Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja ne vozim skuter, vozim motor, ali kontam sto se tice alata, isto treba.

U kutiju (kao one za hranu, sto moze da se zatvori) ubacim kombinirke, spic klesta, malu racnu i nasadnih kljuceva(od 6 do 17), kljuceve okasto vilaste 8,10,13,14,15, kljuc stelujuci, cekic, komplet pinova (krstaci, ravni, inbusi, torx) rucka za pinove, parce zice, duck tape, vezice. Ta kutija ide u kofer.

U motoru mi je uvek ispod sedista set za cepovanje guma i u torbici u koferu sprej za krpljenje guma. (Hvala bogu nikad korisceno). Uvek imam uplacen vozzi.

 

Do sada mi je trebalo, kad je drugar negde u bosni pao i polomio nogostup, da ga skinemo i zamenimo (stavili smo zadnji na mesto prednjeg) i jednom prilikom se retrovizor otpustio pa smo ga duck tape-om zalepili za vizir  da se ne pomera (mrzelo nas da ga stezemo, jer mora i vizir da se skida, lakse je bilo fiksirati ga).

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Leleeee Nenade. To cela garaza. 

Kontam da kolega ispod ( Boza) oce da kaze da ako stanem mogu da igram igrice dok ne stigne kombi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X
Pre sat vremena, Mikeil je napisao:

Leleeee Nenade. To cela garaza. 

Kontam da kolega ispod ( Boza) oce da kaze da ako stanem mogu da igram igrice dok ne stigne kombi.

Jbg, meni to stane u kutiju 25x20x15 (otprilike) i to komotno stane u kofer.

Glupo je zvati vozzi da ti odvrne poklopac gde stoji akumulator, ako se isprazni, a treba ti srafcigrer ili kod mene kljuc 10.

Svecicu kod mene da zamenim, morao bih da skidam rezervoar, pa gedora duboka da je izvrnem...

Ako vec nosim alat, ponesem i sto mi treba i sto mi ne treba (ne znam sta ce mi cekic, ali ga ponesem, leba ne trazi...)

Generalno ti treba vozzi, telefon i puna baterija, sta god da se desi zovnes njih, odvezu te kod majstora ili kuci.

Primer koji sam naveo, drugar klizne negde na nekom lokalnom putu u Bosni u okolini Gorazda, stali smo pored puta na neko prosirenje. Gledamo sta se desilo iskrivljena poluga menjaca i polomljen fuzaster. Srafciger, skinuli osigurac, prebacili zadnji na prednji, klesta, ispravili polugu, sve ok, idemo dalje...

5 minuta posla.

Neces raditi ozbiljne stvari na motoru, ali ekser u gumi mozes da resis na licu mesta, rasklimanu klemnu na akumulatoru, pukao nosac auspuha, zica resava problem... Stvari koje mozes da resis za par minuta resis, ne moras da cekas pomoc.

Uvek mi u motoru stoji kljuc 10(da mogu da pridjem akumulatoru, ako se ne daj boze isprazni) set za cepovanje i krpljenje gume, i ona mala brica sto se preklopi u  klesta. To se ne vadi iz motora, a kutiju napakujem i nosim kad idem preko 500km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Uvek je dobro da se ima i neki alatić pri ruci za prvu pomoć - šrafciger, gedore, neke papagajke dobre možda, ali grebiga, ne može sve da se predvidi.

Sećam se, meni je jednom uletelo trouglasto oštro staklo u zadnju gumu, napravilo rez od oko 5cm. Oko 30-ak km od kuće, a na 50m od nekog seoskog vulkanizera. Rekoh - evo ga spas! Ali čovek nije znao\smeo da skida zadnji točak, a ni ja :) Tako da je samo stavio 3 debela crvuljka u rupčagu, što nije izdržalo ni 2km. I opet sam morao da zovem kombi...

Tako da se trudim da mi motorin bude uvek zdrav, održavan i spreman za put. Neću da baksuziram i da slutim šta sve može da krene naopako. A ako se ipak nešto dogodi, ebiga onda, tu je tel za pomoć.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Jbg...meni skuter bio zelja vec godinama. Sada su se stekli uslovi i kupio sam ga. Morao sam i da polazem za A. Do sada sam se vozio i navozio sa Puhom -Pony expresom :-). Strah me bilo da kupujem ozbiljan motor zbog dece. Imam dva sina i sada kad su izrasli u fine momke eto-priustio sam sebi to zadovoljstvo. Oni imaju po jedanu Pedu Tek 125 -nove. I lepo se voze. 

Ispostavilo se da u stvari ja imam frku od motora :-). Vozim ja ali sve nesto na strah. Planiram da odem negde malo dalje, mastam, napravim plan i onda u zadnjih sat vremena trazim razlog da ne odem.

Valjda je zato sto sam sam. Deca zuje tu po gradu i nemaju takve ambicije a ja sam iz potpuno drugacijeg okruzenja koje nema veze sa motorima. Realno, nemam drustvo. Nemam niti jednog prijatelja, poznanika, rodjaka ko je u motorima. Letos ima da stanem i de god vidim dvojicu na motrima zamolicu ih da podjem sa njima :-) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto sam ja do sad skontao, sve sto mozes na putu da popravis posao zavrsava kompletan fabricki alat koji ide uz svaki motor. Eventualno set za krpljenje guma

Promenio član muljaz
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 55 minuta, Mikeil je napisao:

Valjda je zato sto sam sam

Razni ljudi, razne ćudi. Ja baš volim kad sam sam. Nema žene da ti s*re, nema dece da se deru ;) idem svojim ritmom, stajem i pravim pauze kad ja hoću... Ne volim doduše da vozim nekog, i da imam odgovornost za suvozača(icu). Tetka mi je skršila kičmu kao suvozač na motoru kad sam bio klinac... Valjda zato što su mi roditelji bili užasnuti idejom o motoru, i nisu mi dozvoljavali da ga teram, pa sam ga se dokopao tek pod matore dane. Sva ta iskustva nas čine time što jesmo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Po navici, kako u kolima, tako i pod sedištem motora, pardon skutera, uvek imam dosta alata za polugeneralnu :)... Hvala bogu, nikad mi nije trebalo na putu, osim jednog krpljenja gume. Al navika je navika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3053 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima onaj vic, kad ciga poliva vodu ispred kuće, kaže - "protiv krokodili". Ama cigo, nema ovde krokodila! "Pa naravno da nema kad ja polivam" :)

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja ću uzeti Vozzi pomoć na putu ili nešto od ponuđenog čim oficijalno krene sezona, dobro je imati zlu ne trebalo... 

Što kolega pomenu strah. Ja sam isto svež vozač, sa 50cc prešao na 500cc i nije mi to problem već najveći problem su mi ostali učesnici u saobraćaju, mnogo ljudi srljaju, čačkaju telefone, jedu u kolima, piju, sve rade samo ne drže pažnju na put... Zato samo oprezno i bez naglih uletanja jer nas u 90% slučajeva ni ne primete, nekako mozak ignoriše jedan far koji im dolazi u susret...

Nego je l zna neko da li je normalno da check engine lampica gori par sekundi posle startovanja mašine, potom se gasi...?

Evo moje mašinke.

20230304_143447-01.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Kod mog bivseg beva 250ie ta lampica se gasila posle 0,7 sekundi..

Ako se ne pali u voznji mislim da nije problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 180 Kawasaki KLE500

Pozdrav svima 

Imam problem sa X9 125 (uradjen na 180cc) 2001 godiste (model sa prekidacem za svetla)

Imao sam problem sa svetlima, radile su samo pozicije(tako sam kupio motor) da bi jednom prilikom prestala i pozicija da radi... Mislio sam da je prekidac, poskidam sve otvorim prekidac ocistim sve... Ali opet nece... Prespojim zice da glumim prekidac, opet nece... Ali kada prespojim zice i ugljucim prekidac za duga svetla, onda radi sve... Ajde mislio sam da nije osigurac, pogledam one u pretincu/kaseti gde se otvara poklopac za rezervoar... Prvi sa leve strane se istopio skroz ali samo platika, izvadim zamenim, izvadim i ostale da pogledam dobri... Vratim sve dam kontakt cuje se njegovo zujanje... Ali ne svetli nista na tabli, ali zaverglam i upali.

Izvadim opet osigurac, dam kontakt i vise nista ne zuji, niti svetli, niti vergla...

Nista, ne znam sta da radim

Izvinjavam se na ovolikom tekstu

Hvala

*edit

 

 

 

 

 

IMG_20230419_132922.jpg

IMG_20230419_132912.jpg

Promenio član Jankovicc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

@JankoviccTi si onaj što se na fejsu neki dan raspitivao za prekidač svetala. :jee:

Da tebi kojim slučajem nije digitalna tabla popila malo vode i da li je uopšte na njemu tabla od 125cc modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 180 Kawasaki KLE500
Pre sat vremena, Rider000 je napisao:

@JankoviccTi si onaj što se na fejsu neki dan raspitivao za prekidač svetala. :jee:

Da tebi kojim slučajem nije digitalna tabla popila malo vode i da li je uopšte na njemu tabla od 125cc modela.

Da

Tabla je funkcionisala normalno, nigde nije brljavila, normalno se sve prikazivalo, nikakav problem nije pravila...

Nije mi jasno sta da radim dalje i sta da gledam...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Signal za svetla ti je na ovoj relaciji....

Napajanje do desnih prekidaca, klik salje dalje na leve prekidace pa sa levih ide na sijalice ..... problem trazi u levom prekidacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Piaggio X9 180 Kawasaki KLE500
pre 7 minuta, Satelis je napisao:

Signal za svetla ti je na ovoj relaciji....

Napajanje do desnih prekidaca, klik salje dalje na leve prekidace pa sa levih ide na sijalice ..... problem trazi u levom prekidacu.

Ali me najvise buni zasto sada uopste nema struje... Nalazio sam razne seme osiguraca na netu i cak razlicito pise od sajta do sajta za 2001 125/180 modele...

 

Inace evo slike sta se ustvari desava

 

IMG_20230419_132922.jpg

IMG_20230419_132912.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8949 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Popravi instalaciju (izvuci drugo kuciste osiguraca), probna lampica u ruke i korak po korak ispitujes ulaz-izlaz.... sema ti ne treba, resices siguran sam.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kostolac
  • Motocikl: Piaggio x9 evo 125cc

Pozdrav drugari,ja sam Saša iz Kostolca,skoro sam uzeo piaggio x9 evo 125cc.

Imam par pitanja.


1.Predjena kilometraža laže za 1 prema 4 (prešao sam 100 km na kompu piše da sam prešao 400 km)

Da li to može da se reši ili mora drugi komp?


2.Kad bi trebalo da upali ventilator hladnjaka?pošto mi u gradskim uslovima kad je kreni stani digne temperaturu skoro izmedju srednje crte i one prve crvene)


3.Kad je hladan vuče solidno za njegovu kubikažu i težinu,čim se malo ugreje slabije povlači,da li to tako treba ili su možda karike,karburator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

1. Jesi siguran da je to predjena km? Da nije ona fora koliko jos mozes preci sa tankom? Slikaj pa da pogledamo.

2. Cim predje pola, pali ventilator. Pa kad on odradi svoje treba da se vrati na pola kazaljka... Ako ulazi u crveno,nije ok. 

3. Evo model nema karburator koliko me secanje sluzi,ali nek isprave iskusnije kolege. Mozda je to samo subjektivni osecaj da slabije povlaci,sta znam. 

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja