Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Podseti me slobodno jer kod mene ništa nije bez razloga.

Mnogima sam pomogao dal lično, dal preko telefona tako da nema razloga da ne budem prema nekom dobar, prema drugom da budem.

Sto bi rekli svakom prema zasluzi.

Ako je greska do mene ja cu se prvi izvinuti, nema problema.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Podseti me slobodno jer kod mene ništa nije bez razloga.

Mnogima sam pomogao dal lično, dal preko telefona tako da nema razloga da ne budem prema nekom dobar, prema drugom da budem.

Sto bi rekli svakom prema zasluzi.

Ako je greska do mene ja cu se prvi izvinuti, nema problema.

 

 

Darko, tvoj sam broj dobio uz napomenu da si strasno tacan, analitican, uredan i dobar majstor. Da si bolesni perfekcionista bas kao i ja. Kupio sam samo jednom polovan motor i nikada vise. Dosao sam kod tebe sa teget Beverlijem 500, da se upoznamo pre svega, da ti oduzmem 5 minuta zivota ispred tvoje kapije, da ga cisto pogledamo na prvu onako i mislio sam da dodjem posle 3 dana taman kad je vreme trebalo da se pogorsa i da uradis bukvalno dosta toga na njemu. Nisi imao bas nikakvu guzvu, to je bila zima. Nisu bile male parice koje su trebale da se uloze. Hteo sam jos malo da vozim tih 2-3 dana jer je lepo vreme bilo, a ti si se smrtno naljutio sto ti ne ostavljam motor odmah. Pogledao si me kao da sam ti pobio pola porodice, uz dozu ogromne arogancije. Pomislio sam da li si ti uopste ova osoba sa foruma, posto ovde sa tobom tece med i mleko u komunikaciji sa drugim ljudima. Ok jasno mi je i zasto, nema frke. E sad, nesto sto cu ti mozda nekad oprostiti, ali NIKAD zaboraviti jeste tvoj slatki cinican osmeh preko telefona, uz ogromnu dozu likovanja, kada sam ti ispricao kako mi je Brkic iz Mladenovca preko kurca uradio tog Beverlija, jer si se ti naljutio i nisi hteo vise ni da me vidis. Kako mi je pogubio pola srafova, pola nije ni zavrnuo, kako je pokrsio pola zabica na plastikama, a sto je NAJGORE od svega, kako je zaboravio jedan vijak da vrati na prednju kandzu, pa mi je ona lupala o disk prednjeg tocka sve vreme iz Mladenovca do Beograda dok sam peglao 140-150 na sat autoputem. Ej, Darko, to su ozbiljne stvari, glavu sam mogao da izgubim. To nasladjivanje tvoje preko telefona i slatki osmeh nikad necu zaboraviti. E zato ja vozim samo novo, i vise se ne bavim kvazi majstorima. Smatram da ono sto je vredelo, otislo je preko odavno, to vazi za bilo koju bransu majstora... Ja i dalje verujem da ti od njih odskaces i nikada nikome nisam rekao da si los majstor, rekao sam svima kada su me pitali za savet da mislim da si odlican, ali prema meni si ispao sitna dusa. Nadam se da to zaista nisi. 

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Filipe svaka priča ima dve strane, ti si svoju ispričao i moraću te demantovani jer si podalje od istine.

 

Moracemo se vratiti u 2019 godinu kad si me kontaktirao rekavsi da si kubio Beva i da hoces da se ceo motor pretrese, da bude kompletno sredjen za narednu sezonu (2020).

 

Na sta sam ti rekao Ok, ides na spisak i javim se kad dodje red za rad.

Takodje sam ti rekao da ces ga dovesti jedno popodne ili ujutru u 10h, ostaviti i to je to.

Bajk ide ne rasklapanje, popis potrebnog i zovem te da ti javim sta se sve treba uraditi.

Pitao si me koliko ce kostati pretres odokativno (?) na sta sam ti rekao da ti mogu reci jedino za rad od-do ali da ne znam dok ne rasklopim, vidim, premerim. Takodje sam ti naveo cifre za neke potrosne stvari.

Rekao si Ok, stvai me na spisak.... receno, ucinjeno!

 

Par dana pre 14. Dec. nazvao sam te da ti javim da je dosao tvoj red..... nisi se javio.

14.12.19. saljem ti poruku na viber:

Zdravo, zdravo
Probao dvaput da te dobijem....bezuspesno.

Ako ti odgovara dovezi motor u ponedeljak, ako ti ne odgovara javi da znam da bi se dalje organizovao......pozzz

 

Javio si se, dogovorili, dobio si adresu, tvoj odgovor je bio 16.12. .....

- Ja sam u Mirijevu, sad cu da krenem ka vama.

Vazi, brzo si kod mene I bez persiranja :)

 

Dakle, niokakvom upoznavanju, oduzimanju 5min mog zivota, bacanju viz. pogleda na bajk mi nismo pricali pre toga, nit se dogovarali. 

Dogovor je bio da ga dovezeš zarad pretresa/popravke i ja sam se toga drzao.

 

Otvorio kapiju, ušao si u dvorište, zatvorio kapiju. Posle 5min razgovora menjaš mišljenje, nećeš da ga ostaviš, pitas jel nije problem da ga dovezeš za 4-5 dana da iskoristiš lepo vreme za vožnju, da s eprovozas jos malo?

 

Ovim postupkom si prvi prekršio dogovor (bilo ih je jos .... i to cu objasniti) i naravno da mi nije bilo pravo jer je taj dan bio odvojen za tvog Beva, da se radi a ne da ga ja viz. gledam, pogledom se sigurno nece popraviti. 

Sta mislis, dal sledeci posle tebe moze doci u 11h .... naravno da ne moze, sto zbog obaveza sto zbog drugih planova.

 

Nista, menjamo dogovor, pravimo novi. Novi je da se vidimo za 4-5 dana, otišao si.

Dok si koristio lepo vreme za voznju, primetio si da te motor zeza, stuca i guta knedle na semaforu kad trebam da krenes. Nekad se i ugasi... Ne prima gas uopste lepo.

To je bilo 18.12. u pola 10 uvece.

 

Culi smo se sutradan, rekoh ti sta sve moze biti uzrok i sta sve treba proveriti/uraditi pored cesljanja ne bi li se otklonio problem..... resice se.

 

Od tada prosli su dani, onih 4-5 o kojim smo pricali, nit si se javio nit pojavio..... drugi prekrsaj dogovora!

Nazvao sam te da vidim sta se desava, dolazis, ne dolazis, radim drugog ili racunam na tebe..... bezuspesno, nisi se javio na telefon.

 

Prosli su meseci, eto tebe negde pocetkom Marta 2020 godine. Ovog puta zoves ti mene na telefon.

Tvoje reci su bile izmedju ostalog "Evo javljam se po dogovoru, kad mogu da dovezem motor?" 

Rekoh ti da takav dogovor nismo imali, rekoh kakav dogovor smo tacno imali, rekoh da si 2 puta vec ispalio.

E ovde ti mene tokom razgovora počinješ da učiš, sta smo i kako pričali.... kao da ja ne znam (mislis zaboravice) a ja rigorozan po pitanju posla do koske, pride pamćenje imam kao slon.

Umesto da kazes izvini, takva je situacija bila i nema problema....

Ne, ti prelazis sve granice i dalje me ucis kako je bilo a oboje znamo da nije tako bilo te zato ti i rekoh da si neozbiljan i da nećemo saradjivati.

Takodje ti rekoh da potrazis drugog majstora, ima ih mnogo u gradu Beogradu a i sire.

 

18.03.20. saljes mi 3 klipa gde se vidi da se motor polako raspada na putu od majstora ka tvojoj kuci.

Pitas me opet dal mozes da doteras motor na sta dobijas negativan odgovor i da se javis coveku koji ti je radio.

Zatim slede tvoje 22 poruke i jos 2 klipa.... culi smo se i opet ti rekoh da se javis majstoru koji je radio.

 

Tu se nasa prica zavrsava do ovog momenta kad si je opet pokrenuo :)

Ja tebi zelim svu srecu al brate mili drzi se dogovora. Ako se vec ne mozes drzati dogovora ondak bar javi da ima promena a ne da izmisljas neki navodno drugi dogovor.

Eto toliko od mene za dnevnik.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

@Satelis Nema svrhe macovati se, jer ti ovde imas ogroman kredibilitet kod skuterasa i dugo si na forumu. Ja sam obican anonimus, mozda i trol koji prica gluposti i laze :) Ali samo ti i ja znamo istinu :) Sve si pokusao da operes, samo nisi glavnu stvar vezano za tvoje likovanje i cinicno smejanje kad si video klipove preko vajbera i kada si cuo kakvu muku imam. Hihihihi, jel znas ko je ovde? Hihihihi Jel znas ko je ovde? E moj Dare, secas se toga? Tada mi je bilo jasno koliko ima sati. Ovde si lagan tip, postavljas slike svojih radova, lepo zboris sa ljudima, boris se za svoje parce hleba. Uglavnom su svi zadovoljni sa tobom, ali da znas da ima ljudi koji su delili moje misljenje i slicno iskustvo imali sa tobom, samo sto vise nisu na forumu i povukli su se. Ja sve razumem, kazem ti. Samo ono gore nikad necu, mene su u Jerkovicu ucili da se tako ponasaju sitne jajare sa viskom zenskog estrogena. Sreca pa su sada neka druga vremena dosla, pa mozes kako hoces da se ponasas, ne snose se posledice :) Nekad to nije imalo prolaz, nisam ja klinac Darko. Mozda da sam dosao celav sa motorom od 20k u crnoj uniformi sa glokom za pojasom jer sam krenuo na posao, mozda bi me shvatio ozbiljno i drugaciji pristup imao. Posto samo to pije vodu kod nasih ljudi sa brdovitog balkana. Ovako sam samo za tebe bio obican lik sa ulice, koji je jedva skupio nesto parica za polovnu kantu. Jos jednom ponavljam, mnogo mi je drago sto imam uslove svakog meseca novi motor da kupim i sto se ne bavim vise majstorima u ovoj sprdnji od drzave i drustva. A tebi zelim iskreno da postanes bolji covek, kada si vec dobar majstor. 

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 22 minuta, 6.5 Creedmoor je napisao:

Nema svrhe macovati se, jer ti ovde imas ogroman kredibilitet kod skuterasa i dugo si na forumu. Ja sam obican anonimus, mozda i trol koji prica gluposti i laze :) Ali samo ti i ja znamo istinu :) Sve si pokusao da operes, samo nisi glavnu stvar vezano za tvoje likovanje i cinicno smejanje kad si video klipove preko vajbera i kada si cuo kakvu muku imam. Hihihihi, jel znas ko je ovde? Hihihihi Jel znas ko je ovde? E moj Dare, secas se toga? Tada mi je bilo jasno koliko ima sati.

Kakav kredibilitet, ovde smo u prici nas dvoje koliko znam. Cela istina je gore napisana i upravo je išla tim redom, nemam sta nit razlog lagati.

 

Za ovaj drugi deo podvucen, opet nisi u pravu, da objasnim jer u opste nije rec o meni.

Rekao sam tj napisao ti, pitao "da li znas ko je ovo, mislim da znam ko je, kako se zove?" misleci na motor i vlasnika istog jer iz prve nisam u opšte skontao da si ti, pomešao sam te sa drugarom koji trazi maxi da kupi.

Tako da ne znam odakle ti "jel znas ko je ovde", nikad nikom se nisam tako obratio, zasto bi tebi?

 

pre 42 minuta, 6.5 Creedmoor je napisao:

Ovde si lagan tip, postavljas slike svojih radova, lepo zboris sa ljudima, boris se za svoje parce hleba. Uglavnom su svi zadovoljni sa tobom, ali da znas da ima ljudi koji su delili moje misljenje i slicno iskustvo imali sa tobom, samo sto vise nisu na forumu i povukli su se.

Evo javno pozivam da se jave ljudi, ovo je Forum i svako ima prava da napise sta mu volja i dobro i lose.

Predlazem ti da otvoris temu o meni, pozovi ljude koje dele tvoje misljenje i udrite po tastauri, zaista nemam nista protiv.

 

pre 47 minuta, 6.5 Creedmoor je napisao:

Ja sve razumem, kazem ti. Samo ono gore nikad necu, mene su u Jerkovicu ucili da se tako ponasaju sitne jajare sa viskom zenskog estrogena. Sreca pa su sada neka druga vremena dosla, pa mozes kako hoces da se ponasas, ne snose se posledice :) Nekad to nije imalo prolaz, nisam ja klinac Darko.

 

Mozda da sam dosao celav sa motorom od 20k u crnoj uniformi sa glokom za pojasom jer sam krenuo na posao, mozda bi me shvatio ozbiljno i drugaciji pristup imao. Posto samo to pije vodu kod nasih ljudi sa brdovitog balkana. Ovako sam samo za tebe bio obican lik sa ulice, koji je jedva skupio nesto parica za polovnu kantu.

 

Jos jednom ponavljam, mnogo mi je drago sto imam uslove svakog meseca novi motor da kupim i sto se ne bavim vise majstorima u ovoj sprdnji od drzave i drustva. A tebi zelim iskreno da postanes bolji covek, kada si vec dobar majstor. 

Moram ovako razdvojiti post kako bi ti na svaki odgovorio....

 

Da li se secas, da si mi preko telefona rekao (poziv nakon nekoliko meseci) sledece: "bice ti zao sto si odlučio da ne saradjujemo, da li je to tvoja koknacna odluka?"

Jel se secas ovog detalja?

Ja ga se vrlo dobro secam i reci mi kako da shvatim pitanje il je to pretnja?

 

Kad bi znao kakvi sve dolaze.... sarena je to lepeza, mnogo sarena tako da nemam ja sta koga ceniti po izgledu, poslu kojim se bavi i odredjivati pristup.

Dogovor je dogovor i to se mora postovati, ruka ruci sto bi rekli a to je upravo kod tebe manjkalo dva puta za par dana.

 

Drago mi je zbog tebe da imas uslove, koristi dok mozes, menjaj, vozi al te molim da ne ucis mene kakv sam kao covek, jebes majstorluk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Honda VFR 1200 DCT Africa 1100 DCT BMW S1000RR M Yamaha Xmax 400 Yamaha Nmax 125

@Satelis Nema sta ja da pokrecem temu, kao sto rekoh 90 posto ljudi je zadovoljno, to svi znaju. Jer da si los majstor, ne bi bilo tako. Meni druge stvari smetaju kod tebe. Kao recimo ovo za pretnje. JA TEBE ZVAO posle par meseci i indirektno ti pretio tim recima koje si naveo? Da ne pricam da je motor prodat u rekordnom roku, sto bi onda tebe zvao posle par meseci i jos ti pretio? Bratijo silna, ti si izgleda ozbiljan i manipulator koliko mogu da provalim. Da ne upotrebim tezu rec, a to je da si ladno slagao za neke gore stvari. Tesicu se da si nesto zaboravio i da ipak ne pamtis kao slon. Evo recimo, zaboravio si to da si me odmah pozvao na telefon kada si video klipove preko vajbera i kikotao se kao neko derle. DRUZE SRECAN SI BIO sto je meni lupala odsrafljena kandza o disk pri 150 na sat, osetio sam to. Ali nema veze, iskljucujem se iz ove price. Namazan si ti Dare, da ne kazem prelakiran lik. Sve sam slagao i izmislio, ziv ti meni Dare bio i veliki porastao da ti ni jedan motor ne bude veliki, vec potaman.  :)  

Promenio član 6.5 Creedmoor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 9 minuta, 6.5 Creedmoor je napisao:

Meni druge stvari smetaju kod tebe. Kao recimo ovo za pretnje. JA TEBE ZVAO posle par meseci i indirektno ti pretio tim recima koje si naveo?

Ajmemene opet moram da objasnjavam....

Pozvao si me, rekao da s ejavljas po dogovoru na sta sam ti rekao da takav dogovor nismo imali te sam ti rekao kakav dogovor smo zapravo imali.

Konstantno si negirao, govorio o dogovoru koji nije postojao sto mu dodje u neku ruku da me pravis budalom. 

Da ponovim, trebalo je samo da kazes izvini pogresio sam.... sve bi bilo u redu.

Ali nisi hteo, nastavio si svoju pricu i tu sam resio da stavim tacku na pricu rekavsi da nema nista od nase saradnje.

Nakon toga je usledilo pitanje....

pre 25 minuta, Satelis je napisao:

"bice ti zao sto si odlučio da ne saradjujemo, da li je to tvoja koknacna odluka?"

Mozda se ti ne secas ovog detalja ali ja ga se secam.

 

pre 18 minuta, 6.5 Creedmoor je napisao:

Evo recimo, zaboravio si to da si me odmah pozvao na telefon kada si video klipove preko vajbera i kikotao se kao neko derle. DRUZE SRECAN SI BIO sto je meni lupala odsrafljena kandza o disk pri 150 na sat, osetio sam to. Ali nema veze, iskljucujem se iz ove price.

Dal si realan, prvi klipovi su bili gde ti se bukvalno plastika na sve strane odvaja.

Pitanje je bilo dokle ces stici a da ne odleti neka plastika sa motora sto me je podsetilo na crtani kad draguljce zatvori vrata automobila :) 

Meni je to bilo smesno a ne tvoja muka, kamo li da sam srecan bio.

Posle si poslao klip gde su ti klesta ispala..... za to da budem srecan, dal si realan?

 

Posto ti znas gde sam ja, dodji do mene u ponedeljak 10h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1509 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Precutah ne nekoliko prvih postova da ne ispadne da sam neciji drveni advokat, s obzirom da je prepiska javna onda mi daje za pravo da i ja napisem nesto.

 

Retko kada ljude preporucujem nekome.

Stvari, vozila, tehniku… rado preporucim iz licnog iskustva.

Dareta Satelisa sam preporucio prijatelju i ako nikada nisam imao kontakt pre toga sa njime, samo hvale i njegovi postovi ovde sa foruma.

Prijatelj odvezao skuter, ja svratio da iskoristim priliku i upoznam Dareta.

I prijatelj i ja odusevljeni uslugom (oboje smo majstori iz druge branse).

 

Ovo je prvi put da se neko zali na Dareta od kako sam ja na forumu, nekako mi cudno i ne mogu da poverujem u to.

 

@6.5 Creedmoor da si prvi ili drugi put kada ste se dogovorili ostavio beva daretu shvatio bi koliko je precizan i temeljan, da ne kazem picajzla :) , a pre svega shvatio bi koliko je dobar majstor. Skuter bi ti bio ispravan i nicija glava ne bi bila u torbi

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: 2022 Honda SH125i

Ma nebulozna tema za pokretanje uopšte, lik troluje od samog dolaska na forum.

 

Ne, nisam ničiji advokat niti imam pravo, a još manje bilo kakav kredibilitet da se moje mišljenje ovde uvažava (slab sam forumaš, samo prolaznik koji isčitava sve), ali je očigledno da neki članovi sa svojim stavovima (ja ja i samo ja) izuzetno negativno utiču na diskusije

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

U odnosu na onu kangrbu od skutera sto je bila na sajmu, ovaj i ne izgleda lose... Ko je rekao da su "skinuli" X-Max-a? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moram da priznam da mi se sviđa kako izgleda :) Ono što zbunjuje su specifikacije koje su za sada dostupne sa Neta, izgledaju mi nelogično:

Na pr. dužina 2025 mm, a međuosovinski razmak samo 1410? Pa onda, težina samo 158 Kg, a 27 Kw snage!! To bi moralo da leti kao raketa, ako je tako. Ali pitanje je da li je to uopšte tačno.

image.thumb.png.a8ba4d2e2b28bcc93bf16b2d19cb9904.png

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Ukradose mi magare.
Honda Pantheon 150cc 2t 2000. godiste (guzonja)  BG 12-956
Stajao fauliran ispred zgrade, tacnije ispred maxi-ja pored jos 4-5 motora i cekao rasplet ujdurme sa osiguranjem, eto. nije docekao.
Siguran sam da je juce bio tu, danas ceo dan nisam bio kuci, i malopre vidim da ga nema.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
On 16.6.2022. at 0:24, Koprian je napisao:

Ukradose mi magare.
Honda Pantheon 150cc 2t 2000. godiste (guzonja)  BG 12-956
Stajao fauliran ispred zgrade, tacnije ispred maxi-ja pored jos 4-5 motora i cekao rasplet ujdurme sa osiguranjem, eto. nije docekao.
Siguran sam da je juce bio tu, danas ceo dan nisam bio kuci, i malopre vidim da ga nema.

A da napišeš koji Maxi, u kom delu grada, koja ulica ? Možda su ga lopovi negde odgurali, možda ga vidi neko sa foruma ko je u tom kraju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bio sam par dana službeno u Sloveniji, pa skoknusmo do Trsta. Bokte, nikad nisam video više skutera i motora po glavi stanovnika :) Vozi i staro i mlado. Čini mi se da ih ima više nego u Rimu. Žao mi je što ne napravih neke bolje fotke.

 

trst.thumb.jpg.e19a408b818a768eca429a21cf54a08a.jpg

 

Što se skutera tiče, najčešći je naravno Honda SH 150, ali ima i dosta Kymco modela (Agility, Downtown, People GTi\S), Paiggia raznih, Yamaxa Max-ova... Šuma, šuma dvotočkaša na sve strane :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ja sam u Trstu prosle godine i dobio ideju da krenem u ovaj svet, skutera i motora. 

Bio sam fasciniran brojem skutera i cinjenicom da ih koriste svi!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa meni je i hobi i prevozno sredstvo :)

Nego, svratili smo u moto shop https://motocharlietrieste.it Kolega ulovio vrh skuterašku jaknu na popustu, ja ne nađoh svoj broj nažalost, ali sam kupio ceradu (još jednu bokte;) Nekoliko prodavaca priča srpski\hrvatski, svraća tamo dosta ljudi sa ovih prostora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Bravo.
Da, i meni je trebalo vrlo malo vremena da ukapiram da ću se tamo pre sporazumeti na srpsko-hrvatskom nego na engleskom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 80 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Sym Maxsym 400i abs

Ne znam da li je tema odgovarajuća za pitanje ali nisam našao sličnu. Elem, da li je neko od vas poručivao delove iz Grčke? Da li neko ima predstavu kolika bi poštarina mogla biti? Prvi peh sa Sym-om zbog kojeg sam nervozan već dva dana, pukla mi je bočna plastika, raspala se, ne znam kako, drugaru sam pozajmio motor (zbog ovoga sam najbesniji jer inače ne volim vozila da pozajmljujem i ne znam zašto sam ovaj put to i uradio). Našao sam polovnu na oglasima u Grčkoj, ljudi su voljni da šalju u Srbiju ali ne znam koliko bi me to zadovoljstvo koštalo (poštarina). Oni su mi rekli da je sigurno preko 20 eura, što mi je ok, pa čak i 30, sve preko toga mi se ne isplati. Tako da ako neko ima iskustva sa okvirnom cenom pošiljke ili zna nekog ko redovno ide u Grčku pa da može da donese, javljajte.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam direktnog iskustva, ali slanje paketa u Grčku, preko Pošte Srbije minimalno košta 2.500 din pa na više.

WWW.POSTA.RS

Pošta Srbije je najveći infrastrukturni i logistički poslovni sistem u zemlji koji pokriva celokupnu teritoriju Republike Srbije.

Slično je valjda u obrnutom smeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@sole92 Probaj jos da vidis 

 

1. Ko od prevoznika ide kombijem / busom, pa da vidis sa njima da li mogu da ti prebace.

 

2. Pitaj na fejsu, ima grupa "Humanitarne licitacije". Desetine hiljada ljudi. Ponudis odredjenu svotu koju bi uplatio u humanitarnu svrhu za neko dete, a zamolis da ti neko zauzvrat dotera plastike ako dolazi za Srbiju. Jako finih ljudi ima. 

 

3. Pitaj opet na fejsu, u grupama za Grcku, da li neko dolazi u Srb u skorije vreme. Malo cimanja da ostavis post, a mozes da zavrsis pricu. 

Ja bih isprobao sve tri opcije 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja