Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

moj glas ide bugiju iz dobro poznatih razloga,kvalitet izrade,potrosnja,udobnost...e sad 400 ili 650...

i jedan i drugi su udobni i ogromni.650 je brzi i jaci,ali je 400 ekonomicniji i jeftinije odrzavanje.

inace ovog bugija 400 sam i ja zagledao i krivo mi je sto se nema $(vremena) za isti,mislim da je jako dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Trazim iskljucivo preko 400ccm, nije fazon da likeri od 25god imaju vecukubikazu (mozda zvuci seljacki, ko ne zna, saznace sa 35) :D

Ako tako razmisljas uzmi nekog R-a ali nista ispod 1000cc.

t-max je preskup,puno trosi skupo odrzavanje.

Beverly pretezak i prejak za tu kubikazu plus potrosnja, polozaj sedenja nekom odgovara nekom ne u svakom slucaju nemas izbora kao na primer burgamnu,hondi,...

nexus- neudoban, ali zverka

burgman- 400 je sasvim dovoljan ali naravno ako mozes da ispratis onda i 650

silverwing- o njemu najmanje znam probao sam ga na kratko , meni se ne svidja ali o tome se ne raspravlja.

to ti je iskljucivo moje misljenje.

Najbolje da vidis sa kolegama koje voze te modele sednes probas ako ti dozvole i tako odlucis

A sto se tice kubikaze ja sa 500cc motor prelazim na 250cc skuter

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

A jel imas ti opremu(kaciga,jakna,pantalone,rukavice)?Uzmi lepo burgmana 400 k6,k7,k8 ,skuter je fotelja,ide,izgleda,ne trosi puno za 3 i nesto somica,za ostatak para uzmi opremu i da nek ti ostane malo preko ako treba da se odradi neki servis (rolnice,kais,gume,plocice) i kad ti udje MSC Maxi Scooter Club u krv,kad se zarazis,nema nazad,sve pare odose na benzin i na druzenje :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

A jel imas ti opremu(kaciga,jakna,pantalone,rukavice)?Uzmi lepo burgmana 400 k6,k7,k8 ,skuter je fotelja,ide,izgleda,ne trosi puno za 3 i nesto somica,za ostatak para uzmi opremu i da nek ti ostane malo preko ako treba da se odradi neki servis (rolnice,kais,gume,plocice) i kad ti udje MSC Maxi Scooter Club u krv,kad se zarazis,nema nazad,sve pare odose na benzin i na druzenje :D

 

Podrzavam 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Вееелика разлика. Али има позванијих да ти ту дају савет. :takoje:

 

Velika razlika u kvalitetu izrade italijana i japanaca ili izmedju 400 i 650 burgmana?

Opremu jos nemam, ali cim uzmem skuter to mi je sledeci plan!

Da li znate ko servisira Burgman u Subotici?

Vec ste me napalili na http://www.polovniautomobili.com/oglas3561741/suzuki_burgman_400_k9/

Jedva cekam da stignem kuci sa letovanja i da ga nazovem, nadam se da ga nece dotle prodati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Вееелика разлика. Али има позванијих да ти ту дају савет. :takoje:

 

Velika razlika u kvalitetu izrade Italijana i japanaca ili izmedju 400 i 650 burgmana?

Opremu jos nemam, ali cim uzmem skuter to mi je sledeci plan!

Da li znate ko servisira Burgman u Subotici?

Vec ste me napalili na http://www.polovniautomobili.com/oglas3561741/suzuki_burgman_400_k9/

Jedva cekam da stignem kuci sa letovanja i da ga nazovem, nadam se da ga nece dotle prodati...

 

Да, постоји разлика у квалитету израде између Јапанаца и Италиjана, у корист Јапанаца. А што се разлике између Бугија 400 и 650 тиче, нисам меродаван да ти нешто кажем, пошто нисам возио оба модела. Али из друге руке ти могу рећи да је разлика доста велика. То не значи да је Буги 400 лош скутер, напротив! Куле је у праву, Буги 400 је "права мера". За Бугија 650 имаш још времена, кад напуниш 45. година (као ја) и кад те "тресне" права криза средњих година! :Sloper:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Neko je spomenuo Kymco,ima jedna odlicna ponuda na oglasima.

 

http://www.polovniau...kymco_downtown/

 

Hvala, ali da li kymco moze de se uporedi sa burgmanom?

Sta mislite o stabilnosti beverly-a (veci prednji tocak) u odnosu na burgmana?

 

Теби је баш досадно на том летовању? :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja imam Kymco i vozio sam neke Kymco motore i za njih generalno imam samo reci hvale.Sto se tice zavrsne obrade i agregata stvarno su odlicni.

 

Pa rade agregate za BMW skutere,to ti dovoljno govori o pouzdanosti istih.Piaggio i Apriliju su 2010 godine u Italiji ubili sa ponudama u prevodu imali su vise prodatih skutera od njih.

 

A sto se tice poredjenja,svako ce ti reci drugacije.Tipa ovo je Suzuki ipak je to Burgman itd.

Iskreno ovo je nov motor jos 2 godine garancije,30ks i pritom izgleda kao avion.Ako ne patis od toga da li ti se motor zove Kymco ili Suzuki onda neces puno razmisljati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Brate ti kupi onda T-max blackmax 2013 ili Burgman 650 2013 i neka se svi okrecu za tobom! Ah da...mislim da i BMW x6 M nije los za "frajerisanje"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Iskreno mi ne treba ni za sta, samo da bi imao i da se frajerisem, mada sam siguran da kada bi ga vec imao iskoristio bi ga za vise stvari...

 

Па ти би да се курваш мало, а? stophieryouarethemanhl2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Najsmešnija tema u poslednje vreme (frajerisanje, snoberija...itd) 1lol.gif

 

Ok, priznajem. malo sam preterao, ali morate priznati da je deo vas zato kupio motor da se vidi...

Malo sam grubo definisao ekstravagantnu pojavu coveka na motoru, izvinite ako sam nekoga uvredio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ako hoćeš da se VIDI A I čuje onda uzmi R sa maxi skuterom nekako to ne ide :zdravo:

Izuzev sa ovim T-max blackmax ili GP800 ali to za mene nisu više skuteri već nešto ozbiljnije :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS

Meni je okej, covek je iskren :takoje:

 

JBG stvarno sam probao da budem iskren, realno mi ne treba motor, ali ih volim i hteo bi jednom da priustim sebi jedan, pa sam mislio da krenem sa maxiskuter i to sa nekim koji ima neki prestiz, do nekih 4000 eurica...

I malo da se falim sa svojim novim motorom, i to je za ljude...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Da imamo maxi-je ne starije od godinu-dve (a ni u tom slučaju) pa i da kažeš da smo ih kupili da nas vide al ovako ne ide. 1aha.gif

Prestiž ćeš naći (eventualno) na Burgmanu 650, T-Max_u, GP800 (naravno vrlo mlade, ne stare 10 godina)..sve ispod toga nikako ne bih nazvao prestižom.

Mi ovde iz "kluba" uglavnom kupujemo skutere da se vozimo i prelazimo fine kilometraže, ne da bi išli od kafića do kafića i da bi nas neko "video"...

Izvini, ali prosto ne mogu da shvatim da neko može da pomisli da će biti "viđen" na skuteru, možda sam ja lud. 1ups.gif1lud.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Jedno treba da znas sto se tice maxi-ja..sto veca kubikaza(npr Burgman 650) i sto vise performansi (T-max) to vuce dosta dublji dzep.Sama kategorija maxi skutera uopste nije jeftina.Primera radi..ako bi hteo performanse,zujalica od 600ccm ce i znatno bolje performanse da pruzi,jeftinija je,manje ce da trosi i delovi su jeftiniji.Kada kazem dublji dzep,mislim dublji nego sto bi to bio slucaj za iste mogucnosti kao u drugim kategorijama motora.Zbog toga kazem da je maxi ume da bude skupa prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja