Jump to content

Moto Zajednica

Životno osiguranje

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da podignem malo temu iz mrtvih (vrlo prikladno uz naslov iste).

 

Ne bih da zalazim u razloge za ili protiv životnog osiguranja, (iznosili smo svoja mišljenja o tome prošle godine) samo bih hteo da upozorim kolege koje imaju neki vid osiguranja: proverite da li su vam polise aktivne, govorim vam iz ličnog (negativnog) iskustva!

 

Naime, pre nekoliko godina sam sklopio ugovor o životnom osiguranju (period od 20 godina, mesečna uplata) i pri poslednjoj uplati u banci, službenik mi po prijemu evrića reče da mi je stanje na računu kod njih - trostruka mesečna uplata! Šta se desilo - kad zakasnim sa uplatom makar 1 dan oni ne transferišu tu uplatu osiguranju iako imaju trajni nalog za taj transfer (za skoro 8 godina, kasnio sam po par dana samo 3 puta).

 

Odem do osiguranja da proverim šta se dešava i saznam da mi polisa nije aktivna, takoreći nevažeća već 3 godine, od kad je kasnila ta uplata! U medjuvramenu, sve uplate redovno talože na svoj račun!

 

Da skratim, da sam umro ili tako nešto (pu, pu, pomerih se s'mesta) osigurana suma ne bi bila isplaćena!

 

Najgrdje od svega je što sam to slučajno saznao (od službenika banke koji spomenu stanje na računu) a ne od osigiravajuće kuće koja nije našla za shodno da me obavesti ili pita o čemu se radi a pritom imaju sve moje podatke koji su nepromenjeni od potpisivanja ugovora.

:(

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Bili su kod mene prosle nedelje. Krenulo je od tel. poziva iz njihovog kol-centra: "Dobar dan, blablabla... da li ste zainteresovani da vam nas referent licno objasni predstojecu reformu penzionog sistema?" WTF! Sta sad reformisu!? Da, naravno da hocu.

 

Dodjose njih dvoje i odmah brosure u ruke, zivotno osiguranje, lepo, sjajno, bajno.... nisam hteo da ih prekidam posto su se bas lepo zaleteli. U jednoj pauzi ih upitam o toj reformi, da mi to objasne posto su zbog toga dosli. "Eh, pa znate, ovakvo penziono osiguranje ne moze da funkcionise, to ce morati da se promeni, vidite da su svi fondovi propali, pomeraju se starosne granice..... e zato smo mi tu da vas spasimo i damo alternativu!"

 

Vidim ja koliko je sati pa nisam dalje ni insistirao. Kad su vec tu da saslusam pricu do kraja, mozda bude i neke koristi. Sve mi potanko objasnili, tvrde da to sto svakodnevno vozim motor nema nikakve veze, placanje moze i ovako i onako..... ali, kad smo dosli do detalja, kad sam im rekao da sigurno necu nista potpisati odmah dok ne procitam ceo ugovor, njihove opste i posebne uslove poslovanja - poceli su da zatezu.

"Nemamo mi ugovor ovde da mozemo da vam ostavimo" (sta li bi mi dali da potpisem). Ja im predlozim da mi posalju emailom: " Pa ne znam da li mi to imamo" (ne, nemate, nego svaki zasebno kucate na pisacoj masini), "Pa moramo da pitamo, to nije praksa da se ugovor daje unapred".... 0zbunjen.gif0stabre.gif1neznam.gif

 

Tu se zavrsilo moje interesovanje i dalje prica.

 

Eh, da, pitao sam i za zdravstveno osiguranje. Hteo sam da vidim koliko kosta da ja banem u bilo koju ili nekoliko unapred odredjenih privatnih ordinacija, klinika... da tamo lecim sebe, zenu, decu... ne, oni to ne znaju, ni da li postoji ni koliko kosta. Oni su zaduzeni za zivotno osiguranje, za ovo ce se raspitati pa ce preneti kolegama da mi se neko javi. Pogadjajte ko mi se javio do danas.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Kakve veze ima sto ponekad provozas, to ne znaci da se profesionalno bavis rizicnim sportom...

 

Drago mi je da cujem da je Bunar posle nesrece imao korektan odnos od osiguranja.

 

Novac ne vredi danas i za 20 godina isto, tako da nije poenta u stednji, da te pare stavis bilo gde u banku, dobio bi mnogo vise, ali je valjda poenta u tom osiguranju koje imas za taj period...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ajmo ponovo: osiguranje i stednja u banci nije isto. Ne mijesajte babe i zabe

Ako dogovoris zivotno osiguranje na dvadeset godina koje ces da placas 1000 eura godisnje, uplatis dve rate i pogines, tvoja porodica ce dobiti 20.000 eura, a ako dve godine za redom uplatis po 1.000 eura u banku i pogines, tvoja porodica ce dobiti 2.000 eura (plus kamata, recimo 200 eura)

Osiguranje ne sluzi da bi se zaradile pare, vec da svojima ostavis nesto ako se tebi nesto desi (ili sam bar ja to tako shvatio :stabre: )

 

P.S.

Ne radim za osiguranje :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moje iskustvo :

Preko informatike ( objedinjena naplata ) plaćam dva životna osiguranja - kod dve različite firme za osiguranje. Mesečno me to košta 310 i 300 din. Osigurani smo svi koji živimo na mojoj adresi. Letos mi je majka pala kad smo bili u ( vikendici 200 km daleko ) i slomila nogu. Po završetku lečenja sam im podneo odštetne zahteve. Isplatili su mi u skladu sa njihovim pravilnicima 54.000 i 82.500 dinara. Trenutno očekujem i isplatu po trećoj polisi koju je moja majka imala ( neko penzionersko osiguranje ) i tu treba da dobijem još 14.500 ( mala je uplata - oko 100 din mesečno. pa je i premija mala ). Ja sam zadovoljan .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Moje iskustvo :

Preko informatike ( objedinjena naplata ) plaćam dva životna osiguranja - kod dve različite firme za osiguranje. Mesečno me to košta 310 i 300 din. Osigurani smo svi koji živimo na mojoj adresi. Letos mi je majka pala kad smo bili u ( vikendici 200 km daleko ) i slomila nogu. Po završetku lečenja sam im podneo odštetne zahteve. Isplatili su mi u skladu sa njihovim pravilnicima 54.000 i 82.500 dinara. Trenutno očekujem i isplatu po trećoj polisi koju je moja majka imala ( neko penzionersko osiguranje ) i tu treba da dobijem još 14.500 ( mala je uplata - oko 100 din mesečno. pa je i premija mala ). Ja sam zadovoljan .

 

Drago mi je za tvoje pozitivno iskustvo.

 

Na mene je i ovo osiguranje ostavilo veoma negativni utisak: pre par godina sam počeo da im uplaćujem, samim tim, automatski pristao na njihove uslove koji nudili i izgledali ok, ali letos posle sitne operacije odoh da se raspitam o visini nadoknade i bih neprijatno iznenadjen kad mi saopštiše da su oni naknade za operacije ukinuli još prošle godine! A nije im ni slučajno palo na pamet da o tome obaveste osiguranike!:( To je ipak različito od započetih uslova pa sam odlučio da prekinem tu vrstu osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Drago mi je za tvoje pozitivno iskustvo.

 

Na mene je i ovo osiguranje ostavilo veoma negativni utisak: pre par godina sam počeo da im uplaćujem, samim tim, automatski pristao na njihove uslove koji nudili i izgledali ok, ali letos posle sitne operacije odoh da se raspitam o visini nadoknade i bih neprijatno iznenadjen kad mi saopštiše da su oni naknade za operacije ukinuli još prošle godine! A nije im ni slučajno palo na pamet da o tome obaveste osiguranike!:( To je ipak različito od započetih uslova pa sam odlučio da prekinem tu vrstu osiguranja.

Bilo bi pametno da nadjes nekog advokata i da malo procesljate taj ugovor koji si potpisao, jer ukoliko ne postoji klauzula o jednostranoj promeni ugovora, oni nisu imali prava da urade to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Bilo bi pametno da nadjes nekog advokata i da malo procesljate taj ugovor koji si potpisao, jer ukoliko ne postoji klauzula o jednostranoj promeni ugovora, oni nisu imali prava da urade to.

 

To je isuviše mala suma za neko cimanje, osim toga ni nisam potpisao nikakav ugovor (jer ga nisu ni nudili) jer je bila ponuda koja je došla uz "infostan" sa nekim flajerom koji otprilike pokazuje šta nude (navodno). Igrom slučaja, ista kuća kod koje sam još ranije počeo (sa ugovorom) i životno osiguranje.

 

Prevaranti, mada mislim da su i ostali (iz te branše) u istoj kategoriji.:ljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja