Jump to content

Moto Zajednica

Planiranje puta do Barselone i nazad

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023
On 13. 2. 2024. at 11:16, kokot je napisao:

@Mladen V nemoj ljubi te brat, za portugal ili duplirajte dane ili nemojte ići. 
Ja sam iz Tarife vozio do beograda 3500km za 4 dana (i raspao se). I sve da picite autoputem stići će te “raspadnuti” tamo posle 3 puna dana od po 1000+km, a tek ste na početnoj lokaciji ostaje Portugal i povratak.

 

i cjenovno nije bas najisplativije, više me je Koštao put Tarifa -Beograd nego 10 dana u Maroku.

Jos uvjek je 12 dana u prici max 14  , financije i motori su spremni , volje imamo jos vise 😎

Ne znam sta si vozio ali 3500 km je 3500.

Uskoro imamo neki sastanak plan pa cemo razmatrati detalje.

 

Mi smo spremili Tracer 9 GT 2023,  GS 1250 2023,  Multistrada 1260s 2020

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Vozio sam do Sen Tropea sa drugarom na motorima prosle godine, pa okrenuli ka jugu Italije.

Smestaj smo bukirali negde oko 5-6 popodne kad krene polako da nas stize umor. Preporucujem da budete fleksibilni sa lokacijom, nije lose smestiti se u nekom manjem i nepoznatom mestu, umesto vecih gradova koji su skuplji i nebezbedniji za motor.

Jako je korisno da imate prtljag koji mozete da zakljucate.

Cepovi za usi obavezno na autoputu.

Nije lose spavati negde u Sloveniji (jeftinije) pa ujutru obici Veneciju. Venecija je lepa ali ogroman broj turista kvari atmosferu, bio sam par puta i nije mi se ostajalo 2 dana, umori guzva.

Ako prolazite tim putem obavezno posetite Monako. 

Sto se interneta tice meni je posluzio Yettelov roaming paket (1gb je kostao 600-700din i trajao nedelju dana, bilo dovoljno za mape i booking).

 

Ideja sa trajektom mi se svidja, koja je cena za putnika sa motorom?

Promenio član Djeronimo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Kozarska Dubica , Republika Srpska
  • Motocikl: TRACER 9 GT 2023

Sve se slažem sa tobom osim čepova za uši ekipa je koja voli dobar zvuk Akrapa 😂  Svaka budala ima svoju radost. Hvala ti na napisanom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Dve osobe i motor iz Djenove do Barse osnovna cena povratne karte je 480e, a iz Civitavecchia (Rim) do Barse je u ovom trenutku nešto ispod 300e.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Da dodam generalno oko kartica i interneta. Kupite karticu tipa u Madjarskoj (gde god u EU) da vam sluzi kao druga. Evropa je, nema rominga. Ja imam jos uvek cesku pored srpske u mobilnom i cim predjem granicu, samo je ukljucim. Pre toga uplatim kredit za tipa 8-10e i dobijem recimo 4-6gb-a + minuti i sms, rominga nema i to je to. Ovo sto placate preko nasih kartica je dranje koliko sam ja video.

 

P.S. Ako moze jos neki info oko trajekta Djenova-Barselona :) (sad vidim da smo u isto vreme pisali)

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Pa vidi dve kompanije voze jedna i Djenove kao sto rece @kokot GNV i oni su skuplji druga vozi iz Rima Grimaldi lines oni su jeftiniji kad krenes da rezervises izadje varijanta da biras za svaku osobu posebno da li ces sobu i kakvu, da li ces hranu itd. osnovna cena podrazumeva neka sedista... S obzirom da se putuje oko 20sati mislim da je soba neophodna.. Mislim da GNV ima sobe koje se dele imas 4 kreveta jedan je tvoj🫣

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c

Odnosno ne za svaku osobu nego za svaki pravac izvinjavam se...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki en500c
Da dodam generalno oko kartica i interneta. Kupite karticu tipa u Madjarskoj (gde god u EU) da vam sluzi kao druga. Evropa je, nema rominga. Ja imam jos uvek cesku pored srpske u mobilnom i cim predjem granicu, samo je ukljucim. Pre toga uplatim kredit za tipa 8-10e i dobijem recimo 4-6gb-a + minuti i sms, rominga nema i to je to. Ovo sto placate preko nasih kartica je dranje koliko sam ja video.
 
P.S. Ako moze jos neki info oko trajekta Djenova-Barselona  (sad vidim da smo u isto vreme pisali)
Da to sam i mislio, kupim hrvatski broj i ubacim u tel....

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Kopirano iz Motorevije, mozda pritreba nekome.

 

U lanjskoj 2023. na španjolskim cestama poginulo je 299 motociklista, što je u odnosu na prethodnu 2022. porast od gotovo 20 posto. Španjolsko ministarstvo prometa DGT (Dirección General de Tráfico) stoga je najavilo uvođenje novih sigurnosnih mjera. U pripremi su izmjene zakona koje od vozača motocikala zahtijevaju nošenje integralne/flip-up kacige prema važećim homologacijskim propisima, što znači da je vožnja s otvorenim (jet) kacigama – završena priča, čak i za vozače skutera. 

 

PS

Rukavice obavezne

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Abi said:

Da dodam generalno oko kartica i interneta. Kupite karticu tipa u Madjarskoj

U madjarskoj ne moze. Ni prepaid. Treba ti adresa, licna karta itd. 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ja sam te probleme sa karticama po evropi rešio tako što sam u Hrvatskoj kupio A1 karticu, koju mogu da

dupunjujem i on line platnom karticom i tako čim predjem u neku zemlju EU, aktiviram paket koji mi odgovara i koristim.

Dok mi ne treba samo pratim da ne istekne rok važnosti kartice, a pošto relativno često putujem to mi se ne dešava.

Ranije sam imao Nemačku karticu, ali i oni kao i većina EU nešto uvek zakeraju oko prepaid brojeva.

Ovo mi je za sada odlična opcija.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I nemojte da dajete svoju karticu na zajam ni slučajno. Ja sam moju pozajmio rođaku na deset dana,rekao da mi vrati, a on dao nekim ljudima koje je upoznao na moru. Oni su mu obećali da će vratiti mojim prijateljima koji su u istom mestu na moru, ali to se nije desilo... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Kod mene je ta kartica u posebnom telefonu i služi mi i kao navigacija po inostranstvu, bilo u autu, bilo na motoru.

Drugi regularan telefon mi je za ne daj bože i uvek uz mene.

Ovaj i da se nešto desi bilo samo manja šteta jer je realno prazan sa bilo kakvim podatcima.

Jedno vreme sam se čak nosio i mišlju da montiram neki tablet na nosač sa sim karticom, pa da mi on služi... ali... dobro je i ovako...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z
On 14. 2. 2024. at 16:48, Ibivan je napisao:

Pa vidi dve kompanije voze jedna i Djenove kao sto rece @kokot GNV i oni su skuplji druga vozi iz Rima Grimaldi lines oni su jeftiniji kad krenes da rezervises izadje varijanta da biras za svaku osobu posebno da li ces sobu i kakvu, da li ces hranu itd. osnovna cena podrazumeva neka sedista... S obzirom da se putuje oko 20sati mislim da je soba neophodna.. Mislim da GNV ima sobe koje se dele imas 4 kreveta jedan je tvoj🫣

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

@Ibivan Da kao i svaki trajekt biras sjedista, sobu, apartman, itd...

GNV konkretno (zato sto sam se vozio sa njima) imas opciju da uzmes dijeljenu sobu (muske i zenske) sa 4 kreveta ali ces zapasti sa marokancima. 

Druga opcija je da uzmes sobu za sebe sto je bio moj slucaj Djenova Maroko i nazad 500e za mene samog 4oro krevetna soba. 

Imas Pulman sjedista, a cak mislim da mozes da uzems samo kartu pa spavas na podu na trajektu. Vise je razicitih opcija. Npr iz livorna za korziku, mi kupili samo kartu za trajekt a ne pullman sjedista i jurili nas iz te prostorije. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Cekajte ljudi, samo ovim ‘trajekt’ trikom, ja bih mogao da odem do Barselone i da se vrstim, sve u 5 dana. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Ko stigne do Barse, moze da ocekuje ovako nessto u gradu. Motora na sve strane, raznoraznih. Ima i strujaca :D . Policija ima one bmv ce04 izmedju ostalog. Bili porodicno ove nedelje.

IMG_20240212_115502.jpg

Promenio član djpesic
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja