Jump to content

Moto Zajednica

Planiranje puta do Barselone i nazad

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Postavljam ovu temu sa molbim za pomoc i predloge. Naime planiram ovo leto za zenom da odem do barcelone pa onda dopalma de majorke posto mi brat zivi tamo. Problem je sto nikada nisam planirao tako dugacka putovanja, imam na raspolaganju 20 dana, pa bih rado primio savete i predloge kako da to uradim najbolje:

Dali sva spavanja bukirate odmah u napred, ili po dolasku bukirate sledece?

Znam sigurno da bih u Veneciji i Barceloni imao po dva spavanja, kuda bi bilo najbolje proci kroz francusku?

Svaki predlog i upozorenja vise nego dobro dosla.

Hvala svima unapred!

 

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Ako misliš spavati u Veneciji, prvo odluči, gdje češ parkirati vlastiti avion. 😜

Ako hočeš sto brže, autopot do Ljubljane onda Venecija, Genova, Nica, Montpelier i Barcelona. 

Smestaj rezerviši za svaki dan posebno. Ako rezervišeš par dana unapred, onda na tu lokaciju moraš stiči. Ali stigne te umor, kolone kroz Italiju....

Ako ti je cilj, da još nešto vidiš, od Ljubljane dalje na Dolomite, prelaz u Francusku ( Petit San Bernard) i onda po moto eldoradu (Velika alpska cesta) do Mentona ( Nica). 

Varianti koliko očeš, ali red je na tebe: brzo ili lepo. 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Mislio sam autoputem do Ljubljane u okolini spavanje, zatim van autoputa do okoline venecije gde bi bilo spavanje naravno sve bih trazio sa parkingom, u veneciju nekim vidom gradskog prevoza... To jos moram da istrazim. Zatim kao sto si i rekao, ali lokalnim putevima okolina Nice spavanje, ali sledeca stanka da bude možda Béziers... Voleo bih da prodjem dolomite ali mislim da cu da ih ostavim za posebnu vožnju, mislim da nemam dovoljno vremena jer 7 dana moram da otpisem na palmu...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Raspitaj se gde su ti rodjaci, prijatelji kod kojih mozes da prenocis za dz. i prema tome planiraj put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Azurna obala tj jug Francuske standardno najlepsi i steta ne videti ali i najskuplji.

Mislim da ce ti za Barselonu biti malo 2 dana, mnogo toga ima da se vidi i obidje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Prošao tom deonicom 2 puta, jednom kolima pre 11-12 godina i jednom busom pre 8. Ne bih da ti kvarim sneška, ali vremena nemaš. Ili to pojačaj ili nešto menjaj ili što kaže kolega idi kolima. 7 dana Palma, 1 dan trajekti, 2 dana Barsa, ostaje ti 10 dana za 4500km, ako hoćeš samo malo da skreneš sa puta i vidiš nešto. To mu dođe 450km dnevno i ništa od toga, čitaj mora samo auto put.

 

Ovo što si planirao izvorno ti ćeš 4 dan biti na 800km od kuće ni na pola puta. Prvo bih izbacio 2 noćenja u Veneciji. Ako poraniš iz Ljubljane u Veneciji si već rano popodne. Ostane ti još sigurno 6-7 sati za razgledanje sasvim dovoljno. Treći dan bih posetio Veronu i spičio do Đenove sve opet auto put. Četvrti dan lokal uz Azurnu obalu do Kana. 5 dan stisni zube i nekih 600+ km do Barselone. U povratku je glupo da ideš istim putem, pa se nameće logično i jedino rešenje za Alpe i Dolomite. Tu računaj barem 2 dana više za povratak, a to je baš što ti fali. Znači ili smisli kako to u startu da napraviš ili krati Majorku, sve ostalo je čist promašaj da 99% vožnje biješ auto putem. Po meni suludo bačeno i vreme i energija i ne mali novac, jer osim šlepera i na kratko mora ništa nećeš videti i doživeti.

 

Za toliki put sa saputnikom mesta nikada dovoljno. Obavezno svi koferi, tank torba, još ako možeš i nešto na glavu kao Indijci. Smeštaj rezervišeš dan za danom. Računaj po lokalnim putevima i mestima uz more velike gužve. Na auto putu radove na svakih stotinak km u proseku od kojih će ti neki tražiti i bukvalno sat vremena provlačenja, što barem mene izuje energetski, a vremenski da ne pričam. Vožnja u dvoje je na prvu prilično romantična, u praksi prilično problematična. Moraš se prilagoditi i saputnici koja mora motor da voli i prilično pati, a nisu sve predodređene za to. Dobro je pripremi, da bi i sebi i njoj olakšao. Na sve planirano i očekivano dodaj jedan plus dan za rezervu. Loše vreme, neki kvar, stomačni problem, premor ili prosto zasićenje od vožnje...

 

Putarine su papreno skupe, o stvarima, motoru, novcu i dokumentima više vodi računa u tim zemljama i gradovima nego u SRB. Zvuči čudno, ali šansa da te tamo klepe je višestruko veća nego kod nas. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Voznja bi trebalo biti primarna ako si odlucio motorom da ides, tako da vise podredis tome, i da u tome uzivate. (i bez autoputa)

Ja bih bukirao samo prvo i eventualno drugo spavanje, i onda svaki naredni dan planirao dalje i prilagodjavao se, ne mora biti sve po prvobitnom planu. Odvozate 350-400km na dan van autoputa (10tak sati sa pauzama), ostane vam 4-5h za odmor i plan dalje u toku dana.

Znaci za ovu distancu treba racunati put od 5-6 dana u jednom pravcu. 10-12 dana za voznju, 8-10 slobodnih dana bez voznje. 

Moze se i za dan preci 600+ km van autoputa, ali to je bas ceo dan voznja, 14h+. I to je zanimljivo, ali ne svaki dan, nego recimo poslednja voznja pred odrediste, ili povratak. Samo napred :moto3:

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

A mozda da se odmor u Palma de Majorki ipak odradi avionom a onda ostaje 10 dana za pristojnu turu dalje od primorskih vrucina i guzvi.

 

  • Tužan 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Za ovu vožnju dosta je bitno u kom periodu je planirana. Ukoliko je u avgustu, pa i u julu, rezervisanje smeštaja može biti problem, a i gužve na svim mogućim mestima.

Kada se ide na tako daleko putovanje, glupo je dane namenjene Španiji trošiti usput više nego što je neophodno. Nemoguće je spakovati u jednu turu sve zanimljivo usput. U tom smislu proveri trajekt iz Djenove za Barsu. Do Djenove se stiže sa sve krivudanja za 2 dana, uveče se ukrcaš na trajekt i sutra si u Barsi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Za ovu vožnju dosta je bitno u kom periodu je planirana. Ukoliko je u avgustu, pa i u julu, rezervisanje smeštaja može biti problem, a i gužve na svim mogućim mestima.
Kada se ide na tako daleko putovanje, glupo je dane namenjene Španiji trošiti usput više nego što je neophodno. Nemoguće je spakovati u jednu turu sve zanimljivo usput. U tom smislu proveri trajekt iz Djenove za Barsu. Do Djenove se stiže sa sve krivudanja za 2 dana, uveče se ukrcaš na trajekt i sutra si u Barsi.
Trebalo bi da bude ako sve byde u redu između 25 juna i 15 jula.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Napisah gore kratko, da idete autom.. ne što sam neki namćor nego me mrzelo da objašnjavam zašto.. Uglavnom ti rekoše momci sve.. a motor druže ostavi za neko drugo putovanje, neke planinske puteve van gužve, vrućine, gradova, turista.. Kvariš putovanje samo. Kad ti upekne zvezda u sred Jula a ti se provlacis kroz gužve okolo Venecije i po Azurnoj obali... Venecija, Azurna, Barselona, zvuci romantično ali ne sa motorom.. Mada ja sam malo introverntan tip, meni te destinacije zvuče strašno ma kako god išao, najradije bih zaobišao... 😆

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Napisah gore kratko, da idete autom.. ne što sam neki namćor nego me mrzelo da objašnjavam zašto.. Uglavnom ti rekoše momci sve.. a motor druže ostavi za neko drugo putovanje, neke planinske puteve van gužve, vrućine, gradova, turista.. Kvariš putovanje samo. Kad ti upekne zvezda u sred Jula a ti se provlacis kroz gužve okolo Venecije i po Azurnoj obali... Venecija, Azurna, Barselona, zvuci romantično ali ne sa motorom.. Mada ja sam malo introverntan tip, meni te destinacije zvuče strašno ma kako god išao, najradije bih zaobišao... 
Taman posla da sam pomislio nesto lose, zato sam i postavio temu da cujem kako stvari stoje uz ugla iskusnijih, a ne da mi vicu bravo majstore, sto vise citam vase komentare i istrazujem po netu i po gmap, shvatam da prvobitna ideja i nije neka, ne moze to sve da stane odjednom, samo pravim sebi problem, nesto cemo drugo da smislimo a vama svima veliko hvala na volji i želji da podelite iskustva. A sto se tice romantike davno sam to preboleo.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

S ako ti treba neki info o dobrim putevima u Španiji, tu sam 😜, nagovori lepsu polovinu da sprzite trajektom od Djenove do Barselone, e onda malo u Pirineje do Pampilone, onda odeš južno prema Siera de Cabollera i onda nazad ka Barseloni, držiš se južnije od Saragose, takodje jako lep planinski masiv, ide sve do Barselone. Mada i tu zna leti isto da upekne, ja sam u Maju vozio na 40c u planini... Eto ti 10 dana vožnje, da ti se zavrti u glavi od krivina, onda na Majorku malo se bućneš, mada i tamo ima dobrih puteva ali nije preporučljivo u julu.. a lepsoj polovini obećaš Veneciju sledeće godine na proleće, kažeš u Aprilu je tamo divno, sve procveta i mirise.. 😏

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
S ako ti treba neki info o dobrim putevima u Španiji, tu sam , nagovori lepsu polovinu da sprzite trajektom od Djenove do Barselone, e onda malo u Pirineje do Pampilone, onda odeš južno prema Siera de Cabollera i onda nazad ka Barseloni, držiš se južnije od Saragose, takodje jako lep planinski masiv, ide sve do Barselone. Mada i tu zna leti isto da upekne, ja sam u Maju vozio na 40c u planini... Eto ti 10 dana vožnje, da ti se zavrti u glavi od krivina, onda na Majorku malo se bućneš, mada i tamo ima dobrih puteva ali nije preporučljivo u julu.. a lepsoj polovini obećaš Veneciju sledeće godine na proleće, kažeš u Aprilu je tamo divno, sve procveta i mirise.. 
Prošle godine u maju smo išli za Portugal. Jedna od destinacije je bila Pamplona koja se pokazala kao pun pogodak ne zbog znamenitosti, spomenika i slično, već zbog ljudi i atmosfere koja vlada u gradu. Takvu pozitivnu energiju nisam dugo vidio.

Prema tamo smo išli preko Alpa i to je super. Povratak autoputem, e to je muka.

Jedna mala zanimljivost. 01.06.2023. smo bili na proljetnom otvaranju velikog San Bernarda. Ovako je to izgledalo


https://youtu.be/66ey62U4qGY?si=eu7b_HT3lKMaZbs5
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozdrav, 

Igrom slucaja prosle godine(2023) sam dva puta isao motorom u i kroz Italiju prvi BG - Djenova a drugi put BG - Livorno i dva povratka Giblartar - Beograd i Livorno Beograd pa mogu reci da je kolega koji je napisao u odgovoru ranije da ides Djenova - Barcelona trajektom bio u pravu, stedi gorivo vrijeme i umor i putarine(kroz francusku gorivo je pakleno skupo), trajekt u 5 krene (moras biti u 12 na ukrcavanju) i drugi dan malo posle podne si u Barseloni (lijepo spavao, odmoran, nijesi se drkao sa francuskom i guzvom na putu(vjeruj mi vozio sam), kad stanes na pumpu samo vidis one crnce kako te spaze i pocnu da se dovikuju sto bude izuzetno neprijatno). 

Nevezano za to, par savjeta iz mog iskustva:
 
Savjet 1. Vise se fokusiraj na Spaniju i Francusku(dalje od obale), ispod cu ti ostaviti neka mjesta koja su na mene ostavila specijalan utisak, ovo sto je blizu(Ljubljana, Venecija) mozes i zimi autom.
Savjet 2. Pokusao sam da vozim pored vennecije van autoputa i majko mila te smorcine, svakih 1-2-3 km kruzni, taman uhvatis zalet ono ćorak koci stani propusti pa tako u krug, 50 km i ubio se i vratio na autoput, zajebi.
Savjet 3. Ovako moja preporuka je da picis direktno Bg-Venecija(ako hoces veneciju bas da ides) i ostanes 2 noci (imas jedan cijeli dan za obilazak) zatim spicis za djenovu na trajekt. (mada kad pogledam koji ces djavo u Veneciji, kad to mozes i autom zimi, ionako je blizu nama). 

Savjet 4. Kao i sto sam naveo idi odlazak Genoa - Barcelona da sto odmorniji stignes na krajnju lokaciju, trajek firma je GNV. 

Obzirom da si u Barseloni zanimljivo mjesto za posjetiti Castellfollit de la Roca ovde koje mislim da isto treba posjetiti. 

Ope, Obzirom da si u Barseloni u povratku nemoj da nijesi bar prosao kroz Andoru, fantasticno mjesto i ja msm da ima oko 200km od Barselone. Nemoj da se iznenadis sto svi vode racuna o ogranicenju, kad je 40 svi voze 40 a Andora La Vella je fantastican grad. I nemoj da odes tunelom iz Andore vec idi preko planine.  

Dalje u povratku grad Carcassonne ovde
I dalje Francuska i panoramski putevi (koje na zalost nijesam stigao provozati):

  1. Lacets de Montvernier ovde
  2.  D219 (izgleda odlicno) ovde
  3. Gorges du Nan ovde

 

Par stvari vaznih za put i organizaciju:
- Ako ti telefon podrzava eSim skini aplikaciju Airalo i kupi eSim kartice sa podacima, zbog navigacije i oce da zajebu(samo da prodaju idioti(al mozda sam i ja) meni licno uvalili sim karticu od 40e koja kurcu nije valjala) bice ti lakse da bukiras smjestaj, translate itd...

- Oko 2 popodne obicno ces znati sta ti je domet tog dana i pocni da gledas smjestaje,

Tip: iako kazu u komentarima da ima privatno parking velika je vjerovatnoca da nemaju, pa gledaj u komentarima i u pitanjima drugih ljudi. 

- Obavezno nosi sa sobom i lanac i disk-lock, 

- Putno osiguranje obavezno(idete motorom), 

- Navigacija iznad cajgera(na viziru), ja umalo poginuo gledajuci navigaciju na tank torbi, 
- Na najmanji osjecaj umora stani, pij dosta vode, i crna cokolada jedna od najboljih stvari na putovanju, 

- Komunikacija sa zenom, da ti ne zaspe(kao moja) a i tebi je lakse,

- pripremi karicu sa Tač-em najlakse placanje putarina,

- Kroz ITA tocis gorivo na samousluznim, ubacis karticu autorizujes pa onda tocis (zna i po 30 centi po litru biti jefrinije),
postaraj se da imas dosta novca na kartici jer oni tako rezervisu 100e ili 120-50 pa ti natocis recimo za 40e oni ostatak vrate al ponekad vracanje moze sacekati sledeci dan pa da te ne uhvati bez para nedje, 

- Vinjetu za SLO kupis online prije puta ovde tako da kad udjes samo picis dalje, ako se isklucis sa auto puta gorivo u SLO je jeftinije nego u SRB. 
- Kroz HR tolerisu do 150 samo vodi racuna ispred naplatne ispred Zagreba je uvijek policajac sa radarom i ceka patrola na naplatnoj. 



Za sve druge stvari stojim na raspolaganju za bilo koju drugu pomoc :) 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Dzabe sve, ubedili su @Ibivan-a da ne ide motorom 🙂. Moze biti sunce leti, a ponegde i guzva 😀.

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

@kokot to mi je trebalo hvala na informacijama. Nisam odustao od putovanja samo je probitna ideja da se spici do Barselone auto putem i sa nesto silazaka nenormalna, narocito francuska gde sam hteo preko azurne samo zato sto moram da pridjem tuda, trajektom do italije sam mislio kad se vracam ali ovo je bolja varijanta da se ustvari vozi spanija italiju i dolomite najbolje ostaviti kao posebnu turu u buducnosti...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Pratim temu. Ove godine planiram sa jos dvojicom do Portugala....  12 dana je plan pa je borba oko rute  i ostalog. U odlasku smo se slozili da koristimo auto put da odmorni sto prije stignemo na odrediste a povratak laganiji tempo i obilasci. Znam da je malo dana ali kolege nisu mogli da dobiju vise za godisnji odmor i jos nas trojica to uskladimo.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
pre 31 minuta, Mladen V je napisao:

Pratim temu. Ove godine planiram sa jos dvojicom do Portugala....  12 dana je plan pa je borba oko rute  i ostalog. U odlasku smo se slozili da koristimo auto put da odmorni sto prije stignemo na odrediste a povratak laganiji tempo i obilasci. Znam da je malo dana ali kolege nisu mogli da dobiju vise za godisnji odmor i jos nas trojica to uskladimo.

@Mladen V nemoj ljubi te brat, za portugal ili duplirajte dane ili nemojte ići. 
Ja sam iz Tarife vozio do beograda 3500km za 4 dana (i raspao se). I sve da picite autoputem stići će te “raspadnuti” tamo posle 3 puna dana od po 1000+km, a tek ste na početnoj lokaciji ostaje Portugal i povratak.

 

i cjenovno nije bas najisplativije, više me je Koštao put Tarifa -Beograd nego 10 dana u Maroku.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Da se nadovezem na temu…

Treba mi predlog od Zeneve do Andore, sa rutom (ako moze).

To bih podelio u 2-3 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 13 sati, e-mayl je napisao:

Prošle godine u maju smo išli za Portugal. Jedna od destinacije je bila Pamplona koja se pokazala kao pun pogodak ne zbog znamenitosti, spomenika i slično, već zbog ljudi i atmosfere koja vlada u gradu. Takvu pozitivnu energiju nisam dugo vidio.

Prema tamo smo išli preko Alpa i to je super. Povratak autoputem, e to je muka.

Jedna mala zanimljivost. 01.06.2023. smo bili na proljetnom otvaranju velikog San Bernarda. Ovako je to izgledalo


https://youtu.be/66ey62U4qGY?si=eu7b_HT3lKMaZbs5

Bili smo u istom periodu prošle godine, mislim da si se čak sreo sa Milanom iz DE. Ja sam tad pravio ceo krug oko Spanije I delom kroz Portugal. Ravno 14 dana mi je trebalo za krug. Mada je moglo još koji dan.. posao jbg. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Bili smo u istom periodu prošle godine, mislim da si se čak sreo sa Milanom iz DE. Ja sam tad pravio ceo krug oko Spanije I delom kroz Portugal. Ravno 14 dana mi je trebalo za krug. Mada je moglo još koji dan.. posao jbg. 
Na žalost nismo sreli sa Milanom.
Išli smo preko Pirineja do San Sebastijana, pa za Porto i Barcelonu i kući. Nekih 16 dana
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja