Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 2 minuta, Влајко je napisao:

Редовни сервис одрадио у Новембру а данас мајстор заменио шпанер и ланац. Поскупа зајебанција али нисам могао да издржим. Задњих пар месеци се чуо као дизелаш а ја желим да се не чује ништа, сем оног звиждука од 0 до 6 хиљада обртаја и оног дијаболичног вриштања преко 6 хиљада... Сад возим други мотор...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Koliko para bio spaner i lanac?

Promenio član kimits

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Влајко Мораћу и ја до Зарета, ако ништа да успоставимо будућу сарадњу. Драго ми је да си задовољан

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Упознаћу вас, уз симболичну накнаду, наравно...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Jos jedan FJR 2006 uzet juče.:na_glavi:
 
IMG-499104b32bba78ecc92a1bccaa124c29-V.jpg.61829b7b0757da4a3ab4e9cdbfff5ca2.jpg
У здрављу се навозао! Добродошао у клуб



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Koliko para bio spaner i lanac?
Не бих о томе, надам се да разумеш, али подоста (за мој буџет) Ако желиш, дам ти контакт па провери...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Упознаћу вас, уз симболичну накнаду, наравно...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


'Ajde dogovaramo se iza praznika kad ti bude odgovaralo....

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013
23 minutes ago, Влајко said:

У здрављу се навозао! Добродошао у клуб emoji6.png



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Ma u klubu sam ja poodavno jer ovo mi je neki osmi FJR. :)

Sad trazi novog vlasnika...;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zna li se nesto o konkretnom motoru? Razmisljam se da ga pogledam iako je 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Ja sam prodao Dudiću i tu a i ovu noviju FJR 2008 sivu sto je takodhe u garaži na slici. 

S obzirom da nije hteo da propusti ovu 2008 uzeo je preko ove sto je vec imao pa je sad prodaje.  

Meni je stigla u medjuvremenu i ova FJR 2006. 

20220429_182307.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Nije moj. Ne znam ciji je. 

Ja sad imam jedan jako lep Suzuki GSX 650 F 2008 u crnoj boji al nije na Polovnim Automobilima nego na Kupujem Prodajem gde oglasavam motore kao i na Fejsu u raznoraznim moto grupama. Trenutno imam finu ponudu a za koji dan ce stici jos poneki. 

Promenio član Dule 021
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice
On 5/2/2022 at 4:07 PM, Astral said:

@Dudic90daj neku info. 

Trudio sam se da budem maksimalno iskren i u oglasu, tako da nisam slagao ništa. Jedinu zamerku što ja lično imam, a imaćeš je i ti, je što se čuje malo lanac bregaste. Kačio sam i u temi ovde kada sam menjao španer lanca bregaste ima i video na YT. Ravnomerno motor radi, vuče iz bunara, ali ima malo taj zvuk lanca koji ne mogu više da utišam španerom. Može jedino da se stavi španer sa manuelnim dotezanjem i da se "reši problem". U principu, nije mi stalo do 200-300e ili koliko već košta zamena lanca, nego jednostavno ja lično ne znam majstora kojem bih to odvezao da zameni i da budem miran da znam da je urađeno kako treba. Znam da je to čista paranoja i da je zamena lanca redovno održavanje, ali eto, meni je bilo mentalno lakše da je vozim takvu ali da znam da motor nije otvaran (nebitno da li je skidana glava ili je samo onako bez skidanja glave "provučeno stari+novi lanac"), nego da znam da je neko otvarao motor i možda zeznuo nešto. Vizuelno (takođe sam pisao msm u detailing temi) da ima par ogrebotina koje ne mogu da ispoliram, mahom od tank torbe, pantalona i slično. Gume, kočnice, kvačilo, vile - sve ok. Sve to se može i kod mene u garaži pregledati, testirati, skinuti plastike i slično. Nemam šta da krijem.
Kao što @Dule 021 reče, oba motora je on uvezao i kupio sam ih od njega i to preko telefona. Družimo se i vozimo zajedno već skoro 7 godina, tako da nemam potrebu da sumnjam kada mi nešto kaže, znam da je tako u stvarnosti. Ovaj FJR 2008. sam uzeo zbog kompletne servisne istorije, godišta, stanja i 49000km. Da nije on iskočio i da nije motor od njega, ja bih i dalje vozio crni FJR...
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 19 sati, Dudic90 je napisao:

Trudio sam se da budem maksimalno iskren i u oglasu, tako da nisam slagao ništa. Jedinu zamerku što ja lično imam, a imaćeš je i ti, je što se čuje malo lanac bregaste. Kačio sam i u temi ovde kada sam menjao španer lanca bregaste ima i video na YT. Ravnomerno motor radi, vuče iz bunara, ali ima malo taj zvuk lanca koji ne mogu više da utišam španerom. Može jedino da se stavi španer sa manuelnim dotezanjem i da se "reši problem". U principu, nije mi stalo do 200-300e ili koliko već košta zamena lanca, nego jednostavno ja lično ne znam majstora kojem bih to odvezao da zameni i da budem miran da znam da je urađeno kako treba. Znam da je to čista paranoja i da je zamena lanca redovno održavanje, ali eto, meni je bilo mentalno lakše da je vozim takvu ali da znam da motor nije otvaran (nebitno da li je skidana glava ili je samo onako bez skidanja glave "provučeno stari+novi lanac"), nego da znam da je neko otvarao motor i možda zeznuo nešto. Vizuelno (takođe sam pisao msm u detailing temi) da ima par ogrebotina koje ne mogu da ispoliram, mahom od tank torbe, pantalona i slično. Gume, kočnice, kvačilo, vile - sve ok. Sve to se može i kod mene u garaži pregledati, testirati, skinuti plastike i slično. Nemam šta da krijem.
Kao što @Dule 021 reče, oba motora je on uvezao i kupio sam ih od njega i to preko telefona. Družimo se i vozimo zajedno već skoro 7 godina, tako da nemam potrebu da sumnjam kada mi nešto kaže, znam da je tako u stvarnosti. Ovaj FJR 2008. sam uzeo zbog kompletne servisne istorije, godišta, stanja i 49000km. Da nije on iskočio i da nije motor od njega, ja bih i dalje vozio crni FJR...
 

Zvonko Perišić,rođak našeg bivšeg trkača Kuleta,iz Darosave...Mogu ti i broj dati pa zovni...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
22 hours ago, Dudic90 said:

Trudio sam se da budem maksimalno iskren i u oglasu, tako da nisam slagao ništa. Jedinu zamerku što ja lično imam, a imaćeš je i ti, je što se čuje malo lanac bregaste. Kačio sam i u temi ovde kada sam menjao španer lanca bregaste ima i video na YT. Ravnomerno motor radi, vuče iz bunara, ali ima malo taj zvuk lanca koji ne mogu više da utišam španerom. Može jedino da se stavi španer sa manuelnim dotezanjem i da se "reši problem". U principu, nije mi stalo do 200-300e ili koliko već košta zamena lanca, nego jednostavno ja lično ne znam majstora kojem bih to odvezao da zameni i da budem miran da znam da je urađeno kako treba. Znam da je to čista paranoja i da je zamena lanca redovno održavanje, ali eto, meni je bilo mentalno lakše da je vozim takvu ali da znam da motor nije otvaran (nebitno da li je skidana glava ili je samo onako bez skidanja glave "provučeno stari+novi lanac"), nego da znam da je neko otvarao motor i možda zeznuo nešto. Vizuelno (takođe sam pisao msm u detailing temi) da ima par ogrebotina koje ne mogu da ispoliram, mahom od tank torbe, pantalona i slično. Gume, kočnice, kvačilo, vile - sve ok. Sve to se može i kod mene u garaži pregledati, testirati, skinuti plastike i slično. Nemam šta da krijem.
Kao što @Dule 021 reče, oba motora je on uvezao i kupio sam ih od njega i to preko telefona. Družimo se i vozimo zajedno već skoro 7 godina, tako da nemam potrebu da sumnjam kada mi nešto kaže, znam da je tako u stvarnosti. Ovaj FJR 2008. sam uzeo zbog kompletne servisne istorije, godišta, stanja i 49000km. Da nije on iskočio i da nije motor od njega, ja bih i dalje vozio crni FJR...
 

Sve posteno, hvala ti za info.

Ako ne ode do tada, za nekih 30ak dana cemo se videti. Moram samo da resim nesto pre kupovine motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Ova moja FJR 2006 pre 5 dana nasla novog vlasnika. ;)

Sad imam finu ergeluod 11 komada i svi su touring i kruzeri. 

20220512_124602.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Preteska je za moju konstituciju. Jedna mi se cak prevrnula kad sam sedeo na njoj al srecom na travu. 

Ona sa 295kg je teza nego Kawasaki GTR kog takodje imam. Lakse ga guram,podizem na veliku nogaru a on ima 305 kg. 

Drugacije je rasporedjena ta tezina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Dajte ljudi recite da li postoji neka opcija spustanja motora,da nizi ljudi mogu sjesti. Sjeo sam kod kolege i siroki sic me rasirio u butinama,i tu sam izgubio volju za zivotom ,kad sam poceo da masem nogicama uprazno!! A motor na prvu izgleda bas nisko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dajte ljudi recite da li postoji neka opcija spustanja motora,da nizi ljudi mogu sjesti. Sjeo sam kod kolege i siroki sic me rasirio u butinama,i tu sam izgubio volju za zivotom ,kad sam poceo da masem nogicama uprazno!! A motor na prvu izgleda bas nisko.
Zameni "koske" i spustičeš ga oko 5 cm. To ti tvz. "Lowering kit"bfdd7774279591562abe59f27363b749.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja