Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Sve sam ja to prelistao i prostudirao. Odluka je pala. Ubedjen sam da će zadovoljiti sve moje potrebe. trenutno razmisljam o ovima:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2470684/sym_gts250/

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/sym-gts-250-oglas-59812/

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/sym-gts-125-oglas-57445/

 

Da li vam deluju ok? I da li su cene odgovarajuće. Sa svima njima sam se čuo i dogovorio da odem da pogledam. Danas gledam 250ice a u sredu idem da vidim 125icu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Moj savet: preskoči 125-cu. Vrlo brzo će te smoriti a biće teško prodati je. 250 je duplo jača, nosi i suvozača i duže vreme će ispunjavati tvoje prohteve. Odluka je samo tvoja. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

250 je 250,juri ovu od 1800€,ipak je 10k mladja (to mozes proveriti po stanju kocionih diskova,za tu kilometrazu treba da budu bez riseva),spusti mu malo cenu za zadnju gumu,deluje mi da je pri kraju :) ,na ovom gts-u bi trebalo uraditi veliki servis za 5000km,nek' me Alexanto ispravi al' mislim da je na 17000km zamena kaisa i rolnica.

 

Reci kupcu da ga ne pali dok ne dodjes,znaci da se pali ladan,kad ga upalis proveri sva svetla,migavce,prekidace da li rade,sto se tice rada motora ,mora da radi mirno,jednostavno da bude na uvo lepo,najbolje bi bilo kad bi mogao da proveris kompresioni odnos,kad ga probas prvo proveri kocnice,ne sme da zanosi kad koci ili tome slicno,probaj ga na nekoj laganoj uzbrdici ,kreni lagano,ne sme da zatrese,predji preko neke neravnine,vidi kako se ponasa.....

Promenio član Culle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Daximus poslusaj Alexanta, pazari 250cc neces pogresiti 0takoje.gif kolega Culle vozi 125cc i cim stanemo pocne prica ( moram da uzmem jace, ovo je slabo, stalno ga zavrcem da bi pratio, autoput nikako ...)

Javi kada ides gledati modele i ako je Culle voljan mozemo poci sa tobom kao podrska 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

street triple vec na drugoj temi o Symi prica bezveze price, da ne radi u konkurenskoj firmi... :)

 

Ja sam imao oba, ovaj od 125 je sad kod Culleta

 

Onaj od 1800 je preskup,ovom od 1550 ponudi, naravno ako je Ok, 1400 pa sacekaj malo, ne zuri... :)

 

Ako kupujes od 125, bolji od Culletovog neces naci... :) Nedostaje mu samo to sto je od 125, malo vise se vrti pa covek vremenom pozeli onaj osecaj snage koji mu nedostaje, inace sasvim Ok, jos kome 400 - 500 eura razlike vrsi posao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Posto i ja planiram kupovinu GTS modela, probacu da ti pomognem. Ovo mi je poslao jedan od prodavaca GTS-a.

Servis je, ako se ne varam, na Novom Beogradu, i sve delove imaju na lageru, ja sam ih porucivao telefonom, i dobijao sledeci dan na kucnu adresu, i placao ih kuriru.<br style="color: rgb(69, 69, 69); "> Inace je GTS kultni skuter u Francuskoj, pa imaju i sajt posvecen samo njemu (http://www.sym-gts.fr). Svi tekstovi su na francuskom, ali Google Translate tu dobro odradi posao, pogotovo ako ukljucis prevodjenje na engleski. Sa jednom 250-tkom je covek presao 200.000 km, a samo je jednom menjao kais, i to vise "reda radi". :) Naravno, motor nije bio otvaran. Ti primerci od 250 kubika su mozda i najbolji od svih skutera sa tom zapreminom (imaju najvecu maksimalnu brzinu, i najmanje trose - isto do 3.5 litre, mozes da pogledas na http://www.fuelly.com), ali su polovni duplo skuplji od 125-ica. Isto imaju keramicki cilindar, a nemaju filter za ulje, sto odrzavanje cini maksimalno jeftinim i jednostavnim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Bio danas da pogledam taj od 1800. Spustio covek na 1600... Motor je ok, pali radi ide. Svaka sijalica radi. Ali se meni nije svideo. Sav se trese dok radi u leru, To se najvise primecuje na retrovizorima. Mozda je to normalno ali meni se ne dopada. I crne plastike mu vise nisu tako crne. Vidi se da je motor vozen a da nije preterano mazen i pazen. Solidno ide, drzi pravac, lepo koci ali to nije primerak za mene. Plan je bio i da odem do batajnice da pogledam taj od 1550 ali se covek iz nekog razloga nije javljao na telefon.

Znam za taj francuski forum, prelistavao sam i tamo malo... Lepi su im oglasi :). Taj post za 200 000 nisam procitao ali mi je rekao za to prodavac 125ice. Ispada da su SYM skuteri jako izdrzljivi i odlican je odnos dobijenog i ulozenog. To su ujedno i razlozi sto sam se odlucio bas za GTS.

Hvala na ponudi da neko od vas ide samnom.... To mi znaci dosta zato sto vi sigurno vidite ono sto ja necu videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa jednom 250-tkom je covek presao 200.000 km, a samo je jednom menjao kais, i to vise "reda radi". :)

 

Slažem se sa celim postom, izuzev ove citirane rečenice. Ne sumnjam da kvalitetan agregat na skuteru, uz kvalitetno ulje i redovne zamene, može da istera tu kilometražu bez kvara, ali ipak sa više od jedne zamene kaiša. Verovatno je loše preveden francuski, jer ne postoji teorijska šansa da dva kaiša izguraju tu kilometražu :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

LJudi sta mislite o ovom primerku, vidim da je malo izgreban, meni ne smeta.

Ako je ok masina, uzeo bih ga, stvarno je cena odlicna!

http://www.moto-berz...50-oglas-60140/

 

P.S. Sad sam zvao prodavca, cukan je, padano je sa njega, ali nije kriv, bar on tako kaze. Ne trosi ulje i ne trese.

Ajde sve to,ali ne zna koje je godiste motor, kako je to moguce?! Moze da bude 2000 a moze i 2006. (u oglasima pise da je 2007). :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

LJudi sta mislite o ovom primerku, vidim da je malo izgreban, meni ne smeta.

Ako je ok masina, uzeo bih ga, stvarno je cena odlicna!

http://www.moto-berz...50-oglas-60140/

 

P.S. Sad sam zvao prodavca, cukan je, padano je sa njega, ali nije kriv, bar on tako kaze. Ne trosi ulje i ne trese.

Ajde sve to,ali ne zna koje je godiste motor, kako je to moguce?! Moze da bude 2000 a moze i 2006. (u oglasima pise da je 2007). :(

 

BrTE BATALI TI TO !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Taj sto si gledao za 1600,ja sam imao 125 i 250 vise trese, ogledala na leru takodje, jedan cilindar, vece vibracije... Sto se sivih plastika tice, i moje su sive, nenamazane, jedan sprej od 300 dinara za auto kokpit i gotova prica. To je prica oko plastike i zavrsne obrade, SYM je 3.500 novi, Yamaha 4.500, SYM nije bolji i ne ide bolje ali se i ne kvari, nemoj da brines...

Slobodan sam ponedeljak i utorak, u utorak sam u Bgdu, mozes da probas moj GTS 250 a mozemo i opet do Batajnice, kad' imas dva pa jedan pored drugog, sve ce ti biti jasnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Može Tommyn,možemo da odemo u utorak do batajnice ako se prodavac javi na telefon. Javljam ti se na pm da se dogovorimo...

 

mogao bi se prikljuciti ako primate drustvo, ne bi trebao imati obaveze taj dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jeste otisli na kraju? Bas me zanima sta je bilo.

 

Otisli jesmo ali ne u Bataju ( taj se ne javlja ) vec na Zr putu cim se prodje skretanje za Kotez, na MBG pumpi nasli smo se sa Tommynom i pravac kod prodavca.

Lepo pali, radi, ide, nema zveckanja/lupkanja iz motora, od signalizacije sve radi, nema luftova u viljusci/ tockovima, ne vuce u stranu, plocice napred/pozadi nove, skoro uradjen servis ( ulje karamel boje ), skroz suv oko glave/cilindra tj sve je OK sem nekoliko stvari: na prvom mestu cena 2.000e ispod 1.900 neda sqt, zadnji disk je za zamenu, curka mot. ulje na poklopcu namotaja, predihtovana pumpa za vodu, auspuh farban ( nova farba se ljuska ), matica na centralnom srafu sto drzi motor sva ubijena ( izgleda da je vise puta vadjen agregat iz nekog razloga 0zbunjen.gif )

Na nase zapazanje oko curkanja ulja vlasnik je samo cutao i gledao u deklo a sam kaze kako je bio kod majstora na servisu, nestu tu bas smrducka 0stabre.gif

Tako da smo odustali od kupovine, ima vremena jer se i onako blizi kraj sezone, skupi vise parica i eto bolje mogucnosti kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

U bre, pa koji ste to gledali, a tako skup? Nisam video u oglasima nijedan preko 1800.

Hm, cudno sa tim prodavcem iz Bataje sam se danas cuo,bas smo se pre par sati dopisivali...

dao bi ga za 1400e,a ima i kofer i ksenon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

sym gts 250 je majka mara gradskih skutera.....i udoban, i dobar za provlacenje, i lep, i startan.....mana su mu samo retrovizori za visoke i siroke ljude.....

treba probrati, ja sa svoj sa gomilom dodatne opreme prodao za 1600e.....potrudite se i nadjite neki!m

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Ako je neko raspoložen da ide danas popodne samnom do Batajnice da pogledamo jedan gts 250 nek se javi da se dogovorimo. Satelis je opravdano sprecen da ide sa nama i ovom prilikom mu jos jednom cestitam na rodjenju deteta 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: SUZUKI BURGMAN 650 EXECUTIV '06 , MV AGUSTA 1000 r312 '09

Posto je tema postavljena pre dosta vremena , ne znam da li ima svrhe pisati ovo ali ukoliko nisi jos odlucio evo mog misljenja>

Posedujem Burgmana, 650 executiv, naravno da svako svoga konja hvali ali ja mog ne prodajem tako da iz licnog iskustva mogu da kazem da svi koji su do sada pisali jesu u pravu, moje misljenje je takodje da te dve masine ne mogu da se uporede, ogromna je razlika u korist Burgmana, inace samo se ne bih slozio da je los izbor kada je grad u pitanju zbog svojih gabarita, naprotiv sve je stvar navike, ja nemam nikakvih problema sa voznjom u gradu.

Kada vidim do koje si sume spreman da platis svog novog ljubimca shvatam da bi za taj novac mogao da kupis Burgmana 650 ali 2003 god. koji u svojoj opremi nema ni abs ni sklapajuce retrovizore ni vizir, ali veruj mi da sem abs koji smatram da je extra dobra stvar ovo ostalo je klasicna sminka, mozda i nepotrebna.

Sto se tvog drugog predloga tice za taj novac svakako mozes da dobijes novije godiste , necu da pricam o kvalitetima ili manama Kymka jer ga nisam vozio, ali mozda bi trebao da razmislis i o opciji kupovine Honde silverwing koja za taj novac moze da se nadje i u 2003-2005 god. To je model koji ima 600 kubika i 50 ks, dva cilindra, malo je manji od Burgmana i modeli posle 2004 god imaju i abs.

Vozio sam Hondu i Burgmana, to su vrhunski MOTORI ( skuteri ) koji mogu da se voze i na kratkim i na duzim putovanjima sa drugim motorima bez ikakvih problema. Potrosnja Honde je 6 l - grad, 5,2 l - otvoreno ( dvoje na motoru), Burgman 6,5 l -grad , 4,7 l - otvoreno (dvoje na motoru). Burgman ima bolje kocnice , udobnost je slicna, delovi ne znam posto su jer mi se nikad nista nije pokvarilo. Znam ljude koji su i sa jednim i sa drugim motorom presli po 90 000 km i nisu nista znacajnije radeli sto se tice mehanike. Nadam se da sam ti makar malo pomogao, ukoliko se jos nisi odlucio evo ukoliko nekad dolazis u Nis moci ces da uradis probu Burgmana iz 2006 god. Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja