Jump to content

Moto Zajednica

Kratke voznje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: 2024 Honda CRF1100L Africa Twin AS ES DCT, 2006 Honda XL650V Transalp

@Mr_Wolf
Izbacuje mi vise ruta gmaps kad kliknem na linkove, aj kucam ti na pp. Zavisi od toga koliko km u danu trpis/trpite i da li si po Italiji vozio nesto od prevoja koji su blizu, za obe varijante bih imao predloge, pogotovo za drugi dan, deo preko Chura jeste donekle zanimljiv sto se tice profila puta, al ima lepsih krajolika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Svuda po svetu, gde god me puste.
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300, Honda NC750X, Tracer 9 GT
On 6/15/2026 at 8:01 AM, Milan81 said:

Drugi vikend u Junu, svi putevi vode u Trebinje. Moji koreni poticu iz Trebinja, pa odlazak tamo za mene ima dodatnu emociju. U petak posle posla do Zlatibora, subota Durmitor pa preko Niksica do Herceg Novog na kupanje, popodne prelazak u BiH u Trebinje. Druzenje pod platanima i susret sa dragim ljudima. Nedelja povratak preko Mostara, Sarajeva i prelepe Romanije. Malo planine, malo mora, cevapa, jagnjetine, dobrih krivina, druzenja, i to sve u jedan vikend. Eto jos jedne kratke voznje 🙂IMG_1162.thumb.jpeg.e4e016dec5a0d40f36880cd3ce810457.jpeg

 

IMG_1169.thumb.jpeg.d6d39bee1e0be83cf542c91064137a04.jpeg

 

IMG_1171.thumb.jpeg.8955203f7852149873db292b4953ebf2.jpeg

 

IMG_1174.thumb.jpeg.09f77ae5b803763a9c97c5f2f43cac92.jpeg

 

IMG_1185.thumb.jpeg.841317496a2632d7099e10c3f936ea1e.jpeg

Jel ovo Sale VTI, da ne kazem hondas sa vama? 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 573 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500
Pre 16 sati, sole92 je napisao:

starim putem do Šapca

Drugi put posle Loznice u Lipničkom šoru skrenite desno na Kozjak-Jadranska Lešnica(iako bi trebala biti Jadarska:))- Tekeriš pa preko Cera za Šabac, mnooooogo lepše. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: 2024 Honda CRF1100L Africa Twin AS ES DCT, 2006 Honda XL650V Transalp

Juce ~300km sa 'prikolicom' (burazer me pratio kolima) po hotspot prevojima nedeljom u podne, zabava sa kamperima i guzvom default_0a-smiley.gif
Grimsel, Furka, Nufenen, Gottard, Susten - ako ikako mozete izbegavajte nedelju.

Honda presla tik preko 20k km za 13.5 meseci:
IMG20260621125408.jpg
C1 na Gottardpass IMG20260621174118.jpg
Susten: IMG20260621183551.jpg IMG20260621184604.jpg IMG20260621185150.jpg IMG20260621191026.jpg

Nekad je lepo samo sedeti na nekom odmaralistu i slusati simfoniju u prolasku. Ako zanemarimo motore i V10 iz VAG koncerna, 458 i dalje ima jednu od najlepsih simfonija od modernih vozila, a pride nisam ljubitelj Ferrarija.
Ovo nije bilo takvo mesto, al jeste svejedno bilo lepo za kuliranje kod Hotela Belvedere uz Raclette i kafu.
IMG20260621151444.jpg



  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: BMW K1200 GT
3 hours ago, VLAD81 said:

Drugi put posle Loznice u Lipničkom šoru skrenite desno na Kozjak-Jadranska Lešnica(iako bi trebala biti Jadarska:))- Tekeriš pa preko Cera za Šabac, mnooooogo lepše. 

Hvala na savetu, ovo i jeste bio inicijalni plan, ali em smo bili tanki sa vremenom em nas vrucina ubila pa je cilj bio sto pre doci kuci. I tako smo to ostavili za sledeci put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Fazer FZ6 S2 ABS '08

U subotu sam sama odvezla jednu finu turicu. Neće niko rano da krene, a ja ne mogu da se kuvam da krećem u 10-11... Ustala sam u pola 7, na motor sela u 7 i krenula.

Ruta: Leskovac - Babušnica - Pirot - Sukovo - Kanjon reke Jerme - Zvonce - Sukovo - Pirot - Sićevačka klisura - Niš - Gadžin Han - Leskovac (275km)

 

yyy.JPG.9df3a41a9f9f2ed7457158e738ff5193.JPG


Već neko vreme planiram da obiđem kanjon Jerme, ne kreće mi se sama na put, ali na kraju ispada da je tako i najlepše. Stanem kad hoću i gde hoću, vozim kako hoću, nikog ne jurim, niko me ne usporava. 

Jutro 7 sati, ljudi tek krenuli da mrdaju, gužve nema, još je sveže. Pirka fino hladnjikav vetar i mnogo mi je lepo. :D

Oko Babušnice me u dva navrata jure kučići, izleću iz dvorišta kao kamikaze. Jednom sam samo prošla tim putem do Pirota još kad su radili tu trasu 2022. godine, vozim lagano jer ne poznajem put, svi me pretekoše, nek idu, ne volim niko da vozi iza mene.

Bilo je više uskih, oštrih i nepreglednih krivina. I kad se prođe Babušnica silazim iz brda, drago mi je da je koliko toliko preglednije za vožnju. Kad ne poznajem puteve ponekad pustim navigaciju čisto da pratim par krivina unapred, ne da bi vozila brzo, nego da me ne iznenade. Posle 2 sata i 20-ak minuta imam ovaj prizor ispred sebe (Liiii)...

 

0-02-05-e40f290cf379bf9179be4ebcec6ad91058c07b4971c9644bb1516b1df7a2335b_3f8f8162b7dddfbb.thumb.jpg.d1322b4426e5ddc20a43ac4e4aec308f.jpg

 

0-02-05-e7afa07260dd57d8bec2381d1b605bb9cb1019588ced8c2833b107ab43bc8450_78d2747b6c5dc8d4.thumb.jpg.17f42ebbc3a46141d09c016eae04a4d2.jpg

 

I jedna horizontalna da bolje dočara sredinu... Nastavljam i ne znam gde prvo da gledam, da li sa strane, da li gore, gledaš gore i ne vidiš kraj onom kamenju... Magično.

 

0-02-05-739c385ce274a46d74845d60c98801b2fc12bfbc1ad7caef596bec11db41cc73_adf2f96dc5602762.thumb.jpg.81ef58507d6c01868646b0d738bdff11.jpg

 

0-02-05-66de71b4cc3953d102b5e270403c8b7df330d6f77d91f15b96ea8fde81f1dda7_cf58d0e509167909.thumb.jpg.b6ad25ef9b874c54e86040b139132a4d.jpg

 

0-02-05-ee5af3e103b191d3901ac59985b9cf7f818941f535247a60918f7c9a3e0ab791_972c5507b57c7595.thumb.jpg.fe5e4a2538bebeeedc7f6e84cbb5d757.jpg

 

Produžavam dalje, prolazim manastir Poganovo. Posle manastira ima još jedna deonica sa tunelima i kanjonom i onda se izlazi. Šteta što nije malo duže. Rečeno mi je da mogu slobodno do sela Zvonce da idem, međutim, put je loš čim se izađe iz kanjona. Odem polako do Zvonce i okrenem se. Pa opet prođem sve, stanem opet da se slikam. :D

 

0-02-05-6310d268fc425f0d7dc85ed5a8262024e27917c08d76273d409f1c5febb52ad2_448e894e6188a46c.thumb.jpg.73e4306d6d93200fb89d2c04ed2c5377.jpg

 

0-02-05-2bbd87febb9eec2d44fd60590724134873cc4a7202b4cda488452515135e252e_c5a8a39cfe14da5b.thumb.jpg.26ca19926342ac43251fadc17b4ccfff.jpg

 

0-02-05-4e731ab44983c6dfea9367ea39a4111d2147cd5a7f376c04237d2f7dbc42ba8f_66492ba189d17332.thumb.jpg.7d9be71fd817dfa0eda900550372769a.jpg

 

Bugari prolaze kolima, mašu mi. Verovatno se misle koja je ova lujka što sama došla ovde... 😂

 

0-02-05-92e28999e8a8863f581f4760caa07b07a2e4738ec2cddd684b8378fdb78e4fb1_318c96969c92daa6.thumb.jpg.bf70be03572b4a0492b140568f76ea46.jpg

 

Ima lep letnjikovac pored puta tu gde je manastir. Stajem da doručkujem i da se malo odmorim.

 

0-02-05-d1043d813b42ede56ef161ab036051ace0526a6d171f140f3a66254e8c9c3587_33f216d5df920a1b.thumb.jpg.4317c610c11cdf29322bcdc69f9b9c8e.jpg

 

0-02-05-751c1f9c1e7acd5f3a29cffcb6f3b403b767284e90a0869e31cc11696545a696_647fb83d45b37f3c.thumb.jpg.c2854102c0c70b0e65f6695979d1de1b.jpg

 

Pola 11 je, krećem polako nazad. Prvi motor srećem tek posle 15-20min. 

U Pirotu se zablentam i promašim isključenje za Babušnicu. Nema veze, ionako mi se nije prolazilo istim putem. Ček, 'ajmo u Sićevačku klisuru, tamo ionako nikad nisam prošla. :D

 

0-02-05-ae6aafb9dbbe1936fffc99907d54e7ed5ae0cf957eaa3dfb28ec6f0be24cada8_de51a144768a2262.thumb.jpg.8524f2b5cef6129620a01882b80cdb3f.jpg

 

0-02-05-869d74beecd9bef82ecf71ed8d42d113eb9b711a7d4c1a22ba2108263cbfd307_413afac1342912a8.thumb.jpg.67f441829537de0bfe4b5fa3b49ecba4.jpg

 

Stižem u Niš u 12 i na kružnom toku za Nišku banju srećem grupicu sa kojom sam trebala da idem u 11, oni tek krenuli po najvećoj vrućini, a ja se vraćam kući i stižem za MotoGP Sprint. 😂

Sipamo čorbicu, odmorimo na kratko i paljba kući preko Gadžinog hana. :takoje:

  • Sviđa mi se 21
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2984 postova
  • Lokacija: BGD-ŽKV
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX14R Performance Sport

Ustanem jutros rano, vec u 8 sam na masini i krecem...

Ibarska, kafa u Ćelijama na pumpi,

Čačak, klopa kod Nemca,

Uzice kafa,

Bajina basta sladoled,

pa uz Drinu za Loznicu lagano,

svaler gas, 5-6-ta, 100-120 km/h,

Šabac, Ruma, BG...lepa voznjica,

cirka nekih 450 km...dosta za danas 🤗

 

I, sta me najvise odusevilo,

pa motor naravno,

i potrosnja na svaler gasu,

1400ccm+, 200ks + 🤣...šou!

 

IMG-20260626-211838.jpg

IMG-20260626-212048.jpg

IMG-20260626-211609.jpg

 

Mrzelo me da slikam, vise sam uzivao u voznji...😎

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2984 postova
  • Lokacija: BGD-ŽKV
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX14R Performance Sport
pre 5 minuta, Alexandra995 je napisao:

Moja trenutna prosečna potrošnja na 600cc. 🤣

Al' ti to zavrces muski....🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3913 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb
11 hours ago, BokyBoy said:

Ustanem jutros rano, vec u 8 sam na masini i krecem...

Ibarska, kafa u Ćelijama na pumpi,

Čačak, klopa kod Nemca,

Uzice kafa,

Bajina basta sladoled,

pa uz Drinu za Loznicu lagano,

svaler gas, 5-6-ta, 100-120 km/h,

Šabac, Ruma, BG...lepa voznjica,

cirka nekih 450 km...dosta za danas 🤗

 

I, sta me najvise odusevilo,

pa motor naravno,

i potrosnja na svaler gasu,

1400ccm+, 200ks + 🤣...šou!

 

 

 

IMG-20260626-211609.jpg

 

Mrzelo me da slikam, vise sam uzivao u voznji...😎

Kako jbte?? Ja versysa nema trika da spustim ispod 5.5..

Mislim, nije ni da se trudim. 

Ali kad sam ono "đak za primer" onda bude 5.5

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
On 23. 6. 2026. at 16:29, Alexandra995 je napisao:

U subotu sam sama odvezla jednu finu turicu. Neće niko rano da krene, a ja ne mogu da se kuvam da krećem u 10-11... Ustala sam u pola 7, na motor sela u 7 i krenula.

Ruta: Leskovac - Babušnica - Pirot - Sukovo - Kanjon reke Jerme - Zvonce - Sukovo - Pirot - Sićevačka klisura - Niš - Gadžin Han - Leskovac (275km)

 

yyy.JPG.9df3a41a9f9f2ed7457158e738ff5193.JPG


Već neko vreme planiram da obiđem kanjon Jerme, ne kreće mi se sama na put, ali na kraju ispada da je tako i najlepše. Stanem kad hoću i gde hoću, vozim kako hoću, nikog ne jurim, niko me ne usporava. 

Jutro 7 sati, ljudi tek krenuli da mrdaju, gužve nema, još je sveže. Pirka fino hladnjikav vetar i mnogo mi je lepo. :D

Oko Babušnice me u dva navrata jure kučići, izleću iz dvorišta kao kamikaze. Jednom sam samo prošla tim putem do Pirota još kad su radili tu trasu 2022. godine, vozim lagano jer ne poznajem put, svi me pretekoše, nek idu, ne volim niko da vozi iza mene.

Bilo je više uskih, oštrih i nepreglednih krivina. I kad se prođe Babušnica silazim iz brda, drago mi je da je koliko toliko preglednije za vožnju. Kad ne poznajem puteve ponekad pustim navigaciju čisto da pratim par krivina unapred, ne da bi vozila brzo, nego da me ne iznenade. Posle 2 sata i 20-ak minuta imam ovaj prizor ispred sebe (Liiii)...

 

0-02-05-e40f290cf379bf9179be4ebcec6ad91058c07b4971c9644bb1516b1df7a2335b_3f8f8162b7dddfbb.thumb.jpg.d1322b4426e5ddc20a43ac4e4aec308f.jpg

 

0-02-05-e7afa07260dd57d8bec2381d1b605bb9cb1019588ced8c2833b107ab43bc8450_78d2747b6c5dc8d4.thumb.jpg.17f42ebbc3a46141d09c016eae04a4d2.jpg

 

I jedna horizontalna da bolje dočara sredinu... Nastavljam i ne znam gde prvo da gledam, da li sa strane, da li gore, gledaš gore i ne vidiš kraj onom kamenju... Magično.

 

0-02-05-739c385ce274a46d74845d60c98801b2fc12bfbc1ad7caef596bec11db41cc73_adf2f96dc5602762.thumb.jpg.81ef58507d6c01868646b0d738bdff11.jpg

 

0-02-05-66de71b4cc3953d102b5e270403c8b7df330d6f77d91f15b96ea8fde81f1dda7_cf58d0e509167909.thumb.jpg.b6ad25ef9b874c54e86040b139132a4d.jpg

 

0-02-05-ee5af3e103b191d3901ac59985b9cf7f818941f535247a60918f7c9a3e0ab791_972c5507b57c7595.thumb.jpg.fe5e4a2538bebeeedc7f6e84cbb5d757.jpg

 

Produžavam dalje, prolazim manastir Poganovo. Posle manastira ima još jedna deonica sa tunelima i kanjonom i onda se izlazi. Šteta što nije malo duže. Rečeno mi je da mogu slobodno do sela Zvonce da idem, međutim, put je loš čim se izađe iz kanjona. Odem polako do Zvonce i okrenem se. Pa opet prođem sve, stanem opet da se slikam. :D

 

0-02-05-6310d268fc425f0d7dc85ed5a8262024e27917c08d76273d409f1c5febb52ad2_448e894e6188a46c.thumb.jpg.73e4306d6d93200fb89d2c04ed2c5377.jpg

 

0-02-05-2bbd87febb9eec2d44fd60590724134873cc4a7202b4cda488452515135e252e_c5a8a39cfe14da5b.thumb.jpg.26ca19926342ac43251fadc17b4ccfff.jpg

 

0-02-05-4e731ab44983c6dfea9367ea39a4111d2147cd5a7f376c04237d2f7dbc42ba8f_66492ba189d17332.thumb.jpg.7d9be71fd817dfa0eda900550372769a.jpg

 

Bugari prolaze kolima, mašu mi. Verovatno se misle koja je ova lujka što sama došla ovde... 😂

 

0-02-05-92e28999e8a8863f581f4760caa07b07a2e4738ec2cddd684b8378fdb78e4fb1_318c96969c92daa6.thumb.jpg.bf70be03572b4a0492b140568f76ea46.jpg

 

Ima lep letnjikovac pored puta tu gde je manastir. Stajem da doručkujem i da se malo odmorim.

 

0-02-05-d1043d813b42ede56ef161ab036051ace0526a6d171f140f3a66254e8c9c3587_33f216d5df920a1b.thumb.jpg.4317c610c11cdf29322bcdc69f9b9c8e.jpg

 

0-02-05-751c1f9c1e7acd5f3a29cffcb6f3b403b767284e90a0869e31cc11696545a696_647fb83d45b37f3c.thumb.jpg.c2854102c0c70b0e65f6695979d1de1b.jpg

 

Pola 11 je, krećem polako nazad. Prvi motor srećem tek posle 15-20min. 

U Pirotu se zablentam i promašim isključenje za Babušnicu. Nema veze, ionako mi se nije prolazilo istim putem. Ček, 'ajmo u Sićevačku klisuru, tamo ionako nikad nisam prošla. :D

 

0-02-05-ae6aafb9dbbe1936fffc99907d54e7ed5ae0cf957eaa3dfb28ec6f0be24cada8_de51a144768a2262.thumb.jpg.8524f2b5cef6129620a01882b80cdb3f.jpg

 

0-02-05-869d74beecd9bef82ecf71ed8d42d113eb9b711a7d4c1a22ba2108263cbfd307_413afac1342912a8.thumb.jpg.67f441829537de0bfe4b5fa3b49ecba4.jpg

 

Stižem u Niš u 12 i na kružnom toku za Nišku banju srećem grupicu sa kojom sam trebala da idem u 11, oni tek krenuli po najvećoj vrućini, a ja se vraćam kući i stižem za MotoGP Sprint. 😂

Sipamo čorbicu, odmorimo na kratko i paljba kući preko Gadžinog hana. :takoje:

Bravoooo Alex  .. e to je to 🤗🤗 najlepše .. rano jutarnje vožnje leti mmmmm 😍 taj miris ,mirnoća, zvuk prirode .. Baš baš baš to volim ...

Da ne uvredim druge ,mozda glupo zvuci, ali sa našim Yamahama nikad nisi sama, imaju to nešto 🫣😁 tako da samo napred... 

Kao što kažeš sve je teže naći nekog za zajedničke vožnje jer svako uživa na svoj način, ali to nije razlog da se ne ide solo...  Jeste zafali kad se stane negde neko da se malko popriča, izluduje, nasmeje, čuva stražu kad je piš pauza u šumici 🤣🤣 ali i ovako je fenomenalno... 

Hvala ti puno na predlogu šta gde kako voziti kad se dodje u tvoje krajeve 😃 samo napred 😘

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Fazer FZ6 S2 ABS '08
pre 1 minut, GR 46 je napisao:

Bravoooo Alex  .. e to je to 🤗🤗 najlepše .. rano jutarnje vožnje leti mmmmm 😍 taj miris ,mirnoća, zvuk prirode .. Baš baš baš to volim ...

Da ne uvredim druge ,mozda glupo zvuci, ali sa našim Yamahama nikad nisi sama, imaju to nešto 🫣😁 tako da samo napred... 

Kao što kažeš sve je teže naći nekog za zajedničke vožnje jer svako uživa na svoj način, ali to nije razlog da se ne ide solo...  Jeste zafali kad se stane negde neko da se malko popriča, izluduje, nasmeje, čuva stražu kad je piš pauza u šumici 🤣🤣 ali i ovako je fenomenalno... 

Hvala ti puno na predlogu šta gde kako voziti kad se dodje u tvoje krajeve 😃 samo napred 😘

Hvala, hvala... :D Zovi kad si u moj kraj, možemo zajedno da idemo! :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...
pre 1 minut, Alexandra995 je napisao:

Hvala, hvala... :D Zovi kad si u moj kraj, možemo zajedno da idemo! :takoje:

To bi bilo sjajno 🤗 hvala ti.. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Fazer FZ6 S2 ABS '08
pre 2 minuta, GR 46 je napisao:

To bi bilo sjajno 🤗 hvala ti.. 

Ja svake godine od kampa planiram da skoknem u bg da se vidimo opet i da upoznam ekipu sa BJB, ali nikako da se organizujem. Tako da ako imate neke predloge, vičite. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: exYamaha Tricity 300, Yamaha MT-07 Yamt 2026.

@Alexandra995

Preporučio bih rutu do Božice ako već nisi vozila. Ako hoćeš malo dužu varijantu onda preko G. Hana, Dušnika, Svodja, Crne Trave, oko Vlasinskog jezera do Božice. Meni je taj predeo oduvek bio omiljen. Asfalt je odličan. Par km posle Svodja je onako, sve ostalo odlično.

20260426_122906(1).jpg

20260426_124425(1).jpg

20260426_122551(1).jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2477 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Trenutno sam onemogućen da koristim motor,ali se žestoko spremam da odvozam južni deo Srbije.Skoro nabasah na video klip,čovek odvozao od Vranja do Prokuplja,van auto puta,i dalje na Kopaonik pa preko Pazara.Ono je predivno.Davno sam išao od Niša do Svrljiga,onda je bilo predivno,mogu misliti kako je sada.Toliko divnih predela imamo po Srbiji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2984 postova
  • Lokacija: BGD-ŽKV
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX14R Performance Sport
Pre 8 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Kako jbte?? Ja versysa nema trika da spustim ispod 5.5..

Mislim, nije ni da se trudim. 

Ali kad sam ono "đak za primer" onda bude 5.5

Brate, najnornalnija voznja, tecna, bez zavrtanja gasa ali i bez gusenja motora, obidjem petom lagano auto ispred i u sestu na vrhu gasa drzim, Kawa vuce iz podruma kao voz, ne oseca napor.

Na auto putu drzim 130 km/h, digne potrosnju na 5.1L...zato je volim, moze da bude i mala maca a i cudoviste, sve po potrebi...savrsen motor...:BJB-Kawasaki:

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2984 postova
  • Lokacija: BGD-ŽKV
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX14R Performance Sport
Pre 8 sati, Alexandra995 je napisao:

Kad zavrćem troši 7L... :D🤣

Mene kad uhvati zuta minuta da vilenim po Ibarskoj i sl. putevima kao sto je i Ralja npr, nema sanse da predje 7.5L...kad teram Topolu Rudnik, u najvecem gasu 2-3-4 ta, nema sanse preko 8L...nerealno...:care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, BokyBoy je napisao:

Mene kad uhvati zuta minuta da vilenim po Ibarskoj i sl. putevima kao sto je i Ralja npr, nema sanse da predje 7.5L...kad teram Topolu Rudnik, u najvecem gasu 2-3-4 ta, nema sanse preko 8L...nerealno...:care:

Veliki motori (kao mašina, ne motocikl) troše više po gradu i kreni stani. Na otvorenom, ono što je tebi dovoljno na vr' gasa, neki mali motor mora da ga zavrće do limitera. Koliko god da ga dereš, ti sa svojim motorom ne možeš dugo da držiš otvoren gas, jednostavno ti to put ne dozvoljava.

Meni je ostalo u sjećanju kad sam sa drugarom išao od Novog Grada do BL, da odvezemo auto koje je prodao. On vozio Kadeta 1.8 GSI, ja Kadeta 1.3 (tog je prodao) (bem' te živote, al sam mator!). Dosta brzo se vozilo, na početku sipali do čepa obojica, baš da provjerimo potrošnju, u BL opet sipali i on potrošio oko litru manje. Kroz priču smo skontali da sva preticanja koja je on odrađivao u 4/5, ja sam morao u 3/4 i opet to moje preticanje traje i traje. Odatle i razlika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 784 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Voge SR3, Aprilia Scarabeo 125, Voge DS625X

I logično je, meni je potrošnja na 580ccm 4.5 u gradu, 4 na magistrali i 6 na autoputu. Znači prosek 3.8

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja