Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

I mene interesuje Burgman 400 (1999-2001), tražim po celom forumu, ništa konkretno, neki ga hvale, neki kude.

Koliko sam ja skontao, većina ovih kod nas (uvezenih sa 15.000) troši ulje više nego benzin i treba im generalna od 500 eura.

Ako bi neko mogao malo bolje da ga opiše ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Taj sto tu je rekao da x-9 ne prelazi 4 litre,to nije istina.Ume on da popije i 5,5 litara kad ga navlacis.Inace lagane voznje na otvorenom 4,5 lit.:zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa što si prodao onog lepog AA?

 

Inače, ima par ljudi ovde koji baš poznaju meksi skutere u sitna crevca, sačekaj da vide temu pa da se jave.

Kad sam ja gledao da kupim, koliko sam skapirao, mnogi skuteri dele isti agregat(Piaggio Quasar i Master) tako da se ponekad izbor svodi na to da li ti se sviđa oblik i položaj sedenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ja imam x9 250.. udoban je i lak za voznju, 500ccm ima malo vise elektronike od 250.. x9 500 i AA 500 nose istu masinu, tako da sta god da uzmes neces pogresiti, biraj sta ti je lepse i sta je u bolje stanju.. sto se crkavanja elektronike tice, ni tu neces imati problema ako ti skuter stoji garaziran, ali vec ako ga ostavis da stoji napolju na kisi, normalno je da ce vremenom da krenu kvarovi.. sto se burgmana tice, bas taj model 99god sam probao i x9 mi je mnogo mnogo udobniji od njega.. majesty 250 je dobar, ali zavisi gde ces se voziti, ako se uglavnom vozis po gradu onda je okej, ali ako ces stalno ici na duza putovanja, pa jos i sa suvozacem, onda ti je agregat od 250ccm slab za te poduhvate.. neka maksimalna brzina skutera od 250ccm je 135-140.. ja moj najvise vozio 138, ali je to vec mucenje za masinu... idealna brzina mu je na 90-100, motor mirno i skoro necujno radi.. vec posle toga krece da postaje bucniji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

neka maksimalna brzina skutera od 250ccm je 135-140.. ja moj najvise vozio 138,

 

:zbunjen: :zbunjen: :zbunjen: Možda po cajgeru motora... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

definitivno ce svako svog konja hvaliti...sto se mene tice ja sam za za svaki od njih ali najvise za bugija 400.trosio je ulje previse i posle zamene karika i gumica ventila za 3500km potrosio je mozda 100gr ulja,sto se potrosnje tice grad je nesto oko 4l a otvoreni put do 110 oko 3.6-7 a 120-140 oko 4,1-2.jeste nizak puno.ja sam sa zenom jednom zakacio prelezeci preko lezeceg ali smo samo nas dvoje tada imali oko 170 kila.dobra stvar je sto je ispod kartera centralni stender i kada zakacis kacis po njemu a ne samom motoru.sto se udobnosti i polozaja sedenja tice

 

B922FD06-87A6-BA40-AFD0-0E38C0F59A78_thumb.jpg

 

fotelja...0takoje.gif

 

ja sam visok oko 179-180cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

A Kymko Xciting 500 ?

 

Drugar ga vozi i prezadovoljan je njime.

 

Procesljaj malo o ovom motoru.

 

 

A da SW 600 da ne pricam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

mislim da kimko i honda SW vaze za malo jace potrosace, al nemojte me drzati za rec. Inace nekada dok sam pratio maxi skutere, secam se da su mahom ljudi bili zadovoljni kimkom ali su i svi koliko se secam zeleli da voze nekog japanca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: batajnica
  • Motocikl: liberty 125; Kymco Xciting 250

ako ti brzina nije primarna stvar, Kymco Xciting 250 topla preporuka. Putna brzina 90 km/h. Potrosnja od 3,5 do 3,8 l. Polozaj sedenja sasvim korektan i za lepsu polovinu. Tochkovi 15 i 14. Sa dobrim gumama krivine su ti pravo zadovoljstvo. Redovna zamena ulja i nema problema. Ako te zainteresuje , pitaj sta god. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pozdrav Svima!

Imam 35 godina i uvek sam voleo motore, ali nisam imao priliku da vozim nista ozbiljnije od automatica i Tomos BT-a, electronica.

Naime upravo me hvata neka prva kriza sa 35 godina a ne bi smeo da uzmem "pravi motor" vec trazim neki maxi skuter sto bi mi i zena "dopustila" pored sina... :)

Recimo da mi je neki psiholoski limit oko 4.000 evra...

Iskreno mi ne treba ni za sta, samo da bi imao i da se frajerisem, mada sam siguran da kada bi ga vec imao iskoristio bi ga za vise stvari... Znaci recimo 70% grad, 30% duzi putevi (do 200-400km).

To sto mi se svidja je kategorija preko 400ccm, najvise TMax, Beverly 500, Nexus, Burgman, SilverWing.

Oko izbora, misljenja oko kupovine cekam Vase preporuke,

hvala unapred, pozdrav:

Robert.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih Beverlija odmah izbacio sa spiska. Mnogo para za gradski skuter.

 

Tmax sa oglasa takodje, previse trazi.

 

Za Burgmana bih pregovarao ali opet...

 

Nemam nista protiv skutera, cak sta vise obozavam skutere ali bih recimo za taj novac gledao Deauville 700

 

2010-honda-NT700V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Beverly licno ne volim pa bih se osvrnuo na tmax i burgman-a.Ovo je stari model tmax-a tako da je ova ponuda svakako precenjena, vozio sam ovaj model i mogu ti reci da je jako ruzan i demode...u poredjenju sa modelom iz 2008 nebo i zemlja...jeste ovaj noviji dosta skuplji ali po meni ako gledas tmax-a to nek ti bude jedina solucija - god. 08 i noviji. A sad o Bugiju...elem, vozim isti takav sivi metalik model god.2007 nekih 14 meseci i nije da hvalim svoga konja ali motor ima sve -izgled, ko voli moderne linije, extra potrosnju, dobar je i za grad i za dalje voznje, izuzetno udoban, ogroman prostor ispod sedista, max speed oko 165...mozda jesu malo skuplji delovi ali za uzitak koji se dobija mislim da nije strasno.Dobro je sto je ovaj iz oglasa kupljen kod nas i uredno odrzavan u ovlascenom servisu tako da uz blagu korekciju cene nanize od strane prodavca, moja svaka preporuka, bazirana na licnom iskustvu. Pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Za ovo sto tebi treba od ove 3 ponude najvise se istice Beverly.

 

Prvi vlasnik.

Malo presao.

Dodatna oprema.

Kupljen pre 2 godine.

 

Licno moj glas za Beverly.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

за 4000 евра мислим да можеш да купиш и нов мотор нпр.KYMCO DOWNTOWN 300i који је јако леп мотор и за то што теби треба савршен ...има 300 ццм али и 32 кс ... имаш и око 3 године гаранције ако се не варам ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Ne bih poredio Kymco sa npr Suzukijem (ili Aprilijom)..ok su to motori ali nije njima bez razloga ta cena koja jeste(sto ne znaci da su losi motori).Moja topla preporuka (mozda i jedina) Burgman 400.Evo npr ovaj http://www.polovniautomobili.com/oglas3702335/suzuki_burgman/..mislim da je mnogo bolje resenje kupiti ovaj Suzuki star 5 godina nego taj Kymco nov.I ovaj Burgman sto si ti izbacio je odlican.T-max mnogo trosi i skupi su mu delovi..to je poznato.Beverly je isto odlican skuter ali je pretezno za grad namenjen,Burgman ti ima odlicnu poziciju tela i za grad i za otvoren put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Па овако: на почетку, да знаш, мишљења су као дупета, свако их има! Али пошто сви волимо да "изјавимо нешто за тај дневник", ево мојих 5 центи! Ако хоћеш да лечиш депресију од "много" година од кафића до кафића, онда(к) Беверли (од 250 до 500, по вољи), ако би да одеш и мало ван града, а да ти кичма не страда, онда Бургман, Ексајтинг, Даунтаун, Силвер Винг.....За наведену своту новца можеш буквално да бираш! Е, па са срећом! :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hvala drugari, mnogo ste brzi I ljubazni, to sam i trazio, da cujem nekalicna iskustva, misljenja… Alekre, jedino skuter dolazi u obzir, bar ove i sledecegodine, posle videcemo, malo da se uhodam u voznju…

 

Sto se izgleda tice, licno mi se najvise svidja TMax, mada ne znam kakobi izgledao na njemu sa 40godina, iako sam sportski tip, visok 183cm, tezak88kg…

 

Sto se Beverly tice zato razmisljam o njepu, posto mu znam istoriju,vlasnika, iako je 2010 god, kupljen je 2012…

 

A Burgman mi je ukek bio nesto wow, sinonima za maxiskutere…

 

Sta mislite o Nexus 500-u?

 

Trazim iskljucivo preko 400ccm, nije fazon da likeri od 25god imaju vecukubikazu (mozda zvuci seljacki, ko ne zna, saznace sa 35) :D

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Нексус ти је нешто као "Р" међу скутерима, веома су подељена мишљења о њему, седење је јако чудно, мада потеже као невреме! Није то баш за удобну вожњу. Искрено, заборави Т Макс, јако скуп спорт, захтеван мотор, иде такође као невреме али није то за тебе, ако немаш искуства. А то с кубикажом.... веруј ми, ако "клинац" зна да вози а ти не, "одраће те" и са 250 кубика....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

A sta mislite o kvalitetu izrade, detalja, itd.?

Vizio sam Punta II. pre par godina par meseci i nisam bio bas odusevljen sto se kvaliteta izrad tice, zbog toga imam neku averziju prema italijanima tj. piaggia, mada ovaj je bukvalno kao nov...

Kako vidim svi ste protiv TMax...

Ako Burgman, onda 400 ili 650ccm?

HVALA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja