Jump to content

Moto Zajednica

Životno osiguranje

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@brm-brm

 

Ти изгледа ниси пажљиво читао тему...:stabre:

 

Ako se osiguraš, bolje su ti šanse da te utepa žena :lol:

 

То је мени нешто јако сумљиво...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

@brm-brm

 

Ти изгледа ниси пажљиво читао тему...:stabre:

 

Ako se osiguraš, bolje su ti šanse da te utepa žena :lol:

 

То је мени нешто јако сумљиво...:zbunjen:

 

Ma citao sam pazljivo zato i pisem. Plasi se zena da ja negde ne geknem, pa bar neko osiguranje za decu da obezbedi. Ako me vec do sad nisu na terenima pretepali seljaci ili zatrpali graditelji, kao najvecu opasnost vidi motor. I donekle je razumem. Posto ja ovog zadovoljstva ne mogu da se odreknem, mislim da cu uplatiti neko osiguranje. Ako bas ne budem imao srece da mojoj deci bar nesto ostane. Rizik je rizik, ali moj, nije njihov.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

I za povrede i za lom koščica...?

 

Zavisi sta si dogovorio

Ja sam uzeo polisu i isplacen sam za lom.

Ako vas posalju u banju to vam osiguranje dodatno placa

Sto se mene tice ja sam zadovoljan

 

A jel može detaljnije koje osiguravajuće društvo i koliko je mesečna uplata? Koji paket i neke detalje za početnike.

 

Duže vreme razmišljam o osiguranju, ali se dvoumim između toga i štednje u banci.

 

Mislim da to ne bi bila reklama, jer može svakom od nas da koristi. Opet ako misliš da je reklama, molim te da mi pošalješ na PM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Sigurnost ne postoji, ko hoće da se kocka može. U redu obavezno ili neko kratkoročno namensko osiguranje ali u vidu štednje, pare za obećanje, koji put, ne vidite da je piramida počela da krcka na sve strane. Ovo me sad podseća na ono kad su dafina i jezda već pukli a neki i dalje čekaju da ostave pare, ne veruju, misle da neko hoće da ih zajebe da ne uzmu kamatu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Sigurnost ne postoji, ko hoće da se kocka može. U redu obavezno ili neko kratkoročno namensko osiguranje ali u vidu štednje, pare za obećanje, koji put, ne vidite da je piramida počela da krcka na sve strane. Ovo me sad podseća na ono kad su dafina i jezda već pukli a neki i dalje čekaju da ostave pare, ne veruju, misle da neko hoće da ih zajebe da ne uzmu kamatu.

 

Ne znam koliko dugo pamtis, ali i pre Dafine je bila Dafina, samo se zvala Dunav osiguranje (i druge domace osiguravajuce kuce) kod kojih se toliko obezvredila ta stednja (a opet zahvaljujuci drzavi) da je isplata postala besmislena.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

U nekoj drzavi sa dobrim standardom mozda,a ovako ne i nikada ne.

Imam priliku da cujem predavanja o zivotnim osiguranjima posto neke osiguravajuce kuce organizuju seminare kod mene u hotelu,a imam i priliku da cujem predavace,mentore sa raznih pozicija,direktore filijala itd. u svojim internim dogovorima pre predavanja "ispiranje mozga" tako da posle svega toga ne i nikada ne. :zdravo:

 

JEDNA VELIKA ISTINA

 

+ tapš tapš tapš žika žikić je za 2 sedmice uvalio 10 osiguranja tapš tapš tapš - evo mu VWP GARWE torba kožna od 200 e (obični skaj najružniji) TAAAPŠ TAPŠ TAPŠ, a MIka Mikić je prodao 20 osiguranja evo njemu pozlaćeni sat (Najveće boovljačko smeće) TAPŠ TAPŠ TAPŠ...

 

A onda kada postaviš ciljano pitanje vezano za svetsku ekonomiju, inflaciju i promenu vrednosti dobiješ odgovor od predavača: taj odogovor će vam dati vaš mentor (a mentor o ekonomiji zna koliko ja o trudnim fokama na grenlandu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

I za povrede i za lom koščica...?

 

Zavisi sta si dogovorio

Ja sam uzeo polisu i isplacen sam za lom.

Ako vas posalju u banju to vam osiguranje dodatno placa

Sto se mene tice ja sam zadovoljan

 

A jel može detaljnije koje osiguravajuće društvo i koliko je mesečna uplata? Koji paket i neke detalje za početnike.

 

Duže vreme razmišljam o osiguranju, ali se dvoumim između toga i štednje u banci.

 

Mislim da to ne bi bila reklama, jer može svakom od nas da koristi. Opet ako misliš da je reklama, molim te da mi pošalješ na PM.

 

Moze vise detalja, ali za to moras da platis pivo. ;):cirka2:

Nema dzabe ni kod babe :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Moze vise detalja, ali za to moras da platis pivo. ;):cirka2:

Nema dzabe ni kod babe :givemebeer:

 

Ma moze, koliko god hoces samo da ne slusam ona njihova ispiranja mozga!

Od prodavaca tajm seringa, preko prodavaca posteljine, usisivaca, osiguranja i magle, nemam zivaca da slusam ona s*anja vise!

 

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Divac nas vlada je tu i on kaze nemoj da bi se pusilo! Ja se slazem sa njim. A osiguranje- pa ko koga z..ebe! Ja za sada ne pusim vec skoro 6 godina, a osiguranje...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

ja sam osiguran u dve kuce jer mi je to najvise odgovaralo-tako mi rece agent.u jednoj je bolje zivotno a u dr.zdravstveno osiguranje pa smo tako i uradili.placam kvartalno trom. 180 eura-po 60 mesecno i precizirali smo i bacili akcenat na lomove zbog stepena invaliditeta,tako da sam VEZAN UGOVOROM na 25 godina i pored zdravstvenog osiguranja sto sam naveo(ima 50 stavki i boljki)za 25 god uplata mi je oko 16.000e i + 90 posto bonus to je grubo blizu 30.000 kesa za penziju i krckanje zdravlje boze.neko kaze ne verujem im.....neko se kune u njih...ne znam ja sam se odlucio ovako.sigurnije mi je.inace tO su GENERALI I WINER STEDISSE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ok, i sta se desi na pr. ako evro prestane da postoji kao sredstvo placanja, sto nije iskljuceno obzirom na razvoj dogadjaja u Evropi?

 

Onda se lepo vratimo na jedina dva poznata srpska osiguranja, zvana: "Nece valjda" i "Ajd pomozi Boze"! :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Danas je sve u vezi finansija nesigurno, uključujući i evro. Izgleda da je jedina moguća štednja skupiti koju paru, pa kupiti dukat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

I za povrede i za lom koščica...?

 

Zavisi sta si dogovorio

Ja sam uzeo polisu i isplacen sam za lom.

Ako vas posalju u banju to vam osiguranje dodatno placa

Sto se mene tice ja sam zadovoljan

 

A jel može detaljnije koje osiguravajuće društvo i koliko je mesečna uplata? Koji paket i neke detalje za početnike.

 

Duže vreme razmišljam o osiguranju, ali se dvoumim između toga i štednje u banci.

 

Mislim da to ne bi bila reklama, jer može svakom od nas da koristi. Opet ako misliš da je reklama, molim te da mi pošalješ na PM.

 

Moze vise detalja, ali za to moras da platis pivo. ;):cirka2:

Nema dzabe ni kod babe :givemebeer:

 

Placam i dva ako treba :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Danas je sve u vezi finansija nesigurno, uključujući i evro. Izgleda da je jedina moguća štednja skupiti koju paru, pa kupiti dukat.

 

Zlato ili šcajcarci...nema drugo.

 

Ko ti garantuje da će evro vredeti koliko danas vredi. Isplate ti u starosti tvojih mučenih npr. 50.000eur a troškovi za infostan, kablovsku u net koštaju 5000 eur mesečno :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ok, i sta se desi na pr. ako evro prestane da postoji kao sredstvo placanja, sto nije iskljuceno obzirom na razvoj dogadjaja u Evropi?

 

Onda se lepo vratimo na jedina dva poznata srpska osiguranja, zvana: "Nece valjda" i "Ajd pomozi Boze"! :lol:

 

ja posle pete godine mogu da povucem svoj novac i raskinem ugovor.....mogu da pozajmim svoj novac a da mi osiguranje i dalje stoji(kao sopstveni kredit bvez ikakve kamate)....i jos 100 mogucnosti.jbg,ne placam soc.i penziono pa moram nesto....sta cu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova

 

Zlato ili šcajcarci...nema drugo.

 

 

Na zalost, ni ovo odozgo nije trenutno dobra investicija. Pogotovo svajcarac - trenutno mu je vrednost fiksirana ka evru i ne moze dalje da jaca. Nije pametno kupovati nesto sto je sada na vrhuncu svoje vrednosti i ne moze biti jace.

 

Vrlo slicno je i za zlato i srebro (pogledati kretanje cene u poslednjih 12 meseci + za investiciono zlato opet samo kupujes papir, a ne zlato ;)).

 

Drugim recima - sto bi rekao Radmilo Bogdanovic :lol: svojevremeno: "situacija je slozena i usloznjava se" (odgovarajuce naglasiti prilikom citanja :lol: ).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Teočin, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha yz125 2003

Ok, i sta se desi na pr. ako evro prestane da postoji kao sredstvo placanja, sto nije iskljuceno obzirom na razvoj dogadjaja u Evropi?

 

Onda se lepo vratimo na jedina dva poznata srpska osiguranja, zvana: "Nece valjda" i "Ajd pomozi Boze"! :lol:

 

ja posle pete godine mogu da povucem svoj novac i raskinem ugovor.....mogu da pozajmim svoj novac a da mi osiguranje i dalje stoji(kao sopstveni kredit bvez ikakve kamate)....i jos 100 mogucnosti.jbg,ne placam soc.i penziono pa moram nesto....sta cu.

 

Pretpostavljam da si uzeo osiguranje na 10 godina pa zato možeš da povučeš uloženo posle 5. godine. Ja sam uzeo na 30 godina i posle 15 godina mogu da povučem sav novac i da nastavim sa daljom uplatom osiguranja do 30. godine. Nadam se da nisam pogrešio1zvizduk.gif

I da, zaboravio sam ovo, plaćam 2% više svake godine pošto se to računa kao zaštita od inflacije. Npr. ove godine plaćam 500€, sledeće 510€, pa onda 521€ itd. Na kraju mi ispadne da me ta zaštita od inflacije dodatno košta 3000€ na celokupan iznos ali je zato isplata na isteku osiguranja veća za 15000€ nego što bi bila bez zaštite od inflacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja