Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: x9 250 evolution
Pre 11 sati, N.F.S. je napisao:

Nisam ispratio u nazad ali ovako na brzaka...

Ne otvara termostat ili je negde zacepljeno (jesu li sva creva vrela?), presiromasna smesa (uslikaj svecicu da je vidimo, mada ako je dosta u mestu radio slagace nas), lose uzubljen motor (nije u fazi), zacepljen auspuh.

 

 

Термостат сам на крају извадио мислећи да он прави проблем али се исто понаша. Сутра ћу проверити свећицу али мислим да је ок пошто је прегледана при паљењу после генералке!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021
On 9/28/2022 at 9:43 AM, copija said:

Нема сисицу за израду нигде,успео сам да излуфтирам систем некако али се исто дешава!

250-ica se odzracuje tako sto skines jedno malo crevce koje je savijeno pod 90°, a nalazi se na glavi motora i ide u kuciste termostata i duzine je oko 2 cm. Kad ga skines sacekas da izadju mehurici i potece antifriz i uglavnom je to dovoljno.

Jedino da proveris da li je ceo hladnjak vruc jer se termoprekidac kod njega nalazi na hladnjaku. Cim pali ventilator znaci da vode u hladnjaku ima vode ali pitanje je da li je ceo hladnjak pun vode tj antifriza. Problem je sto mu ne mozes lepo prići da ga opipas rukom i da vidis da li je do pola hladan, jedino da poskidas sve plastike pa da vidiš da li ima nekih oštećenja na saću i cevima.

Teško je pomoći ovako preko tastature, moj ti je savet da ga odvezes u neki ozbiljniji servis pa da pogledaju.

Ja sam na Malagutiju imao slicne simptome, ista ta masina, i problem je bio u glavi motora da ne davim sad sa detaljima. Stavili smo drugu glavu i problem je bio rešen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Pozdrav,

Konacno sam kupio motor koji mi odgovara i po gabaritima i po funkcionalnosti i po tome zasta ce u stvari da mi posluzi.

Radi se o Piaggio X9 200  iz 2003

Kupio sam ga od dugogodisnjeg vlasnika koji j pedantan i pravi ljubitelj motora. 

Agregat je ok a vizuelno nemam primedbi.

Motore ovog tipa nikada nisam vozio ( najveci motor koji sam vozio je bio Pony Expres ), tako da sam poprilicno prepadnut celim utiskom. Do sada sam presao 200 km i jako sam zadovoljan.

Ipak, kolikogod da sam neiskusan primetio sam jednu stvar koja nikako ne moze biti normalna i pre nego motor odvezem do majstora ( a nemam poima gde -ja sam iz Nisa), rekoh da opisem problem i pitam za savet.

Dakle, prilikom prejaska preko neravnina, ili u blagoj krivini, imam utisak da mi motor bezi u prednjem delu. Onaj osecaj kako kada npr.kod auta ima luft u volanu. Postaje neprecizan. Vizuelno i proverom sa fiksiranim prednjim tockom, nema lufta niti u tocku niti u volanu, kormanu ili kako god da se zove. Citajuci ovaj forum,  racunam da moze da bude guma ( i onako bi trebalo da ih zamenim), mozda to neko ulje u kormanu ili lezaj kormana. Mozda sam i bezveze lupio ali racunam da Vi koji vozite ovakve skutere sigurno mozete da date bolju procenu. Takodje, dobro bi mi dosao i neki kontakt majstora za ove motore u Nisu.

Unapred se zahvaljujem . 

1665767571590.jpg

1665767571599.jpg

1665767571608.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jedno pitanje koje sam ranije mislio da je glupo da postavim nekome, a ove godine su me cak trojica ubedila da nije glupo. Da li si proverio pritisak u gumama?

Promenio član muljaz
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Najpre sto kolega iznad rece pritisak, pa inda u kakvom je stanju prednja guma pa posle provera lezaja kormana. Moze biti da nema lufta na prvi pogled ali da ima onu zadrsku na sredini, mozda neko iskusniji da pogleda, na centralni pa neko sedne pozadi da se solobodi prednji tocak i polako. To ima veliki uticaj na upravljivost. Posle mozda pogledati prednju viljusku, da nije procureo neki stap.
Tim redom bih ja isao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Pogledaj u kakvom je stanju nosač motora. Digni motor na centralni stender i pomeraj zadnji točak levo, desno. Ako ima mnogo lufta, zbog toga se uvija ceo skuter po sredini, a posebno se oseti kad uđeš u krivinu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Hvala svima na sugestijama. Motor ce svakako kod majstora ( jos uvek nemam preporuku, niti poznajem majstora u Nisu), ali svakako je sutra vikend pa cu probati sve sto ste naveli. Jos jednom hvala. Mislio sam da se niko nece javiti al rekoh aj da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3062 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 14 minuta, Mikeil je napisao:

jos uvek nemam preporuku, niti poznajem majstora u Nisu

Ja sam čuo za izvesnog Milana\Mikicu, valjda drži ovlašćeni servis za Piaggio, Kymco itd, kažu kolege da ga bije dobar glas, ne znam detaljnije. Knjaževačka 49a, 063 7756 721, pa se upoznajte :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Hvala "Boza_KG" na kontaktu.

 

Upoznao sam se sa majstorom i ustanovili smo sledece,  a vezano za opisano ponasanje motora. I mogu reci da ste svi bili u pravu.

1. Guma prednja je bila na 1,4 bara -"Borkosan"

2. Takodje od gume nema ni G - "Muljaz"

3. Drzac motora ima malo lufta- "Novak Lazovic"

Sve u svemu i ja sam bio u pravu kada sam pored svog neiskustva primetio da nesto nikako nije u redu. 

Nosac zamenjen, guma napumpana i sada je super. Sutra mi stizu obe nove gume Continental .

 

Jos jednom svima hvala na sugestijama

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 500 evo + Honda silver wing 600

Pozdrav drugari . Skoro sam kupio piaggio x9 500 evo 2004. Pri provjeri rashladne tecnosti primijetio sam naslage ulja gdje se sipa rashladna tecnost. Motor radi normalno temperaturu pokazuje normalo,vuce normalno, pitanje dal je moguce da sve radi normalno ako vec ubacuje ulje u rashladnu tecnost i da li je moguce da neko nije isprao djelove rashladnog sistema a da je vec otklonjen problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2841 postova

moguće je jedno i drugo.Uzmi crevo a dole odvrni šraf za ispuštanje tečnost.Namesti brzinu kojom ide voda iz creva i isperi dobro.Malo vozaj na običnu vodu pa opet ispusti i sipaj opet vodu   i gledaj da li se povećava zamašćivanje.Ako bude u redu ispusti vodu  sipaj antifriz.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 500 evo + Honda silver wing 600

Mislim da je najpametnije povesti kod majstora da ne napravim golemu stetu,ako vec nijesam. Ali motor potpuno normalno radi pa mi to cudno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Piaggio x9 500

Drugari i ja sam ponosni vlasnik Piaggia x9 500cc. Imam ga već 3 godine i služi me prilično dobro. Pre oko mesec dana kad sam išao u vožnju "iskakao" sam se zbog lošeg puta  na deonici Valjevo - Kaona. Elem od tad mi se po nekad dešava da na leru (nema veze jel zagrejan ili ne) motor hoće sam da krene i/ili trese se napred-nazad. Nekad radi normalno a nekad ne. U vožnji je sve ok. Čitajući po netu meni to liči na neki problem sa kvačilom???

Možda neko od vas ima više iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Piaggio x9 500 evo + Honda silver wing 600

Pozdrav drugari, da li neko zna gdje mogu kupiti u Novom Sadu set za reparaciju vodene pumpe za piaggio x9 500 evo 2004. Kod nas u Cg nema nidje... Moze i Beograd kao druga opcija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

... i eto nama jos jedne teme o X9...

 

Spojio sam sa postojecim temama. Nema potrebe za svaki problem otvarati posebnu temu...

Promenio član alexanto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
Pre 9 sati, Luka46 je napisao:

Pozdrav drugari, da li neko zna gdje mogu kupiti u Novom Sadu set za reparaciju vodene pumpe za piaggio x9 500 evo 2004. Kod nas u Cg nema nidje... Moze i Beograd kao druga opcija .

Imaš u MotoBike u Kaću komplet vodenu pumpu, oko 7.500rsd je. Za set ne bih znao da li uopste ima... Guglaj ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio X9 200 evo

Aj pitanje za ljude koji imaju Piaggio x9 ( mada racunam da je gore dole isto za vecinu skutera )

Sta od alata, opreme irezervnih delova treba ili mora da se ima kada se ide na put. Mislim na uobicajene popravke koje se desavaju i slicno....razume se na sta mislim. Iluzorno je nositi npr.set imbusa ako se koristi samo na primer 10-ka.

Radi se konkretno o Piaggio x9 evolution 200 cm3  2003 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja