Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA FJR 1300

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Eto pre nekih dva meseca smo isli u Dalmaciju,nas cetvorica. Tu je bila u FJR,PanEuropean 1997,V-Strom i Versys 650. 

Pan European je bila nadmoćna u odnosu na ostyle jer ima rezervoar od 28L ali na svakom sipanju se pokazalo da je pri tempu od 140 bez kofera i suvozača FJR trosila 5,5L dok je ta PanEuropean trosila 5,7 a Versys 5L. I tako 1700 km i svaki put isto. 

Sve u svemu nije bas kako neki pišu ili njihov tempo nije bas takav kako kazu jer ovo je prava i tacna  informacija koju moze potvrditi i vozac ove FJR. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Па добро, верујем да је то тачно али само за тебе и твој ФЈР. Ко ти крив кад не умеш штедљиво да тераш Ја сам Јаворки запретио, ако оде преко 5 одма иде на огласе...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300A,Suzuki GSF 1250S Bandit,Honda ST1300

Ja kako god da teram potrosnja se vrti od 5,4 do 5,6,za divno cudo na tabli relativno tacno pokazuje prosecnu potrosnju + - 0,1l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Dve FJR godinama, obe izmedju 6-6.5. Proslu sad vozi osetno laksi kolega iz grada, bez kofera i kod njega 5.

Negde gresim, ili nznm matematiku.

PS. put do CG je meni specifican, i kolima i motorima su bile extremno niske potrosnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 7/8/2022 at 3:05 PM, Влајко said:

Уз помоћ @BaneVuk58 нађох узрок проблема. Моји штапови су краћи за ~5цм emoji44.png Изгледа да је неки бивши власник то мењао, из ког год разлога, вероватно хаварије неке, шта друго...
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

 

ЛМ, вратио бих се на ову тему...

 

Значи, штапови су краћи али јесу 48мм. Одакле су, не знам. Сем што су краћи знам да имају вишка рупа (као на слици испод, жута стрелица па пробајте да зумирате):

IMG_20220712_100105.thumb.jpg.29be7c9d7c883a0de2157fcc51f28a31.jpg

 

Даље, ни сам блатобран не стоји на свом месту. Скоро неприметно су ту убуџени неки дистанцери. Шрафови обележени црвеним стрелицама треба да буду на једном месту, не на два, исто као и ови обележени плавим стрелицама. Самим тим је и блатобран мало више одаљен од точка:

 

IMG_20220806_132952.thumb.jpg.f176c5bff6a42c2b0bcba42db574b6d7.jpg

 

Е сад, ја сам сом који то уопште није приметио када сам куповао мотор. Ни ја ни искусни друг који је купио и продао стотине мотора... и још ми је и друг. То је оно што је невероватно и што ме нервира. За почетак... Али, ОК, шта је било било је, дај да видимо шта ту може да се уради...

 

Ја мотор не планирам да продајем... реално, докле год могу да га возим а надам се да ће то бити дуго... Али, ово ме мноооого нервира. Нови штапови су прескупи и не могу ни да се нађу. Не даје ми се толико пара, нити их имам. Моје питање је, има ли неког решења, било каквог, да се само мало тај предњи крај подигне, бар 2-3цм, на знам шта, мора да постоји нешто... да се нешто можда уметне, подигне, мрдне, стегне, јебемлига?

 

Та 2-3цм би пуно значила (то је и она рекла) јер сада, када прелазим преко лежећег, ако се не успори скроз, понекад хоће и да закачи. Исто се деси ако налетим на неку рупу, тада блатобран удари горе, у пластику испод фарова. Верујем да би све било мнооого боље са та 2-3цм.

 

Са друге стране, ја сам овак прешао већ 12-13к км, и сам, и са супругом, и прешао Карпате два пута и возио и Босну и Црну Гору... Поента је, на отвореном путу ми то не смета толико (сем те рупе ако не наиђе). Смета за град јер понекад одем и на посао са њом.

 

Ако постоји неко решење, и да није скупо, волео би да га чујем, ето... Сигурно нисам први са сличним проблемом...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Некако се пост појавио 2 пута па сам овај други обрисао...

 

 

 

Promenio član Влајко

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

S"tim sto bih ja za sebe pustio jos 10ak mm materijala ispod donjeg navoja na ovom nastavku, da se osloni o unutrasnji zid stapa..

Distancer za do opruge se podrazumeva ako se deo pravi ovako kao sa slike, supalj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li je gornji most original?

Npr, zx9r c i zx6r mostovi hvataju štapove iste debljine, ali most na zx9 je izdignut 2cm i za toliko "krati" štapove u odnosu na šecticu. Isto je sa gornjim mostom zx9r b i zxr750 

Teoretski postoji mogucnost da se štap produži tako sto se na samo dno ubaci jedan dodatak koji se uvije u kertridz, a u njega vijak koji vezuje cev i čizmu.

Ovi extendri u postu iznad su za usd vile. To tebi ne pije vodu, ali dobro je da znas sta tražiš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ispravka drug, produzetci su za normalno postavljene vile...

Nego, treba utvrditi na koji je nacin spusten, je li samo nesto iznutrica skraceno, mozda je stap dublje u cizmi zbog skracene opruge npr?

 

Mora to da se rasturi i da se na stolu premeri i uporedi sa dimenzijama u standardu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 Ne mogu sad to bas proceniti na osnovu slike. Slični su produžeci za usd. Na usd je sistem da se podigne kertridz u donjem delu, a da se za toliko produži obrnuta čizma u gornjem delu. Na običnim vilama zavisi od mogućnosti stelovanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Jel' ti vire štapovi gore kod mosta ili su ravni sa mostom ???
Равни.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Аха, значи, решење постоји али мора на сто, да се растури, премери, види шта и како... То је добро... Претпостављам да форум зна неког доброг мајстора који би тиме могао да се позабави, ко је специјалиста за огибљење и ко то ради?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Мајку мз импреријалистићку и фашистићку, нико не зна доброг сервисера за амортизере... :stabre: Бедак, мораћу да отварам неку нову тему на форуму а и да наставим да се распитујем... И даље верујем да би ми горе поменути "fork extender"-и завршили посао, мада доста људи каже да то не би радили...:neznam:

 

У међувремену ја и даље мозгам на ову тему. Помислио сам да су можда цеви добре али да су чизме краће, пошто већ знамо да нису оригинал, ко зна... Онда се сетих шта рече драги колега @Ninja66 48мм јесу ретки. Гуглах и наиђох на ову табелу. Поред ФЈР-ова, само још један :staa2: од свих Јамахиних модела има цеви истог пречника (48mm), YAMAHA YZF 1000 Thunderace (96/97). Погледам, јесу и краће. На ФЈР-u, 48x606 а на YZF-у 48x569, таман краће тих фамозних 4-5цм. Погледам и слике и оне само потврде да сам у праву. Она једна рупа на чизми служи да се причврсти блатобран на YZF-у јер је тако дизајниран да иде скроз до осовине скоро:

image_2022-10-24_164743290.png.47440304abc8bda40095ddbe85007dba.png

 

Бар сам сазнао одакле су ове цевуљаге... Није да ми нешто помаже ал' ето... :P

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pa vidi, svako ima pravo da vozi sta hoce. I kako hoce. Mislim na extendere. To ti je ista prica kao za polovne gume, vožnju u patikama, polovni kacigu...

Produžeci se uglavnom koriste na preradama, ali moze i u tvom slucaju. Ima raznih vrsta i patenata, a nije isto da li je usd ili obicna viljuska, kao i da li ima podešavanja ili nema. 

Ako se rešiš da praviš pronaći ćemo vec neko rešenje.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 minute ago, stari roker said:

Pa vidi, svako ima pravo da vozi sta hoce. I kako hoce. Mislim na extendere. To ti je ista prica kao za polovne gume, vožnju u patikama, polovni kacigu...

Produžeci se uglavnom koriste na preradama, ali moze i u tvom slucaju. Ima raznih vrsta i patenata, a nije isto da li je usd ili obicna viljuska, kao i da li ima podešavanja ili nema. 

Ako se rešiš da praviš pronaći ćemo vec neko rešenje.. 

 

Све знам, вероватно ни нећу... а кад ће бити пара за оригиналне велико је питање... До тада само кукам малко...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
17 hours ago, Влајко said:

Мајку мз импреријалистићку и фашистићку, нико не зна доброг сервисера за амортизере... :stabre: Бедак, мораћу да отварам неку нову тему на форуму а и да наставим да се распитујем... И даље верујем да би ми горе поменути "fork extender"-и завршили посао, мада доста људи каже да то не би радили...:neznam:

 

У међувремену ја и даље мозгам на ову тему. Помислио сам да су можда цеви добре али да су чизме краће, пошто већ знамо да нису оригинал, ко зна... Онда се сетих шта рече драги колега @Ninja66 48мм јесу ретки. Гуглах и наиђох на ову табелу. Поред ФЈР-ова, само још један :staa2: од свих Јамахиних модела има цеви истог пречника (48mm), YAMAHA YZF 1000 Thunderace (96/97). Погледам, јесу и краће. На ФЈР-u, 48x606 а на YZF-у 48x569, таман краће тих фамозних 4-5цм. Погледам и слике и оне само потврде да сам у праву. Она једна рупа на чизми служи да се причврсти блатобран на YZF-у јер је тако дизајниран да иде скроз до осовине скоро:

image_2022-10-24_164743290.png.47440304abc8bda40095ddbe85007dba.png

 

Бар сам сазнао одакле су ове цевуљаге... Није да ми нешто помаже ал' ето... :P

 

Prilicno su krace. Kod ortaka koji vozi neki drugi motor smo to primetili tek posle duze vremena i to zato sto je bilo nenormalno tesko dici motor na centralne nogare. Poremecena geometrija.

Ne znam da li sam to pomenuo, ako jesam oprostite, 56 punih.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази
On 24.10.2022. at 18:04, Влајко je napisao:

 

Све знам, вероватно ни нећу... а кад ће бити пара за оригиналне велико је питање... До тада само кукам малко...:neznam:

Влајко , све има да се купи преко интернета и половно. Прва опција Пољска и Француска , пуни су ФЈР делова од половњака . Друга опција Немачка. Холандија је трећа . Четврто , мали је свет када наиђем на електричара Дарка који ме пита за твоје штапове :yamaha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
17 hours ago, akibuki said:

Влајко , све има да се купи преко интернета и половно. Прва опција Пољска и Француска , пуни су ФЈР делова од половњака . Друга опција Немачка. Холандија је трећа . Четврто , мали је свет када наиђем на електричара Дарка који ме пита за твоје штапове :yamaha:

 

Мали свет него шта... :)

 

И у праву си, трагам већ неко време... само не журим и истражујем опције... а на крају ћу их ипак заменити ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010,Yamaha X-Max 250 2013

Ja prpdao letos prelepu FJR AE 2009 i lik se spuca u auto nedavno i zove me i kaze da bi je prodao i da mu lik daje 700€. Ja se zabezeknuo i pitam pa sta joj fali i kaze on da su vile krive,hladnjak da je dobio i da su bocne plastike popucale i da motor plai i radi a da je ram netaknut. Ja kao da pogledam delove kad ono u Srbiji nema delova za restajling i cekao do sutradan da vidim hoće li mi neko javiti nešto i zovnem njega kad on kaže da upravo tovare FJR na prikolicu i da je isti lik dao 950 kad mu je rekao da je malo 700. 

A ja je prodao za 6300. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Dobar dan cutolozi. Pitanje za vlasnike sadasnje i bivse.  Je`l neko radio modifikaciju  kvacila GENERACIJA 2 i 3  (2006-2015 ) na kvacilo 2016 ?  Moje kvacilo je blizu da se menja , pa mi se vrti po glavi da i ja to uradim taj "upgrade" .  Razlog za ovo je meksa rucica, sto bi odogovaralo za gradsku voznju  . Meni je vazno jer vozim svakodnevno , grad , otvoreno ..sve samo jos off road nisam  Ovde imate opis sta i kako . Ako nadjem sve delove idemooo :yamaha:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: тренутно у потрази

Rucica je po komentarima ljudi na FJR forumima koji su uradili ovo neuporedivo meksa . Set kvacila kod nas kosta oko 7-8000 hiljada RSD. Ja sam skockao delove koje treba da narucim i kosta 232 chf + ruke kod majstora. Nije sekao vene , ali meni je ovo prakticno ako vec treba da menjam lamelu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2825 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

To je već ok ako već nešto radiš pa ona čuvena "kad već radiš"...mada ja nisam obraćao baš mnogo pažnju. Taj bol u ruci tvz. "Armpump" je individualna stvar, il' je imaš il' je nemaš. Srećni radovi. Piši koliko si zadovojan 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja