Jump to content

Moto Zajednica

ODUZIMANJE MOTORA

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 638 postova
Jeste se digla prevelika buka, ali je pitanje da li je opravdana ili ne. Ovo što ti smatraš, smatram i ja, i većina ovde, ali to nije potvrđeno.
Zato sam i pitao da li nekako možemo da dobijemo neku jasniju i proverenu informaciju.
Izmenio sam post...mislim da je sve veci broj motora i da ce sve vise vrsiti pritisak na motoriste...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova

Tapatalk ali je jako bagovit nekad nesto napisem i ne objavu uopste...nekako mi laksi od broswera ali nije sjajan

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 305 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

Juče isto video u Jurija Gagarina policajca na motoru koji je pisao neki zapisnik momku dostavljaču na manjem skuteru.

To je isto problem zato što verujem da dosta dostavljača vozi bez bilo koje A kategorije, pa su i oni potkačeni ovom pojačanom kontrolom.

 

Mene su ove godine jednom zaustavili, proverili da li je motor uredno registrovan, vozačku i to je to. Prošle godine sam i alkotestiran kod Ade, ortak prolazi sa Ninjom, a ovaj zaustavlja mene i još jednog skuteraša. Meni smešno bilo, puhnuo u melodiku, proverili me i teraj dalje. 

 

U potpunosti sam za redovne provere i sankcionisanje divljanja u bilo kakvom obliku, ali ako trkeljišu ljude preko dana neka se skupe i po noći jer je tada nesrazmerno veći broj ljudi koji leče komplekse što na dva, što na četiri točka. Postoji "javna tajna" da se saobraćajci na motociklima ne kreću u noćnim satima iz bezbednosnih razloga, a recimo sinoć u gorepomenutoj ulici samo 2 sata kasnije (snoćilo se) se orkestriralo na topovima koji su ili budženi ili su im poskidani db kileri.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
Kod mene tapatalk šljaka vrhunski.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Dole ispod posta ti pise iPhone i tapatalk pro mozda zato

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znači, u pravo vreme sam parkirao motor, već deset dana je u garaži. Čekam lanac i lančanike. Moraću i db kiler da tražim, a i migavci i far su mi led :neznam:...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Sinoc oko ponoci bile dve patrole na zrenjanincu, od pancevackog mosta do borce, uglavnom mladi policajci, nisu me zaustavili ali zustavljali su kola, motora nije ni bilo nesto po putevima sinoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Бор
  • Motocikl: Yamaha XTZ660 Tenere

ставио фабрику, која фора ако немају мерне инструменте како могу да одреде, како им веровати кад раде за приватну фирму 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ne znam za ostale gradove ali u Bg je po malo postao haos sa dvotockasima. Saobracaj se  izmenio zbog dostavljaca na 2 i 4 tocka , a i zbog guzvi je vise skutera i motora. Meni je sasvim uredu to pojacano kontrolisanje , postadosmo Indija ,svako vozi svasta i kako hoce.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ova tema počela da liči na "temu za palamuđenje".

Voleo bih da se javi neko od kolega koji je u ovoj akciji (a može i u toku ove sezone), ni kriv ni dužan najeb'o od plavaca (na pravdi Boga).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Kako je u zr, ns, su? Da li se tamo sprovode mere. Da znam da li da vracam fabrikanu ili da vozim sa remusom ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 1 sat, Zarkela je napisao:

Kako je u zr, ns, su? Da li se tamo sprovode mere. Da znam da li da vracam fabrikanu ili da vozim sa remusom ? 

Ne znam za te krajeve, ali možeš slobodno u Vrnjačku banju. Od subote patrolu nisam video, a topove slušam svaki dan, od 2 popodne do 1 ujutro...s vremena na vreme, prođu tjunirani motori. Meni ne smetaju, čak i volim da ih čujem, jer sam na odmoru, autom, bar da me mine želja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Sabac/Austria
  • Motocikl: Z800 ; ZXR750H1

Blago vama kada za tablice ide samo opomena :ups: nama u „lepoj“ evropi za nagib tablice od 30-45* ide prijava a za preko 45* se ide na sud zbog zloupotrebe tablica.. ukoliko imas mogucnost da vratis na „normalno“ (manje od 30*)mozes dalje uz gore navedeno a ako ne mozes iskljucuju iz saobracaja (ali ne oduzimaju motor :na_glavi:)

Promenio član The-Dog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8717 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vozim se, tako reci bez prekida, nigde saobracajca (na motoru) po gradu ne videh, cele sezone, niti jednog! (Kragujevac)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Merio danas preko dve aplikacije sa telefona. Na jednoj nece da predje 89 db, a na drugoj 86 db. Cini mi se da to nije realan rezultat. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Da stavim tačku na čitavu ovu diskusiju. Naiđem danas u centru Beograda kao pešak na grupu motociklista koju je zaustavila policija i priđem jednom od njih da se raspitam o čemu se radi i ispostavi se da je čovek policajac u civilu na motoru. Pitao me je zbog čega pitam, i kada sam mu objasnio, rekao mi je da ne zaustavljaju samo bučne motore već sve koji voze bahato i agresivno i ne poštuju propise, što ima smisla. Kada sam ga pitao za homologaciju auspuha, rekao mi je, da čak i da auspuh nije homologizovan, policija nikada neće praviti problem ukoliko se normalno ponašate u saobraćaju i niste očigledno pijani ili drogirani. Moram da naglasim da je bio izuzetno ljubazan. Na kraju razgovora sam se pozdravio sa njim i otišao svojim putem. Toliko.

Promenio član Urban Rider
  • Sviđa mi se 26
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Svako ko vozi malo češće po Beogradu, vidi kolege koji opušteno prolaze na crveno svetlo, samo malo pogledaju levo-desno i gaaas.

Zatim, voze opušteno po trotoaru, čak i užem, čime stvarno nerviraju pešake.

Dostavljači na skuterima su van svake kontrole.

Da se razumemo, nisam ni ja cvećka, obilazim kolonu kada stoji, pažljivo i polako, ali neke crvene linije poštujem.

Što se mene tiče, pozdravljam ovu akciju!


:mobilizator:

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ne samo motorom već i kolima.

Stojim pre neki dan na semaforu i skrećem levo.

Na semaforu crveno i lik ladno dolazi u traku za desno skretanje, usporava pogleda i gas u levo ispred mene na debelo crveno koje je stajalo još bar 20s.Nije neki besan auto već neki prosečan.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Danas, pri povratku sa posla, vozeći Radničkom ulicom (pored Sajma) vidim policija sa Škodom i policijski BMW R 1250 rt parkirani posle raskrsnice sa Ruskom ulicom ka Adi. Vidim pored njih na trotoaru beli maxi skuter. Pošto me semafor uhvatio imao sam vremena da pogledam malo bolje skuter. I dalje ne znam koji je tip skutera (ne razumem se) ali sam primetio da nema tablicu pozadi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Auuuuuu, iščitah celu temu u cugu a nemam pojma zašto....prodao sam motor   :grr:

 

Ah, da! Da kažem da je akcija sasvim uredno usmerena protiv bahatih mamlaza na dva točka i da svako ko je normalan nema razlog za brigu. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2064 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Juče na Brankovom mostu...pa jedno 5 vozača skutera zaustavljeno i samo ih prestrojavaju u stranu ispod mosta, niti jedan opremu nema kad to kažem mislim na kacigu! Papuče, šorc i mobilni telefon su im u prvom planu bili. Od većih motora svi su uredno imali i opremu i dokumenta, fino se ispričali sa plavim kolegama i nastavili dalje. 

 

Što se mene tiče nemam ništa protiv oduzimanja motora koji nemaju adekvatne tehničke dodatke za smanjenje buke U GRADU! Pa svaki kineski auspuh ide sa prigušivačem...što je teško to koristiti u naseljenim mestima?

Mirijevski Bulevar je noću prava pista za iživljavanje morona sa otvorenim auspusima...tu ubrajam i motore i automobile. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja