Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

sad gledao oglase.u italiji su 2004-5-6 majesty 400 od 1300 do 2500,da biras.doduse noviji model je restajlizovan,lepsa prednja maska,dupli prednji kocioni diskovi,jbg..ali je u sustini isti skuter....uradi se masina i teraj do mile volje.....i jos ti ostane para za skembice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa vidi druze, iako to zvuci zanimljivo i moze da ispadne vrlo povoljno, takva rabota je trenutno sasvim suprotna od onoga sto ja trazim. U svakom slucaju, hvala na ideji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

ne mogu da čitam sve postove ima ih mnogo... ali mogu da ti predlozim drugarovog silkana koji je extra extra 2008god. i malo je presao, mislim da bi ga dao za 3700e evo ti moj broj pa se javi ako te interesuje ta priča 066 810040 Goran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ motor_che

 

Licno jesam zainteresovan ali ne bih da cimam coveka bezveze jer nisam prodao nijedan moj motor. A drugo, i burazer se pita a on bas i nije odusevljen Silkanom. Tako da hocu prvo da prodam bar jedan moj i tek onda da pojurim ljude za kupovinu drugog. Opet sa druge strane, imam skoro novog XCITINGA za malo vise od toga pa cu videti vec. Da se razumemo, ne kazem da je skup Silkan ali mi je trenutno primat sto novije i kupljeno kod nas sa servisnom.

Samo mi kazi, od koliko ccm je Hondica?

 

@Pera Pop

 

I ja sam ozbiljan :) Dogovor je bio da se javi kada bude u mogucnosti da vidi motor. Covek je rekao da cesto putuje i da ce mozda cak i do Jagodine da dodje...ili negde u blizini gde bi i ja moga da skoknem. Verujem da je u guzvi pa se nije javio. Ili odustao, ne znam. Dosta njih me je zvalo ali uglavnom da se ispricamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ufff...600ccm. Priznajem da si me bacio u razmisljanje. O.K. Imam broj a verujem da cemo se i videti na nekoj voznjici.

Ali prodaja slabo ide tako da je pitanje da li ce me drzati da i posle Grcke prodam svoj motor i kupujem nesto drugo. Cenu vise necu da spustam...ako ode-ode. Imam trenutno dve ponude za zamenu ali mi nisu bas finansijski potaman...iako mi tako vise odgovara cak i da platim malo vise. Tako da, koliko vidim, slaba vajda da ce biti kesha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ma изгледају одлично али је немогуће да су 2005 и 2006 годиште јер су оба рестајлинг са 2 предња диска.А они се производе од 20070stabre.gif.

Исправите ме ако грешим

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pratim redovno apdejtove. Ali izdvojio sam samo jednog Burgmana i XCITING-a. Ima i jedan Majesty ali momak trazi previse za mene. Nego polako se hladim jer do kraja meseca ako ne prodam svoj motor, nista od ponovljavanja. Cekaju me silna vozikanja posle toga i ne znam da li cu imati vremena da prodajem-kupujem. A odluka je cvrsta da ne kupujem nista dok ne prodam moj motor. Jbga, imamo buraz i ja vec 3 kom. Previse bi bio i cetvrti.

 

Braco, mislim da se radi od 2006. sa duplim diskovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Извињавам се изгледа да сте у праву 1care.gifза 2006 али 2005 га није било сигурно.

И ја сам почео да их гледам па покушавам што више да сазнам0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

mislim da je bio majesti stariji sa dva diska i da je nosio neku oznaku sport.to je bila razlika izmedju jednog i drugog.barem sam to zaključio iz oglasa...a mnogo sam ih pregledao.svi koji su imali sport oznaku a bili stariji imali su dva diska.

definitivno uzmi burgmana.barem da dodje jedan od 400ccm kod nas...onaj od 200 već imamo ili koliko beše...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

ja, trenutno, vozim kymco people250 i znam odlicnog majsotra u jagodini koji odrzava ovu marku a i delovi nisu skupi - dobavljao sam ih iz grcke pa u tom smislu xciting nije lose resenje...sa druge strane, imam nameru na leto jednu duzu turu do nirberga i posle toga prelazim na nesto jace pa sam probao xciting500, silver wing600 i scarabeo500...sve sto sam probao je bilo starije od ovog godista koje gadjas a i ja nisam bas nesto merodavan da ocenjujem ali po meni honda je favorit, narocito ako ces na dugi put...oseti se tih 10 - 15 konja vise i jako je udoban skuter, sto kazu, samo pliva :) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Majesty 400 kada se pojavio imao je problema sa kvacilom, vibracije i rano je razdvajalo pri oduzimanju gasa pa gotovo nije bilo moguce kociti motorom ni malo a ionako tezak skuter, pa su u Yamahi vec krajem 2004 godine promenili par stvari, izmedju ostalog ubacili dupli disk i promenili zadnje opruge na amortizerima koje su "cesale" kad se voze dvoje na skuteru...

 

Znaci dupli disk od 2005-te sigurno...

 

Kasnije su i lamele dobile na brojnom stanju, umesto tri ih je ubaceno pet. Hteo sam da kupim Mejesty pa sam procitao stotinak stranica na jednom italijanskom forumu... A onda sam kupio Krmka ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

pusti mi pp pa te upoznam sa momkom i onda na tenane...na zalost, u srbiji, uz ovakvu servisnu mrezu, nije samo bitno koji motor ti se svidja i sta bi zeleo da vozis vec i koliko je odrzavanje prakticno a tu iskustvo dobrog majstora vredi puno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ne treba meni. Ja imam majstora u Bgdu. Drugar ima nekih problema sa Piaggio X8 pa rek'o mozda moze da mu pomogne.

 

Nego za sada odustajem od kupovine. Zakljucacu i oglas za moj motor jer cu njime ici. Ne mogu da sredim papire oko eventualnog novog motora do polaska a plus sto i inace nemam vremena bas u poslednje vreme da idem i gledam motore.

Uglavnom, za sada je stopirano ali interesovanje i dalje postoji samo se eventualna realizacija odlaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Stavljena je tacka na moju moto karijeru, posle endura 750, sportske hiljadarke i preteskog touringa od 900ccm resio sam da se ulaganim i prodjem na nesto sto stedi dzep, scooter.

 

Na prvo mesto mi nije ni lepota ni krajnja brzina, vec da bude udoban kako za mene tako i za lepsu polovinu na zadnjem sedistu i naravno mali potrosac da bude.

 

-Na prvu ruku kupio bih Burgmana 400 99to, 32ks, jeftin a jak. "Poznavaoci" me odgovaraju kako je to vrlo los skuter sa najvise mana i podlozan kvarovima.

-Hteo sam i pitati za njega koliko zaista trosi, pozvao sam jednog iz oglasa kaze mi covek da mu 2-3L trosi, malo mi to ne pije vodu.

 

4542_0_1_2_burgman_400_Bobysha_Valjevo_Srbija.jpg

 

-Na drugu ruku, cak mislim da je to i puno pametnije Majesty 250, nije mali, probao sam ga i sam i sa zenom, lepo ide 22ks, vlasnik kaze da je neka srednja potrosnja 3.7L.

 

Yamaha_majesty_250_73338.jpg

 

-Na trecem mestu X9 500 39ks, Imao sam prilike vozio sam 250, a za ovaj kazu ne trosi preko 4L.

 

Piaggio_X9_500_1.jpg

 

-Na cetvrtom mestu, ATlantic 500, to je skuter koji mi se odavno mnogo svidja, mada neznam da li bi mogao mirno da se vozim na njemu, masinica znam da je super ali plasi me ta njihova electronica u pm :jok:

 

8923050_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Piaggio x9 500 ne trosi ispod 4, a lako ode i na 6l, tako da, ako ti je primarna stednja i solo voznja, yamaha je bombonica, a ako ces cesto imati suvozaca, odaberi x9, pa istrpi taj litar-dva vece potrosnje.

P.S. maxiskuter je ladja, ko jednom proba, zaljubi se, nisi nimalo pogresio :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Meni na AA nikad potrosnja nije bila 6 litara...ni po gradu... ide od 3.5 pa do 5....ali 6 nikada.

Izmedju x9 i AA nema nekih preteranih razlika....moras da probas pa da vidis gde si i sta si.

Svako svoga konja hvali ali mislim da je AA od jace kubikaze pravi izbor...mislim izmedju x9 i AA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

meni je prijatelju moj burgman trosio izmedju 3.5 i 5 litara. 3-3.5l trosio na bas opustenoj voznji bez nekog preteranog zavrtanja gasa... Citao sam da se pojedinci zale kako zna da popije ulja, ja ni taj problem nisam imao, popije 200-300g mozda od zamene do zamene... Za ostale ceste kvarove stvarno ne znam... po meni mu je mana mali tocak i nisko teziste kao i poprilicno rastojanje izmedju tockova. Na tvom mestu bih razmislio o narednoj generaciji burgmana. X9 i AA mi izgledaju lepo ali nisam imao iskustva sa njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

kao vlasnik X9-ke mogu da je toplo preporucim. udobna, laka za voznju, ne previse siroka za grad za svaku preporuku. potrosnja varira od brzine i da li si sam ili sa suvozacicom. najvise mi je trosio po rumuniji sa suvozacicom i pri 120-130km islo je do 5,5 l. jedino naj bitnija stavka je naci dobar primerak a to se tesko nalazi ima nekih svojih mana ali po meni dobar maxi izbor. samo opet ako nadjes dobar primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja