Jump to content

Moto Zajednica

Životno osiguranje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Kada se životno osiguranje stavi na papir, dobije se kamata niža od kamate koja bi se dobila da se u banci novci oroče na godinu dana i tako svake godine (sa tempom kojim se uplaćuje i životno osiguranje). Ispada da se životno osiguranje isplati samo ako se osiguraniku nešto desi. U protivnom je na gubitku. Naravno, korist od osiguranja ostaje njegovim bližnjima, pošto je on u tom slučaju pokojni.

 

Zaključujem da bi se životno osiguranje isplatilo ljudima koji imaju decu, ostalima jok.

 

Još apsurdnija mi je varijanta za uplatu penzije - pošto ko zna šta će biti sa kursevima za 10, a kamoli za 30 godina.

 

 

Ono što bi mene zanimalo je osiguranje za slučaj da postanem invalid, nesposoban za rad. Takođe, za povrede koje ne izazivaju invaliditet. Zna li neko kuću/paket koji nude nešto kao:

 

30-50 evra mesečno plaćam

Ako ostanem bez noge imam neku, kakvu takvu penziju, ili barem veću sumu novca na gomili

Ako me budala kolima obori s bicikla/motora, dobijem plaćeno lečenje i neku količinu novaca

Ako se ništa ne desi, posle 20 godina uplaćivanja dobijem barem deo tih novaca nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ako svako kome se ništa ne desi podigne na kraju svoj novac ko će plaćati penziju onima kojima se nešto ipak desilo? Osiguranja nisu dobrotvorna društva, troškovi i profit su im vaše pare. Priče o fondovima koji investiraju i obrću novac da bi vama isplatili apanaže su odavno prežvakane. Ne, svako osiguravajuće društvo uzima novac svima, najveći deo troši na sebe a ostatak isplaćuje onima koje nikako ne može da izbegne a da negativni publicitet ne poremeti dotok novih sredstava.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha majesty 250

Agenti prodaje osiguranja vas lazu kada kazu da je minimalna uplata 15-30e mesecno jer na sve nacine pokusavaju da vam uvale veci paket jer i oni onda dobiju veci novac od procenta,minimalna uplata na godisnjem nivou iznosi 100e , bar je tako bilo pre dve godine kad sam ja uzeo. Znam ovo jer sam radio pola godine u osiguranju tj zvao ljude i smarao ih da saznaju nesto vise o tome.... Mislim da je ok stvar uzeti osiguranje bar ovo minimalno. Uplacivao bih mozda i malo vise u slucaju da nisam student i da mi to ne predstavlja problem ... Elem,ja sam uzeo da placam 42 godine po 100e godisnje sto mu dodje 4200e uplate a u slucaju smrti ili dozivljenja isteka osiguranja bice mi isplaceno minimum 6000e. Razlika u "kamati" zavisi od vasih godina i perioda trajanja osiguranja a onaj ko zeli da uzme kintu na kamati , banka predstavlja mnogo bolje resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

Hteo sam da krenem sa zivotnim osiguranjem i kontaktirao sam poznanika koji radi u jednoj renomiranoj osiguravajucoj kuci i covek mi sve lepo objasni, predlozi mi jedan paket mesovitog osiguranaj koji i on licno uplacuje. Hteo sam da izaberem model sa mesecnim placanjem od 100 Eura na 25 godina. Dobio sam ponudu sa ciframa i prvo sto mi je zapalo za oko da po isteku vremenskog okvira osiguranja ako kamo srece budes ziv i zdrav dobijes istu onu kolicinu para koliko si uplacivao uz neku zanemarljivu kamatu, dakle na uplacenih 30 000 Eura u roku od 25 godina dobijes nekih 130 Eura kamate.

 

Rekoh sebi, ok nije dobit, ali barem si osiguran i ako se ne daj Boze nesto desi, dete ce dobiti celu premiju (30 000 E), a ako kamo srece docekas istek osiguranja imaces istu tu kolicinu para, kao da si izdvajao 100 E mesecno.

 

Vec sam hteo da sklopim ugovor, a onda sam dobio dokument sa opstim uslovima...bla. bla..., ali ima jedan deo koji se zove "ISKLJUČENJE I OGRANIČENJE OBAVEZE OSIGURAVAČA" sa raznim tackama, izmedju ostalih neke od odredbi:

 

1.Osiguravač nije u obavezi da isplati celu osiguranu sumu, već do tada prikupljenu matematičku rezervu:

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica rata, oružanih sukoba i građanskih nemira, nereda, pobuna i ustanaka

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica sabotaža ili terorističkih akcija iz političkih ili verskih pobuda

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica atomske nuklearne eksplozije ili radioaktivnih izotopa i zagađenja koja imaju za posledicu radioaktivno zračenje

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica vožnje i/ili upravljanja svih vrsta vozila i letelica bez propisanih isprava za vožnju i/ili upravljanjem

 

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica amaterskog bavljenja opasnim sportom ili hobijem: planinarenjem(izuzev pešačenja kroz prirodu), rafting-om, speleologijom, aero sportovima i upravljanjem letelicama (padobranstvom,paraglajding-om, zmajevima, balonom, surfovanjem itd.), zimskim ekstremnim sportovima; moto sportom, jahanjem,mačevanjem, borilačkim sportovima, bungee jumping-om, ronjenjem, surfovanjem

itd....

 

Ono sto me odbija je da u slucaju da se nesto desi, moguce je svakako interpretirati uslove pod kojima se desilo dogadjaj i puj pike ne vazi....

 

Kada bolje razmislim, radije ce stavljati pare u banku na stednju, kamata je solidna, mogu se izvuci pare i pre roka, ulozi do 50 000 Eura su osigurani....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica amaterskog bavljenja opasnim sportom ili hobijem: planinarenjem(izuzev pešačenja kroz prirodu), rafting-om, speleologijom, aero sportovima i upravljanjem letelicama (padobranstvom,paraglajding-om, zmajevima, balonom, surfovanjem itd.), zimskim ekstremnim sportovima; moto sportom, jahanjem,mačevanjem, borilačkim sportovima, bungee jumping-om, ronjenjem, surfovanjem

itd....

 

Ovo je ovde zaista dvosmisleno i stvar bi trebalo ispitati, ali i traziti pisanu potvrdu za to, da li i svakodnevni prevoz (kuca-posao i sl.) spada u hobi i bavljenje opasnim sportom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Bio sam u par kuća da se raspitam. Do kakvih sam saznanja došao?

 

1) Pare koje se dobiju nakon isteka ugovora: kamata na odvajana sredstva je veoma niska. To znači da inflacija pojede dobar deo ušteđenog.

 

2) Penzija od 1000 evra: nakon 20 godina, za 1000 evra će se moći kupiti koliko danas može za 400 evra. To pod uslovom da stopa pada vrednosti Evra (tj. inflacije) ne bude veća od sadašnjih oko 5% godišnje. Slična priča kao sa opcijom dizanja cele sume.

 

3) Osiguranje: ovo mi se jedino čini fer. Za sve konačne ishode postoji tabela i piše tačno koliko se dobija. Smrt, gupitak malog prsta leve, desne ruke, gubitak vida u procentima i tako dalje. Jedino što ima neka klauzula da mora biti usled nezgode, neočekivano i sl. Ima neka začkoljica kod "običnih" bolesti koje se zakomplikuju.

 

Kada je sve ovo prošlo, pitao sam: "meni ne trebaju pare kada umrem, ili postanem invalid. Treba mi kada me neko kolima pokupi dok sam na motoru/biciklu, da mogu brzo da se operišem u privatnoj klinici i spasem što se spasti može". E za to mi u par kuća nisu znali reći ništa konkretno. Sve nešto: "zavisi, ovo ono..." znam da prepoznam kada neko laže i mulja. Zbog toga sam odustao od ovih osiguranja. Isplate se, možda, ko ima decu, pa ako zagine da deca imaju za školovanje, ili barem kvalitetan heroin. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica amaterskog bavljenja opasnim sportom ili hobijem: planinarenjem(izuzev pešačenja kroz prirodu), rafting-om, speleologijom, aero sportovima i upravljanjem letelicama (padobranstvom,paraglajding-om, zmajevima, balonom, surfovanjem itd.), zimskim ekstremnim sportovima; moto sportom, jahanjem,mačevanjem, borilačkim sportovima, bungee jumping-om, ronjenjem, surfovanjem

itd....

 

Ovo je ovde zaista dvosmisleno i stvar bi trebalo ispitati, ali i traziti pisanu potvrdu za to, da li i svakodnevni prevoz (kuca-posao i sl.) spada u hobi i bavljenje opasnim sportom.

 

Potpuno se slazem, desi se nesto i posle se preganjas ti ili onaj na koga glasi osiguranje sa osiguravajucim drustvom i njihovom advokatima oko interpretacije dogadjaja.

 

Hteo sam da imam zivotno osiguranje zbog deteta, pogotovo sto sada vozim motor i najveca mi je briga da me neko ne pokupi dok vozim dvotockasa, opet sa druge strane ne mozes ni ceo zivot da provedes u staklenom zvonu. Elem, cini mi se da na kraju, najbolje ispada da probas da skupljas pare i stavljas ih na stednju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

- ako smrt odnosno teža bolest nastane kao posledica amaterskog bavljenja opasnim sportom ili hobijem: planinarenjem(izuzev pešačenja kroz prirodu), rafting-om, speleologijom, aero sportovima i upravljanjem letelicama (padobranstvom,paraglajding-om, zmajevima, balonom, surfovanjem itd.), zimskim ekstremnim sportovima; moto sportom, jahanjem,mačevanjem, borilačkim sportovima, bungee jumping-om, ronjenjem, surfovanjem

itd....

 

Ovo je ovde zaista dvosmisleno i stvar bi trebalo ispitati, ali i traziti pisanu potvrdu za to, da li i svakodnevni prevoz (kuca-posao i sl.) spada u hobi i bavljenje opasnim sportom.

 

Potpuno se slazem, desi se nesto i posle se preganjas ti ili onaj na koga glasi osiguranje sa osiguravajucim drustvom i njihovom advokatima oko interpretacije dogadjaja.

 

Hteo sam da imam zivotno osiguranje zbog deteta, pogotovo sto sada vozim motor i najveca mi je briga da me neko ne pokupi dok vozim dvotockasa, opet sa druge strane ne mozes ni ceo zivot da provedes u staklenom zvonu. Elem, cini mi se da na kraju, najbolje ispada da probas da skupljas pare i stavljas ih na stednju...

 

Ja sam naplatio lom

Niko me nista nije pitao - samo su trazili medicinsku dokumentaciju

Isplata je bila brza, u roku samo par nedelja nakon sto sam predao zahtjev i dokumentaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Na to gledam ovako: pre 7 godina sam potpisao ugovor na 20 godina, godišnje plaćam 600 evra (mesečno po 50) i to shvatam kao obavezu, kao što plaćam struju, infostan,... Nije nikakav problem ta mesečna suma, ali nikad ne bih mogao sam sebe da nateram da istu količinu stavim u kasicu-prasicu i da ih toliko dugo ne pipnem, jer, uvek bi se našao neki razlog da se odatle "ćapne", za ovo ili ono. Dakle, prinudna štednja.

Sad mi je kao drago što znam da tamo negde imam 4200 evra (koliko toliko sigurnih, kao što su bilo koje banke "sigurne" ili sigurne kod nas) i što znam da gomilica ipak samo raste :zvizduk:

Da gubi na realnoj vrednosti - gubi, ali je ipak mnogo više nego ništa; da sve "pukne" pa od toga nema ništa - neću se baš mnogo jediti (nit bi ostao na ulici nit bez posla zbog toga) jer i nije neka kinta - više potrošim na cigare a od njih nemam baš nikakve koristi, naprotiv.

I, kao šlag na tortu, šta ako mi se nešto desi? :neznam: Jer, budimo realni, s_anja se dešavaju i nama, ne samo drugima, zar ne?

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova
Nije nikakav problem ta mesečna suma, ali nikad ne bioh mogao sam sebe da nateram da istu količinu stavim u kasicu-prasicu i da ih toliko dugo ne pipnem, jer, uvek bi se našao neki razlog da se odatle "ćapne", za ovo ili ono. Dakle, prinudna štednja

Kad ti ne možeš sebe da kontrolišeš da ne ćapneš sopstvene pare šta misliš kako je onima kojima si ih poverio? Kad ne bih mogao sačuvati sopstvene pare ne bi se trudio ni da ih zaradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Nije nikakav problem ta mesečna suma, ali nikad ne bioh mogao sam sebe da nateram da istu količinu stavim u kasicu-prasicu i da ih toliko dugo ne pipnem, jer, uvek bi se našao neki razlog da se odatle "ćapne", za ovo ili ono. Dakle, prinudna štednja

Kad ti ne možeš sebe da kontrolišeš da ne ćapneš sopstvene pare šta misliš kako je onima kojima si ih poverio? Kad ne bih mogao sačuvati sopstvene pare ne bi se trudio ni da ih zaradim.

 

Ipak je to malo drugačije - oni bi time već zalazili u zonu kriminala, a mene samo volja sprečava ili ne sprečava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ja sam gledao da uzmem kredit za stan. I Eto novotarije oko 10e mesecno moram da dam za zivotno osiguranje. Ako crknem da oni mogu da naplate svoje. :lol: Mislim da bih tako i bio zeni najkorisniji. Em dobije otplacenu gajbu em me se resi :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Trgovine prodaju robu, restorani hranu, piće i dobar provod, banke prodaju novac a osiguravajuća društva koja nude životna osiguranja - prodaju OBEĆANJE finansijske sigurnosti za Vas u starosti, u vidu privane penzije ili rente ili siguranosti u vidu obeštećenja za povredu ili za slučaj "ne daj Bože" - obećanje finansijske sigurnosti za Vaše najbliže.

5606178644e0f3e5032674755428779_orig.jpg

 

Kako bi to prodato OBEĆANJE obesmislili, relativizovali i izbegli da plate, kad za to dodje vreme, osiguranje se služe naročitom tehnikom prevare koja se vrši pomoću agenata, zastupnika koji Vas dovode u zabludu, te posebnom vrstom maestralno koncipiranog prevarantskog " Ugovora".

 

Kako funcioniše ta tehnika prevare pogledajte na blogu KAKO SE ZAŠTITITI OD PREVARE OSIGURAVAJUĆE KUĆE

 

Gojko Rodić, Viši policijski inspektor MUP-a Srbije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Odlican link, nije realno gde nas sve varaju. Nas ovde moze da spasi jedino opet neki svetski rat pa da se posle toga lepo pobiju svi ti prevaranti miskovici, babovici, kostici i njima slicni i sve oduzeti pa ispocetka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2496 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne voze oni motore pa zato ih nema ovde,ne smeju da imaju lom zbog posla ko će onda da ubeđuje nove žrtve ako zalegnu u gips :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja