Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Sto se tice ostalih stvari stvarno nemam nikakvu zamerku,potrosnja zavisi od 5 do 7,mada mislim da moj karb nije ok

 

koliko moze da izadje stelovanje karburatora i dali postoji neko proveren ko to moze da odradi kvalitetno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Sto se tice ostalih stvari stvarno nemam nikakvu zamerku,potrosnja zavisi od 5 do 7,mada mislim da moj karb nije ok

 

koliko moze da izadje stelovanje karburatora i dali postoji neko proveren ko to moze da odradi kvalitetno

 

Kod nas u Ca provereno najbolji majstor mi rekao da dovezem ujutru mutor i da me sve sa zamenom membrana ako je riknula tj,busna i stelovanjem kostati oko 2000rsd sto mislim da nije mnogo ako ga dobro uradi1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

Da znas da nije mnogo samo da se dobro odradi, a jel stelovanje treba cesce da se radi tipa na svakoj zameni ulja posto je to servis sa najmanjim intervalom ili ne. Javi sta si uradio i ima li razlike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

prijatelje evo i ja ti se obratim, mozda ces naci nesto korisno u pisaniju mom.

 

na zalost situacija jebena, iz novcane perpspektiva, kako tebi tako i vecini koji hocemo ili smo vec uzeli motorcikl 1moto3.gif

sto se tice potrosnje da na kraju izidje mala stavka, 150-200dinara na 100km, ali servisi mogu bit pogolema razlika, i zamena samih delova naravno. u ostalom po gradu, imao 250 ili 500 ccm nikada neces kretati punim gasom...i pola gasa radim bukvalno isti posao... lepo su rekli mnogo iskusnije kolege, moras da probas da bi znao da li je za tebe!! na zalost to sto ga provozas par stotina metara nije dovoljno, tako da ...jebena rabota negde omanes, samo da je sto manje boli....

 

sto se tice problema sa ledjima koji imas i voznjom (ja imam 2 hernije u lumbalnom delu) mogu da ti ispricam svoju pricu pa mozda i ti se svidi pa probas a mozda i ne naravno, ali kvalitet se radja iz kvantiteta....

 

Druze ja sam na netu gledao PILATES (prava ledja, dupe uvuceno kao u momentu najdublje penetracije), uz klasicne Reganove vezbe, i kada god sednem na motor razmisljam o polozaju ledja isto koliko i o voznji i imam problema naravno, ali svaki put kada zaboli ja se vratim u odgovarajuci polozaj i nema bolova!!! ni kada sidjem sa motorceta...

 

P.S. izvinjavam se svima sa mali off, znam da nije mesto za ovakva pisanije, ali je bilo u cilju pomoci kolegi F4

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Znate li nešto o onoj priči da su kod nas mnogo skuplji delovi za vozila sa bliskog istoka, tj. da se carini na cenu +70% i se delovi mnogo jeftinije mogu nabaviti iz hrvatske?

 

Vlasnici koja je potrošnja modela 500 sa direktnim ubrizgavanjem po gradu u najgorem špicu, znači kreni stani kreni stani , stani tu stani tamo, pali gasi 100 puta za

100km?

 

Moj cilj je da ugradim TNG u svoj budući skuter jer sam ovde na forumu video da može i da sve stane ispod sedišta, voze se ljudi džabe pa što ne bih i ja :)

 

Ali svakako me zanima relana potrošnja po GRADU bez nekog preuveličavanja i zabludjivanja, npr. neko kaže: "ma moj troši 3 litra, ma majkeee mii..." :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja na dilemu 250 VS 500 gledam veoma jednostavno...

 

Ko ima novca da registruje, toči i održava 500ccm bez da previše razmišlja o tim izdacima, bez razmišljanja 500ccm... 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Ja na dilemu 250 VS 500 gledam veoma jednostavno...

 

Ko ima novca da registruje, toči i održava 500ccm bez da previše razmišlja o tim izdacima, bez razmišljanja 500ccm... 1aha.gif

 

Mislim da to nema nikakve veze dal mozes ili ne,na godisnjem nivou to ti je razlika od par hiljada dinara ne nesto strasno pitanje jel dal ti treba to ili ne!Ako hoces da se vozis malo dalje i da imas ozbiljan motor kupis ga,ako ti treba samo od tacke A do tacke B kupis lepo kineza 50cc i bog da te vidi za po gradu nista bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

I da vec sam to jednom napisao mi svi ovde vozimo motore jer to volimo i svi donekle znamo da je to danas pogotovu kod nas luksuz! Kad bi smo samo gledali delove,potrosnju,gume,odrzavanja razna niko od nas ne bi vozio motor ja prvi! Kupio bi biciklu i zdravo,ako tako gledas (pricam globalno)nikada neces imati dobru stvar ili ako ga kupis i odma gledas koliko si ulozio,a za koliko ga prodajes pa si tu na gubitku...mislim to je bas glupo kupi brate to i vozi ako mozes,ako ne moze ne svidja ti se lepo proda i gotova prica :neznam::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Oce li neko da napise detaljnije o potrosnji modela 500 po gradu?

Ali budite realni, bas me zanima model sa direktnim ubrizgavanjem...

I moze li mi neko reci nesto vezano za cenu delova, da li je tacno da su kod nas delovi skuplji za 70% nego u drugim zemljama??

Pitao sam vec par puta, ali uvek nekako preskoce moju poruku... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ja bih napisao ali Xcitinga ne vozim po gradu.. Samo ponekad na Maxi susrete.. Na otvorenom 500i trosi 4.5-5l voznje oko 120-130kmh.. Sa malo laganijom voznjom oko 100-110 spustio bi na 4l. I da, imam Malossi Multivar 2000 na Xcitingu tako da mozda zbog njega trosi malo vise mada ne verujem..

Sto se tice cene delova jesu malo skuplji ali sve se moze lako obezbediti po pristupacnijim cenama. To nemoj da te brine toliko.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Hvala ali pitao sam za grad, jasno mi je da na otvorenom trose manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo svima. Došlo je vreme da moj skuter od 50 kubika zamenim za nesto vece. Posto zena ne dozvoljava motocikl sa menjacem i kvacilom izbor je pao na maxi skuter. Posle dugog pracenja raznih foruma i oglasa izbor sam suzio na dva modela a to su suzuki burgman i piaggio x9 sa kubikazom navedenom u naslovu tele. Skuter ce mi trebati svakodnevno za posao to je nekih 20-ak km u oba smera magistralne voznje i cesto po neki izlet na zlatibor i okolinu (to mi je relativno blizu). Pricao sam sa jednim drugarom koji drzi moto servis on kaze da je mnogo bolji skuter burgman. E sada mene interesuje vase misljenje. Koji je zaista bolji u pogledu kvaliteta masine, plastika, zatim koji cu kasnije eventualno lakse prodati i slicno. Narocito me interesuje koji od ova dva se lepse vozi i da li su skupi za odrzavanje. To bi bilo to, sada da cujem vas. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Ja na dilemu 250 VS 500 gledam veoma jednostavno...

 

Ko ima novca da registruje, toči i održava 500ccm bez da previše razmišlja o tim izdacima, bez razmišljanja 500ccm... 1aha.gif

 

Mislim da to nema nikakve veze dal mozes ili ne,na godisnjem nivou to ti je razlika od par hiljada dinara ne nesto strasno pitanje jel dal ti treba to ili ne!Ako hoces da se vozis malo dalje i da imas ozbiljan motor kupis ga,ako ti treba samo od tacke A do tacke B kupis lepo kineza 50cc i bog da te vidi za po gradu nista bolje!

 

Po meni apsolutno pogrešno...

 

Ja vozim Leonardo 250 (da je sreće vozio bi i AA500 ali kod nas su cjene motora nenormalne tako da za sada to stagnira jer mi je sređivanje životnog prostora preče od motora) i prije njega sam vozio Kineza od 50ccm, pa Apriliu SR50, pa sportski 125ccm, pa opet skuter ali od 250ccm...

 

Po meni, vožnja skutera od 250ccm daje neuporedivo veće zadovoljstvo u vožnji nego 49ccm (bez obzira na relaciju)

Posle toga, kada želim da negdje povezem nekoga, ne želim da vozim iza autobusa 10-20-30 kilometara jer ne mogu brže od 70-80km/h (da ne pričam o vožnji uzbrdo, pogotovo u dvoje)...

Odmah nakon toga se nameće i potrošnja koja je po mom ličnom iskustvu ne tako mnogo različita...

 

GMP 49 - 3,1 lit/100km

Aprilia SR50 - 3,7 lit/100km

Aprilia Leonardo 250 - 4,2 lit/100km

 

nadam se da uviđaš moju poentu...

Osim toga, Leo nije ništa previše gabaritan u odnosu na SR a još imajući u vidu da sam ja svog atestirao i da je u saobraćajnoj 125ccm moja registracija je 135KM (70€) naspram osiguranja koje trebaš da platiš na trajno registrovan 50ccm skuter koje kod nas iznosi 60KM (30€) - (inače ako nije trajna registracija onda je 105KM (55€) reganje)...

 

Dakle po meni je računica jasna... Ne vidim gdje je mjesto da se čovjek dvoumi... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

U zavisnosti od toga kakv primerak nadjes takvo ce i odrzavanje biti. Ukoliko je redovno servisiran neces imati nekih problema, ali to je jako redak slucaj. Uglavnom prva investicija bi u svakom slucaju trebalo da budu sva ulja i filteri. Provera kocnica, guma, kaisa, rolnica, radilice i varijatora.

Za X9 filter vazduha oko 650din, svecica 400, ulje u motoru (1.1L) 1000din/lit, ulje u kocnicama DOT 3/4 oko 500diin/0.5lit, kais 23.3x946 Dayco kevlar 40e, rolnice 23x18 24g 1200-2000din

To je ono sto sam se setio. Sa hondinim motorom prosecna potrosnja oko 3.6L, vuce jako lepo, sa dvoje motoru ide odlicno i na duze ture. Po meni jako udoban motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Nov sam na forumu i mnogo zanimljivog sam ovde pročitao. Došlo je vreme za kupovinu. Interesuje me isključivo Sym GTS. Dvoumim se između 125 i 250. Najviše zbog razlike u ceni. Svaka pomoć u vidu saveta ili preporuke nekog primerka je dobrodošla. Trenutni budzet je oko 1600 do 1800, za 10ak 15ak dana biće oko 2000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Za 2K evara možeš kupiti dobru 250-cu 2007. - 2008. godište i da se sa njom sit navozaš. Pojavljuju se periodično po oglasima, teže se prodaju jer ljudi misle da je Kinez u pitanju. Ima i tema u MAXI podforumu o GTS-u pa prelistaj malo. 250-ca se prodavala i pod nazivom RV i Joymax. Da te ne buni, sve je to isti motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja