Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 12 minuta, N.F.S. je napisao:

Meni je nekako logicnije da pri padu plastika svojim lomljenjem i guzvanjem sacuva ram.
Pa opet, bolje da se polome rolbar i ram nego i jedan prst na nozi!

Ako je u smislu zastite tela podrzavam, motor neka se zguzva ceo!

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 

Зашто мора да буде пад? Мени је данас било довољна киша, мало уља и горива , два аутомобила која су се зауставила одмах после семафора да попричају и мој присилан пролазак између да ме не покупе озада и њих да обиђем при брзини од 25км. Значи , лепша ми је заштита прво мене , а такође и мотора , пластике , свега од таквих возача и свих могућих ситуација . 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Inace, licno sam gledao kako na fz6s puca ram pri padu od 30kmh, da nije imao pecurke udarac bi pokupio guvernal i kofer..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 2 sati, Ninja66 je napisao:

Generalno dobra stvar, ali ruzno za medalju.

Па ја то због доброте :Hitman: , а кажу лепота је у оку посмаТрача. Возим мотор сваки дан , тако да ћу ово под обавезно.
Е сад додаш лед светла , па ако је краш хромиран или у боји пластике... ко зна - Кад се опоравим финансијски то је следеће

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 11 minuta, N.F.S. je napisao:

Inace, licno sam gledao kako na fz6s puca ram pri padu od 30kmh, da nije imao pecurke udarac bi pokupio guvernal i kofer..

 

Знам да неки модели фејзера 2003-2008 од 600 и 1000 имају тај проблем пуцања рама. Велика шанса да се пад и догодио због пуцања рама

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na cbf1000 hondi npr. poznat je problem da usica agregata iza hladnjaka puca i od blagog pretezanja srafa a tu bas stavljaju prihvat rollbara ili pecurku (obelezio sam crvenom bojom).

Ako ce da zastiti noge ok, ali ako ce da odlomi nosac kada stender potone ... jbm li ga!

 

Ima i gde stavim ima i odakle skinem (deluje mi da ce vise skoditi nego koristiti).

Nasem kolegi odavde od bezazlenog pada pokrivi radilicu! 

 

 

de-bspecial-honda-cbf-1000-img-04-1200x944.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
pre 21 minuta, N.F.S. je napisao:

Na cbf1000 hondi npr. poznat je problem da usica agregata iza hladnjaka puca i od blagog pretezanja srafa a tu bas stavljaju prihvat rollbara ili pecurku (obelezio sam crvenom bojom).

Ako ce da zastiti noge ok, ali ako ce da odlomi nosac kada stender potone ... jbm li ga!

 

Ima i gde stavim ima i odakle skinem (deluje mi da ce vise skoditi nego koristiti).

Nasem kolegi odavde od bezazlenog pada pokrivi radilicu! 

 

 

de-bspecial-honda-cbf-1000-img-04-1200x944.jpg

Зато код ФЈР иде на носаче мотора, али мислим да код хонде такође постоји решење које решава тај проблем и естетски није ружно

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Да поделим ново искуство. Има ли овде неко да му је кофер одлетео , спао , слетео ? Па чак и када је закључан ?
Мени јесте , на Ибарској  у повратку за Београд. Проблем је следећи и обратите пажњу.  Брава , тачније шрафови или у мом случају нитне. Без обзира што је бравица добро закључана , ако шрафови носача бравице нису затегнути или су нитне попустиле постоји могућност да вам се ручица благо издигне и кофер спадне кад нагазите неку рупу/ лежећи и слично.  Сутра пре замена нитни правим снимак да видите о чему је реч.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 1 minut, akibuki je napisao:

Да поделим ново искуство. Има ли овде неко да му је кофер одлетео , спао , слетео ? Па чак и када је закључан ?
Мени јесте , на Ибарској  у повратку за Београд. Проблем је следећи и обратите пажњу.  Брава , тачније шрафови или у мом случају нитне. Без обзира што је бравица добро закључана , ако шрафови носача бравице нису затегнути или су нитне попустиле постоји могућност да вам се ручица благо издигне и кофер спадне кад нагазите неку рупу/ лежећи и слично.  Сутра пре замена нитни правим снимак да видите о чему је реч.

Nije ali zamalo,zbog istog razloga.Kaze meni ženče,ovaa brava nesto mlati,ja pogledam i vidim da stoji na jednom šrafu i to poluzavijen.Kupim druge,lepak za navoj i resim problem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Fabricki top kejs je go Q.

A bocni deluju solidnije, mada neki dan drug dosao iz Nice i isto mu se bocna bravica odvrnula. Pa su rastavili pola sobe u hotelu dok nisu nasli isti saraf.  :)   :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 3 sati, Ninja66 je napisao:

Fabricki top kejs je go Q.

A bocni deluju solidnije, mada neki dan drug dosao iz Nice i isto mu se bocna bravica odvrnula. Pa su rastavili pola sobe u hotelu dok nisu nasli isti saraf.  :)   :)

Бочни је и летео:cirka1: ...сад има да га натегнем ко пијан алко тест

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Да ли гуме стално држите на прописаном притиску или га, да простите, дижете ако сте баш под оптерећењем? Треба да идем са супругом на пут + кофери а да подсетим да ја сам имам кила за двоје нормалних па... шта саветујете?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 1 minut, Влајко je napisao:

Да ли гуме стално држите на прописаном притиску или га, да простите, дижете ако сте баш под оптерећењем? Треба да идем са супругом на пут + кофери а да подсетим да ја сам имам кила за двоје нормалних па... шта саветујете?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Ja sam uvek na 2.7 zadnnja 2.9

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ја, 2.6 и 2.9, по препоруци произвођача гума. Препорука Јамахе је 2.5 и 2.9 по упутству. Е сад, мени се нешто обе гуме ушиљиле, више се појеле са стране него по средини...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Uvek 2.6-2.9.

Pre 7 dana bili na duzoj turi , pre polaska opet novi Touring montirao. Sad vidim da smo sabili preko 4kkm sa njima, na tom pritisku, kao nove.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Sad kad sam isao za Gruziju, bili smo prilicno teski i pritisak na zadnjoj sam podigao na 3.1 i odlicno se pokazalo. Prednju ne diram, uvek 2.6.

 

Inace ovo sa koferima mi se dva puta desavalo da se odviju ti srafcici u bravi ali od kad sam stacio lepak sve je uredu.

Bocni koferu su extra kvalitetni ali nepravilnog oblika i ne moze da stane mnogo stvari i to prilicno nervira kad putujete sa suvozacem (citaj zenom)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Овако , бравица има мали ход горе доле. Међутим, пошто сам са комшијом који је лимар, гледа и детаљише све живо утврдио следеће ; 1. бравица је мало лабава  2. немамо торекс кључ са оном рупицом да скинемо шрафове и дотегнемо резу која мрда
Узео сам од вулканизера самолепљиву гуму и залепио у  ручку/простор за шарку ( ово је само привремено решење).0-02-05-d965630ff924fcf65d6383da3fd1bd34e09a1eca803a911662f4558769a307f8_a2ec462c9e98ab2c.thumb.jpg.b3adaa46530aad898f1648ed05e74fd3.jpg0-02-05-f522425b17cc2bdc3a16ffce6be0d55a8da2f5af597766d83caeee0c03fa3a8d_51ce3f25e5cc1510.thumb.jpg.18711a026b191f14d4ba7a97fe35526d.jpg

Promenio član akibuki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Sad kad sam isao za Gruziju, bili smo prilicno teski i pritisak na zadnjoj sam podigao na 3.1 i odlicno se pokazalo. Prednju ne diram, uvek 2.6.
 
Inace ovo sa koferima mi se dva puta desavalo da se odviju ti srafcici u bravi ali od kad sam stacio lepak sve je uredu.
Bocni koferu su extra kvalitetni ali nepravilnog oblika i ne moze da stane mnogo stvari i to prilicno nervira kad putujete sa suvozacem (citaj zenom)
ОК, онда би могао слично, оставим предњу на 2.6 а задњу на 3.2 рецимо. Хвала.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
On 8/10/2022 at 2:26 PM, Влајко said:

ОК, онда би могао слично, оставим предњу на 2.6 а задњу на 3.2 рецимо. Хвала.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Stavi je za pocetak na 3.0, i prati dokle ce da podigne pritisak na primer posle sat vremena. Toplo je napolju a i asfalt je vruc, podici ce on u voznji na 3.2. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 8/11/2022 at 2:44 PM, mrxfon said:

Stavi je za pocetak na 3.0, i prati dokle ce da podigne pritisak na primer posle sat vremena. Toplo je napolju a i asfalt je vruc, podici ce on u voznji na 3.2. 

 

Тако и би. Гуме, иако деформисане мало, су ипак лепо држале и све је било ОК.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

А да, пошто се женче по први пут возило са мном, јурцао сам као луд. Нигде преко 100 нисам ишао, апсолутно нигде. Уживање на максимуму а Јаворка трошила 4.69л

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

@ВлајкоIspod 5l vas dvoje plus koferi ...svaka cast...potrosnja smejurija..interesuje me jel bilo problema sa grejanjem 00 po ovim vrucinama i kako si se izborio...posto su se mnogi zalili na taj problem kod fjr na prvim modelima

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
49 minutes ago, Eol said:

@ВлајкоIspod 5l vas dvoje plus koferi ...svaka cast...potrosnja smejurija..interesuje me jel bilo problema sa grejanjem 00 po ovim vrucinama i kako si se izborio...posto su se mnogi zalili na taj problem kod fjr na prvim modelima

 

Да, кад возиш као пензионер онда тако троши, а три кофера пуна, ја 130+, женче пола од тога, танк торба приде... :popovanje: Па то даје аутономију резервоару од 500км еј :stabre::lud: Што се грејања тиче, имам ону термоизолациону фолију испод резервоара и она као мало помаже да се бар резервоар не усија, мада се опет усија :aha:. Мото панталоне ме највише штите, ако седнем у обичним ноге горе. Нема лека, све што издува иде право на бутине. Па не зову мотор за џабе "egg cooker" :) 

Promenio član Влајко

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Pa da ne greje bio bi najbolji moped, mora da ima i neku manu :)

 

A Sto se tice potrosnje, na ovoj turi Turska i Gruzija, 8k km, autoput konstantno 150+ kmh, u lokalu normalna voznja, 3 teska kofera, suvozacica i ja.... ispod 5lit je bila potrosnja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja