 

Kako je 1. oktobra trebalo da počne da se primenjuje odredba o ukidanju pojedinih taksi prilikom registracije vozila, Ministarstvo finansija i privrede se izvinjava građanima ukoliko su imali neprijatnosti prilikom registracije vozila zbog kašnjenja primene ove odredbe.

 

Ministarstvo će svim građanima kojima su naplaćene ukinute takse vratiti novac, a instrukcija o povraćaju novca biće postavljena u utorak 2. oktobra na sajtu ministarstva: www.mfp.gov.rs, navedeno je u saopštenju.

 

Naime, u subotu, 29. septembra, u Službenom glasniku objavljeno je 27 zakona, od kojih su neki stupili na snagu 1. oktobra, a neki će stupiti tek osam dana po objavljivanju.

 

Inače, danas su stupili na snagu zakoni kojima su ukinute sledeće takse kojima će biti omogućena jeftinija registracija automobila: zahtev za izdavanje saobraćajne dozvole (690 dinara), taksa za izdavanje saobraćajne dozvole i registracione nalepnice (770 dinara), kao i komunalna taksa o čijoj visini odluku donose lokalne samouprave, a koja je izmenama zakona ograničena na iznos do 2.000 dinara.

 

Zakonom o javnim putevima, predviđeno je i ukidanje naknade za korišćenje puteva (690 dinara), a ta odredba će stupiti na snagu osmog dana od dana objavljivanja u Službenom glasniku. Ekološka nadoknada (500 dinara) ukinuta je ranije, na osnovu izmene Uredbe.

 

Izvor: B92, Tanjug "

 

Ovo znači da možemo preko E-uprave da platimo sve što treba, odemo na tehnički pregled i tamo nam produže registraciju. Odlična stvar! :) A da ne pričam o tome da je i registracija za naše dvotočkaše baš osetno pojeftinila, možda bi naš Lošmi Capo mogao nešto više da nam kaže o ovome?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Znajući naše birokrate, pošto piše "jeftinija registracija automobila", pitam se hoće li da za motore ostane sve po starom. Pošto dugo nisu prihvatali umanjenje poreza na luksuz za motore, a jesu za automobile, pošto nije bilo eksplicitno navedeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

 

Ministar je najavio da će MUP Srbije u narednih mesec dana dati dozvolu za produženje registracija još jednom broju tehničkih pregleda, a da će ih do kraja godine biti najmanje 20. Osim toga, planira se da se u budućnosti sve uplate obave na jednoj uplatnici.

 

 

 

 

Lepo je to zamisljeno ali ova gore recenica ne obecava. Pa tamo ce biti veca guzva nego na pol. salterima.

Do kraja godine 20 teh. pregleda ce dobiti dozvole? Pa lepo, za 10ak godina ih mozda bude dovoljno da se to resava lako i bez guzve, ako budemo imali sta da vozimo tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Što se mene tiče, jako pozitivna. Poslednje za šta sam koristio je vozačka, registracija skutera i kola, a često je koristim i za druge strane. Mislim da bi moglo da proširi i za mnoge druge usluge.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Takođe pozitivna iskustva, u više navrata me spaslo odlaska na šalter, pasoši, prenos vozila, zakazivanje kod lekara, upita stanje poreza itd.
Super stvar

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja