Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Evo i mog misljenja.

Pa naravno,NeksuS.

Imas u PGS-u,Novi Beograd,jedna polovna a kao nova,stoji u salonu,mislim da je 500-tka.

Pozovi i proveri,kod njih inace ima motora zamenjenih staro za novo.

Sto se tice ostalih,Kymco Xsiting ima jako cudan polozaj sedenja.Na Downtown-u je bolji i drugaciji.

Japance necu komentarisati,dobri motori,stvar ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Hvala na info. Mozda skoknem sutra-prekosutra.

Licno nisam ni ja za Kymca. Nekako mi je nezgrapan sav. Mozda neko moje subjektivno misljenje. Ali bila je neka kombimacija tange-frange...malo kesh, malo motori... A tako nesto mi sada najvise odgovara kada malo razmislim. Ne bih da dajem kesh a da mi ostaju neprodani motori. Najbolje bi bilo da jedan prodam a drugi da djoram uz doplatu.

 

Inace je 2011 i nepunih 8.000 na satu. Kupljen kod nas naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja se tu ondaK ne bih mLogo mislio. Pogotovo ako je onaj restyling (valjda sam dobro napisao) sa dva fara napred :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ristajling da. Ostra njuska i dva fara. Bio je jedan za 3.500 dugo na oglasima. Ali nisam imao racunicu tada. Ovaj je beli a taj je bio sivi. Nema ga na oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

To je odličan motor, praktično nov, udoban, prostran, ima brat Šipi vezu za delove iz CG - 'de ćeš bolje. Točkovi 15"-14", odlične kočnice, dupli disk napred... Ako ti igra varijanta sa zamenom, moj glas ide za njega, naravno ako ti odgovara položaj sedenja. :takoje:

 

EDIT:

 

D8042E18-3C25-9846-B400-D6D92435D7C9_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Da. Bas takav. Pa i ja kontam da je to skoro nov motor a i kombinacija bi mi bila super.

A sto se sedenja tice...nemam problema. Vozio sam se prosle sezone 1.5 mesec na Gileri VXR...presao skoro 3.000 njom i to su sve bile voznje od par sati jer ga po gradu slabo vozim. Tesko da ima skuter koji je mnogo neudobniji od nje a opet am uzivao bez ikakvih problema. Jedini kompomis koji ne bi napravio sto se sedenja tice je nemogucnost ispruzenih nogu na MAXIJU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Na Xsitingu polozaj sedenja je kao da cekas da te katapultira napred.

Ne znam sa cime poredis udobnost na Gileri.

Doduse,posle bmw cs a,naravno da je tvrda ali vxr 200 mora da ima tvrdje ogibljenje.

Meni se celo telo manje zamara nego na,recimo,Kawi KLE 500.

Em joj je sire sediste,em udobnije i prijatnije za voznju.Pa cak i polozaj sedenja.

Do N.S.a,sa Gilerom se nista nisam ukocio,iskrivio ili utrnuo za razliku od KLEa kog sam vozio do skora.

Los put neuporedivo bolje pije KLE ali nije udobniji.

Da rezimiram,Gilera ima tvrdje ogibljenje ali nije neudobna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa nije neudobna. To i kazem. Mislio sam na druge skutere. E sad, na XCITING 500 nisam sedeo pa da ne pricam napamet ali licno ne verujem da je razlicit od XCITING 300...a on mi je sasvim O.K.

A sto se tice klasicnog motocikla, hebe me to sto su mi skupljene noge a kada vozim malo duze, bole me kolena pa moram da ih ispravim. Nekada je bol bas neizdrziv. I kada vozim kola isto. Moram da povucem sediste skroz pozadi da bi ispruzio nogu na gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па на отварању сезоне ће бити бар један ексајтинг па га пробај мако наравно ако Хогар дозволи 1zvizduk.gif.Мислим да му је положај задовоњавајући 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

imam 500Ri 2011 ili 12 god nije ni bitno...ono što je zanimljivo je da motor ima veoma dobre kočnice, veoma lepu upravljivost i veoma lošu potrošnju ako se kida( zar nemaju svi).

položaj za sedenje je ok skoro pa kao fotelja.plastke su lepog kvaliteta i fine obrade.

da se razumemo to nije tmax a nije ni blizu njemu ali da jeste...pa koštao bi duplo.

kada se vozi od 60-85 potrošnja ide ispod 4 ali ako se krene preko 110 ide oko 5 na 130 verovatno još više.

imao sam prilike da probam sva tri.nexus mnogo ratoboran a majesty mnogo umiljato udobna.

dakle ako hoćeš baš duga putovaja i ekonomičnost onda dolazi yamaha kao prvi izbor.

naravno nikako iz Italije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E hvala. Nije mi toliki problem potrosnja. Litar-dva, gore-dole nije bitno. A sto kazes za Italiju, naravno. U obzir dolazi ISKLJUCIVO motor kupljen kod nas i novije godiste. Od neke 2008.

Majesty-a ne mogu da nadjem novije godiste. Razgovarao sam sa jednim deckom koji prodaje 2007. ali trazi neku cifru koju pravda redovnim servisima :) Bio sam nadomak da se dogovorim sa njim jer mu se svidela moja Gilera ali je razio preveliku doplatu.

Inace probao sam na kratko juce XCITINGA 500 2009. Sta znam...nije lose...nisam nesto odusevljen ali ne bi se bunio da ga posedujem. Iskreno, ono sto sam video trazeci neki MAXI a razgovarajuci sa jednim serviserom i kolegama juce, cini mi se da je XCITING najbolje resenje u odnosu cena-kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

on jeste najbolje rešenje.da imam para uzeo bi odmah tmaxa i to blackmax i neka ide život ali nema se...

e sada te velike cifre koje se pravdaju servisima i nisu toliko loše.ko se jednom opeče na nos mu sve izadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

Pazi ovako druze ustekaj ti jos koji dinar ako mozes do jedno 2 soma, jer ce te ta masina od 1500 mnogo skuplje kostati, znam to iz licnog iskustva(ja sam par puta poleteo)...a kostace te i zivaca, nerviranja...

živa istina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Uh druze...TMAX BLACK MAX...to ne postoji :(

 

A sto se cene tice i odrzavanja tice, ma to je O.K. da neko ceni svoj motor koliko smatra da treba. Kupac sa tim moze da se slozi ili ne. Nije ni meni strano da platim vise kada vidim da je stanje stvarno super. Ali kao sto rekoh, u pitanju je bila menjaza i ostaje nejasno po kom kljucu je covek izvrsio procenu svog i mog motora. Isto godiste, ista oprema, moj je odrzavan super, njegov je odrzavan super(bar kaze, nisam video) e samo sto je moj izgubio na ceni vise od skoro 60% od cene novog a njegov 40%. E pa hebaga.

 

E samo konstatacija. Uleteo sam u mali paradox. Elem, sada mi po gradu daleko vise prija voznja motora a za auto put i duze ture skuter. Ne prija mi polozaj na motoru kada sam dugo na njemu. Skoro sam Gilerom isao za Bgd, put nisam maltene ni osetio. Kulijana. Dok sam posle voznje motora nekako sav polomljen.

Tako da mi je definitivno najbolja varijanta SM + GT sqt :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

svako gleda da prodje što jeftinije i još kad bi mogli piiiip u dupe ali da im ne udje...

lepo se zahvali ako ti se ne isplati i gledaj dalje.

takodje za grad koristim jednu a za relacije koje su duže drugu mašinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni se bas nesto i ne svidja preterano. Plus sto je uvoz a za te pare moze i ovde da se nadje sa servisnom ovlascenog servisera...kupljen u Srbiji. Ali ne mogu da kazem da ne izgleda dobro. Video sam ga i uzivo u SUbotu. Samo te boje nisu moj fazon. Vise sam za jednobojne varijante. A pride, nemam auto viska za menjazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: JA-god-InA
  • Motocikl: MaxX 125cc, XCitinG 500Ri

ponudi se lepo motor.on ovako neće prodati to čudo jer se burgman kupuje sa željom a ne tipa ne znam šta ću pa ću njega.od jednobojnih nema ništa zanimljivo.bio je jedan crni ali on je prodat koliko sam video tj video da ga nema više u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Hebote, pazi kada sam tek sad provalio da si i ti iz Jagodine :D

 

Pa videcu jos. Ionako mislim da cu svoj motor prodavati jos samo par dana jer se blizi put u Grcku. Verovatno cu se time pozabaviti vise kada se vratimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Овај лик што продаје Бугија мислим да продаје и Силвера исто из Америке има га код нас у огласнику

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Da videh i to. Jedan od razloga zasto Trenutno necu uzimati iz uvoza nista sigurno jer sam taman sredio svoj motor za ovaj put i ne mogu da riuikujem mnogo sa motorima iz uvoza. Mislim rizik je i sa ovima ali ga ipak servisna knjizica donekle smanjuje. Ide on svakako kod Mede na kontrolu ali u vremenskom cajtnotu svako iznenadjenje zna da bude vrlo neprijatno.

A ima i jedan Silkan u Paracinu. Nego za SW-a bi moralo da padne tesko lobiranje kod burazera. On da ne vidi X8, X9, SW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

majstor Tony,pazari slobodno majestya 400 ako vec nisi,mozes i nekog starijeg slobodno.kod mene uvek mozes dobiti celu masinu novu novcatu iz fabrike za 700 eurica a delove masine kakve pozelis...nisam ga vozio ali za masinu sve pohvale....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja