Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ma nisam ja njega uzeo,ali mi je tiha patnja,jer mi je bio prvi izbor poslije Honde!! Samo sam se tad razocarao i jednostavno povukao Hondu iz oglasa.. Al da znam samo,i vjerovatno uz neku intervenciju na sicu dobije se barem jos cant,mozda dva!! Hvala na brzom odgovoru!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Кад смо већ у теми, како да подигнем мало мотор? Мислим, лежећи полицајац ми прави проблем, морам ногу да спустим да не би закачио... Мотор низак, ја тежак и ето проблема...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300
pre 46 minuta, Влајко je napisao:

Кад смо већ у теми, како да подигнем мало мотор? emoji846.png Мислим, лежећи полицајац ми прави проблем, морам ногу да спустим да не би закачио... Мотор низак, ја тежак и ето проблема...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

 Kupis takozvane "koske" i podignes zadnjak za 25-30mm,nadam se da ce biti dovoljno,samo gledaj koje biras imaju i krace tj za spustanje :)

728587D7-A0B8-4D5D-828A-EA5C9E7AF4DD.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Аха, значи ово ради и дизање и спуштање... е то ми треба, распитаћу се. Хвала!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 3 sati, Влајко je napisao:

Аха, значи ово ради и дизање и спуштање... е то ми треба, распитаћу се. Хвала!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Ja sam to uradio.Iskren da budem osim što mi se zadnji točak kad stoji na centralnom štenderu spustio skoro da dodiruje zemlju neki efekat nisam video. Srećom koske koštale oko 30 ojro pa nije bilo za seču vena, ali inače su preko Louisa bilo oko 100 ojjro pa mi sse nije davalo. Inače montage je prosta. Motor se stavi na centralni i španerom se digne zadnji točak da  "koske" ne budu u nategnutom stanju. Ošraviš zašraviš i to je to 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
9 hours ago, BaneVuk58 said:

Iskren da budem osim što mi se zadnji točak kad stoji na centralnom štenderu spustio skoro da dodiruje zemlju neki efekat nisam video.

 

Хм... ако нема ефекта, да ли је можда до предњег дела онда? "Ослабиле" виљушке? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 966 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702
On 29.5.2022. at 23:52, BaneVuk58 je napisao:

Ja sam to uradio.Iskren da budem osim što mi se zadnji točak kad stoji na centralnom štenderu spustio skoro da dodiruje zemlju neki efekat nisam video. Srećom koske koštale oko 30 ojro pa nije bilo za seču vena, ali inače su preko Louisa bilo oko 100 ojjro pa mi sse nije davalo. Inače montage je prosta. Motor se stavi na centralni i španerom se digne zadnji točak da  "koske" ne budu u nategnutom stanju. Ošraviš zašraviš i to je to 

 

 

Kad se stave duze koske,za spustanje,da li treba malo viljuske propustiti kroz trokutove?? Radi poravnavanja??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Odes lepo u Jeep komerc i odneses im crtez tj dimenzije i oni ti na cnc-u izrezu koske. Ja sam placao oko 1500din za obe. 1mm na koski je oko 6.25mm na zadnjem delu. Otprilike, ako skratis koske za 4mm dobices vislji zadnji kraj za 25mm.

 

Meni je smetalo sto FJR nije agilan na kratkim krivinama, pa sam spustio prednje vile za 25mm, a zadnji podigao za isto toliko i uradio malo stelovanje ogibljenja. Takodje sam dodao i bar riser-e da bi vratio polozaj tela kao kod originalnog setup-a jer mi je to odgovaralo. Sad je dosta povozniji po krivinama, brze reaguje.

 

Ako se budes odlucio za stelovanje ogibljenja, javi mi se pa cu te uputiti kako i sta treba.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Благо Вама људи. Сити сте се навозали , а ја од 1 до 49 странице читам ли читам + са јуТјубета све сам изучио од сервисрања до прања пластике глином . Мени ових дана стиже , нуклеарка   :yamaha:  Боја ће бити изненађење. Двоумим се да ли да ставим фотку из огласа или када стигне у мој дом, па направим лично и персонално ;)

Promenio član akibuki
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ništa foto šop,nije to starleta,samo fotke uživo,iz dvorišta.I obavezno novine sa datumom na dan slikanja.......Ne zameri,....šala.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre 17 sati, gebee&co je napisao:

Ništa foto šop,nije to starleta,samo fotke uživo,iz dvorišta.I obavezno novine sa datumom na dan slikanja.......Ne zameri,....šala.

Не замерам , само ме уби време чекања да дође са швајцарских пашњака.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

2 FJR u pet i vise godine , desetine hiljada kilometara i eto ga vec prvi kvar u putu. Crkla sijalica oborenog svetla u desnom faru.

Iznervirala me.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Кажите, има ли неко препоруку за мајстора где могу да проверим мотор по доласку? И да видим треба ли онај зглоб / носач "задња полуга вешања амортизера" да се подмаже.
Читао сам на који део треба  обратити пажњу па каже "Али задњи амортизер је забрињавајући. Ако није правилно подмазан према распореду сервиса, задње полуге вешања се могу покварити. Разговарали смо са једном особом којој се то догодило, али због текућих правних препирки не можемо да поменемо никакве детаље. Ерние из ФЈР центра потврђује да је то прави проблем и такође верује да неки механичари прескачу подмазивање задњег полужја јер је то посао који одузима време и захтева уклањање централног постоља и ауспуха. Рекао је Висордовн-у све док је веза подмазана сваких 12.000 миља, онда то није проблем."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije to ništa specifično. Taj sistem se nalazi dosta nisko i vremenom ti šrafovi blokiraju jer skuplja sve sa puta. Slično je i na kod nas na TDM i jesmo se namučili oko jednog šrafa ali opet ništa što nije moglo da se reši.

 

Za taj posao imam majstora za preporuku u Beogradu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
On 26.6.2022. at 15:53, Alekre je napisao:

Nije to ništa specifično. Taj sistem se nalazi dosta nisko i vremenom ti šrafovi blokiraju jer skuplja sve sa puta. Slično je i na kod nas na TDM i jesmo se namučili oko jednog šrafa ali opet ništa što nije moglo da se reši.

 

Za taj posao imam majstora za preporuku u Beogradu.

Видим да овде мало ко помиње мајсторе. Као нека тајна , знам да је мотор поуздан али увек иде она народна злу не требало

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2818 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, akibuki je napisao:

Видим да овде мало ко помиње мајсторе. Као нека тајна , знам да је мотор поуздан али увек иде она народна злу не требало

Marko MotoMak (Servisirao motor), Joca ProfiMotoServisirao motor) , Zare Marinkovaa bara (Upoznao čoveka i preporuku dobio od drugar @Wlayco...............eto ......ali nemoj niko da pričaš :ph34r: :lol::lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:

Marko MotoMak (Servisirao motor), Joca ProfiMotoServisirao motor) , Zare Marinkovaa bara (Upoznao čoveka i preporuku dobio od drugar @Wlayco...............eto ......ali nemoj niko da pričaš :ph34r: :lol::lol:

Знаш како је када чекаш мотор да дође? 99% сви и знају када се чека мотор са царине, 100% да се сви возите ,  50% има све ове доле наведене детаље. :haha1::trazi:
А ја сам за то време студирао на јуТјубету и широм ми гуглета следеће савете , информације  :pisac:;
1. керамичка заштита оклопа мотора уместо воскирања
2. Иван Stage 1-2 re-map за европу - Атина
3. Seafoam чишћење мотора, резервоара и уља од наслага
4. Crash bar Руски произвођач Мотодуги RG YCCS МоскваСанкт-Петербург и код нас Себа
5. SuperBrace Fork Stabilizer и замена , подешавања/одржавање/замена предњег и задњег амортизера
6. Све могуће врсте колица за померање мотора  , дизалица , вртешки мотора у месту...
7. Мини гаража свих врста материјала и димензија, пројекти или готова решења
 :lol::lol::lol:

Promenio član akibuki
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Marko MotoMak (Servisirao motor), Joca ProfiMotoServisirao motor) , Zare Marinkovaa bara (Upoznao čoveka i preporuku dobio od drugar @Wlayco...............eto ......ali nemoj niko da pričaš  
Каже Заре данас да сам повукао ногу што се шпанера тиче, има их још за замену

Него, попричасмо пар минута данас и може да се деси да је код мене већ спуштен мотор (коске). Још ја тежак па ме и лежећи плаше... Ако има неко од вас да није ништа петљао око тога, може ли да га, да простите, измери... мислим клиренс? Од оног шпица најнижег, пластичног, испод хладњака па до земље, ту савија издувна грана, празан наравно... Треба ми податак за поређење. На новом би требало да је то око 13 цм.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Odes lepo u Jeep komerc i odneses im crtez tj dimenzije i oni ti na cnc-u izrezu koske. Ja sam placao oko 1500din za obe. 1mm na koski je oko 6.25mm na zadnjem delu. Otprilike, ako skratis koske za 4mm dobices vislji zadnji kraj za 25mm.
 
Meni je smetalo sto FJR nije agilan na kratkim krivinama, pa sam spustio prednje vile za 25mm, a zadnji podigao za isto toliko i uradio malo stelovanje ogibljenja. Takodje sam dodao i bar riser-e da bi vratio polozaj tela kao kod originalnog setup-a jer mi je to odgovaralo. Sad je dosta povozniji po krivinama, brze reaguje.
 
Ako se budes odlucio za stelovanje ogibljenja, javi mi se pa cu te uputiti kako i sta treba.
Ћу се јавим, нарафски!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Нама треба ово , мислим да свима ово треба . Нисам нашао Јамаху али иста је ствар са овом Хондом,
Soupy's Performance Motorcycle Lowering Links
Укључени су пар наших ФЈР линкова за спуштање и упутства за употребу. 2006 и новије укључују дуже вијке и навртке за монтажу карика за спуштање. ФЈР1300 2нд Ген (2006 - 2022) карике за спуштање у стилу затезача су бесконачно подесиве између висине залиха и пада од 4 инча. Такође имамо везе за подизање или подизање/спуштање за ФЈР. Нема потребе да уклањате завртње и растављате задње вешање сваки пут када подигнете или спустите бицикл. Тело је позлаћени челик или нерђајући челик, НЕ алуминијум. Крајеви имају навој од 1/2" и поцинковани су челик, НЕ алуминијум. Алуминијумски навоји НЕ трају и опасни су! Имајте на уму да ће оквир мотоцикла бити ближе тлу и да ће можда бити немогуће ставити бицикл на централно постоље због смањене удаљености између рама и тла. Ако су вам потребне подесиве карике које спуштају бицикл више од 4 инча, ми то можемо да урадимо. Ако су вам потребне подесиве карике које ПОДИЖУ бицикл, можемо и то.

 

Promenio član akibuki
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Lepi su vam ovi fjrovi. Mada ne bi ja to terao po gradu nema sanse. Al se mogu zamisliti na takvom jednom. 
 

5-E0-BEB54-EE12-484-C-B4-A4-54966-D6-EBD

 

Parkirao malog da se frajerisem malo

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Па шта да вам кажем,стигло моје луче око 14 часова по локалном времену :yamaha:  Верујем да ће сви знати кад прођем:lol3:

0-02-05-10aedcbcdea2fd2fa8fd58f39f236da590efa0fdcae08b572fdcf7201d77b79b_dc9531f24727459.jpg

  • Sviđa mi se 13
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja