Jump to content

Moto Zajednica

Zakasnelo predstavljanje čoveka bez motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Ja protiv svih pravila - prvo postavio temu sa pitanjem o kupovini novog skutera, onda ostavio recenziju o nekim salonima, pa se tek sad setih da se nismo upoznali 🙂

Dakle, ja sam Vlada, drago mi je. Iz Lazarevca, rođen 1985, živim u Beogradu od 2005, tako da sam još malo pa većinski Beograđanin 😄 

Motor - nemam. Još uvek. U osnovnoj školi par meseci vozio Tomos automatic (dok valjda keva nije uspela da ubedi ćaleta da ta igračka nije za dete od 12-13 godina), pre 20 godina provozao par puta neki no-name skuter od 50cc (koji je zapravo bio sestrin) i to je to. Kao što napisah negde - znam da naduvam gume, sipam gorivo, upalim i vozim, i to je to.
Uskoro planiram kupovinu svog prvog dvotočkaša, nešto od 125cc. Upisah pre neki dan A1, pa da se prvo to završi...

Od hobija - klavijature, šah, fotografija (koja mi je zapravo "primarni" hobi i od koje bih voleo da jednog dana živim) i viđaćemo se sigurno na temi "Fotografija dana".

Toliko za sad 🙂 

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: SV650

Hah, vozac Tomosa od malih nogu koji je pozeleo motor u stare dane, ko si ti - ja? :D

 

Btw: sto skuter, sto ne nesto jace?

 

I sto A1 kategorija, sto ne odmah A?

Promenio član solidSnejk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
Pre 3 sati, solidSnejk je napisao:

Hah, vozac Tomosa od malih nogu koji je pozeleo motor u stare dane, ko si ti - ja? :D

 

Btw: sto skuter, sto ne nesto jace?

 

I sto A1 kategorija, sto ne odmah A?

Izgleda da tako to ide sa godinama... 😄 

 

Mada, da budem potpuno iskren, do pre godinu - dve uopšte nisam ni pomišljao da vozim bilo šta na 2 točka. Čak naprotiv - gledajući motocikliste po Lazarevcu formirao sam veoooooma negativno mišljenje o motorima i o vozačima istih. Znate već mišljenje gomile ljudi - bahati, bezobzirni, rizična vožnja, ugrožavaju druge, motor se vozi sa kacigom okačenom na lakat da bi svi koji sede po kafićima videli ko vozi motor... E, otprilike to je slika koju je stvaralo 90% onih koji su u to vreme vozili po Lazarevcu i koju sam i ja stekao.

 

E onda pre nekih godinu i po dana potpuno slučajno naletim na YouTube-u na dečka (Perović Moto) koji je Tomosom išao iz Srbije u Crnu Goru, pa onda preko Albanije nazad u Srbiju i budem u fazonu - hmmm, ovo deluje cool 🤔. Nešto kasnije naiđem na kanal Putovanje motorom i vidim da postoje i ljudi koji (bar pred kamerom) mogu da voze normalno i da se ponašaju normalno. Onda nastavim da gledam Itchy Boots, gde se još više zagrejem za vožnju motora (naravno, zbog trenutnih životnih okolnosti nezamislivo mi je i da napravim celodnevnu turu po Srbiji, a kamoli da vozim po Africi i Indiji, ali opet deluje privlačno 😄). Zatim naletim na DanDanTheFireman i na njegove analize padova i objašnjavanje šta nije valjalo i šta je moglo i moralo da se uradi drugačije... I tu sam već bio gotov 🙂. Ok, to je to, postoje normalni vozači motora, ja mogu da budem jedan od njih, cilj nije da budem što brži i što glasniji već mi je cilj da se svakog dana i motor i ja u jednom komadu vratimo kući i da sutra mogu opet da vozim. Onda je krenuo proces pregovaranja sa ženom, al' to je već za neku drugu temu 😅

Nego da odgovorim na pitanje - što skuter a ne nešto jače i što A1 a ne odmah A? Da se razumemo, ja bih voleo da odmah sad sednem na GS1250R 🙂, ali...

  • Glavni razlog je - budžet. To je jedan od faktora što sam recimo odlučio da uzmem Sym koji košta oko 2700 EUR a ne PCX ili N-Max (ili Forzu, koja mi je delovala kao najbolji izbor ali košta skoro 6000). A uzeo bih nešto novo a ne polovno, jer još uvek nemam ni iskustva da prepoznam motor koji ne valja, niti poznajem majstore koji će pošteno da ga provere i srede a da me ne oderu.
  • Drugi razlog - vreme. Kad već zbog para ne mogu da uzmem ništa jače, onda mi nije ni imalo smisla da u auto školi trošim više vremena nego što je potrebno. S obzirom na svakodnevni ritam kuća - vrtić - posao - vrtić - igralište - kuća (a vikendom isto to, samo bez posla i vrtića), jedva da ću uspeti i ovih 7 časova vožnje da uguram u raspored 😄
  • Treći razlog - snaga. Svestan sam da imam 0 iskustva i da je bolje da krenem sa nečim slabijim, da me ne "povuče". Kad za par godina steknem iskustvo, rutinu, sigurnost... lako ću se prebaciti na nešto veće i jače.
  • I poslednji razlog - gradska vožnja. Ako će mi 80% vožnje biti kuća-posao-kuća, stani-kreni i provlačenje između kola, onda mi je bolje da imam nešto malo i nešto što nije sa manuelnim menjačem.

Zaboravih da o sebi napišem i to da jednostavno ne umem da kucam kratke postove... ali to ste već i sami shvatili 🤣

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Iako je u redu da za početak uzmeš skuter odgovarajuće snage, nema potrebe da polažeš za A1, jer kasnije, skoro potpuno izvesno, kada poželiš da pređeš na nešto drugo, biće potrebno da polažeš sve iz početka za A2 ili puno A.

U tom smislu predlog je da polažeš za puno A pošto ispunjavaš uslove, kako se kasnije ne bi mučio sve ponovo, a da kupiš odgovarajući skuter. Pa kada poželiš da ga zameniš, da to bude samo prodaja/kupovina, a ne i ponovno polaganje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
pre 17 minuta, doktor je napisao:

Iako je u redu da za početak uzmeš skuter odgovarajuće snage, nema potrebe da polažeš za A1, jer kasnije, skoro potpuno izvesno, kada poželiš da pređeš na nešto drugo, biće potrebno da polažeš sve iz početka za A2 ili puno A.

U tom smislu predlog je da polažeš za puno A pošto ispunjavaš uslove, kako se kasnije ne bi mučio sve ponovo, a da kupiš odgovarajući skuter. Pa kada poželiš da ga zameniš, da to bude samo prodaja/kupovina, a ne i ponovno polaganje.

Da, slažem se u potpunosti da to ima smisla... ali sad je već kasno, pošto sam zvanično upisao A1 i uplatio polaganje teorijskog ispita... Kasnije bih u svakom slučaju platio i vozio samo tu razliku između A1 i A, jedino što je komplikacija da opet polažem teoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
pre 27 minuta, Jupiter je napisao:

Znaš gde ćeš da se predomisliš za motor? Kada kreneš iz Beograda u Lazarevac, preko sela. Sve ostalo se slažem.

Ako može da izvuče 80 na sat, biću zadovoljan 😄 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 963 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym NHT 125, 2022. godište, Enduro / Cross, Beograd. Cena 2.690 € - Motori - Polovni Automobili


I'll just leave it here...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1908 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, Gordak985 je napisao:

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym NHT 125, 2022. godište, Enduro / Cross, Beograd. Cena 2.690 €...

 


I'll just leave it here...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Lepo izgleda. Samo su malo izgrešili u tekstu oglasa, ali se razume...

1. Prednji točak 17", a zadnji 19"

2. Dal je 11 ili 12 KS ?

Sitne greške...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 152 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki vulcan 1500

Pozdrav i dobrodošao :zdravo: super predstavljanje, znaš šta hoćeš ali ima prostora da se još malo razmisli. Želim ti da ostvariš želje i siguran sam da će ti se svideti taj život na dva točka. Sa srećom kolega. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Добро нам дошао на форум добре вожње, дружења и забаве :BJB3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja